Skip to content

Dlaczego diabeł wieczności chciał zjeść Denjiego w Człowieku z piłą mechaniczną?

16 de listopad de 2022
eternity devil eat denji

Denji mierzy się z szeroką gamą szalejących antagonistów w całym świecie Człowiek z piłą łańcuchową saga, ale Wieczny Diabeł może być jednym z najtrudniejszych diabłów, z jakimi spotkał się Denji. Denji z powodzeniem pokonał Wiecznego Diabła po 3 dniach walki z pomocą innych łowców demonów, ale wielu fanów zastanawia się, dlaczego Wieczny Diabeł chciał zjeść Denjiego w Człowiek z piłą łańcuchową.

Wieczny Diabeł chciał zjeść Denjiego, aby pochłonąć Diabła Piły Mechanicznej. Wieczny Diabeł bał się, że zostanie pochłonięty i wymazany przez Pochitę, i chciał, aby przyjaciele Denjiego przekazali go zamiast bezpośrednio walczyć z Denjim. Jednak jasne jest, że Wieczny Diabeł był chętny do zdobycia mocy i rozgłosu, który towarzyszyłby zjedzeniu Diabła Piły Mechanicznej.

Chociaż wydawało się, że Wieczny Diabeł po prostu chciał zabić Denjiego ze względu na to, nawet Denji zdał sobie sprawę, że może to wynikać z innego powodu. Zostań w pobliżu, aby dowiedzieć się wszystkiego, co można wiedzieć o motywach działania Diabła Wieczności, a także o tym, dlaczego chciał w szczególności Denjiego.

Wieczny diabeł w Chainsaw Man

Wieczny diabeł w Chainsaw Man to potężna istota, która przybiera wygląd stosunkowo małej kuli ciała w kształcie nieskończoności, utworzonej ze strachu przed wiecznością. Ten diabeł ma wyjątkowe, ale przerażające moce, dzięki którym może stawić czoła nawet najpotężniejszym diabłom w fabule Chainsaw Man.

Debiutując w rozdziale 14 mangi Chainsaw Man (lub odcinku 5 w serii anime Chainsaw Man), Wieczny Diabeł jest istotą, która lubi patrzeć, jak ludzie cierpią, przede wszystkim tworząc kontrakty z ludźmi, aby zrealizować swój program. Jego główna umiejętność obraca się wokół Pocket Reality Creation, która pozwala Diabłu Wieczności stworzyć alternatywną przestrzeń pozbawioną czasu i ogólnych zasad rzeczywistości.

Wieczny Diabeł zazwyczaj więzi ofiary w tej przestrzeni, po czym zazwyczaj są one zmuszane do zawarcia umowy z diabłem, aby uciec. Może również przekształcić się w bardziej złowrogą i okrutną istotę, gdy znajdzie się w tej kieszonkowej rzeczywistości, rosnąc z dużą prędkością w zależności od negatywnych uczuć osób uwięzionych w przestrzeni – takich jak strach, złość i tak dalej.

ZWIĄZANE Z:

Czy Denji jest nieśmiertelny i czy może umrzeć w Chainsaw Man?

Staje się rozszerzającą się plamą ciała, kończyn i głów, których może również używać do atakowania swoich ofiar. W rzeczywistości uważano, że awatar stworzony przez Wiecznego Diabła był tak silny, że mógł technicznie rozerwać ciało Denjiego na kawałki – nawet po przekształceniu się w Człowieka Piłę Łańcuchową.

Dlaczego diabeł wieczności chciał zjeść Denjiego w Człowieku z piłą mechaniczną?

Zanim dojdzie do całej bitwy między Denjim a Wiecznym Diabłem, Wieczny Diabeł szybko oferuje grupie łowców diabłów układ w zamian za ich bezpieczeństwo. Diabeł wyjaśnia, że ​​śmierć wszystkich łowców diabłów jest gwarantowana, gdy są uwięzieni w tej przestrzeni i że zostaną uwolnieni, o ile Wieczny Diabeł zje Denjiego.

Ile lat ma Denji w Człowieku z piłą mechaniczną?

Denji zdaje sobie sprawę, że ta propozycja implikuje Eternity Devil postrzega Denjiego jako zagrożenie w porównaniu z innymi łowcami diabłów, co dodaje mu odwagi, by stawić czoła diabłu. Denji dosłownie wskakuje do gardła Diabła Wieczności, przekształcając się w Człowieka Piły Łańcuchowej, po czym rozpoczyna się krwawa i brutalna bitwa.

Jednakże, podczas gdy ten punkt został przemilczany, wielu fanów zastanawiało się, dlaczego Diabeł Wieczności chciał w szczególności zjeść Denjiego. Istnieją dwa główne powody, dla których fani snuli teorie dotyczące propozycji Wiecznego Diabła, z których oba są ściśle ze sobą powiązane.

1. Wieczny diabeł boi się diabła piły mechanicznej

Powszechnie wiadomo, że Pochita jest niezwykle potężna, co jest głównym powodem, dla którego Makima również chciał Pochity. Diabeł piły mechanicznej jest silny, złośliwy, brutalny i bezlitosny, jeśli chodzi o zabijanie złych diabłów, ale posiada umiejętność, która jest o wiele bardziej przerażająca w szczególności dla diabłów.

