Skip to content

Czy Makima naprawdę lubi Denjiego w Człowieku z piłą mechaniczną? Wyjaśniony powód

26 de październik de 2022
rsz denmaki profile image 1024x576 1

Manga Chainsaw Man zadebiutowała w 2018 roku. W tym krótkim czasie ta manga stała się jedną z najlepiej sprzedających się i najlepiej ocenianych mang (41. pozycja w MAL) tej dekady. Został niedawno zaadaptowany do anime, dzięki czemu stał się główną atrakcją jesieni 2022 roku.

W świecie Chainsaw Man Denji jest młodym chłopcem, którego serce łączy się z diabłem piły łańcuchowej. Po fuzji, Makima, przywódczyni eksperymentalnego zespołu łowców diabłów, wzięła Denjiego pod swoje skrzydła. Na zewnątrz Makima wygląda jak dobroduszna kobieta o delikatnym głosie, zafascynowana Denjim. Ale czy Makima naprawdę lubi Denjiego? Czy to coś romantycznego, czy coś zupełnie innego?

Makima nie lubi Denjiego. To, co czuje do Denjiego, to czysta obsesja. Nie jest w nim zakochana, ponieważ to jej zdolność nie pozwala jej się zakochać. Makima zamierza wykorzystać Denjiego do osiągnięcia swojego celu, jakim jest stworzenie pokoju na świecie w najgorszy możliwy sposób.

Jeśli jeszcze nie czytałeś mangi, będziesz zszokowany, gdy dowiesz się o Makimie i do czego jest zdolna. Nie przedłużajmy dłużej napięcia i zanurzmy się w głównej części tego artykułu.

Kim jest Makima?

Czy wiesz, co jest fajniejsze niż potężna bohaterka? Bardzo dobrze napisana antagonistka. Makima to postać, która pojawiła się w mandze jako jedna z głównych postaci, a później została ujawniona jako główny antagonista części pierwszej piły mechanicznej (do tomu 11 i rozdziału 97). Jest manifestacją Diabła Kontroli, jednego z najsilniejszych diabłów, jakie kiedykolwiek istniały w serii.

ZWIĄZANE Z:

Makima kontra Gojo: kto wygrałby w walce?

Zdolności i słabości Makimy

Makima jest tak stara jak ludzka rasa, która dała jej nieograniczoną wiedzę. Jako Diabeł Kontroli, Makima może kontrolować każdego, kto jest gorszy od niej, w tym martwe ciała i zwierzęta. Kontroluje psoty szczurów, których używa jako swoich uszu. Nie ma niczego, czego by nie słyszała. Jedną z jej dwóch wad jest to, że nie potrafi odróżnić ludzi lub diabłów na podstawie ich wyglądu fizycznego. Rozpoznaje je po zapachu. Posiada również moce kilku najsilniejszych diabłów w historii.

Największą siłą Makimy jest jej technika manipulacji i bardzo dobrze ją wykorzystała, aby stać się absolutną (prawie) nieśmiertelną. Jako diabeł potrafi zawrzeć pakt z człowiekiem. Ale ponieważ jest Diabłem Kontroli, może również zmuszać ludzi do zawierania z nią paktów. Najbardziej znaczący pakt, jaki zawarła, był z premierem Japonii. W zamian za pracę dla rządu Makimie obiecano, że wszelkie rany lub ataki, które ją spotkają, zostaną przekazane przypadkowemu obywatelowi Japonii w postaci choroby lub wypadku.

To dosłownie oznacza, że ​​jeśli Makima zostanie trafiona, jakiś przypadkowy Japończyk zostanie ranny, jeśli Makima zostanie postrzelony w głowę, zamiast tego umrze ktoś inny.

Czy Makima jest dobra czy zła?

Choć jej marzenie o stworzeniu pokoju na świecie brzmi nieźle, Makima jest tylko złem lub złem koniecznym, jak lubi nazywać siebie Makima. Jest absolutnie złą kobietą, która uwielbia kłamać. To czyni ją wyjątkowo niewiarygodną. Jej zdolność sprawia, że ​​nie patrzy z nikim oko w oko. Ponieważ zawsze chodzi o kontrolę, nie widzi innej osoby/diabła jako równej sobie, co sprawia, że ​​nie jest w stanie kogoś kochać. To jak ironiczny paradoks, który staje się jej słabością podczas walki z Denjim. Ponieważ zawsze chodzi o bycie ponad wszystkimi, nie może z nikim współczuć.

Makima to sadystyczny diabeł, któremu podoba się pomysł stworzenia pokoju w celu jego zniszczenia. Lubi torturować i manipulować ludźmi i diabłami, lubi to bardzo, tak jak czuła radość, kiedy zabrała Moc i Aki Denjiemu.

Makima zrobiła tak wiele wątpliwych rzeczy, że fani umieścili jej złośliwość w tej samej kategorii co Griffith z Berserk. Czy możesz to sobie wyobrazić?

Chainsaw Man może wydawać się bardzo podobny do Jujutsu Kaisen, ale porównując antagonistów, Makima jest znacznie bardziej złożona niż Sukuna i Kenjaku razem wzięte.

Czego Makima chce od Denjiego?

Kiedy diabły z tej serii zostają zabite, idą do piekła, skąd odradzają się w świecie. Jest to niekończący się proces, w którym diabły umierają i reinkarnują w kółko. Ale Chainsaw Man ma wyjątkową zdolność, która sprawia, że ​​wszystkie inne diabły się go boją. Może raz na zawsze wymazać istnienie diabła, nie pozostawiając żadnych możliwości reinkarnacji.

Plan Makimy polega na kontrolowaniu Człowieka Piły Mechanicznej i użyciu go do wykorzenienia wszystkich diabłów ze świata. Teraz możesz się zastanawiać, że to nie brzmi tak źle, dlaczego ludzie są temu przeciwni? Bo nie na tym Makima się zatrzyma. Jej plan osiągnięcia pokoju na świecie polega nie tylko na zabijaniu diabłów, ale także na wyeliminowaniu wszystkich złych i negatywnych rzeczy z tego świata, w tym śmierci, strachu, smutku i gniewu. Jeśli nikt nie umrze, jeśli nie odczuwasz smutku, jak będziesz odczuwać szczęście? Czy nie jest to najgorszy rodzaj pokoju na świecie, w którym słowo pokój nie ma żadnego znaczenia, ponieważ chaos już nie istnieje?

ZWIĄZANE Z:

Czy Denji zjadł Makimę w Człowieku z piłą mechaniczną? (& Czemu?)

Czy to miłość, czy tylko samolubna obsesja?

Makima jest fanem Pochita AKA Chainsaw Man AKA najsilniejszego diabła, jaki kiedykolwiek istniał. Ale nie lubi Denjiego i wierzy, że Denji nie jest godny połączenia z Człowiekiem Piły Mechanicznej. Ale gra dla niego miła, ponieważ jej nikczemna strona lubi sprawiać, że ludzie się w niej zakochują, czego nie jest w stanie zrobić w zamian.

  • Sabera Surowy

    Sabera Surowy Sabera Surowy

Czy ten post był pomocny?