Skip to content
TV

Dlaczego agent specjalny Bill Newsome z NCIS: Finał 14 sezonu LA wygląda tak znajomo

18 de maj de 2023
l intro 1684246787

Telewizja

Bill Newsome się śmieje

W końcówce 14. sezonu „NCIS: Los Angeles” poznajemy agenta specjalnego ATF Williama Newsome’a. Wydawałby się dość sympatycznym facetem, gdyby nie fakt, że ktoś w środku kradnie niebezpieczne materiały wojskowe, a Bill może po prostu pasować. Nie pomaga też fakt, że Newsome zaginął w trakcie śledztwa.

Newsome jest intrygującą postacią, ponieważ chociaż pozornie stoi po stronie aniołów, jest czymś w rodzaju łotra i od dłuższego czasu działa pod przykrywką. W związku z tym nie wiadomo, co się dzieje, dopóki fabuła nie dojdzie do punktu, w którym ujawnia się prawdziwa lojalność agenta. Innymi słowy, jest to rola gościnnej gwiazdy, która wymaga wiarygodnej obecności i odrobiny zawoalowanego niebezpieczeństwa, co sprawia, że ​​postać potencjalnie nadaje się zarówno do roli dobrego faceta, jak i złoczyńcy. Na szczęście serial znalazł właśnie człowieka do tej roli: legendarnego zawodnika MMA Randy’ego Couture’a, który w trakcie swojej aktorskiej kariery grał zarówno bohaterów, jak i złoczyńców. Słynny sportowiec działa już od dłuższego czasu i być może widzieliście niektóre z jego wcześniejszych prac.

Randy Couture był złym władcą w The Scorpion King 2: Rise of a Warrior

Oryginalny „Król Skorpion” słynie z przerobienia złoczyńcy z „Powrotu mumii” Dwayne’a Johnsona na epickiego bohatera akcji. Podczas gdy gwiazda nie powraca przez kilka sekund w krytykowanym przez krytyków „The Scorpion King 2: Rise of a Warrior”, jego postać Mathayus (obecnie grany przez Michaela Copona) ma przynajmniej naprawdę przerażającego przeciwnika w postaci generała Sargona Randy’ego Couture’a.

Sargon jest zabójcą ojca Matthayusa, który teraz rządzi Akadem, a zarówno młody bohater, jak i król-wojownik wielokrotnie zdobywają kolejne poziomy w trakcie filmu. Randy Couture z magicznymi mocami jest oczywiście twardym orzechem do zgryzienia, a sportowiec, który został aktorem, nie miał problemu z wyobrażeniem sobie zagrożenia, jakie stwarza Sargon. Jednak chociaż akcja nie była przeszkodą, w filmie były dwa momenty, które Couture uznał za szczególnie wymagające.

„Jedną z nich była scena miłosna” – powiedziała gwiazda Hola America. „To była moja pierwsza tego rodzaju interakcja w filmie, a druga miała miejsce pod koniec filmu, gdzie w zasadzie umieram, a ty cały czas widzisz, jak ludzie umierają na filmie, a ty chcesz to zrobić, nie nie chcę, żeby to było banalne i trochę przesadzone”.

Jest niezawodnym ekspertem od wyburzeń w serii Niezniszczalni

Toll Road celuje z pistoletu

„Niezniszczalni” z 2010 roku to gwiazdorska kolekcja bohaterów akcji z lat 80., którzy robią to, co potrafią najlepiej jako zespół. Chociaż Randy Couture jest mniej uznanym aktorem filmów akcji niż wielu jego kolegów z serii, prawdziwe wyróżnienia w MMA Randy’ego Couture’a z nawiązką rekompensują jego brak wyróżnień na dużym ekranie. Jako taki, jego Toll Road jest niezawodnym Expendable we wszystkich trzech filmach z serii i ma powrócić z kolejną misją w „Niezniszczalni 4”.

Chociaż Couture z pewnością nie ma się czego wstydzić na froncie fizyczności, dobrze wie, w jakim towarzystwie przebywa w „Niezniszczalnych” i jego kontynuacjach. W pierwszym filmie był pod szczególnym wrażeniem niesamowitej etyki pracy Sylvestra Stallone, choć zauważył, że wszyscy pracowali dość ciężko.

„Cóż, szczerze mówiąc, nadal nie wiem, jak Sly przeżył ten pierwszy film” – opisał kręcenie w wywiadzie dla That Shelf. „Chodzi mi o to, że nosił tak wiele kapeluszy, aby przejść przez cały ten proces, a my kręciliśmy noce przez cały film, żeby dojść do końca. Robiliśmy to przez 12 tygodni i nie spaliśmy każdej nocy. Niedziele były jedynymi nocami mieliśmy wolne, a ty nie śpisz całą noc, cały tydzień”.

Zagrał powracającego antagonistę w Hawaii Five-0

Jason Duclair wygląda na wściekłego

„NCIS: Los Angeles” to nie jedyny program w proceduralnym CV Randy’ego Couture’a w CBS. W rzeczywistości możesz go rozpoznać jako Jasona Duclaira, powracającego antagonistę z obsesją na punkcie ognia w „Hawaii Five-0”. Płodny i wyrafinowany podpalacz, Duclair po raz pierwszy pojawia się w 5. sezonie serialu i pojawia się kilka razy, aż do swojego ostatniego, przewidywalnego ognistego odcinka w 8. sezonie. W wywiadzie dla USA Today Sports Couture podzielił się swoimi poglądami na temat grania w ” Hawaii Five-0” złoczyńcy i ujawnili, że twórcy serialu byli nieco niepewni co do jego reakcji na naturę jego roli, kiedy się z nim skontaktowali.

„Myślę, że chcieli, żebym zagrał zły zakup, ale nie byli pewni, jak na to zareaguję” – powiedział. Jednak Couture był bardzo szczęśliwy, że wskoczył w buty Duclaira. „Dlatego to robimy” – wyjaśnił. „Możesz robić różne rzeczy, których nigdy nie zrobiłbyś w prawdziwym życiu”.

Czy ten post był pomocny?