Skip to content

Czy wszystkie trzy filmy Made in Abyss to Canon?

9 de marzec de 2023
MiA Films

Wykonane w Otchłani to manga napisana i narysowana przez Akihito Tsukushi. Jest publikowany w Internecie od października 2012 r.; osiem tankōbon tomy ukazały się w lipcu 2017 r. Adaptacja anime autorstwa studia Kinema Citrus jest emitowana od 7 lipca 2017 r. do 29 września 2017 r., dostosowując rozdziały od 1 do 26 (tomy od 1 do 3). Dwa filmy podsumowujące sezon 1 zostały wydane w Japonii 4 i 18 stycznia 2019 roku w Japonii. Trzeci film dostosowujący rozdziały od 27 do 38 (tomy 4 i 5 mangi) został wydany w Japonii 17 stycznia 2020 r. Drugi sezon został również wyemitowany w 2022 r., A kontynuacja została już potwierdzona. W tym artykule powiemy Ci, czy trzy Wykonane w Otchłani filmy są kanoniczne, czy nie.

Technicznie wszystkie trzy Wykonane w Otchłani są kanoniczne, ale jest pewien haczyk. Mianowicie, dwa pierwsze filmy, Made in Abyss: Journey’s Dawn I Made in Abyss: Wandering Twilight, to tylko filmy podsumowujące pierwszy sezon, więc chociaż technicznie są to dzieła kanoniczne, nie wnoszą nic nowego do historii. Trzeci film, Made in Abyss: Dawn of the Deep Souljest kanonem i jest nową historią oraz adaptacją dwóch dodatkowych tomów.

W dalszej części tego artykułu znajdziesz krótki przegląd tych trzech Wykonane w Otchłani kino. Podpowiemy, co zaadaptowały, jak wpisują się w kanon, a także o czym są. Artykuł z pewnością będzie zawierał spoilery, więc musimy cię z góry ostrzec, że powinieneś uważać, jak do niego podchodzisz.

Czy Wykonane w Otchłani kanon filmów?

Ogólna struktura Wykonane w Otchłani nie jest tak skomplikowany do naśladowania, a ponieważ jest to nowoczesna seria anime, w zasadzie nie ma odcinków wypełniających. Seria rozpoczęła się od pierwszego sezonu, który później został podsumowany w postaci dwóch filmów, Made in Abyss: Journey’s Dawn I Made in Abyss: Wandering Twilight. Potem kolejny film pt. Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul, został wyprodukowany, a następnie drugi sezon anime. Zapowiedziano także kontynuację sezonu anime, choć nie wiadomo, czy będzie to film, czy serial anime.

Jeśli chodzi o status kanoniczny dzieł, radzimy spojrzeć na poniższą tabelę:

Rozdziały Odcinki (anime) Film
1-17 Sezon 1, odcinki od 1 do 9 Made in Abyss: Journey’s Dawn (podsumowanie, film pierwszy)
18-26 Sezon 1, odcinki od 10 do 13 Made in Abyss: Wandering Twilight (podsumowanie, film drugi)
27-38 (nic) Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul (film trzeci)
38,5-60 Sezon 2 (nic)
61 DO USTALENIA DO USTALENIA

Jak widać, wszystkie Wykonane w Otchłani prace, które ukazały się do tej pory, są kanoniczne. Seria anime służy jako główne dzieło, a trzeci film jest pomostem między pierwszym a drugim sezonem anime. Pierwsze dwa filmy były po prostu filmami podsumowującymi, ale ponieważ są podsumowaniem kanonicznej serii anime, są również kanoniczne. Więc tak, wszystkie Wykonane w Otchłani filmy są kanonem.

Jakie są Wykonane w Otchłani filmy o?

Made in Abyss: Journey’s Dawn (film podsumowujący, 2019)

Film jest kompilacją odcinków od 1 do 8 pierwszego sezonu serialu Wykonane w Otchłani anime, z kilkoma nowymi scenami dodanymi we wstępie. Obejmuje czas między zejściem Riko i Rega do Otchłani a ich spotkaniem z Białym Gwizdkiem Ozenem na drugim poziomie, który dostarcza informacji o matce Riko.

