Skip to content

Czy Lord Beerus jest kotem? Wyjaśnienie jego rasy kocich bogów!

21 de sierpień de 2022
19ee75c32326c6959718ddc36474c3be

Beerus jest w pojedynkę jedną z najciekawszych nowszych postaci w Smocza kula franczyzowa. Wprowadzony pod koniec Dragon Ball Z i wyróżniające się w Dragon Ball SuperBeerus to postać, która w bardzo krótkim czasie stała się ulubieńcem fanów i od tego czasu przyciąga uwagę fanów. Jednym z pytań dotyczących Beerusa jest jego rasa, tj. czy jest kotem, czy kimś innym. W tym artykule powiemy Ci, czy Beerus jest kotem i wyjaśnimy jego rasę kocich bogów w Smocza kula.

Rasa Beerusa to rasa humanoidalnych kotów. Oparte na kotach Sphynx, przypominają starożytnych egipskich bogów. Godnymi uwagi członkami tej rasy są Hakaishin z Wszechświata 7, Beerus i Hakaishin z Wszechświata 6, Champa. Choć nie zostało to oficjalnie potwierdzone, wśród fanów przyjmuje się, że przedstawicielem rasy jest także Dyspo, żołnierz z uniwersum 11 służący w Pride Troopers.

Reszta tego artykułu skupi się na postaci Beerusa i jego rasy. W tej chwili niewiele jest na ten temat dostępnych informacji, ale zebraliśmy wszystko, co o nim wiadomo. Opowiemy też nieco o najbardziej znanych członkach rasy rozsianych po całym wszechświecie.

Wyjaśnienie rasy Beerusa

Rasa Beerusa to nienazwany gatunek humanoidalnych kosmitów o kocich cechach, który istnieje we Wszechświecie 6 i Wszechświecie 7. Bogowie zniszczenia Beerus i jego brat bliźniak Champa są najważniejszymi i najbardziej znanymi członkami tej rasy; są także jedynymi potwierdzonymi postaciami kanonicznymi z tej rasy.

Członkowie tej rasy mają zazwyczaj humanoidalny wygląd i fioletową skórę, ale mają cechy i cechy podobne do rasy kotów Sphynx lub Sphynx; to dlatego, że kot domowy Toriyamy to kot Sphyx. Tuszość różni się w zależności od osoby, jak w przypadku Beerusa, który jest szczupłej budowy lub Champa, który jest otyły.

Ze względu na ogromną moc okazywaną zarówno przez Beerusa, jak i Champę, wydaje się, że rasa ta posiada wysoki poziom mocy lub przynajmniej wielki potencjał bojowy. Nic więcej nie wiadomo o rasie w momencie pisania.

Kim są znani przedstawiciele rasy Beerusa?

W dalszej części tego artykułu opowiemy o znanych przedstawicielach tej rasy, zarówno kanonicznych, jak i niekanonicznych, a także postaciach, które przez wielu uważane są za pochodzące z rasy Beerusa, ale to nie zostało potwierdzone (jeszcze).

Beerus

Czy Lord Beerus jest kotem?  Wyjaśnienie jego rasy kocich bogów!

Beerus, oficjalnie nazywany Bogiem Zniszczenia Beerus ze względu na jego pozycję we Wszechświecie 7, jest postacią, która została przedstawiona w filmie Dragon Ball Z: Bitwa Bogówgdzie jest głównym antagonistą, a który pojawia się w Dragon Ball Super manga i anime jako główny bohater. Zajmuje pozycję Boga Zniszczenia całego Wszechświata 7, będąc miejscem, w którym historia Smocza kula ma miejsce.

Inspiracją do stworzenia tej postaci Akiry Toriyamy był stary kot Sfinks o imieniu Debo, który z nim mieszkał (tak jak poprzedni kot Toriyamy był inspiracją dla Korina). Gdy kot poważnie zachorował, weterynarz stwierdził, że nie zostało mu długo życia, ale kot cudownie wyzdrowiał, a weterynarz zażartował, że może być jakimś diabłem.

