Skip to content
TV

Dlaczego detektyw Tonie Churlish z Law & Order: SVU wygląda tak znajomo

14 de maj de 2023
l intro 1684020518

Telewizja

Mówiąca czarna kurtka Tonie Churlish

Detektyw Tonie Churlish pojawił się po raz pierwszy na początku 24. sezonu serialu „Prawo i porządek: SVU”. Chociaż wydaje się, że jest pomocnicą Terry’ego Bruno (Kevin Kane), ten mówi Olivii Benson (Mariska Hargitay), że jej przezwisko to „Burmistrz” i że jest na tyle ambitna, że ​​pewnego dnia będzie ich szefami. Gburowata może nie zajmuje wysokiego stanowiska w wydziale, ale jest uparta.

Mimo że chce, aby sprawiedliwości stało się zadość, nie chce grać nieczysto, aby tak się stało, a nawet włącza dyktafon w swoim telefonie, gdy podejrzewa, że ​​detektyw Velasco (Octavio Pisano) podsuwa narkotyki członkowi gangu, aby skłonić go do mówienia. Po przekazaniu Bensonowi dźwięku Velasco, Churlish udowodniła, że ​​nie pozwoli nikomu zepsuć trajektorii swojej kariery. Teraz, gdy Churlish została przeniesiona do Specjalnej Jednostki Ofiar Bensona, wydaje się, że jest ustawiana, by wypełnić lukę pozostawioną przez nieobecność Kelli Giddish (Amanda Rollins).

Podobnie jak jej odpowiednik, Jasmine Batchelor, która wciela się w Churlish, może nie jest powszechnie znana, ale absolwenci Juilliard robią furorę i zdobywają uznanie krytyków za role, które do tej pory pełniła. Być może widziałeś ją w kilku.

Zagrała ukochaną Cartera w NCIS: New Orleans

Po ukończeniu Juilliard, pierwszą rolą ekranową Jasmine Batchelor była rola w filmie krótkometrażowym „18 Actors”, w którym zagrała Rebound Girl. Po zagraniu obcego Endara w dziewięciu odcinkach serialu New Form Digital „Miss 2059”, zaczęła przebijać się do telewizji. Po kilku jednoscenkowych rolach w „The Affair” i „The Good Fight”, dostała rolę Audrey Spencer, „przyjaciółki” Quintona Cartera (Charles Michael Davis) w 6. odcinku 19. sezonu „NCIS: New Orleans” ”.

Hannah Khoury (Necar Zadegan) jest zaskoczona, gdy przychodzi do domu Cartera, aby załatwić mu sprawę, a Audrey otwiera drzwi. Później Carter myśli, że ktoś włamał się do jego mieszkania, ale odkrywa, że ​​Audrey opóźniła swój lot do domu i robi risotto. Mówią o nie zbliżaniu się do współpracowników i spotkaniu w połowie drogi w Denver w następnym miesiącu. Ale zanim odcinek się skończy, kończy, mówiąc mu, że kogoś poznała i chociaż to, co mieli, było zabawne, zasługuje na więcej.

Byliśmy rozczarowani, że Batchelor nie została dłużej, ponieważ miała naturalną, łatwą chemię z Davisem, a jej portret Audrey sprawił, że poczuliśmy się jak Carter – że znamy ją już od lat.

Otrzymała nominację do nagrody Gotham za rolę w Surrogate

Jess i Leon grają na pianinie

W 2020 roku Jasmine Batchelor zagrała w swoim pierwszym filmie „Surogat”. Scenarzysta i reżyser Jeremy Hersh nie był fanem przesłuchań i zamiast tego skorzystał z rady reżysera obsady Ericy Hart, która zasugerowała Batchelora. „Eryka [Hart] śledziłem Jasmine, odkąd zobaczyłem ją na pokazie Juilliard dwa lata wcześniej” – powiedział Hersh Filmmaker Magazine. „Nie grała wcześniej w filmie, ale jej poziom rzemiosła był na niewiarygodnie wysokim poziomie”.

W „The Surrogate” Batchelor gra zadowoloną z ludzi Jess, która zdecydowała się zostać surogatką swojego najlepszego przyjaciela Josha (Chris Perfetti) i jego męża Aarona (Sullivan Jones). Kiedy cała trójka dowiaduje się, że dziecko będzie miało zespół Downa, Jess zaczyna badać, co będzie wymagało i co oznaczałoby wychowanie dziecka z tą chorobą, podczas gdy Josh i Aaron decydują, że chcą, aby Jess dokonała aborcji, aby mogli spróbować ponownie „normalne” dziecko. Zniuansowana, wielowarstwowa rola Batchelor jako kobiety zdeterminowanej, by stanąć w obronie tego, czego chce iw co wierzy, podczas gdy wszyscy wydają się być przeciwko niej, przyniosła jej nominację do nagrody Gotham. „Jess, grana przez kogokolwiek innego, może wydawać się mdła, a nawet natrętna, ale Batchelor znajduje w niej źródło empatii” — napisała Kate Erbland z IndieWire w swojej recenzji filmu. „Jej próby poruszania się po historii, która nie ma łatwych odpowiedzi, pozwalają zarówno Hershowi, jak i Batchelorowi zbadać jeszcze więcej pytań, w tym kwestie rasizmu, przywilejów i bezpieczeństwa finansowego”.

Miała stałą rolę w Nowym Amsterdamie

Courtney wyglądająca na zakłopotaną brązową kurtkę

Po małej roli Gwen, siostry Dany Canedy (Chanté Adams) w A Journal for Jordan Denzela Washingtona, Jasmine Batchelor przyjęła rolę Courtney, jednej z sióstr doktora Floyda Reynoldsa (Jocko Sims) w New Amsterdam. ” Po raz pierwszy została przedstawiona w sezonie 1, odcinku 22, kiedy zaprasza Evie Garrison (Margot Bingham) na kolację z rodziną. Po rozmowie i poznaniu jej, Courtney jest podekscytowana odkryciem, że są siostrami ze stowarzyszenia, mówiąc swojemu bratu: „Wiedziałem, że jest w niej coś, co mi się podoba”.

Courtney, wraz z wieloma członkami rodziny Floyda, jest powracającą postacią w całym serialu. W sezonie 3, kiedy Floyd i Evie chcą sprowadzić swoją matkę (Leslie Uggams), aby zamieszkała z nimi w San Francisco, ona jest pierwszym członkiem rodziny, który rzuca się i mówi mu, że nie może jej odebrać wszystkim, których zna i kocha. W sezonie 4 Floyd mówi Courtney przed resztą rodziny, że zostanie ojcem — ale dwie inne osoby są również zaangażowane. Chociaż Courtney jest często szczera i niefiltrowana w stosunku do swojego brata, najwyraźniej ceni sobie jej opinię, ponieważ zawsze jest tą, z którą omawia sprawy jako pierwszą.

Czy ten post był pomocny?