Skip to content

Demon Slayer: Nie, Tanjirō nie umarł w wieku 25 lat! Dlatego!

13 de kwiecień de 2023
Tanjiro

Tanjirō Kamado jest głównym bohaterem Pogromca demonów anime o tematyce mangi i demonów. Młody chłopiec dotknięty tragedią, Tanjirō przezwyciężył swój okropny los i został Zabójcą Demonów, ale nie po to, by pomścić swoją rodzinę – zrobił to, aby znaleźć sposób, by ponownie przywrócić swoją siostrę, Nezuko, człowiekowi. Tanjiro i Nezuko mieli bardzo bliską więź, ponieważ byli jedynymi żyjącymi członkami rodziny Kamado po tym, jak została zaatakowana i zamordowana przez Muzana Kibutsuji. W tym artykule porozmawiamy o życiu Tanjirō, ponieważ powiemy ci, dlaczego nie umarł w wieku 25 lat, tak jak powinien, ponieważ aktywował Znak Zabójcy Demonów.

Znak Klątwy Zabójcy Demonów zakłada, że ​​każdy, kto go aktywuje, umrze w wieku 25 lat, ponieważ ceną za jego aktywację jest długość życia człowieka. Jednak ta klątwa nigdy nie została oficjalnie udowodniona (ani zakwestionowana), a kilku znanych Zabójców Demonów żyło powyżej 25 roku życia (w tym Yoriichi i Gyōmei), dlatego nie jest niespodzianką, że Tanjirō też to zrobił, chociaż nigdy nie zostało wyjaśnione, jak stało się dokładnie.

Reszta tego artykułu skupi się na Tanjirō, jego życiu w historii Pogromca demonów. Udzieliliśmy już odpowiedzi na pytanie, którego szukałeś, ale zamierzamy je rozwinąć, mówiąc trochę o Znaku Zabójcy Demonów i domniemanej klątwie. Ten artykuł zawiera spoilery, ale tylko dla tych, którzy żadnego nie widzieli ani nie czytali Pogromca demonów odcinek lub rozdział.

Znak Zabójcy Demonów podobno miał dołączoną klątwę

Znak Zabójcy Demonów to tajemniczy znak, który można uzyskać i który może pojawić się na ciele potężnego Zabójcy Demonów, najczęściej na jego głowie, ale może również pojawić się na innych częściach ciała. Znak wygląda trochę jak tatuaż, blizna lub znamię, a każdy Zabójca Demonów ma unikalny wzór, prawdopodobnie związany ze stylem oddychania, którego używa; ze względu na to, że przypomina symbole widoczne na Demonach, często był do nich porównywany.

Nie wiadomo, jak i dlaczego taki Znak pojawia się na ciele, ale pierwszym zarejestrowanym posiadaczem był Yoriichi Tsugikuni, który był także pierwszym Zabójcą Demonów i twórcą Stylu Oddychania Słońcem, pierwszego Stylu Oddychania w historii. Było to stosunkowo powszechne w erze Sengoku. Większość zapisów opisujących go zaginęła, a po Złotym Wieku Zabójców Demonów stał się bardzo rzadki, zarówno dlatego, że był trudny do aktywacji, jak i dlatego, że Muzanowi udało się zdziesiątkować Korpus na przestrzeni wieków. Pojawił się ponownie podczas głównej osi czasu, kiedy Tanjirō i kilka innych postaci zdołało go aktywować.

Aby go aktywować, użytkownik musi przeżyć stan zagrożenia życia, w tym mieć tętno powyżej 200 uderzeń na minutę i temperaturę ciała powyżej 39°C. Takie warunki zwykle zabijają człowieka, ale jeśli użytkownikowi uda się je przeżyć, oznacza to, że jest godzien Znaku, jak wyjaśnił Muichiro.

Ale aktywacja wiąże się z kosztami. Utrzymanie Znaku Zabójcy Demonów jest złożonym procesem, który wymaga dużo energii i wydaje się, że długotrwałe używanie wyczerpuje organizm. To dlatego wielu Zabójców Demonów ze Znakiem zmarło młodo, co zrodziło teorię, że Znak jest faktycznie przeklęty i że każdy posiadacz umrze, gdy osiągnie wiek 25 lat. W następnej części wyjaśnimy, czy to jest prawdą, czy nie, jednocześnie ujawniając los Tanjirō.

Klątwa równie dobrze może być prostym mitem

Teraz, gdy wyjaśniliśmy, czym jest Znak Zabójcy Demonów, możemy omówić rzekomą klątwę. Zanim zaczniemy, pozwól nam potwierdzić, że klątwa została wspomniana w serii, ale nie ma dowodów na jej poparcie lub obalenie. Po prostu istnieje jako fakt, jak niektóre postacie wspominały o jego istnieniu, ale nigdy nie widzieliśmy śmierci Zabójcy Demonów w wieku 25 lat, aby móc to potwierdzić empirycznie. Wiemy, że Yoriichi dożył swoich 80 lat, ale może to być spowodowane tym, że urodził się ze znakiem, więc nie musiał go aktywować i dlatego stracił długość życia. Wiemy również, że Gyōmei aktywował go, gdy miał 27 lat i nie umarł od razu, chociaż zmarł kilka godzin później, jak sugerował Kokushibo, ale należy zauważyć, że mógł po prostu ulec odniesionym ranom. Z drugiej strony Kokushibo uniknął tego, stając się demonem.

POWIĄZANY:

Czy Tanjiro ma astmę w Demon Slayer?

Tak więc, opierając się na faktach, które mamy z dzieł kanonicznych, nikt tak naprawdę nie umarł „na ekranie” z powodu klątwy, o ile jest to znane. Wszyscy, którzy rzekomo na to zmarli, zostali tylko wspomnieni i nigdy nie widziani. Na tej podstawie zakładamy, że Tanjirō żył po 25 roku życia, chociaż nie zostało to oficjalnie potwierdzone, ale wydaje się mało prawdopodobne, aby zadał sobie tyle trudu, by wyeliminować demony tylko po to, by umrzeć w wieku z 25. Ponadto w epilogu nie było o tym wzmianki.

Jest wysoce prawdopodobne, że starzy Zabójcy Demonów z Ery Sengoku faktycznie umarli w wieku 25 lat, ale nie z powodu klątwy, ale dlatego, że nadużywali Znaku, aż do całkowitego wyczerpania. Używanie Znaku Zabójcy Demonów obciąża użytkownika, co oznacza, że ​​nadużywanie go może doprowadzić do fizycznego wyczerpania, które jest uzasadnioną przyczyną śmierci. Klątwa, jeśli w ogóle istnieje, nie uwzględnia ani Yoriichiego, ani Gyōmei, a przykład Kokushibo jest wyraźnym przykładem tego, jak bardzo jest niespójna. Bazując na tym wszystkim, naprawdę uważamy, że klątwa jest tylko mitem i że Tanjirō dożył starości, chociaż autor nigdy nie potwierdził tego oficjalnie.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?