Skip to content

Czy Uta jest prawdziwym złoczyńcą w One Piece Film: Red? Jej tożsamość i intencje ujawnione

4 de listopad de 2022
is uta villain

The Jeden kawałek na przestrzeni lat franczyza obdarzyła fanów anime mnóstwem interesujących postaci, z których wiele było owianych tajemnicą i dwuznacznością. Wielkie ujawnienie Uty w Film jednoczęściowy: czerwony przyniósł mnóstwo nowych pytań do Jeden kawałek fanów na całym świecie, a wielu teraz zastanawia się, czy Uta jest prawdziwym złoczyńcą w In Film jednoczęściowy: czerwony.

Uta jest technicznie głównym antagonistą w Film jednoczęściowy: czerwony, ale jest sklasyfikowana jako „tragiczny anty-złoczyńca” – nie jest prawdziwym złoczyńcą. Jej jedynym zamiarem było stworzenie nowej ery pokoju, szczęścia i wolności dla zwykłych ludzi w Jeden kawałek wszechświata, ale jej wola osiągnięcia „absolutnej sprawiedliwości” za wszelką cenę zaczęła wypaczać jej umysł i tożsamość, ostatecznie przekształcając ją w złoczyńcę.

Chociaż Uta przejmuje rolę głównego antagonisty w Film jednoczęściowy: czerwony, jej tożsamość i intencje wskazują na smutny przypadek bezinteresownego bohaterstwa, który się nie powiódł – a nie na bycie prawdziwym złoczyńcą. Pozostań w pobliżu, aby dowiedzieć się wszystkiego, co trzeba wiedzieć o Uta w Jeden kawałek do tej pory, a także jeśli naprawdę jest złoczyńcą, z którego została wyczytana, aby być w Film jednoczęściowy: czerwony.

Kim jest Uta w One Piece?

W fabule One Piece jest sporo postaci, które obnoszą się z tajemniczym pochodzeniem i historią, z których wiele do dziś ma wątpliwe motywy. Uta wciąż jest owiana debatami i spekulacjami, ponieważ fani nie wiedzą jeszcze zbyt wiele o tej efektownej postaci, ale możemy wiedzieć wystarczająco dużo, aby poskładać jej prawdziwe intencje.

Jest uważana za najsłynniejszą na świecie divę w One Piece (zatytułowaną „Najwspanialszą Księżniczkę Divy Świata”) i jest ikoną jej śpiewu. Jednak jej głos jest postrzegany jako nie z tego świata i Film jednoczęściowy: czerwony Przecieki przedpremierowe drażniły się, że jej głos w jakiś sposób zmieni świat.

Tożsamość i pochodzenie Uty

Film jednoczęściowy: czerwony spoilers ujawniło, że Uta jest w rzeczywistości córką Shanksa – który według wielu fanów One Piece jest postrzegany jako jeden z najpotężniejszych piratów One Piece. Uta jest także długoletnią przyjaciółką niesławnego Luffy’ego, grając rolę drugoplanowej postaci w anime One Piece „Uta’s Past Arc”.

Czy Uta jest prawdziwym złoczyńcą w One Piece Film: Red? Jej tożsamość i intencje ujawnione

Oficjalne wydanie Film jednoczęściowy: czerwony potwierdził, że to prawda, chociaż ujawniono, że Uta nie jest w rzeczywistości biologiczną córką Shanksa – zamiast tego Uta jest adoptowaną córką Shanksa. Dodatkowe szczegóły dotyczące przeszłości Shanksa zostały również ujawnione w: Film jednoczęściowy: czerwonyna przykład fakt, że został znaleziony przez swojego opiekuna w podobny sposób, jak znalazł Utę.

Córka Shanksa Uta w jednym kawałku: kim ona jest?

Jednak ta szczęśliwa relacja ojca z córką była dość krótkotrwała, ponieważ Shanks postanowił opuścić Utę. Niektórzy fani wykorzystali ten akt jako dodatkowy powód, by wierzyć, że Shanks jest w rzeczywistości zły w One Piece, chociaż inni uważają, że ta decyzja miała na celu wyłącznie zapewnienie Uty bezpieczeństwa podczas wszystkich eskapad Shanksa.