Made in Abyss: Wandering Twilight (film podsumowujący, 2019)

Czy wszystkie trzy filmy Made in Abyss to Canon.webp

Film jest kompilacją odcinków od 9 do 13 pierwszego sezonu serialu Wykonane w Otchłani anime, z kilkoma dodatkowymi scenami pod koniec anime. Riko po raz pierwszy doświadcza Klątwy, kiedy ona i Reg schodzą do trzeciej warstwy. Reg próbuje uratować Riko po tym, jak doznała kontuzji ramienia od Orbed Piercer, gdy schodzą na czwartą warstwę. Pomaga im i ratuje zatrute ramię Riko, Nanachi. W zamian Nanachi prosi Rega o zamordowanie Mitty, jej wiecznego towarzysza. Następnie Nanachi dołącza do Riko i Rega, starając się zejść do Otchłani.

Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul (film, 2020)

1678378977 886 Czy wszystkie trzy filmy Made in Abyss to Canon

W piątej warstwie Riko, Reg i Nanachi docierają do Ogrodu Kwiatowego Fortecy. Spotykają Shadow Hand, sługę Bondrewda, który rozpala ogień w ogrodzie, aby pozbyć się inwazji pasożytniczych owadów, które przechodzą na liście. Następnie grupa przedostaje się przez Morze Zwłok, aż dociera do bazy Idofront, która jest jedynym sposobem na dostęp do szóstej warstwy.

Wyniosła młoda Prushka, która przedstawia się jako córka Bondrewda, wita ich i proponuje nocleg, ale odmawiają. Nanachi widzi Bondrewda podczas nocnej wędrówki i mówi Nanachi, że Reg jest cennym artefaktem Otchłani, o który jest zazdrosny. Kiedy Riko się budzi, odkrywa, że ​​jej koledzy z klasy zaginęli i wyrusza na ich poszukiwanie.

Będąc uwięziona, wspina się po zakazanej drabinie, będąc porażoną klątwą otchłani i będąc nieprzytomną. Prushka ją odkrywa, leczy i prowadzi po schodach, podczas gdy Meinya, pies Prushki, służy za przewodnika. Reg jest przetrzymywany w niewoli przez Bondrewda, który poddał go serii okropnych testów, które obejmowały amputację jego prawej ręki.

Po przybyciu do laboratorium z Nanachi, Riko i Prushką, Prushka jest zaskoczony, widząc, co knuje Bondrewd. Z pomocą Prushki Reg i Riko udaje się uciec, ale Bondrewd i jego Shadow Hands namierzają ich. Kiedy Riko zastawia pułapkę zastawioną przez Nanachi, okrutne gigantyczne owady znane jako Kasshou-Gashira atakują Bondrewda i jego żołnierzy.

Klątwa Otchłani przekształca Bondrewda w amorficzną potworność, gdy trio pokonuje go nową pułapką po tym, jak Bondrewd ucieka, używając swojej specjalnej broni Sparagmos. Biały gwizdek i hełm pokonanego Bondrewda są zabierane przez inną Rękę Cienia, która jest z nim, która następnie przemienia się w nowego Bondrewda.

Następnie, aby napędzać swoją nową przemianę, którą nazywa Błogosławieństwem, rozczłonkowuje Prushkę i inne bezbronne dzieciaki. Riko zaczyna rozumieć, że fizyczna forma Bondrewda była tylko pojazdem, a jego hełmy były przedłużeniem Zoaholika, reliktu, który rozprowadzał jej własną świadomość wśród Shadow Hands, sług Bondrewda.

Cała trójka wymyśla plan zniszczenia bazy Idofront i wykorzystania ogromnej elektrowni do przywrócenia wyczerpanej energii Rega. Reg toczy dzielną walkę z Bondrewdem i ostatecznie go pokonuje, rozbijając kawałek jego hełmu, z pomocą Nanachiego i Riko. Riko jest zdruzgotany tym, co stało się z Prushką, której najważniejsze narządy zostały zachowane we wkładzie, którego Bondrewd użył jako środka do odparcia klątwy.

Ale kiedy wraz z Regiem, Nanachi i Meinyą rozpoczynają wspinaczkę na szóstą warstwę, Riko zauważa, że ​​świadomość Prushki przekształciła się w mały kamyk, który stworzyłby Biały Gwizdek, który ostatecznie zabiera ze sobą.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?