1668635173 307 Dlaczego diabel wiecznosci chcial zjesc Denjiego w Czlowieku z pila

Wśród wielu zdolności przyznanych przez bycie Diabłem Piłą Mechaniczną, Pochita ma również zdolność wymazywania diabłów z istnienia. Diabły pochłonięte przez Diabła Piły Mechanicznej w większości przypadków nie mogą po prostu zmartwychwstać w nowej formie, a mroczne wspomnienia wywołane przez te diabły również mogą zostać wymazane ze zbiorowej pamięci ludzkości. Oczywiście, ponieważ Pochita żyje w Denjim po tym, jak stał się hybrydowym sercem Denjiego, to samo ryzyko dotyczy Wiecznego Diabła.

Bycie zabitym nie jest wielką sprawą dla większości diabłów w Człowieku z piłą mechaniczną, chociaż wciąż jest przerażające – ale zjedzenie przez Pochitę (nazywanego Bohaterem Piekła) to zupełnie inny los. Diabły pochłonięte przez Pochitę nigdy nie mogą się reinkarnować, nawet jeśli ludzie odczuwają względny strach potrzebny do mocy diabła – mogą powrócić do istnienia tylko poprzez fizyczne wyrwanie z żołądka diabła piłą mechaniczną!

Top 15 Devils in Chainsaw Man według siły

Z tego powodu Diabeł Piły Łańcuchowej jest jednym z najbardziej przerażających diabłów w całym wszechświecie Człowieka Piły Łańcuchowej. To całkowicie zrozumiałe, że Wieczny Diabeł chciałby pozbyć się Denjiego od samego początku, usuwając przy okazji Diabła Piły Łańcuchowej.

W tym samym czasie Diabeł Wieczności mógł w ogóle nie szukać Diabła Piły Łańcuchowej, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że prawdopodobnie boi się wymazania go przez Pochitę. Z jakiejkolwiek innej perspektywy niż główny bohater Chainsaw Man, może się nawet wydawać, że byli tam, by zabić Wiecznego Diabła.

ZWIĄZANE Z:

Kim jest Gun Devil w Chainsaw Man i kto go pokonał?

Denji i inni łowcy demonów byli właściwie w hotelu na polowaniu na Gun Devila, co było ogromną motywacją dla Aki. Możliwe, że po prostu nieświadomie wtargnęli na terytorium Wiecznego Diabła, a Wieczny Diabeł poczuł, że musi zjeść Denjiego w samoobronie. Fakt, że Diabeł Wieczności nigdy nie prosił o walkę z Denjim, jest również dość wymowny, zamiast tego prosi przyjaciół Denjiego o wydanie go (żywego lub martwego).

2. Wieczny diabeł chciał stać się potężniejszy

Tchórzliwe podejście do propozycji Wiecznego Diabła może być całkiem słuszną teorią, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wiemy, że potężne diabły już boją się Diabła Piły Mechanicznej. Ale Wieczny Diabeł jest dość twardy, przynajmniej w swoim własnym królestwie, i mógł być o wiele bardziej zainteresowany zdobyciem władzy – być może mogła to być sytuacja typu „dwie pieczenie na jednym ogniu”.

W rzeczywistości było kilka momentów, w których wydawało się, że Wieczny Diabeł zabił Denjiego lub zranił go wystarczająco poważnie, aby zapewnić sobie zwycięstwo. Ale Denji był wspomagany przez Himeno, co pozwoliło mu kontynuować walkę. W chwili, gdy wydawało się, że Diabeł Wieczności zwyciężył, zaczął chełpić się tym, że to on pokonał Diabła Piły Mechanicznej.

1668635173 549 Dlaczego diabel wiecznosci chcial zjesc Denjiego w Czlowieku z pila

Oczywiście, będąc dziwnym i bezkształtnym diabłem z wieloma ustami, nie powiedział nic konkretnego. Ale było całkiem oczywiste, że nawiązywał do reputacji Pochity wśród diabłów i podkreślał zwycięstwo jako ogromne trofeum.

Wygląda na to, że Wieczny Diabeł był podekscytowany zjedzeniem Diabła Piły Mechanicznej, co byłoby ogromną przechwałką, nie wspominając o nagłym wzroście poziomu mocy. Wieczny Diabeł był już potężniejszy z powodu powszechnego strachu przed wiecznością wśród ludzi, a skonsumowanie Diabła Piły Mechanicznej mogło być katalizatorem do uzyskania znacznie większej kontroli nad światem.

Na szczęście Denji ostatecznie pokonuje go po 3 długich dniach walki w tę iz powrotem. Chociaż wynik bitwy z pewnością można przypisać pomocy, jaką Denji otrzymał od swoich sojuszników w tym czasie.

1668635173 180 Dlaczego diabel wiecznosci chcial zjesc Denjiego w Czlowieku z pila

To wszystko, co trzeba wiedzieć o potrzebie Wiecznego Diabła, by pokonać Denjiego w Człowieku z piłą mechaniczną. Wieczny Diabeł mógł mieć dość złowrogie plany i motywy podwinięte w wielu rękawach, ale na szczęście został pokonany, zanim mógł zrealizować którekolwiek ze swoich mrocznych ambicji.

  • Jeijei

    Jeijei

    Jeijei

    Jeijei to ekscentryczny dziwak, mający obsesję na punkcie anime, science fiction i fantasy. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów i grach wideo, zwłaszcza MMO i RPG, czy to na PC, konsolach czy urządzeniach mobilnych.

Czy ten post był pomocny?