Skip to content

Czym były eksperymenty z hollowfikacją Aizena?

20 de grudzień de 2022
AizenHollowfication 1

Sōsuke Aizen mimo wszystko pozostanie taki, jakim jest Wybielacznajbardziej znanym złoczyńcą. Były kapitan 5. Oddziału, Aizen, miał megalomański cel, by stać się hybrydą Shinigami-Hollow, która przewyższyłaby nawet Króla Dusz pod względem mocy. Dlatego przeprowadzał potajemnie eksperymenty z Hollowami, zanim zdradził Gotei 13 wraz z Tōsenem i Ichimaru. W tym artykule wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć o procesie Hollowfikacji, a także jak i dlaczego Aizen eksperymentował z tym procesem.

Hollowfikacja to nazwa procesu, w którym dusza Shinigami jest dalej wzmacniana poprzez usuwanie barier istniejących między Shinigami a Hollowem. To pozwala Shinigami zmienić się w Hybrydę Hollow-Shinigami, tym samym przewyższając moce zwykłego Shinigami i zwykłego Hollowa. Aizen chciał osiągnąć tę formę, aby móc pokonać Króla Dusz.

W dalszej części tego artykułu znajdziesz dodatkowe szczegóły na temat procesu Hollowfikacji, jak to było widziane w Wybielacz manga i anime. Niedawny odcinek serii anime ponownie zwrócił uwagę na Hollowfikację, dlatego chcieliśmy wyjaśnić wszystko na temat tego procesu. Niektóre spoilery mogą zostać ujawnione, więc uważaj, jak czytasz niektóre części artykułu.

Czym jest hollowfikacja i jak się ją osiąga?

Hollowfikacja to termin używany do opisania procesu, w którym Shinigami zyskuje moce Hollowa poprzez przełamanie bariery, która ogranicza moc Shinigami i pozwala mu zanurzyć się w mocach Hollowa, aby stać się znacznie potężniejszym. Rezultatem jest albo hybryda Hollow-Shinigami, albo Visored, w zależności od tego, jak przebiega proces i w jakich warunkach. Termin ten może być również użyty do opisania aktu zakładania maski Hollowa, jeśli ktoś jest w stanie to zrobić.

Ponieważ większość Shinigami po prostu przemija lub zamienia się w prawdziwych Hollowów i ostatecznie zostaje zamordowana, stanie się hybrydą Hollow-Shinigami lub hybrydą Visoredów jest bardzo rzadkim rezultatem tej procedury. Ichigo Kurosaki przeszedł typową metamorfozę z Plusa w Hollowa, kiedy jego Łańcuch Losu został całkowicie zniszczony. Kluczową różnicą jest to, że zwykle, gdy Plus zamienia się w Pustego, kształt ducha rozpada się i przekształca w ohydną nową formę.

Przemiana w hybrydę Hollow-Shinigami lub hybrydę Visoredów jest bardzo rzadkim wynikiem tego procesu, ponieważ większość Shinigami albo umiera natychmiast, albo zamienia się w prawdziwych Hollowów, a następnie zostaje zamordowana. Typowa przemiana z Plusa w Hollowa miała miejsce, gdy Łańcuch Losu Ichigo Kurosakiego został całkowicie zniszczony. Kluczową różnicą jest to, że zwykle, gdy Plus przekształca się w Hollowa, kształt ducha pęka i odtwarza się w ohydnej nowej formie.

Ponieważ maska ​​Hollowa uformowała się jako pierwsza, gdy ciało Ichigo wciąż było ciałem Plusa, jego transformacja została przeprowadzona całkowicie nieprawidłowo (pokazując, że Ichigo opierał się transformacji). Dzieje się tak właśnie podczas ostatnich etapów Hollowfikacji. Ichigo Kurosaki wkracza do wewnętrznego świata, w którym musi szybko odkryć swoje duchowe zdolności. Tak więc, w tym konkretnym czasie Ichigo był w stanie jednocześnie osiągnąć moce Hollowa i Shinigami. Uważa się, że wysoki poziom energii duchowej odgrywa rolę w tym wyniku. To jest ogólny przegląd samego procesu; zajmiemy się teraz bardziej szczegółowo eksperymentami Aizena.

Dlaczego Aizen chciał osiągnąć Hollowfikację?

Główny plan Aizena obejmował dotarcie do Króla Dusz i zabicie go, stając się tym samym ostatecznym, wszechmocnym władcą wszystkiego. Chciał stać się najpotężniejszą z istot ostatecznych i zdał sobie sprawę, że przełamując bariery między Shinigami a Hollowami, może osiągnąć swój cel. Właśnie dlatego tak naprawdę chciał osiągnąć Hollowfikację, chociaż dla niego nigdy nie było to procesem stania się Hollowem, po prostu chciał przełamać ograniczenia nałożone na Shinigami.

Jakie były eksperymenty Aizena z Hollowfikacją?