Fizyczny projekt Beerusa czerpie również inspirację ze starożytnych egipskich bóstw, zwłaszcza Setha i Sekhmeta. Seth jest humanoidem o głowie szakala i bogiem pustyni, burz, ciemności i chaosu w kulturze starożytnego Egiptu. Sekhmet to humanoid z głową lwicy, egipska bogini zniszczenia, uważana za wywołującą choroby. Beerus wydaje się mieć wiele takich samych cech jak Sekhmet.

Czy Lord Beerus jest kotem?  Wyjaśnienie jego rasy kocich bogów!

Jest bardzo zabawny, jak większość kotów. Ma też pewną obsesję na punkcie jedzenia. Jego kocie maniery i różnorodność wyrazów twarzy oddzielają go od bardziej złych antagonistów z serii. Jednak Beerus bardzo łatwo denerwuje się trywialnymi rzeczami, co widać, gdy mówi się, że przegrał w chowanego lub gdy Majin Buu nie chciał podzielić się z nim puddingiem.

Polega na swojej przytłaczającej mocy i nie bez powodu, ponieważ okazał się groźnym przeciwnikiem dla Z Fighters. Pomimo swojej ogromnej mocy i zadania jako Boga Zniszczenia, jest bardzo towarzyski, przyjazny i uprzejmy w podróży. Ma bardzo napiętą relację ze swoim bratem Champą (Bogiem Zniszczenia Wszechświata 6), ponieważ są oni bardzo przyzwyczajeni do rywalizacji, a czasem do walki, będąc w stanie wywołać ogromne zniszczenia we Wszechświecie, gdyby nie jego asystenci Vados i Whis Zatrzymaj ich.

Mimo to Beerus najwyraźniej odczuwa pewną empatię wobec Champy, ponieważ chciał, aby Super Shenlong zażądał, aby Ziemia Wszechświata 6 miała taki sam zaawansowanie kulturowe jak Ziemia Wszechświata 7, aby Champa mógł cieszyć się swoim jedzeniem. Z drugiej strony bywa nieco obłudny.

Widać to, gdy skarży się, że Majin Buu zasnął przed Turniejem Powszechnego Stowarzyszenia Sztuk Walki i Turniejem Siły, ponieważ ma znacznie dłuższe okresy snu, o czym wspomina Whis, po czym Beerus milknie. Ma tendencję do bardzo długich okresów snu, a jednak po trzydziestu dziewięciu latach snu uznał, że tylko zdrzemnął się, co sugeruje, że zwykle śpi znacznie dłużej.

Czampa

Czy Lord Beerus jest kotem?  Wyjaśnienie jego rasy kocich bogów!

Champa jest postacią z Dragon Ball Super. Jest Bogiem Zniszczenia Wszechświata 6 i bratem bliźniakiem Beerusa, Bogiem Zniszczenia Wszechświata 7, jego bliźniaczego wszechświata. Champa jest wysoką, krzepką istotą i podobnie jak Beerus ma wygląd kota ze spiczastymi uszami i pierścieniem w prawym uchu. Nosi czerwone, czarne i złote egipskie ubrania z okrągłymi zdobieniami, które odpowiadają jego aniołowi, Vadosowi.

W przeciwieństwie do Beerusa, Champa ma bardziej zwyczajne, przyjazne i beztroskie podejście. Champę, podobnie jak jego brata, bardzo łatwo jest zdenerwować, ale Champa okazuje się, że jest w stanie znacznie lepiej kontrolować siebie, co przyznał nawet Whis. Wydaje się być bardzo podobny do Beerusa, ale ma więcej wad, ponieważ jego miłość do jedzenia i spania jest znacznie większa niż Beerusa.

ZWIĄZANE Z:

Najsilniejsi Bogowie Zniszczenia w Dragon Ball Z/Super (Ranking)

Jest uparty, arogancki, a przede wszystkim bolesny przegrany, ponieważ nie chciał przegrać z Beerusem, a nawet nagiął zasady, aby wygrać. Okazuje się, że jest zimny i zły po zabiciu Guarany i jego żołnierzy z konieczności.

