Skip to content

Czym jest Quincy: Vollständig w wybielaczu? (i czym różni się od Quincy: Letzt Stil?)

27 de październik de 2022
QuincyVST

Wszystko Wybielacz fani wiedzą, że Quincy są ostatnimi głównymi przeciwnikami Ichigo i Shinigami. Prowadzeni przez Yhwacha Quincy wrócili, aby zrealizować swój plan i zainicjować Upadek Światów, aby połączyć Soul Society ze Światem Ludzi, tak jak chce tego ich przywódca, zacierając w ten sposób granice między życiem a śmiercią. Teraz jest całkiem oczywiste, dlaczego Shinigami sprzeciwiali się takiemu łańcuchowi wydarzeń, ale kiedy Quincy zaatakowali Gotei 13, ich moce początkowo okazały się bardzo nierówne. Wynika to z nowej techniki opracowanej przez Quincy o nazwie Quincy: Vollständig i w tym artykule opowiemy Ci o niej wszystko.

Quincy: Vollständig to specjalna forma, którą Quincy może aktywować, podobnie jak Bankai Shinigami. Przedstawia ewolucję i aktualizację Quincy: Letzt Stil, która od tego czasu została oznaczona jako przestarzała. Nie wszystkie Quincy mogą osiągnąć Quincy: Vollständig, a każda forma Quincy: Vollständig jest inna, w zależności od użytkownika, podobnie jak Bankai. Daje Quincy znaczne zwiększenie mocy i dodatkowe umiejętności.

Pozostała część tego artykułu dostarczy Ci wszystkich informacji, które musisz wiedzieć o Quincy: Vollständig. Dowiesz się, co to jest, jak działa i co potrafi, a także jak jest wykorzystywane w serialu. Poświęcimy również specjalną sekcję starej Quincy: Letzt Stil, ponieważ wyjaśnimy różnice między tymi dwiema technikami. W tym artykule mogą być spoilery, więc bądź gotowy.

Co to jest Quincy: Vollständig in Wybielacz?

Jak każda z trzech głównych grup Wybielacz, Quincy mają również swoje specjalne zdolności, przy czym Quincy: Vollständig jest najpotężniejszym z nich. Quincy: Vollständig jest następcą techniki Quincy: Letzt Stil, która została wyrzucona około dwa wieki temu, ponieważ była niestabilna i archaiczna; po użyciu, pozbawiłby Quincy jego mocy, pozornie na stałe, ale był sposób na odzyskanie tych mocy. Quincy pracowali nad ewolucją i znalezieniem znacznie bardziej odpowiedniego doładowania mocy, które nie byłoby tak niestabilne i które pozwoliłoby im zachować doładowanie przez jakiś czas. Rezultatem tego był Quincy: Vollständig.

Quincy: Vollständig różni się w zależności od użytkownika, a każdy Quincy, który jest w stanie go aktywować, ma inną manifestację. Jest w tym aspekcie podobny do Bankai, którego używają Shinigami, a także Resurrección Arrancarów. Zwykle jest aktywowany przez Rękawicę Sanrei, ale wykazano, że inny Sternritter aktywuje go bez niego; są to Gerard Valkyrie, który aktywował ją, tworząc w powietrzu telekinetycznie Quincy Zeichen w powietrzu za pomocą swojej krwi, Mask De Masculine, który ma pas, który służy jako substytut rękawicy, oraz Ęs Nödt, który może go aktywować, cofając swoją lewe oko, odsłaniając emblemat Wandenreich na wewnętrznej stronie gałki ocznej.

ZWIĄZANE Z:

15 najsilniejszych postaci Bleach (rankingowych)

Quincy: Vollständig jest zwykle stabilny i pozwala użytkownikowi na ciągłe wchłanianie Reishi wokół siebie, chociaż nie zawsze tak jest, jak wtedy, gdy Quincy: Vollständig Candice Catnipp aktywowała się z powodu dużej koncentracji otaczających ją Reishi.

Quincy: Vollständig pozwala Quincy na ciągłe wchłanianie otaczających ich Reishi dzięki podobnemu do aureoli dysku nad ich głowami, który nieustannie przyciąga Reishi. Po raz pierwszy zaobserwowano to, gdy Quilge Opie, Sternritter J, aktywował swój Quincy: Vollständig w Hueco Mundo – dysk nadal pochłaniał Reishi wokół Quilge, w tym żywe istoty, takie jak Chad i Orihime, ale także Arracnacrs i demoniczny Ayon. Ten ostatni został nawet wchłonięty przez Quilge. Quilge Opie nazwał tę technikę Sklaverei i nie wiadomo, czy nazwa była tylko jego, czy też używali jej inni Quincy. Inne umiejętności przyznawane przez Quincy: Vollständig obejmują:

  • Lot: Quincy: Vollständig daje Quincy możliwość używania skrzydeł Reishi generowanych przez technikę szybkiego lotu.
  • Broń Ducha: Kiedy ich Quincy: Vollständig jest aktywowana, Quincy może wyprodukować potężną Broń Ducha, która jest w całości wykonana z Reishi, z rękawic, które zwykle noszą na nadgarstku. Mogą używać tej broni zarówno do ataków w zwarciu, jak i strzelania Heilig Pfeil.
  • Ulepszone Schrift: Quincy: Vollständig znacząco wzmacnia zdolność Schrift Sternrittera. Jego moc i zasięg zostają zwiększone, a Quincy zyskuje dostęp do nowych technik, których normalnie nie może używać.
  • Zwiększona świadomość duchowa: Quincy używający Quincy: Vollständig potrafi wyczuć Reiatsu na znacznie wyższym poziomie niż zwykle, co pozwala im przewyższyć każdą umiejętność, która ukryłaby czyjąś obecność, jeśli jest silniejszy niż dany przeciwnik.

