Skip to content

Czym jest wyścig Friezy w Dragon Ball? Wyjaśnienie jego obcej rasy!

22 de sierpień de 2022
FriezaRace

Frieza jest w pojedynkę jednym z najciekawszych czarnych charakterów w całości Smocza kula franczyzowa. Wprowadzony podczas Dragon Ball Z i wracając w późniejszych iteracjach, Frieza był jednym z najniebezpieczniejszych i najbardziej znanych złoczyńców stworzonych przez Akirę Toriyamę, dlatego jest tak ukochany przez fanów. Jednym z pytań dotyczących Friezy jest jego rasa. W tym artykule opowiemy, w jakim wyścigu Friezy Smocza kula jest i jak to pytanie wiąże się z większym Smocza kula fabuła.

Frieza Race to tajemniczy wyścig w Smocza kula którego częścią jest cała rodzina Friezy. Wyścig został po raz pierwszy wprowadzony w serii w Namek Saga of Dragon Ball Z, pierwsza część większej Frieza Saga. Gatunek ten był potocznie określany jako Frost Demons i Friezas, a także jako Lineage of Evil, ale nadal są owiane tajemnicą. W Fuzje Dragon Ballsą uważani za część rasy Obcych.

W dalszej części tego artykułu skupimy się na postaci Friezy i jego rasie. Chociaż posiadamy wiele informacji na temat wyścigu, wiele szczegółów jest wciąż nieznanych, ale zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zebrać wszystko dla Ciebie w jednym miejscu. Opowiemy też nieco o najbardziej znanych członkach rasy rozsianych po całym wszechświecie.

Wyjaśnienie rasy Friezy

Niewiele wiadomo o jego pochodzeniu, ponieważ nigdy nie wspomina się o jego rodzimej planecie. Wszyscy członkowie tej rasy w mandze i anime pochodzą z jednej rodziny, rodziny Frieza. Wśród rasy członkowie rodziny Friezy są szczególnie silnymi mutantami o nienaturalnym poziomie okrucieństwa. Z możliwym wyjątkiem Kurizy (syna Friezy w mandze Nekomajin), ich struktura nazwy wywodzi się od niskich temperatur.

Wszyscy są zatrudnieni na wysokim statusie w dużej galaktycznej armii fryzy, w której również dominują. Szczycą się tym, że są najsilniejszą rasą we wszechświecie, chociaż żadna z nich nie posiada takiego samego poziomu mocy i okrucieństwa jak Frieza i King Cold, ponieważ są zmutowanymi członkami gatunku. Gdy zdobywają moc, tworzą nowe sposoby ukrywania swoich sił bojowych przed przeciwnikami i sojusznikami.

Przekształcenie się w następną formę znacznie zwiększa ich siłę bojową, tworząc ideę, że formy funkcjonują jako strefy komfortu, aby utrzymać tak intensywne poziomy energii; Frieza mówi, że zmienia się, aby zachować kontrolę nad własną mocą. Strefy komfortu, wraz z polityką imperium Friezy, aby zniszczyć rasy, które z nim współpracują, jeśli postrzega je jako zagrożenie, wszystko wskazuje na cywilizację, która nie ufa innym; wydaje się to być nieodłączną cechą tej rasy.

Jednak są tacy członkowie rasy Friezy, którzy są zdolni do współczucia dla słabych i do pewnego stopnia cierpliwości. Jest to powszechne w działaniach bohatera Froze, który ignoruje chłopca Ropuch, który rzuca w niego kamieniem, myśląc, że jest Friezą, i chociaż jest nieco urażony, bohater później przychodzi, aby uratować tego samego Ropuchę, gdy zostaje zaatakowany przez Dorodabo .

Jak powiedzieliśmy, ojczysta planeta gatunku jest nieznana. Widzi się, że dominują na różnych planetach i często żyją na statkach, podróżując między światami, na których działają ich organizacje. Frieza ma co najmniej 448 planet, a jego brat ma co najmniej 256 planet.

