Skip to content

Dlaczego Sabo zabił kobrę? (i czy on powróci)

28 de lipiec de 2022
one piece sabo kills cobra

The Jeden kawałek saga widziała mnóstwo ciekawych zwrotów akcji i nieoczekiwanych wydarzeń, a śmierć Cobry sprawiła, że ​​fani drapali się po głowach. Śmierć Cobry pozostawia zbyt wiele pytań otwartych, zwłaszcza biorąc pod uwagę drobne szczegóły.

Soba rzekomo zamordował Cobrę, ale więcej teorii wskazuje, że sprawcą był rząd światowy lub inny potężny podmiot, który używał Soby jako kozła ofiarnego. Cobra zadawała zbyt wiele pytań, a rodzina Nefertari była postrzegana jako zdrajcy, dając podmiotom takim jak motyw WG i Gorosei.

Chociaż może się wydawać, że Soba mógł być złym facetem za zabicie Cobry, Soba może nadal być bohaterem z wielu powodów. Dołącz do nas, gdy rozmawiamy o tym, co mogło się wydarzyć między Sobą i Cobrą, w tym kto jeszcze mógł być odpowiedzialny, możliwe motywy i czy Cobra ma się ponownie pojawić później.

Czy Sabo zabił kobrę w jednym kawałku? (Debata)

Początkowo nie było jasne, kto zabił Cobrę, odkąd został zamordowany – wielu uważało, że mogło to być z rąk innych postaci. Trudno było zobaczyć, jak Soba zabija Cobrę, zwłaszcza jeśli wszedł w interakcję z Vivi na Reverie.

ZWIĄZANE Z:

Czym jest teoria zodiaku w One Piece? Wyjaśniono!

Bardziej uważa się, że Sabo został wrobiony w morderstwo Cobry i że jest naprawdę niewinny. Chociaż wielu innych fanów uważa, że ​​​​zabicie Cobry przez Sabo spowodowałoby ogromny konflikt – co mogłoby nas nastawić na wir zwrotów akcji. Według One Piece Fandom:

„Nefertari Cobra był dwunastym królem Królestwa Arabasta, byłym patriarchą rodziny Nefertari, mężem zmarłej Nefertari Titi i ojcem Nefertari Vivi. Podczas ostatniego Levely, Cobra została rzekomo zamordowana przez szefa sztabu Armii Rewolucyjnej, Sabo.

Rozdział 1054 rozpoczął się od „ujawnienia” przez Rząd Światowy, że Sabo zabił Cobrę. To było postrzegane jako fakt dla wielu marines w One Piece – chociaż niektórzy admirałowie w One Piece również nie wiedzą, kto zabił Cobrę.

Fani byli początkowo zszokowani pomysłem, aby Soba zabił Cobrę, a wielu czuło się, jakby to było coś, czego nigdy by się po Sobie nie spodziewali. Nadal jest to niepopularne podejście do zabijania Cobry – istnieje wiele innych teorii, które mogą pomóc w wyjaśnieniu tego, co naprawdę się wydarzyło.

Teoria 1: Sabo został wrobiony

Większość społeczności One Piece nadal wierzy, że Soba został wrobiony w to wydarzenie, a bardziej prawdopodobnymi winowajcami mogą być zabójcy, Gorosei, CP0, Światowy Rząd (WG), Niebiańskie Smoki, a może nawet ktoś inny. Może to również zadziałać, ponieważ Sabo mógł zostać w tym czasie schwytany, a prawdziwy zabójca mógł postrzegać go jako łatwego kozła ofiarnego.

Teoria 2: Sabo pomógł Cobrze sfingować swoją śmierć

Inna teoria mówi, że Soba był w to zamieszany i wie więcej, niż mówi. Ta teoria kręciłaby się wokół Soby zaangażowanego w sfingowanie śmierci Cobry w celu ucieczki w bezpieczne miejsce – po czym wziął na siebie winę za morderstwo Cobry.

