Skip to content

Demon Slayer: 9 najszybszych Hashira uszeregowanych według szybkości

16 de kwiecień de 2023
Hashira

Hashira w Pogromca demonów są uważani za najpotężniejszych członków Korpusu Zabójców Demonów. Mogą używać skomplikowanych technik oddychania i ogólnie uważa się, że są w stanie pokonać większość demonów, z wyjątkiem Muzana Kibutsuji. Mimo to, choć silni, Hashira nigdy nie byli niezwyciężeni, aw całej serii ich liczba była od czasu do czasu zmniejszana, ponieważ niektórzy Hashirowie umierali lub zostali zabici. W tym artykule przedstawimy listę wszystkich Hashirów na podstawie tego, jak szybko byli w historii Pogromca demonów.

Lista będzie zawierać w sumie dziewięć najszybszych Hashira w Pogromca demonów, każdy z nich uszeregowany na podstawie tego, jak szybko są w serii, od 9. do 1. miejsca. Opowiemy wam trochę o nich, ich mocach i umiejętnościach, abyście wiedzieli, dlaczego zostały tak sklasyfikowane. Dane są pobierane z Oficjalny fanbook Kimetsu no Yaiba 2które jest oficjalnym źródłem, więc nie jest to zwykła lista, ale raczej oficjalny ranking.

9. Mitsuri Kanroji

Debiutujący podczas spotkania Hashiry w Butterfly Mansion, Mitsuri Kanroji jest obecnym Love Hashira w serii. Ma dziwną osobowość: podobnie jak jej atrybut, wydaje się lubić wszystkich w swojej organizacji i łatwo ją zaskoczyć ich wyjątkowymi cechami i osiągnięciami. Posiada również nadludzką siłę, ponieważ jej gęstość mięśni jest osiem razy większa niż normalnie.

Jest w stanie prześcignąć zwykłe ataki Upper Moon Four w ich walce, zmuszając demona do użycia jej żarłocznej siły. Zyskuje znacznie większą prędkość po aktywacji Znaku Zabójcy Demonów. Jest wolniejsza niż niektórzy z jej kolegów Hashira, o czym świadczy walka z Muzanem, gdzie trudno jej nadążyć za nim i musi polegać na szczęściu i instynkcie, aby uniknąć trafienia. To się nie powiodło, ponieważ została poddana wielu atakom, które zmusiły ją do opuszczenia walki na dłuższy czas.

Mitsuri mogła być wyżej na liście, ale pobiegła zaraz po jedzeniu, więc jej wyniki są takie jakie były.

POWIĄZANY:

Zabójca Demonów: Dlaczego Mitsuri Kanroji dołączył do Korpusu Zabójców Demonów?

8. Muichiro Tokito

Muichiro28anime29

Muichiro Tokito jest obecnym Mist Hashira w serii. Jest cudownym dzieckiem, które zostało Hashirą zaledwie dwa miesiące po pierwszym trzymaniu ostrza, co czyni go najmłodszym członkiem z nich wszystkich. Na ogół wydaje się bez wyrazu i wykazuje bardzo małe zainteresowanie innymi. Z pozoru wydaje się równie obojętny na toczące się wokół niego sprawy, łatwo się rozprasza i buja w chmurach podczas gorących debat między rówieśnikami, jednak kiedy chce lub sytuacja tego wymaga, wykazuje nadludzką reaktywność. Będąc w rzeczywistości cierpiącym na amnezję, odzyskuje pamięć w walce z Gyokko, Górnym Piątym Księżycem. Jest potomkiem Kokushibo i umiera walcząc z nim.

Muichiro był niesamowicie szybki jak na Hashirę, wykazując zdolność bombardowania demonów i podróżowania z prędkością zbliżoną do teleportacji. Mógł z łatwością prześcignąć reakcje Tanjirō Kamado pod względem szybkości. Kiedy Muichiro walczył z Gyokko, jego nadludzka szybkość i refleks znacznie się poprawiły. Mógł przeciąć absurdalne 10 000 śluzowatych ryb w ułamku sekundy, a nawet posłać je wszystkie w powietrze, zanim dotknie go ich krew. Był również w stanie dorównać Gyokko, który mógł się teleportować i ostatecznie udało mu się ściąć demonowi głowę, zanim demon zdążył zareagować. Muichiro wykazał się również niesamowitą kontrolą nad szybkością własnych ruchów.