Biologia

Członkowie tej rasy to niskie humanoidalne istoty (w swojej pierwszej formie) z czerwonymi oczami, błyszczącymi czarnymi ustami, elastycznym ogonem, stopami z trzema palcami (nie wszystkie z nich mają tę cechę, jak Frost, który ma ludzkie stopy) i kryształami w różnych kolorach na częściach ciała. Mają też Biokombinezon, którego wygląd można dowolnie modyfikować. Istoty te posiadają ogromną siłę od momentu narodzin, więc są zmuszone tłumić swoją moc poprzez transformacje, aby ją kontrolować, członkowie tej rasy mogą mieć włosy, ale nie jest to zbyt powszechne.

Specjalne zdolności

Jak już powiedzieliśmy, rasa Friezy ma zdolność przekształcania się w różne formy, z których każda ma inny poziom mocy i szybkości, a członkowie rasy są znani z tego, że nawet nie muszą oddychać i mogą przetrwać w próżni kosmicznej. Są również w stanie emitować fale Ki, z których niektóre mogą niszczyć całe światy, co Frieza zrobił co najmniej trzy razy.

ZWIĄZANE Z:

Czy Frieza jest męska czy żeńska?

Ich metabolizm wydaje się być niewiarygodnie powolny, ponieważ Frieza spędził dziewiętnaście miesięcy w próżni kosmicznej, tracąc dolną część ciała, większość tułowia i głowy, bez jedzenia i wody. Członkowie rasy Frieza są bardzo długowieczni.

Frieza wspomina również o zdolności kopiowania mocy podczas walki z Nailem, wskazując, że tworzy kopię swoich zdolności regeneracyjnych, które jego rasa już posiadała, ale mniej skutecznie. Członkowie tej rasy mogą przechodzić różnego rodzaju modyfikacje ciała, takie jak małe dziury w nadgarstku i ogonie z żądłami, które można zanurzyć w truciźnie, aby zarazić się poprzez kontakt fizyczny.

Kim są znani przedstawiciele rasy Frieza?

W dalszej części tego artykułu opowiemy o znanych przedstawicielach tej rasy, zarówno kanonicznych, jak i niekanonicznych, a także o członkach tej rasy, którzy zostali stworzeni sztucznie, jak Cell i tym podobne. Oni są:

Fryz / Przyszłość Fryz

Czym jest wyścig Friezy w Dragon Ball?  Wyjaśnienie jego obcej rasy!

Frieza jest brutalnym dyktatorem i przywódcą Galaktycznego Imperium Wszechświata 7 z tajnym wsparciem strategicznym swojego ojca Colda. W filmach prowadzi również to imperium ze swoim starszym bratem Coolerem. Cesarz tyran jest odpowiedzialny za śmierć Bardocka i Gine’a, rodziców Son Goku, króla Vegety, a także większości ich pobratymców, Saiyan z Planet Vegeta, co doprowadziło do czystki etnicznej znanej jako ludobójstwo Saiyan.

Pojawia się jako główny antagonista Sagi Frieza. Jest uważany za flagowego złoczyńcę Smocza kula franczyza, największy wróg Goku i najgorszy rywal jego dawnego sojusznika, księcia Saiyan, Vegety IV.

Chłodniej / Przyszłość Chłodniej

Czym jest wyścig Friezy w Dragon Ball?  Wyjaśnienie jego obcej rasy!

Cooler był obcym księciem Wszechświata 7, dowódcą Imperium Frieza wraz ze swoim młodszym bratem Friezą, bratankiem Kurizą i ich ojcem, Wielkim Królem Coldem, który rządził potajemnie. Pojawia się jako główny antagonista biologii filmu fabularnego składającego się z: Dragon Ball Z: Zemsta Coolera oraz Dragon Ball Z: Powrót Coolera.

Król Zimny ​​/ Przyszły Król Zimny

Czym jest wyścig Friezy w Dragon Ball?  Wyjaśnienie jego obcej rasy!

