Skip to content

Dlaczego Decay nie zabił Aizawy?

28 de listopad de 2022
aizawa

W odcinku 9 sezonu 6 My Hero Academia widzieliśmy, że Shota Aizawa był w stanie znaleźć sposób na przeciwdziałanie skutkom pocisku usuwającego Dary, odcinając sobie nogę, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się skutków pocisku. Jednak Tomura Shigaraki wykorzystał tę okazję, by go zaatakować, ponieważ wiedział, że pozbycie się Głowy Gumki pozwoli mu ponownie użyć swoich Darów. Był nawet w stanie dotknąć twarzy Aizawy wszystkimi pięcioma palcami, co powinno aktywować Rozkład. Więc jeśli tak, to dlaczego Decay nie zabił Aizawy?

Rozkład nie zabił Aizawy, ponieważ miał się jeszcze aktywować, kiedy Shigaraki dotknął twarzy Eraser Head wszystkimi pięcioma palcami. To dlatego, że Dar Wymazywania Aizawy był nadal aktywny w momencie, gdy Shigaraki dotknął jego twarzy. I zanim Decay mógł się aktywować, Shoto Todoroki zaatakował Shigaraki.

Gdyby Todoroki spóźnił się o ułamek sekundy, Decay z pewnością aktywowałby się i zabił Aizawę w chwili, gdy stracił koncentrację, gdy Shigaraki zaatakował jego twarz. To był idealny moment dla Todorokiego w tej chwili, ponieważ Shigaraki z pewnością zabiłby Gumującą Głowę, gdyby nie jego pojawienie się. Więc, powiedziawszy to, przyjrzyjmy się temu tematowi bardziej szczegółowo.

Jak działa próchnica?

Od czasu wprowadzenia Tomury Shigarakiego do wątku fabularnego My Hero Academia było już jasne, że jest on jednym z najgroźniejszych złoczyńców na świecie ze względu na swój Dar, jakim jest Rozkład. Zanim Shigaraki obudził nawet Decay i odziedziczył All For One po All For One, był już bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem, ponieważ jego dar mógł zabijać ludzi niemal natychmiast. Ale jak dokładnie działa Decay w My Hero Academia?

Mimo że Rozkład jest oryginalnym darem Tomury, zajęło mu trochę czasu, zanim naprawdę zrozumiał, co może zrobić i jak to faktycznie działa. Początkowo wierzył, że jego zastosowania były ograniczone do efektów z bliskiej odległości, ponieważ musiał znajdować się w zasięgu uderzenia, aby zadziałało. To dlatego, że Decay wymagał od Shigarakiego dotknięcia celu wszystkimi pięcioma palcami, aby zadziałało.

ZWIĄZANE Z:

Czy Gran Torino jest spokrewniony z Shigaraki w My Hero Academia? Wyjaśniono

Gdy wszystkie pięć jego palców dotknie celu Shigarakiego, Decay aktywuje się i zaczyna go dezintegrować, aż nie pozostanie nic poza pyłem. Pod tym względem Decay zasadniczo rozkłada obiekt, niezależnie od tego, czy jest organiczny, czy nie. Ta dezintegracja rozprzestrzenia się dość szybko po całym ciele celu, ale zaczyna się w obszarze dotkniętym wszystkimi pięcioma palcami. Oznacza to, że jedynym sposobem na powstrzymanie jego skutków jest amputacja obszaru dotkniętego rozkładem, zanim rozprzestrzeni się on na resztę ciała.

Jednak podczas walki z Re-Destro, Shigaraki był w stanie obudzić swój Dar. Oznacza to, że był w stanie wykorzystać Decay w jego oryginalnej formie, kiedy obudził go po raz pierwszy, gdy miał zaledwie pięć lat. Wtedy zabił całą swoją rodzinę i zniszczył swój dom, nawet ich nie dotykając, ponieważ jedyne, co zrobił, to dotknął ziemi, aby Decay mógł działać.

Jako taki, Rozkład był zawsze wystarczająco silny, aby rozprzestrzeniać się z jednego obszaru do drugiego i rozkładać wszystko, co było połączone z obszarem, którego dotknął Shigaraki. Ta umiejętność została jedynie zablokowana z powodu warstw traumy, które nieświadomie rozwinął Shigaraki po tym, jak przypadkowo zabił całą swoją rodzinę. Ale w walce z Re-Destro obudził pierwotne możliwości Decay i zniszczył nogi Re-Destro, po prostu dotykając ziemi.