Więc co właściwie Aizen zrobił z hollofikacją? Wiadomo, że przeprowadził co najmniej trzy oddzielne eksperymenty, z których każdy miał na celu wydrążenie Shinigami, aby zobaczyć, jak jego ciało zareaguje na ten proces. W tej sekcji opowiemy ci o tych trzech eksperymentach osobno.

Pusta biel

Pierwszy znany eksperyment Aizena obejmował Hollow White, potężnego sztucznego Hollowa stworzonego z dusz kilku martwych Shinigami. To dlatego White walczył jak Shinigami, chociaż w rzeczywistości był Hollowem. Było to idealne połączenie instynktu zabijania i lojalności, ponieważ słuchało każdego kaprysu Aizena. Ten Hollow został faktycznie stworzony w Soul Society z dusz kilku Shinigami, jako część badań Sōsuke Aizena nad procesem Hollowfikacji, który był główną częścią jego planu rządzenia Soul Society. Eksperymenty te doprowadziły później do Hollowfikacji Visoredów, a także wygnania Kisuke Urahary i Yoruichi Shihōin. Rola Aizena w stworzeniu White’a była wówczas tajemnicą, więc nikt nie wiedział, że to on aranżował wszystko z cienia.

ZWIĄZANE Z:

Kim był Hollow White w Bleach? Dlaczego jest ważny?

Aizen wysłał White’a do miasta Naruki, które było pod jurysdykcją 10. Oddziału i jest najbardziej znane jako kwatera główna Xcution, grupy Fullbringer kierowanej przez Kūgo Ginjō. White był bardzo przebiegłym Hollowem, dość silnym i bardzo żądnym morderstwa, dlatego był tak niebezpieczny; był również potężniejszy niż przeciętny Hollow. Mimo to działał wyłącznie instynktownie, dlatego Aizen był w stanie wykorzystać go do własnych celów. W bitwie zawsze wybierał najsłabszego przeciwnika, ponieważ chciał więcej mocy, ale fakt, że został stworzony z dusz kilku Shinigami, był widoczny, ponieważ Isshin później zauważył, że czuł się tak, jakby walczył z Shinigami, a nie z Hollowem. . Mimo to White nie wydawał się możliwy do normalnej mowy.

Biały miał wbudowany mechanizm samozniszczenia w przypadku śmiertelnego zranienia. To był sposób, w jaki Aizen wymazał wszelkie powiązania ze sobą, więc jeśli Hollow zostałby śmiertelnie ranny, po prostu zniszczyłby siebie i być może swojego zabójcę. Stało się to, gdy Masaki Kurosaki strzelił White’owi w głowę. White miał zdolność zarażania Shinigami, co było sposobem Aizena na sprawdzenie, jak dusza Shinigami zareaguje na zarażenie Reiatsu Hollowa. Jak ujawniła seria, White zaraził kilku Shinigami, ale żaden z nich nie mógł tego wytrzymać i wszyscy zginęli. Był to istotny krok w procesie, ponieważ Aizen nie mógł niczego zaryzykować, więc chciał najpierw przetestować wpływ na inne ofiary.

Visoredowie

Drugi duży eksperyment Aizena został ujawniony podczas Odwrócenia wahadła, co wyjaśniało pochodzenie Visoredów. Wcześniej znaliśmy Visoredów jako tajemniczą grupę byłych Shinigami, którzy potrafili używać mocy Hollowa, tak jak Ichigo. Ale w przeciwieństwie do Ichigo, którego pochodzenie mocy Hollowa znaliśmy (trening Urahary), nie mieliśmy pojęcia, w jaki sposób Visored stał się Visoredem, ale wątek Odwrócenia Wahadła ujawnił te źródła i były one również częścią eksperymentów Aizena z Hollowami .

Czym byly eksperymenty z hollowfikacja Aizena.webp

Nie jest jasne, w jaki sposób pozostali Visoredowie uzyskali swój obecny stan. Wiadomo, że Sōsuke Aizen odegrał kluczową rolę w procesie Hollowfikacji (chociaż to, czy wiedział o pełnym potencjale wyników, pozostaje do zakwestionowania). Proces ten wydaje się rozprzestrzeniać jako forma możliwej infekcji przez rany, co ma pożądany wpływ na dusze o wysokim poziomie energii duchowej w porównaniu z duszami o niskim poziomie energii duchowej, powodując u zarażonych wielkie choroby i zmęczenie, aż do wymiotów biały płyn, który tworzy się na początku ich maski Hollowa, który następnie przekształca ich ciała i wypacza ich umysły.