I choć wydaje się, że Quincy: Vollständig jest obezwładniony, ma swoje wady. Proces pozyskania go jest niezwykle trudny i obciąża ciała Quincy, podczas gdy Auswählen Yhwacha może go po prostu usunąć bez żadnych dodatkowych kłopotów. Ponadto Quincy: Vollständig nie może być aktywowana, jeśli Quincy ukradł Bankai Shinigami, ponieważ te dwie techniki nie mogą istnieć jednocześnie. Jeśli Heiligenschein zostanie zniszczony, Quincy: Vollständig traci swoje moce, ale Quincy może zachować swoją formę.

Wreszcie, jak powiedzieliśmy, Quincy: Vollständig przybiera różne formy w zależności od użytkownika, a każdy Quincy: Vollständig ma inną nazwę. Niektóre mają nawet więcej form. Quincy: Vollständig, które zostały ujawnione w mandze to:

Użytkownik Quincy: Vollständig Formularz
Quilge Opie Biskiel (神の正義 (ビスキエル), Bisukieru; po japońsku „Sprawiedliwość Boża”) Miecz
Robert Accutrone Grimaniel (神の歩み (グリマニエル), gurimanieru; po japońsku „Spacer Boga”) Pistolet
Bambietta Basterbine Nieznany Skrzydełka
Maska De Męska Nieznany Nie dotyczy
Ęs Nödt Tatarforas (神の怯え (タタルフォラス), tataruforasu; po japońsku „Boi się Boga”) Nie dotyczy
Candice Kocimiętka Nieznany Miecze
Bazz-B Nieznany Nie dotyczy
Liltotto Lamperd Nieznany Nie dotyczy
Meninas McAllon Nieznany Nieznany
PePe Waccabrada Gudoero (神の性愛 (グドエロ), Gudoero; po japońsku „Seksualność Boga”) Kokarda
Giselle Gewelle Nieznany Nieznany
Lille Barro Jille (神の裁き (ジリエル), Jirieru; po japońsku „Sąd Boży”) Skrzydełka
Askin Nakk Le Vaar Haszein (神の毒見 (ハスハイン), Hasuhain; po japońsku „Degustator trucizn Boga”) Personel
Gerard Vaklyrie Asszetonig (神の権能 (アシュトニグ), Ashutonigu; po japońsku „Boski autorytet Boga”) Miecz

Inni Quincy i Sternritter nie mogą używać Quincy: Vollständig lub ich Quincy: Vollständig nie zostały ujawnione, tak jak w przypadku kilku członków Gotei 13, których Bankai nigdy nie zostały ujawnione, chociaż pewne jest, że mogą z nich korzystać .

Jaka jest różnica między Quincy: Vollständig a Quincy: Letzt Stil?

Po pomyślnym ukończeniu treningu z rękawicą Sanrei, Quincy może używać Quincy: Letzt Stil. Quincy: Letzt Stil to bardzo intrygująca technika. Nie ujawniono wielu szczegółów dotyczących tła techniki, ale widzieliśmy ją w użyciu zarówno w mandze, jak i anime. Quincy: Letzt Stil jest tak naprawdę ostatnią deską ratunku dla Quincy używających rękawicy Sanrei. Jak już powiedzieliśmy, obecny Quincy uważa go za „relikt przeszłości”, ponieważ jest niebezpieczny i niestabilny, pomimo swojej ogromnej mocy.

Quincy: Letzt Stil jest używany, gdy Quincy odbiera rękawicę Sanrei. W ten sposób mogą wchłonąć wszystkie otaczające ich Reishi, nawet poza ich zwykły limit. To oczywiście daje im ogromny zastrzyk mocy, ale ich ciała ostatecznie nie mogą poradzić sobie z tak dużą ilością Reishi, więc w końcu tracą przytomność i zostają zapieczętowane ich moce Quincy; początkowo uważano, że Quincy: Letzt Stil całkowicie odbiera moc Quincy, ale okazało się to błędne, gdy Ishida zdołał je ponownie odblokować po treningu z ojcem.

ZWIĄZANE Z:

Czy Ichigo to Quincy, Hollow czy Soul Reaper w Bleach? Wyjaśnienie uprawnień!

Quincy: Letzt Stil został użyty przez Ishidę w wątek Soul Society, podczas jego walki z Mayuri Kurotsuchi, kapitanem Dywizji 12. Ruch był tak potężny, że prawie zabił Mayuriego, który został uratowany, wykorzystuje jego wyjątkowe umiejętności i zdolności. Z drugiej strony, Ishida stał się bezużyteczny do końca misji i zdołał odzyskać swoje moce dopiero w późniejszym momencie historii.

Jak już wspomniano, obecna generacja Quincy uważa tę technikę za bezużyteczną. Jest niestabilny i chociaż jest potężną ostatecznością, uniemożliwia użytkownikowi robienie czegokolwiek od tego momentu. Quilge Opie wspomniał, że dziadek Ishidy był ostatnim żyjącym Quincy, który stosował tę technikę, odrzucając ewolucję klanu Quincy, która ostatecznie doprowadziła do znacznie bardziej stabilnego Quincy: Vollständig. To jest również główna różnica między tymi dwiema technikami.

  • Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?