Skip to content
TV

Dlaczego detektyw Marcus Dante z programu CBS Equalizer wygląda tak znajomo

29 de grudzień de 2022
l intro 1672307386

Marcus Dante patrząc w przyszłość

Ci, którzy słuchają „The Equalizer” stacji CBS, dość dobrze poznali detektywa Marcusa Dantego. Na początku serialu jest prawie antagonistą, ponieważ jest głęboko podejrzliwy wobec tego, jak Robyn McCall (Queen Latifah) podchodzi do wymierzania sprawiedliwości. Niechęć do pomocy McCalla sprawiła, że ​​Dante stał się dumnym nemezisem, ale pod koniec pierwszego sezonu widzowie zobaczyli, że ta dwójka jest u progu czegoś, co może być co najmniej przyjaźnią lub sojuszem.

Ponieważ serial jest już w trzecim sezonie, fani mogą zobaczyć, jak ta przyjaźń może przerodzić się w coś więcej. Oprócz chęci znalezienia sprawiedliwości dla tych, którzy zostali skrzywdzeni, Dante i McCall są również samotnymi rodzicami, co sprawia, że ​​mają ze sobą coś wspólnego.

Tory Kittles, aktor, który ożywił Marcusa Dantego, jest bardzo podekscytowany „The Equalizer”, jak powiedział w wywiadzie dla Rolling Out. Kittles spodziewa się, że program potrwa długo. „Czuję, że będziemy tu przez długi czas i nie mówię tego w arogancki sposób. Kiedy po raz pierwszy dostałem e-mail, że projekt się dzieje i zobaczyłem, że Queen Latifah jest do niego przywiązany, od razu chciałem w tym.” Następnie Kittles opisał program jako „telewizję, którą trzeba zobaczyć” ze względu na jego ważny wpływ.

Marcus Dante nie jest pierwszą rolą Tory’ego Kittle’a; tutaj mogłeś go już wcześniej widzieć.

Był przywódcą gangu ulicznego Laroyem Waynem w Synach anarchii

Zanim wcielił się w postać walczącą z przestępczością, po raz pierwszy wcielił się w postać popełniającą przestępstwo i to wiele. Ci, którym podobał się „Sons of Anarchy” FX, prawdopodobnie pamiętają Tory’ego Kittlesa jako Laroya Wayne’a, rolę, którą Kittles pełnił od odcinka pilotażowego do śmierci swojej postaci w sezonie 5 (według IMDb).

„Sons of Anarchy” zachwycił fanów od pierwszego odcinka, kiedy widzowie zobaczyli spalony doszczętnie magazyn SAMCRO (Sons of Anarchy Club, Redwood Original). To podpalenie było dopiero początkiem krwawej przemocy, która zdobiła serial przez cały czas jego trwania.

Tym pierwszym niszczycielskim ogniem Laroy zniszczył bardzo ważną dostawę karabinów M4. Oczywiście prezes SAMCRO Clarence „Clay” Morrow (Ron Perlman) musi spotkać się z Laroyem, aby wyjaśnić sytuację i, miejmy nadzieję, załagodzić sytuację. Chociaż Laroy jest początkowo uparty, ustępuje i daje Clayowi i jego klubowi jeszcze kilka dni na wymianę dostawy broni. Laroy Wayne zostaje później uznany za przywódcę gangu One-Niners Street i jest sojusznikiem załogi SAMCRO do czasu, gdy jego randka, Veronica Pope ( Natascha Hopkins ), zostaje zamordowana przez wiceprezesa SAMCRO Tig ( Kim Coates ) w sezonie 4.

„Sons of Anarchy” ma imponujący wynik 87% na Rotten Tomatoes, a nawet zainspirował spin-off zatytułowany „Mayans MC”, który obecnie czeka na swój piąty sezon.