7. Obanai Iguro

Obanai chcący ukarać Giyu

Został przedstawiony jako obecny Serpent Hashira. Zawsze towarzyszy mu wąż owinięty wokół niego, jego usta są zakryte bandażem, a on ma dwoje różnych oczu. Sarkastyczny i nie wahający się powiedzieć swoich czterech prawd (nawet jeśli oznacza to zranienie), jego język jest zgryźliwy. Tak naprawdę nie lubi Tanjirō. Wychował się w domu, w którym rodzą się tylko kobiety; według niego jego rodzina jest nędzna, ponieważ służy wężowemu demonowi i odzyskuje bogactwa jego ofiar. Demon miał go zjeść, ale uciekł, został złapany i szczęśliwie uratowany przez ówczesnego Flame Hashirę.

Szybkość i refleks Obanai jako Hashira są bardzo wysokie. Obanai interweniował w samą porę, aby uratować Tanjirō Kamado przed zbliżającym się śmiertelnym uderzeniem Muzana. Bez przewagi zapewnianej przez znak Zabójcy Demonów, wciąż mógł dorównywać uderzeniom Muzana Kibutsuji przez dłuższy czas, a mimo to wielokrotnie uderzać Króla Demonów. Obanai był wystarczająco szybki, by amputować obie kończyny Muzana po wzbudzeniu Znaku. Pomimo tego, że Muzan był w tej chwili bardzo osłabiony, Obanai mógł uniknąć wielu jego ataków, przyszpilając go, chwytając i przebijając jego ciało, gdy uciekał.

Obanai Iguro biegł zygzakiem, jak wąż, więc możliwe, że jest znacznie szybszy, ale nie możemy tego potwierdzić, ponieważ facet nigdy nie biegł prosto.

6. Giyū Tomioka

Giyu próbuje zmotywować Tanjiro

Giyū jest pierwszym Zabójcą Demonów napotkanym przez Tanjirō i Nezuko Kamado wkrótce po przemianie tego ostatniego w demona. Początkowo, próbując ją z tego powodu wyeliminować, w końcu decyduje się ją oszczędzić po tym, jak zobaczył wytrwałość swojego brata w przeciwstawianiu się mu, by ją uratować pomimo jego oczywistej niższości, ale także dlatego, że jako Demon wstała, by chronić swoją nieprzytomność starszy, zamiast go atakować. Zanim szybko się wycofa, radzi młodemu człowiekowi, aby udał się do Sakonjiego Urokodakiego, swojego mistrza. Jest obecnym Wodnym Hashirą.

Giyu poruszał się dużymi krokami. Od czasu do czasu stawał się niewidzialny zarówno dla ludzi, jak i demonów. Było to widoczne przy wielu okazjach, na przykład gdy zabrał Nezuko Kamado z ramion swojego brata, złapał Inosuke Hashibirę, zanim zrozumiał, co się stało, lub natychmiast odciął głowę Rui od Piątki Niższego Księżyca.

5. Kyōjuro Rengoku

Kyojuro podczas spotkania Hashira

Rengoku był Płomiennym Hashirą, kiedy został przedstawiony po raz pierwszy. Podobnie jak jego żywioł, wydaje się, że emanuje z niego pewna siebie, energiczna i zdeterminowana osobowość. Ma też tendencję do patrzenia prosto przed siebie i wykazuje niesłabnący optymizm w każdych okolicznościach. Ma miłego i opiekuńczego młodszego brata, Senjuro, któremu brakuje umiejętności szermierki. Jego ojciec, Shinjuro, był poprzednim imiennikiem Pillar, który stał się alkoholikiem i defetystą. Ich matka, Ruka, zmarła na nieuleczalną chorobę, na którą zaraziła się wkrótce po urodzeniu Senjurō. Jego instynkt przetrwania jest taki, że jest w stanie zareagować i obronić się przed atakiem nawet podczas snu. Po tym, jak Infinity Train wykoleił się, chroniąc Tanjirō (już kontuzjowanego), umiera z powodu własnych obrażeń po walce z Akazą.

Kyōjurō był szybki i miał siłę, by mu dorównać. Nawet Tanjirō nie był w stanie za nim nadążyć ze względu na jego niesamowitą szybkość. Jego ruch generował trzęsienia ziemi z powodu jego szybkiego tempa.

4. Shinobu Kochō

Shinobu chcący zabić Nezuko

Wysłana jako wsparcie ze swoim następcą, Kanao Tsuyuri i jej kolegą Giyū Tomioką na Górę Natagumo, jest obecną Owadem Hashirą, zastępując swoją starszą siostrę, zmarłą byłą Hashirę. Zachowuje chłodną głowę i zawsze ma uśmiech na twarzy, bez względu na to, w jakiej sytuacji się znajduje. Lubi dokuczać innym i twierdzi, że chce, aby demony i ludzie dobrze się dogadywali: pomimo tego twierdzenia nie waha się zabijać demony z zimną krwią, nie okazując skruchy za swój gest. Początkowo lituje się nad Nezuko za jej przemianę w demona; następnie oferuje bezbolesne zabicie jej trucizną. Następnie okazała współczucie rodzeństwu Kamado po wysłuchaniu ich historii.