Pozostali nie interesują go zbytnio, bo zawsze źle traktuje swojego anioła Vados, a przy tym jest ignorantem, bo nie widzi, że chce mu pomóc przestać być grubym, a także udowadnia, że ​​tak jest, wierząc, że tak by się stało. być łatwym do pokonania Universe 7, widząc, że Goku powoli chwytał jajko, które w niego rzucił, ignorując, że ma ciężki mundur.

Shandy (niekanoniczny)

Czy Lord Beerus jest kotem?  Wyjaśnienie jego rasy kocich bogów!

Shandy, znany również jako Bohater Boga Zniszczenia, jest męskim Bogiem Zniszczenia i członkiem rasy Beerusa, który służy jako awatar typu bohatera Bogów Zniszczenia dla gracza w Bohaterowie Dragon Ball gra. Shandy dzieli wiele cech z Beerusem, ponieważ są tej samej rasy, chociaż ma duże fioletowe źrenice i ma bardziej młodzieńczy i atletyczny wygląd.

Nosi czerwony mundur God of Destruction, podobny do ubrania Champy, chociaż wzór w romby jest taki sam jak Beerusa. Shandy ma wielką moc i sprawność bojową, co można wywnioskować z jego pozycji, a na pewno z potencjału jego rasy, będąc w stanie przytłoczyć i pokonać Beat, nawet gdy jest w stanie Super Saiyan Blue. Wydaje się również, że jest nieco potężniejszy niż jego partner Keisar.

Jednak, podobnie jak reszta awatarów Boga Zniszczenia, ma więcej problemów z Biciem po przebudzeniu stanu Znaku Ultra Instynktu, ponieważ jest teraz w stanie wykonywać uniki i kontrować wszystkie swoje ofensywne ataki.

Dyspo (możliwe)

Czy Lord Beerus jest kotem?  Wyjaśnienie jego rasy kocich bogów!

Dyspo jest jednym z członków Team of Universe 11 i jednym z najpotężniejszych żołnierzy Pride Troopers wraz z Jirenem i ich przywódcą Toppo. Wygląd Dyspo bardzo przypomina nieznane gatunki, do których należą Beerus i Champa, ale bardziej przypomina królika lub zająca, mimo że pochodzą z różnych światów.

Dyspo ma smukłą, jasnofioletową, bezwłosą budowę z długimi, szerokimi uszami podobnymi do kota Sfinksa. Ma podobne do królików siekacze, w przeciwieństwie do drobniejszych, kocich zębów Beerusa i Champy. Nosi strój Pride Trooper. Champa wspomina o dużym podobieństwie do Beerusa (a tym samym do siebie). Dyspo jako Pride Soldier posiada ogromne poczucie sprawiedliwości, z którego jest dumny i jest w stanie bronić za wszelką cenę.

Okazuje troskę o swoich towarzyszy, zwłaszcza o swojego przywódcę Toppo, i odrzuca każdą ofertę ze złymi intencjami, taką jak ta, którą zaproponował mu Frieza. Jego pragnienie sprawiedliwości ukazuje się ponownie, gdy on i Kunsi zostają upokorzeni z rąk Son Goku i Hita, jednak nie chce tego zrobić po ostrzeżeniu Toppo o odłożeniu sprawiedliwości w zamian za przeżycie.

Pomimo tego, że nie ma złych intencji, Dyspo może być również nieco zarozumiały, arogancki, a nawet nadmiernie pewny swoich zdolności szybkościowych przy wielu okazjach; ma również tendencję do niedoceniania swoich przeciwników, co czasami stawia go w niekorzystnej sytuacji, okazując wyraz zdziwienia lub zaniepokojenia.

Dyspo wydaje się również być bolesnym przegranym, ponieważ okazał się zły z powodu swojej eliminacji, wykrzykując „Ja ze wszystkich ludzi!” kiedy został wprowadzony na trybuny. Jednak ostatecznie pogodził się z porażką. W mandze Dyspo jest mniej arogancki; przykładem tego jest to, że nie złościł się po przegranej, w przeciwieństwie do swojego odpowiednika w anime.

Czy ten post był pomocny?