Tory Kittles był podejrzany o morderstwo w CSI: Miami

Delonte Cassell podczas przesłuchania

Pojawienie się Tory’ego Kittlesa w „The Equalizer” nie jest jego pierwszym występem w serialach kryminalnych. W ostatnim sezonie „CSI: Miami” Kittles wcielił się w postać Delonte Cassella, właściciela klubu, którego klub staje się miejscem zbrodni, gdy zostaje zamordowana młoda dziennikarka Denise Baines (Jessica Garvey). Wokół śledztwa krąży wiele pytań i nie pomaga fakt, że ktoś inny biega w kółko i manipuluje dowodami. Zespół CSI dowiaduje się, że Denise została zabita trucizną i chociaż początkowo zespół zakłada, że ​​​​to było przypadkowe, później odkrywają, że do pozbycia się Denise zatrudniono zabójcę (Katrina Law).

Chociaż Kittles nie jest od razu podejrzany, zespół CSI uważa za strasznie podejrzane, że jego przeszłość kryminalna została w większości usprawiedliwiona. Na drodze staje prawnik Darren Vogel (Malcolm McDowell), który nieustannie wyprzedza zespół o krok i zrobi wszystko, by chronić swoich klientów, manipulując sytuacjami i dowodami. Zatrudnił dwóch swoich poprzednich klientów, Clyde’a Novaka (Zack Ward) i Beth Johnson (Danna Brady), aby zaaranżowali odwrócenie uwagi detektywa Erica Delko (Adam Rodriguez), aby mogli uszkodzić DNA na sukience znalezionej w mieszkaniu Denise. W sprawę zaangażowany jest nawet Josh Avery (Ryan McPartlin), który był chłopakiem Samanthy Owens (Taylor Cole).

Reprezentuje Delonte Cassella i jest w stanie wyciągnąć go bez kary. Podczas gdy fabuła Vogela trwa w następnym odcinku, który jest finałem serialu, Kittles ma tylko jeden występ.

Detektyw w pierwszym sezonie True Detective

Detektyw Papania wygląda na sfrustrowanego

Po pracy w serialu „Synowie anarchii” Tory Kittles został śledczym w pierwszym sezonie serialu HBO „True Detective”. Częścią tego, co sprawia, że ​​serial jest tak wyjątkowy, jest organizacja antologii (co oznacza, że ​​każdy sezon to nowa tajemnica) i niechronologiczna narracja. Kittles, jako detektyw Thomas Papania, wraz ze swoim partnerem Maynardem Gilbough ( Michael Potts ), prowadzi śledztwo w sprawie seryjnego mordercy z dnia dzisiejszego (2012), który ma szał morderstw trwający od 17 lat. W międzyczasie on i Maynard przesłuchują detektywów Rustina „Rusta” Cohle’a (Matthew McConaughey) i Martina „Marty’ego” Harta (Woody Harrelson). Byli to pierwotni detektywi badający ofiarę Dorę Lange (Amanda Rose Batz), pierwszą ofiarę odkrytą 17 lat temu.

W szczególności Rust miał pewne niezapomniane maniery, które przekładały się na jego prawdziwego odpowiednika, McConaugheya. W wywiadzie dla Vulture z 2014 roku Potts i Kittles opowiedzieli, jak to było podczas długich dni nagrywania, kiedy McConaughey palił prawdziwe papierosy. To było częścią pozostania McConaugheya w charakterze, jak powiedział Kittles. „Przez cały czas był intensywny. Pozostał w roli”. Ta metoda działania zaowocowała zabawną rozrywką dla Kittlesa.

Podczas gdy detektyw Papania robił notatki do swojego śledztwa, Kittles pisał coś innego. „Napisałbym kreskę dla każdego papierosa [Rust] skończone. Po tym, jak skończył sześciopak piwa, pisałem kolejną linijkę dla każdego shota, który wziął ze swojej małej piersiówki”.