Teoria 3: Kobra umarła w obronie Vivi

Trzecia teoria mówi, że Cobra i Vivi zostali narażeni na niebezpieczeństwo lub że z jakiegoś powodu Vivi miała zostać zamordowana. Ta teoria obraca się wokół Cobry próbującej ją bronić, aby mogła uciec, chociaż został zabity w tym procesie, a Sabo został obwiniany o jego „morderstwo” na podstawie poszlak.

Jak Cobra została zabita w jednym kawałku?

Jedyna informacja, jaką otrzymali fani, pochodzi z oświadczenia rządu światowego – że Cobra została zamordowana przez Sobę. Słowo „zamordowany” jest dość niejasne i możemy nigdy nie poznać szczegółów tego, w jaki sposób został zabity.

Dlaczego Cobra została zabita w jednym kawałku?

W całej sytuacji związanej ze śmiercią Cobry jest wiele tajemnic. Czy został nawet zabity? Jeśli został zabity, kto tak naprawdę go zabił? Powód, dla którego został zabity, w dużej mierze zależałby od poprzednich pytań.

Teoria 1: GR zabiła kobrę z powodów politycznych

Ale zakładając, że został zabity przez kogoś (Sabo lub nie), najprawdopodobniej kręci się wokół jego działań w tym czasie. Cobra zaczął zadawać wiele pytań, które mogły wywołać kłopoty w potężnych organizacjach, i jest to zdecydowanie postrzegane jako solidny motyw do usunięcia go z obrazu.

ZWIĄZANE Z:

Czy Shanks wie, gdzie jest jeden kawałek? (& Jak?)

W takim przypadku najbardziej prawdopodobnym podejrzanym byłby rząd światowy lub współpracownik. Można jednak założyć, że pociągali za sznurki, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak bardzo chcieli ogłosić Sabo jako zabójcę. Zwłaszcza, że ​​​​śmierć Cobry była ogromną sprawą, biorąc pod uwagę, że rodzina Nefertari była jedną z pierwszych rodzin, które utworzyły WG w pierwszej kolejności.

Teoria 2: Gorosei zabił kobrę, ponieważ był Nefertari

Jeśli chodzi o możliwość, że za jego śmiercią kryje się aspekt Gorosei, może to mieć więcej wspólnego z jego rodem niż z pytaniami. Aspekt Gorosei uważał rodzinę Nefertari za zdrajców, którzy mogli zasłużyć na eksterminację.

Poprosili również o błogosławieństwo Im, aby dokonać „wielkiego/masowego oczyszczenia”. Może to również wskazywać na motyw zabicia Cobry – i być może również Vivi, co wiązałoby się z niektórymi teoriami fanów.

Teoria 3: Sabo zabił kobrę dla władzy i wpływów

Gdyby Sabo naprawdę zabił Cobrę, byłby to główny punkt zwrotny dla bohatera, którego wszyscy poznaliśmy. Jednak po śmierci Cobry był postrzegany jako bardzo wpływowa postać, więc możliwe jest, że Soba zabił Cobrę, aby stać się nową ikoną rewolucjonistów w One Piece.

Ale nawet wtedy jest to bardzo ostry zwrot od postaci Sabo, którą fani widzieli do tego momentu. Większość fanów myśli, że gdyby naprawdę zabił Cobrę, nie byłoby prawdziwego powodu – mógł zostać zmuszony lub w sytuacji, w której nie miał innego wyboru.

Czy Cobra powróci w jednym kawałku?

Ponieważ jest tak wiele pytań dotyczących śmierci Cobry, wielu fanów zastanawia się – czy Cobra w ogóle umarła? Być może uciekł w bezpieczne miejsce i powróci w pewnym momencie, co wiązałoby się z teorią, że Sabo pomaga mu sfingować jego śmierć.

Ale wygląda na to, że Cobra została zabita. W momencie wypowiedzi był dość stary i słaby, co oznacza, że ​​może nie być w stanie przyjąć o wiele więcej obrażeń w biegu. Jednak nadal fajnie jest teoretyzować – kto wie, fani One Piece mogą po prostu otrzymać niespodziankę, na którą mają nadzieję!

Czy ten post był pomocny?