Skip to content
TV

Disney+ ma zostać ekskluzywnym amerykańskim domem nowego Doctor Who Seasons

25 de październik de 2022
l intro 1666717060

Ncuti Gatwa uśmiechnięty

Amerykańskie prawa do transmisji strumieniowej dla „Doctor Who” od lat odbijają się od jednej usługi strumieniowej do drugiej. W pewnym momencie program był dostępny zarówno na Netflixie, jak i Hulu, ale w 2016 roku Decider poinformował, że długo działający brytyjski program science-fiction opuszcza obie platformy. Później w tym samym roku Vulture poinformował, że odrodzenie serialu, który był produkowany od 2005 roku, zostanie przeniesione do Prime Video. Jednak w 2019 roku Decider poinformował, że Amazon Prime przegrał wojnę licytacyjną z HBO Max, który następnie przejął program. Według Distractify, odcinki zostały zdjęte z Prime Video w nocy bez ostrzeżenia, pozostawiając fanów wściekłych. Jeśli chodzi o 26 sezonów klasycznego „Doctor Who”, który był emitowany w latach 1963-1989, cała ta zawartość została ostatecznie przeniesiona do BBC i ITV w amerykańskim serwisie streamingowym BritBox.

Teraz, gdy serial ma krótką przerwę, aż do rozpoczęcia emisji specjalnych 2023 roku, nadchodzi kolejna zmiana, ponieważ TARDIS przenosi się do Disney+.

Nowe odcinki Doktora Who pojawią się na Disney+

Według The Hollywood Reporter, podczas występu w „Live with Kelly and Ryan”, nadchodzący 15. Doktor Ncuti Gatwa ogłosił, że nowe odcinki „Doctor Who” będą transmitowane wyłącznie na Disney+, a pierwsze odcinki w ramach umowy będą się zbliżać Specjalna oferta z okazji 60. rocznicy spodziewana w listopadzie 2023 r. Russell T. Davies, który kierował programem po jego powrocie w 2005 r. i który ponownie przejmie rolę showrunnera w 2023 r., miał do powiedzenia tylko pozytywne rzeczy na temat nowej umowy. „Uwielbiam ten program, a to jest najlepsze z obu światów – dzięki wizji i radości BBC i Disney+ możemy uruchomić TARDIS na całej planecie, docierając do nowego pokolenia fanów, jednocześnie utrzymując nasz tradycyjny dom BBC w Wielkiej Brytanii” – powiedział Davies THR. Disney+ będzie miejscem, w którym nowe odcinki będą miały swoją pierwszą emisję, tak jak poprzednio nowe odcinki były emitowane w USA w BBC America.

Na cześć nowej umowy oficjalne konto „Doctor Who” na Twitterze tweetował opublikować nowe logo serialu, które nawiązuje do logo „Doctor Who” z lat 70-tych. Fani pozytywnie zareagowali na wiadomość o umowie Disney+. Konto fanów „Doktor Who” @Gallifreyhub pochwalił Daviesa za nową umowę. „Dwa dni w erze RTD i mamy zwiastun, ujawnienie logo i współpracę z Disneyem. Boże, kocham tego człowieka”. Inni znaleźli w ogłoszeniu humor, na przykład @Richard_Price2, który stwierdził: „Wyobraź sobie, że zaczną umieszczać Daleków i Cybermenów w parkach Disneya”. Jest mało prawdopodobne, że Disney i BBC kiedykolwiek zaprowadzą ten związek tak daleko, ale otwiera to nowe możliwości dla serii science-fiction.

Czy ten post był pomocny?