W związku z tym, tak długo, jak ktoś lub coś dotyka podłogi lub jakiegokolwiek stałego przedmiotu, podczas gdy Shigaraki dotyka podłogi wszystkimi pięcioma palcami, efekty Rozkładu rozprzestrzenią się i zabiją każdego lub cokolwiek, co dotknie podłogi. Tak się stało, gdy Shigaraki zniszczył Szpital Jaku i jedną trzecią Jaku City w chwili, gdy obudził się po tym, jak przeszedł fizyczne ulepszenia.

Shigaraki rozwinął również umiejętność wybierania rzeczy, na które jego Rozkład nie miałby wpływu, ponieważ tak właśnie się stało, gdy niektórzy Nomus przebywający w szpitalu Jaku byli w stanie przetrwać skutki Rozkładu. Powiedział, że nie pozwolił, by jego Dar celowo zabił Nomusa.

Dlaczego Decay nie zabił Aizawy?

W 8. odcinku 6. sezonu My Hero Academia widzieliśmy, że zawodowi bohaterowie byli w stanie stawić czoła Tomurze Shigaraki, ponieważ Shota Aizawa używał swojego daru wymazywania, aby wymazać wszystkie dziwactwa złoczyńcy. Niemniej jednak ulepszone ciało Shigarakiego pozwoliło mu walczyć z Endeavour, Ryukyu i Gran Torino na równi, podczas gdy Eraser Head skupiał się na nim, aby powstrzymać go przed aktywacją jego Darów.

Ale Shigaraki zrozumiał, że MVP tej bitwy był nikt inny jak Aizawa, z którym musiał się najpierw uporać, jeśli chciał odzyskać możliwość korzystania ze swoich Darów. W związku z tym złoczyńca najpierw zaatakował Głowę Erasera, podczas gdy zawodowi bohaterowie walczyli, aby go powstrzymać. Shigaraki był w stanie wystrzelić pocisk wymazujący Dar, który trafił w nogę Aizawy.

ZWIĄZANE Z:

Dlaczego Shigaraki drapie się po szyi? (Czy może zatrzymać swędzenie)

Podczas gdy Dar Aizawy przetrwał, gdy amputował sobie nogę, zanim efekty pocisku wymazującego Dar mogły rozprzestrzenić się po całym jego ciele, Shigaraki wykorzystał to jako okazję do zaatakowania Głowy Gumki. Powiedział, że Aizawa stracił koncentrację w momencie, gdy odciął sobie nogę, co pozwoliło Shigarakiemu wykorzystać swoją zwiększoną siłę i szybkość, by szybko rzucić się w stronę profesjonalnego bohatera.

Wtedy był w stanie dotknąć twarzy Aizawy wszystkimi pięcioma palcami. Ale zanim Shigaraki mógł zabić Aizawę, przybył Shoto Todoroki, by wysadzić go swoim lodowym darem. Eraser Head wciąż żył, ale szybko stracił przytomność, gdy pozostali zawodowi bohaterowie zajmowali się nim. Gdy Eraser Head przestał działać, Shigaraki odzyskał możliwość korzystania ze swoich Darów.

1669675311 321 Dlaczego Decay nie zabil Aizawy.webp

Ale jedyną rzeczą, która niepokoiła ludzi, był fakt, że Głowa Gumki nie umierała w momencie, gdy wszystkie pięć palców Shigarakiego dotknęło jego twarzy. Dlaczego więc Decay nie zabił Aizawy, kiedy Shigaraki dotknął jego twarzy?

Cóż, w tej scenie Wymazanie Aizawy było nadal aktywne. Wymazanie działa tak długo, jak oczy Aizawy są otwarte i patrzy na jedną z części ciała celu. W momencie, gdy Shigaraki zaatakował Głowę Gumki, Wymazanie nadal obowiązywało.

W związku z tym Dar został wyłączony tylko wtedy, gdy Shigaraki dotknął twarzy Aizawy. Shigaraki podrapał twarz Eraser Head swoją nadludzką siłą, aby go zranić i spowodować obrażenia wystarczające do znokautowania go. W związku z tym w momencie, w którym Aizawa został znokautowany, efekty Erasure nie były już aktywne.

Na szczęście było wystarczająco dużo opóźnienia między czasem, w którym Erasure się wyłączyło, a czasem, w którym można było ponownie użyć Decay. To właśnie w tym ułamkowym momencie przybył Todoroki, aby uratować swojego nauczyciela przed złoczyńcą. Shigaraki miał właśnie aktywować Decay po tym, jak znokautował Aizawę, ale Todoroki mu to uniemożliwił.

Pod tym względem było jasne, że Aizawa miał umrzeć w tym momencie. Gdyby Todoroki spóźnił się o ułamek sekundy, Głowa Erasera z pewnością uległaby efektom Rozkładu i od razu by zginęła.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który kocha wszystko, co jest związane z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i graniu w gry.

Czy ten post był pomocny?