Skip to content
TV

Disney+ da widzom więcej anime dzięki rozszerzonej umowie z Kodansha

30 de listopad de 2022
l intro 1669787302

Kaneda prowadzący motocykl

Jeśli chodzi o streaming, Disney+ jest przez wielu widzów uważany za jedną z najlepszych platform. Wynika to przede wszystkim z oszałamiającej zawartości, która znacznie wykracza poza zasób pamiętnych animowanych klasyków firmy. Disney+ oferuje również mnóstwo oryginalnych treści opartych na wielu filmach Marvela i serii „Gwiezdne wojny”, prawdopodobnie jednych z największych kamieni węgielnych popkultury. Dzięki hitom, takim jak „Andor” i „The Falcon and the Winter Solider”, Disneyowi łatwo jest zdobyć przewagę w spornych wojnach streamingowych.

Ponadto Disney + może już przygotowywać się do pewnych znaczących zmian w przyszłości, zwłaszcza w przypadku powracającego dyrektora generalnego Disneya, Boba Igera. Iger podzielił się już planami z pracownikami firmy, aby skupić się na dostarczaniu Disney+ lepszych treści w przyszłości. A jego najnowszy ruch może wkrótce sprawić, że piłka się toczy w tym zakresie. Przynajmniej z pewnością podnieci serca wielu fanów anime. Dzięki rozszerzonej umowie z wydawcą mangi i producentem anime Kodansha, Disney + ma dać widzom więcej anime.

Disney+ wyemituje Tokyo Revengers: Christmas Showdown Arc

Według The Hollywood Reporter, Disney będzie koproducentem większej liczby oryginałów anime dla swojego serwisu streamingowego Disney+, dzięki rozszerzeniu umowy z japońskim wydawcą Kodansha. Jak donosi Variety, dyrektor przedstawicielski i prezes Kodansha, Yoshinobu Noma, zauważył, że 70-letnia współpraca między firmami rozszerzy się teraz poza sferę wydawniczą i obejmie anime i streaming. Inni konkurenci streamingowi, tacy jak Netflix i Crunchyroll, mają już solidne podstawy w koprodukcji hitowych seriali anime, takich jak „Baki” i „Blade Runner: Black Lotus”. Więc to ma sens, że Disney również dążyłby do ekspansji w ramach tej alei.

Disney nie mógł również znaleźć lepszej firmy do współpracy przy tym przedsięwzięciu, biorąc pod uwagę spuściznę Kondashy w zakresie klasycznych i nowoczesnych tytułów anime i mangi. Niektóre z najbardziej znanych dzieł Kondashy to „Attack On Titan”, „Ghost In The Shell”, „Fairy Tail” i „Akira” (za pośrednictwem Anime News Network). Jeśli chodzi o nowe oryginalne serie anime do wyprodukowania i wyemitowania, Disney będzie miał królewski bufet godnych tytułów do wyboru. I przynajmniej wiemy, że Disney + ma już wyłączne prawa do transmisji strumieniowej jednego z aktualnych hitów anime wydawcy.

The Hollywood Reporter napisał ponadto, że Disney + będzie transmitować „Tokyo Revengers: Christmas Showdown Arc” w 2023 roku. Jest to kontynuacja pierwszego sezonu „Tokyo Revengers”, który był transmitowany na Crunchyroll. To nie byłby pierwszy raz, kiedy Disney wstrząsnął światem anime dzięki ekskluzywnemu streamingowi anime. Co zaskakujące, „Bleach: tysiącletnia wojna krwi” jest obecnie przesyłana strumieniowo przez Disney + i Hulu.

Czy ten post był pomocny?