POWIĄZANY:

Czy Shinobu umrze w Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba?

Będąc filarem i łowcą demonów, Shinobu okazał się bardzo szybki, dorównując szybkości Giyū. Okazało się również, że jest bardzo szybka, gdy zmierzyła się z Domą, który uznał ją za najszybszą rekwizyt, z jakim kiedykolwiek się spotkała.

3. Gyōmei Himejima

Gyomei przeciwko utrzymywaniu nezuko przy życiu

Himejima to obecny Rock Hashira i były mnich, który opiekował się sierotami. Po tym, jak dzieci oskarżyły go o morderstwo, chociaż chronił je przed demonem, stał się bardziej bezwzględny, ale nadal opiekuńczy. Ze względu na swoje wielkie współczucie często zdarza mu się wyrażać żal z powodu nieszczęścia innych i modlić się za nich. Na początku nienawidził Tanjirō z powodu Nezuko, jego demonicznej siostry: jednak później rozpoznał swoją wartość, gdy zobaczył, jak bardzo jest uczciwy.

Gyōmei jest dość duży, ale ma niesamowitą szybkość i refleks. Wśród Hashira jest trzecim najszybszym biegaczem. Niezwykłą szybkość Gyōmei najlepiej zaobserwowano, gdy Zabójcy Demonów walczyli z Kokushibo, co pokazało, że może szybko dostosować swoje ciało, aby uniknąć wszystkich ataków, które wysłał na niego. Wyżsi rangą zauważyli nawet, że trudno sobie wyobrazić, jak bez wysiłku i gracji się poruszał. Gyōmei również obserwował Kokushibo podczas bitwy i trenował pod napięciem Genyi, Sanemiego i Muichiro. Następnie przez większość bitwy był w stanie parować niesamowitą prędkość ruchu Muzana, Króla Demonów.

2. Sanemi Shinazugawa

Sanemi próbuje zmusić Nezuko do ataku

Gwałtowna i brutalna osobowość w pokrytym bliznami ciele, jest starszym bratem Genyi i obecnym Wind Hashirą. Będąc najbardziej otwarcie antagonistą rodzeństwa Kamado, podejmuje inicjatywę, by skusić Nezuko do spożycia jego krwi; Tanjirō imponuje Pillarom, przeciwstawiając się mu, by chronić swoją siostrę. Poza swoim silnym i nieustępliwym charakterem, a także wybuchami, zdaje się mieć taką samą wagę jak inni w decyzjach, a także wie, jak okazywać cześć i szacunek komuś: ich przełożonemu, Ubuyashiki.

Sanemi ma niesamowity refleks i szybkość. Wśród Hashira jest drugim najszybszym biegaczem. Kiedy Sanemi i Tanjiro dyskutowali z Genyą podczas treningu Hashiry, Sanemi poruszał się tak szybko, że wydawało się, że się do niektórych teleportował. Sanemi później zademonstrował szybkość na równi z Giyu podczas pojedynku między nimi. Sanemi był w stanie posiekać ją na kawałki, gdy wciąż siedziała, walcząc z potworami podobnymi do demonów niższego poziomu. Sanemi, która mogła dopasować taktykę demona, podczas gdy Muichiro został szybko pokonany pomimo bycia oznaczonym, zademonstrowała swoją wyższą prędkość w walce z Kokushibo. Sanemi był w stanie walczyć i chwilowo obezwładnić Kokushibo, gdy jego znak Zabójcy Demonów ożył.

POWIĄZANY:

9 najsilniejszych Hashira w Demon Slayer (ranking)

1. Tengen Uzui

Tengen bada dzielnicę rozrywkową

Pochodzący z klanu shinobi, jest jednak ironicznym przeciwieństwem dyskrecji, zwłaszcza że był dawnym Sound Hashirą. Jest oburęczny, dzierży duże bliźniacze szable słoneczne połączone łańcuchem i noszone na plecach. Ma też wyjątkowy słuch. Odchodzi na emeryturę po utracie ręki i oka w walce z Gyūtarō, Szóstką Wyższej Rangi.

Tengen ma niezwykły refleks i był kiedyś uważany za najszybszego rekwizyta w historii. Często sprawiał wrażenie teleportującego się. Warto zauważyć, że Tengen zabił Dakiego, zanim miał szansę wchłonąć to, co się wydarzyło.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?