Kittles wcielił się w Gary’ego Fischera w The Intruders

Gary Fischer rozmawia z kimś

Założenie „Intruzów” jest wyjątkowo nawiedzone, w którym „intruzi”, duchy członków kultu, opętają ciała tych, którzy wciąż żyją, a oryginalna dusza i intruz walczą o ciało, aby ustalić, kto sprawuje kontrolę.

Premierowy odcinek zaczyna się dość szczęśliwie, gdy nastolatka o imieniu Donna Albert (Katherine Evans) zdmuchuje świeczki na swoim urodzinowym torcie. Ale przed napisami początkowymi napisała list samobójczy. W środku pisze: „Nie jestem Donną Albert”. List samobójczy jest zaadresowany do Gary’ego Fischera, granego przez Tory’ego Kittlesa. Wraz z Jackiem Whelanem (John Simm) Fischer bada podobne samobójstwa. To sprawa osobista, gdy Jack zdaje sobie sprawę, że intruz opętał jego żonę, Amy (Mira Sorvino). Sprawy stają się ciemniejsze dla Gary’ego, gdy jego córeczka również zostaje opętana.

Podczas gdy „Intruzi” są wystarczająco przerażający, Kittles, Simm i reżyser Eduardo Sánchez sami się przestraszyli podczas nagrywania finału. W wywiadzie dla BBC America Kittles wspominał pewnego wczesnego ranka, kiedy on i Simm usłyszeli płacz w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym, w którym kręcili. „Czy to prawda, czy ktoś sobie z nas żartuje?” – zapytał, myśląc, że to żart. „Nie wiemy, skąd to się wzięło. Wiemy, że to się wydarzyło” — podsumował Kittles. Szukali przyczyny hałasu i nic nie znaleźli. Dość straszne.

Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, ma myśli samobójcze, zadzwoń na infolinię National Suicide Prevention Lifeline, wybierając numer 988 lub dzwoniąc pod numer 1-800-273-TALK (8255).

Później był Ericem Broussardem w serialu science-fiction The Colony

Eric Broussard wygląda na zmartwionego

Tory Kittles dołączył także do obsady dystopijnego serialu science-fiction „The Colony”, którego akcja toczy się w futurystycznym Los Angeles nękanym przez kosmitów. Obcy przybywają i przejmują kontrolę nad miastem, oddzielając różne obszary dużymi murami i tworząc z nich „kolonie”.

Spektakl podąża za rodziną Bowmanów, z ojcem Willem (Josh Holloway), który jest niechętnym członkiem stowarzyszenia Red Hat, stowarzyszenia poszukującego pracowników ruchu oporu. Jego żona, Katie (Sarah Wayne Callies), posiada własny bar, działając jako członek Ruchu Oporu bez wiedzy męża. Razem mają młodego syna o imieniu Bram (Alex Neustaedter), który również ściga ruch oporu.

Postać Kittlesa, Eric Broussard, ściśle współpracuje z Katie jako członek ruchu oporu. Ze swoim byłym amerykańskim doświadczeniem w marynarce wojennej i doświadczeniem w paramilitarnej organizacji CIA, Broussard jest prawdziwym bohaterem wojennym, idealnie nadającym się do buntu przeciwko obcym przeciwnikom. Serial trwał trzy sezony i dostarczył wielu zabawnych zwrotów akcji, pogrążając każdą postać w niebezpiecznej niepewności.

Przed emisją trzeciego sezonu Kittles udzielił wywiadu Seat42F, w którym omówił swoją ulubioną część pracy nad serialem. „Obsada, scenariusz. Nawiązaliśmy wspaniałe relacje. Staliśmy się tak zżytą grupą. Scenariusz zawsze służył nam pomocą i sprawiał, że chcieliśmy wracać”.

Chociaż „Kolonia” dobiegła końca, widzowie wciąż mogą zobaczyć Tory’ego Kittlesa w „The Equalizer” CBS jako Marcus Dante.

Czy ten post był pomocny?