Cold jest kosmitą z tej samej rasy co jego syn Frieza. Jest ojcem Friezy i Coolera, a także dziadkiem Kurizy (w Neko Majin Z), a także potajemnie przywódcą Międzygalaktycznego Imperium Wszechświata 7 wraz ze swoimi dziećmi. Podobnie jak imię jego najmłodszego syna, odnosi się do niskich temperatur.

Kuriza

Czym jest wyścig Friezy w Dragon Ball?  Wyjaśnienie jego obcej rasy!

Kuriza to postać z mangi Nekomajin, a Smocza kula parodia napisana przez Akirę Toriyamę. Imię Kruziza to dość głupia gra słów, w rzeczywistości „Kuri” to japońskie słowo oznaczające „kasztan” (ze względu na jego kasztanowatą głowę) i „za”, aby pamiętać, że Frieza jest jego ojcem.

Schłodzony

Czym jest wyścig Friezy w Dragon Ball?  Wyjaśnienie jego obcej rasy!

Chilled był zmutowanym kosmicznym piratem, który zaatakował planetę Plant, gdy była zamieszkana przez Saiyanę w roku 1104. Jest także przodkiem Wielkiego Króla Colda, Coolera i Friezy. Po raz pierwszy pojawia się jako główny antagonista mangi spinoff Dragon Ball: Odcinek Bardocka i jego animowana adaptacja OVA.

Zamarznięty

Czym jest wyścig Friezy w Dragon Ball?  Wyjaśnienie jego obcej rasy!

Froze to postać z Bohaterowie Dragon Ball gry wideo i manga Bohaterowie Dragon Ball: Misja Zwycięstwa. Przedstawia się jako pierwszy antagonista sagi o Pierwszym Turnieju. Froze był ziemskim człowiekiem, któremu udało się stać częścią rasy Friezy dzięki technologii.

Rezok

Czym jest wyścig Friezy w Dragon Ball?  Wyjaśnienie jego obcej rasy!

Rezok, najlepiej znany jako Elita swojego klanu, to postać, która pojawia się w grze wideo Bohaterowie Dragon Ball jako grywalny awatar. Jest kolejnym niekanonicznym członkiem rasy Friezy.

Mróz

Czym jest wyścig Friezy w Dragon Ball?  Wyjaśnienie jego obcej rasy!

Frost jest cesarzem mafijnej organizacji galaktycznych piratów z 6. Wszechświata, uważanego za odpowiednika Friezy ze wspomnianego wszechświata i jednego z wojowników wybranych przez Champę do swojego zespołu. Vados mówi, że został sprowadzony pod przykrywką pomocy Champie w uwolnieniu wszechświata od wojen, a tym samym wzięciu udziału w jego turnieju Universal Martial Arts Association. Po raz pierwszy pojawia się w Dragon Ball Super anime i manga podczas serii Universe 6 vs. Universe 7.

Komórka / Przyszła Komórka

Czym jest wyścig Friezy w Dragon Ball?  Wyjaśnienie jego obcej rasy!

Cell to bioandroid stworzony przez komputer doktora Gero, który przybył z przyszłości linii 3 z zamiarem zemsty na Goku za zabicie Armii Czerwonej Wstążki, a wraz z nim marzenie każdego złoczyńcy: zdominowanie świata. Jest głównym antagonistą Androidów i Cell Arc. Jest zrobiony z komórek Goku, Piccolo, Vegety, Friezy i jego ojca Wielkiego Króla Colda.

Komórka Jr.

Czym jest wyścig Friezy w Dragon Ball?  Wyjaśnienie jego obcej rasy!

Cell Jr. to małe pomioty Cella, które pojawiły się po tym, jak Cell w swojej doskonałej formie wyrzucił ich ze swojego ciała. Każdy z nich ma te same techniki i jest prawie tak silny jak ich ojciec. Pierwotnie stworzono siedem z nich, które Son Gohan najwyraźniej niszczy, zdobywając Super Saiyan 2, dopóki nie zostało ujawnione w Dragon Ball Super że faktycznie przeżyli i pozostali na Wyspie Potworów i pomagają Androidowi 17 w jego pracy jako strażników.

Czy ten post był pomocny?