Poza tym wiadomo, że proces ten przyspieszają agresywne emocje. Ostateczny wynik sprawia, że ​​Shinigami to przede wszystkim Hollow o humanoidalnej formie, która jest wysoce niestabilną transformacją powodującą szaleństwo i agresję. Jest to tak naprawdę znane jako eksperyment z nieznaną infekcją. Jak stwierdzono, sposób, w jaki Aizen osiągnął transmisję, jest niejasny; jest oczywiste, że rozprzestrzenia się poprzez urazy, ale jak dokładnie cięcie zainfekowanego ostrza Shinigami spowodowało transmisję, nie jest znane. Proces Ichigo był zupełnie inny, ponieważ obejmował zniszczenie jego Duszy, ale nie jest jasne, w jaki sposób Aizen osiągnął ten przekaz. Tak czy inaczej, dało mu to wiele przydatnych informacji na temat procesu, co z pewnością pomogło w jego złośliwych celach.

Hōgyoku

Ostatni znany eksperyment Aizena obejmował Hōgyoku, specjalny wynalazek Kisuke Urahary, który Aizen zdał sobie sprawę, że pomoże mu osiągnąć swój cel. I chociaż Aizen próbował stworzyć własne Hōgyoku, nie było to tak skuteczne jak to, które stworzył Urahara, dlatego musiał znaleźć prawdziwego; ten ostatni był oczywiście ukryty przez Uraharę.

Hōgyoku ma moc udoskonalania przemiany Shinigami w hybrydę Hollow-Shinigami. Kiedy Kisuke Urahara próbował użyć swojego Hōgyoku do przekształcenia Visoredów z powrotem w ich dawny stan Shinigami, miało to znaczący wpływ na to, jak Visoredowie stali się tym, czym są teraz. Jednak Urahara twierdzi, że jego wynalazek osiągnął coś, czego się nie spodziewał (przekształcenie ich w stabilną wersję pełnych hybryd) i traktuje to jako lekarstwo na porażkę z jego strony. Powstrzymał ich jednak przed staniem się pełnymi Hollowami iw końcu przejęli kontrolę nad nowo odkrytą zdolnością.

1671560077 257 Czym byly eksperymenty z hollowfikacja Aizena.webp

Shinji Hirako ujawnia, że ​​walka Ichigo z jego wewnętrznym Hollowem jest częstym objawem, z którym inni Visoredowie musieli sobie w pewnym momencie radzić, aby opanować swoje umiejętności, gdy moce Hollowa Ichigo zaczęły się coraz bardziej manifestować. Sugeruje się również, że rozwój Kaname Tōsena w nieskazitelną hybrydę Hollow-Shinigami był wspomagany przez Hōgyoku, jednak miało to miejsce w Hueco Mundo i za kulisami.

Tōsen wyraźnie różni się od innych przemian Visoredów tym, że do tego momentu miał zarówno maskę Hollowa, jak i Wskrzeszenie, które dawało mu pełny dostęp do jego prawdziwych, zapieczętowanych mocy Hollowa. To pozwoliło mu zachować wszystkie zalety transformacji Visoredów. Aby upewnić się, czy jest to niezwykła okoliczność, czy po prostu coś, czego nie widziano wśród Visoredów, należy przyjrzeć się bliżej specyfice tego problemu.

Jakie są konsekwencje Hollowfikacji?

Jak każdy proces eksperymentalny, Hollowfikacja ma swoje konsekwencje. Najbardziej nieodwracalnym, jeśli nieudanym, jest samobójstwo duszy, które następuje z powodu braku równowagi między dwiema duszami (pierwotną i wydrążoną), co przy przełamywaniu granicy i interakcji ze światem zewnętrznym nieuchronnie powoduje śmierć wydrążonego gospodarza , niezależnie od tego, czy ma wystarczająco silną wolę.

Jedynym sposobem przeciwdziałania samobójstwu duszy jest wstawienie duszy całkowicie przeciwnej do duszy wydrążonej osoby, ponieważ stabilizuje to równowagę między duszami i zatrzymuje ich zniszczenie. Przykładem tego jest szczepionka, którą Kisuke Urahara był w stanie stworzyć ze strzał Quincy i ludzkich dusz, których użył w Visoredach, aby powstrzymać samobójstwo duszy, uzyskując 100% sukcesu we wszystkich przypadkach.

Jeśli chodzi o Quincy, również mogą zostać zarażeni przez Hollowa, ale proces Hollowfikacji wydaje się być znacznie bardziej niebezpieczny. Natychmiast tworzy dziurę w Hollow i szybciej zmienia Quincy w prawdziwego Hollowa; zostało to udowodnione na przykładzie matki Ichigo, Masaki Kurosaki, która była Echt Quincy. Zarówno Urahara, jak i Mayuri postawili hipotezę, że Hollowy są tak różne od Quincy, że ich Reiatsu działa jak trucizna dla Quincy, niszcząc je szybko od środka. Lekarstwo na to zostało wynalezione przez Uraharę, który używa Gigai i Shinigami do ustabilizowania Hollowfikacji, ale nie eliminuje to całkowicie Reiatsu Hollowa (tylko zatrzymuje Hollowfikację), a Shinigami muszą zrezygnować ze swoich mocy, aby Zrób to.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?