Skip to content
TV

Derek Haas, showrunner z Chicago Fire, opuszcza jedyną franczyzę Chicago

5 de listopad de 2022
l intro 1667620741

Derek Haas uśmiecha się

W październiku 2012 roku na antenie NBC pojawiła się premiera serialu „Chicago Fire”. Stworzony przez Dereka Haasa i jego partnera pisarskiego Michaela Brandta, program skupiał się na życiu strażaków i sanitariuszy pracujących w Firehouse 51 w Straży Pożarnej w Chicago. Wyprodukowana przez Wolf Entertainment, znana z trwających programów „Law & Order”, seria zrodziła trzy spin-offy, z których dwa wciąż trwają. Rozwijając się w „Chicago PD” w 2014 r., a następnie „Chicago Med” w 2015 r., wszystkie trzy serie tworzą franczyzę „One Chicago”, co oznacza, że ​​są częścią wspólnego wszechświata.

Oprócz odbywania się i kręcenia w Chicago, Illinois (przez NBC), wszystkie trzy seriale dzielą inną tkankę łączną w barze zwanym Molly’s. Podczas rozmowy z The Hollywood Reporter, Dick Wolf, producent serii „One Chicago”, wyjaśnił, że każdy program kończy się sceną w Molly’s.

Poza faktem, że wszystkie trzy programy są produkowane przez Wolf Entertainment, seria „One Chicago” zawiera jeszcze jeden element za kulisami. Poza tworzeniem, produkcją wykonawczą, prowadzeniem i pisaniem do „Chicago Fire”, Haas i Brandt pracowali również w pewnym charakterze przy wszystkich programach „Chicago”. Duet opracował „Chicago PD”, „Chicago Med”, a nawet krótkotrwały „Chicago Justice”. Haas był nawet showrunnerem dla „Chicago PD”

Ponieważ Haas był w jakiś sposób zaangażowany w każdy program, franczyza ponosi ogromną stratę po jego odejściu.

Derek Haas odchodzi, aby tworzyć nowe programy dla własnej marki rozrywki

4 listopada 2022 r. Variety ogłosiło, że Haas opuści Wolf Entertainment, a tym samym franczyzę „One Chicago”. Oprócz programów „Chicago” Haas jest także showrunnerem innej produkcji Wolf Entertainment „FBI: International”. Haas odejdzie z firmy produkcyjnej w przyszłym roku i zamierza zakończyć bieżący sezon, który rozpoczął się we wrześniu 2022 r. (poprzez Collider).

W oświadczeniu Haas przedstawił swoje kolejne kroki, w tym zamknięcie sezonu i, miejmy nadzieję, opracowanie nowych programów; zakończył specjalnym podziękowaniem dla Wolf Entertainment. „Chociaż w przyszłym roku opuszczam Wolf Entertainment, aby skupić się na tworzeniu nowych programów, jestem całkowicie zaangażowany w dostarczanie niesamowitych odcinków „Chicago Fire” i „FBI: International” do końca bieżących sezonów” – wyjaśnił. „Nauczyłem się wszystkiego, co wiem o opowiadaniu historii, tempie, postaciach, wartościach produkcyjnych i zatrudnianiu najlepszej obsady, ekip i personelu od Dicka Wolfa i Petera Jankowskiego, i choć trudno jest opuścić miejsce, które kochasz i które nazwałeś domem ponad dekadę, w tym niesamowite wsparcie ze strony Universal Television, NBC i CBS, nie mogę się doczekać budowania własnej marki w branży rozrywkowej”.

Później zakończył swoje oświadczenie, drażniąc się z nadchodzącymi sezonami „Chicago Fire” i „FBI International”, mówiąc: „To powiedziawszy, jest wiele, wiele zwrotów akcji, które trzeba jeszcze napisać w tych dwóch programach od teraz do maja, więc bądźcie czujni za epickie niespodzianki”.

„Chicago Fire” jest obecnie w 11. sezonie, „Chicago PD” w 10., a „Chicago Med” rozpoczyna 8. sezon. Wszystkie trzy programy są emitowane w środy na antenie NBC.

Czy ten post był pomocny?