Skip to content
TV

Dlaczego Cara Dune z Mandalorianina wygląda tak znajomo

5 de wrzesień de 2022
l intro 1661821057

Gina Carano jako Cara Dune w Mandalorianie

„The Mandalorian” przeszedł do historii, kiedy zadebiutował w Disney+ jako pierwszy w historii serial „Gwiezdne wojny” na żywo. Od tego czasu serial utorował drogę dla „Księgi Boby Fetta”, a także solowej serii „Ahsoka” Rosario Dawson. Stworzona przez reżysera „Iron Man” Jona Favreau, seria rozgrywa się po wydarzeniach z „Powrotu Jedi” i podąża za Mandaloriańskim łowcą nagród (Pedro Pascal), który stara się chronić młodego Jedi przed nikczemnymi wrogami. Podczas różnych przygód w galaktyce Mandalorianin łączy siły z przyjaciółmi i wrogami, aby ukończyć swoją misję.

Być może najbardziej pamiętnymi postaciami, z jakimi spotyka się zamaskowany łowca nagród, są Greef Karaga (Carl Weathers), długoletni współpracownik Mandalorianina i Cara Dune, były żołnierz Rebelii, który rozczarował się upadłym Imperium. Dune pojawiła się w serialu kilka razy i stała się jednym z najbliższych sojuszników głównego bohatera.

Kiedy Favreau tworzył serial, miał na myśli tylko jedną osobę do roli Dune (poprzez The Hollywood Reporter). Ale kim była aktorka, która dostała tę rolę? Tak się składa, że ​​ma mocne tło filmowe i istnieje duża szansa, że ​​widzowie widzieli ją w innych projektach poza „The Mandalorian”.

Gina Carano otrzymała swoją przełomową rolę dzięki amerykańskiemu autorowi

Zanim ratowała galaktykę jako Cara Dune w „The Mandalorian”, Gina Carano była wyjątkową zawodniczką MMA, która wycofała się po swojej pierwszej porażce z Crisem Cyborgiem. Choć zadebiutowała jako aktorka w filmie o sztukach walki „Blood and Bone”, jej głównym przełomem był „Haywire” Stevena Soderbergha, w którym zagrała tajną agentkę specjalną zdradzoną przez jej agencję. Chcąc odzyskać wolność, poluje na moce i odkrywa okropności swojej organizacji. Przed podpisaniem kontraktu z „Haywire” Carano nie wiedziała, kim jest nagrodzony Oscarem reżyser, powiedziała Metro. Pomimo tego, że film był jej pierwszym poważnym występem, Carano była powszechnie chwalona za to, że radziła sobie z takimi zawodnikami wagi ciężkiej, jak Ewan McGregor, Michael Douglas i Michael Fassbender.

„Carano jest w stanie przekazać wystarczająco charyzmy i skupionej na laserze determinacji jako Mallory, że natychmiast przyciągasz ją od momentu, gdy po raz pierwszy pojawia się na ekranie [ … ]” napisał Brian Richards z Pajiba w retrospekcji filmu. Soderbergh był szczególnie zadowolony z tego, jak była mistrzyni MMA była w stanie wykonać wspaniały występ akcji, zwłaszcza po tym, jak wykonała własne akrobacje, „Boże, to tak zabawne oglądać [Gina] przebić się przez obsadę” (przez IndieWire).

Jak zauważa Pajiba, przełomowy występ Carano w „Haywire” utorował drogę jej karierze filmowej do wybuchu.

Gina Carano połączyła siły z rodziną w Fast & Furious 6

Gina Carano w "Szybcy i wściekli 6”

Zanim zaczęła spędzać czas z Mandalorianinem w uniwersum „Gwiezdnych wojen”, Gina Carano pomagała także Dominicowi Toretto (Vin Diesel) i jego rodzinie w „Szybcy i wściekli 6.”. W szóstym pokazie molocha kasowego Universal Pictures Carano grał Riley’a, partnera Luke’a Hobbsa (Dwayne Johnson). Choć wydaje się być siłą dobra, okazuje się, że Riley jest współpracownikiem Shawa (Luke Evans), najnowszego złoczyńcy, którego ściga rodzina „Szybkich”. Zdolna, ale moralnie skorumpowana postać Carano zostaje ostatecznie pokonana przez Letty (Michelle Rodriguez), która ją zabija.

Carano jest najlepiej zapamiętany w tym filmie za to, że walczył z Rodriguezem na stacji metra. Rozmawiając z Colliderem, Carano pochwalił zespół kreatywny za to, że chce, aby „scena walki między dwiema kobietami była wspaniała”. Aktorka Cara Dune kontynuowała, wyraźnie mówiąc, że jej rola w „Haywire” otworzyła jej drogę do dołączenia do serii „Szybcy i wściekli”. „[’Haywire’]to film, który wzbudził zainteresowanie ludzi … [but they] trochę boją się broni, ale nadal chcieli o tym porozmawiać… Kiedy więc dostałem telefon do „Szybkich i wściekłych 6”, powiedziałem: „Dobra, teraz mogę odejść od robienia czegoś takiego jak „Haywire”. z reżyserem Stevenem Soderberghem i wykorzystaj to doświadczenie, a następnie wejdź w wielką franczyzę”.

Krótki epizod Carano jako przyjaciela, który stał się wrogiem w „Szybcy i wściekli”, ostatecznie utorował jej drogę do dołączenia do kolejnej mega-franczyzy.

Aktorka Cara Dune dołącza do świata X-Men

Gina Carano jako Angel Dust w Deadpool

Po latach oczekiwania i oburzenia fanów, 20th Century Fox wreszcie zamówił solowy film „Deadpool” z Ryanem Reynoldsem w roli głównej. Wydany w weekend walentynkowy w 2016 roku, spin-off „X-Men” z oceną R zarobił ponad 780 milionów dolarów (za pośrednictwem Box Office Mojo) i był najbardziej dochodowym filmem z oceną R wszechczasów po premierze ( od tego czasu został pokonany przez „Jokera” i jego 1 miliard dolarów cume). W filmie Wade Wilson (Reynolds) jest najemnikiem, u którego rozwija się nowotwór. Chcąc pozostać przy życiu, przechodzi eksperymentalną procedurę, która próbuje wydobyć z niego potencjalne mutacje. Na czele procedury stoi Ajax (Ed Skrein), który wykorzystuje okazję do torturowania Wilsona. Po stronie Ajaxa jest Angel Dust o supermocy, grany przez aktorkę Cara Dune.

Angel Dust jest jednym z głównych złoczyńców w „Deadpool”. Podczas rozmowy z Screen Rant, Carano omówiła, skąd znała reżysera Tima Millera przed ogłoszeniem filmu. Krótko po tym, jak film został zatwierdzony do produkcji, reżyser osobiście zadzwonił do Carano, aby sprawdzić, czy byłaby zainteresowana dołączeniem do uniwersum „X-Men”. „Zadzwonił do mnie i powiedział:” Hej, mam tę rolę dla ciebie. Nie wiem, czy jesteś zainteresowany. Ale jeśli tego chcesz, jest twoja. Ona jest bardzo silna, cicha, fizyczna postać ” – powiedział Carano.

Kadencja Carano z franczyzą „Deadpool” wydaje się skończona, ponieważ Angel Dust nie został przywrócony do „Deadpool 2”. Po zrobieniu wrażenia z superbohaterami, artysta sztuk walki, który stał się aktorem, przeniósł się do odległej galaktyki i dołączył do „The Mandalorian”, choć nie wiadomo, jak Cara Dune zostanie potraktowana w przyszłych odcinkach.

Czy ten post był pomocny?