Czy Uta jest prawdziwym złoczyńcą w One Piece Film: Red? Jej tożsamość i intencje ujawnione

Od najmłodszych lat uważano ją za szczęśliwą, wesołą i przyjazną osobę i zawsze uwielbiała pomagać innym. Uta zaczęła śpiewać w bardzo młodym wieku, a sprawy zaczęły przybierać ciemniejszy obrót, gdy zaczęła dostrzegać wszystko, co było nie tak na świecie.

Diabelskie Moce Owoców (Uta Uta No Mi)

Uta jest użytkownikiem Diabelskiego Owocu, korzystającym z Uta Uta no Mi, Diabelskiego Owocu Sing Sing. Jest to Diabelski Owoc typu Paramecia w jednym kawałku, który pozwala Ucie przenosić świadomość innych w wirtualną przestrzeń znaną jako „Świat Uty”. W związku z tym możliwości są nieograniczone – podobnie jak jej moce w tej wirtualnej przestrzeni.

Czy Uta jest prawdziwym złoczyńcą w One Piece Film: Red? Jej tożsamość i intencje ujawnione

Ma garść specjalnych zdolności, innych niż Eufoniczny Głos, których może użyć do potencjalnego kontrolowania całego świata w prawdziwym życiu, a nawet może używać nieświadomych ciał tych, których przetransportowała. Jej mityczne zdolności są najbardziej przerażające, ponieważ ma moc odmładzania, a nawet zmniejszania rozmiarów innych, a także może dawać życie i osobowość przedmiotom nieożywionym.

ZWIĄZANE Z:

Córka Shanksa Uta w jednym kawałku: kim ona jest?

Uta może również latać do woli, a także przyzywać wiertła z włócznią, a nawet uzbrojone stwory, które mnożą się znikąd – a ponadto jest chroniona warstwą Złotej Ochrony, która działa jak tarcza przed jej przeciwnikami. Kiedy przybiera formę, której używa do walki, dzierży wiertło, które działa zarówno jako włócznia, jak i miecz, i jest niesamowicie potężna i szybka w swoich atakach.

Czy Uta jest prawdziwym złoczyńcą w One Piece?

Uta, przechodząca przez „Księżniczkę Uta” w formie złoczyńcy, jest niesamowicie trudnym przeciwnikiem do pokonania. W rzeczywistości, potrzebowali Piraci Słomianego Kapelusza, Piraci Big Mom, Piraci Rudowłosych i wielu innych potężnych marines One Piece współpracujących razem, aby uwolnić się spod jej kontroli.

Czy Uta jest prawdziwym złoczyńcą w One Piece Film: Red? Jej tożsamość i intencje ujawnione

Jedynym sposobem na ucieczkę z jej wirtualnego królestwa po przetransportowaniu jest czekanie, aż Uta zaśnie – jeśli zostanie zabita, osoby wewnątrz królestwa zostaną uwięzione na zawsze. Rząd podejrzewał, że około 70% ludzi we wszechświecie One Piece było pod jej kontrolą po wysłuchaniu jej muzyki.

Prawdziwe intencje Uty

Uta nastawiona jest na walkę w imieniu zwykłych ludzi, także tych, którzy w One Piece nie mają żadnej mocy ani nadludzkich zdolności Diabelskiego Owocu. Poza jej postawą i rolą jako głównego antagonisty Film jednoczęściowy: czerwonyjej postać i umiejscowienie w uniwersum One Piece rzucają również światło na to, jak mogą czuć się użytkownicy niebędący Devil Fruit lub Haki w całej fabule.

Czy Uta jest prawdziwym złoczyńcą w One Piece Film: Red? Jej tożsamość i intencje ujawnione

Jest narażona na całą przemoc, cierpienie i brutalność na świecie i widzi, jak zwykli ludzie i niewinni cywile są zabijani przez piratów, Marines działających zgodnie z prawem i World Nobles, którzy mogą wybrać niewinnych jako niewolników. Proszę. To, co sprawia, że ​​jest wyjątkowa, to fakt, że używa muzyki, aby pobudzić swoją sprawę, zamiast walczyć jak wiele głównych bohaterów One Piece.

Jej główną misją jest uwolnienie ludzi od cierpienia, chociaż sprawy potoczyły się powikłanie, gdy jej intencje zaczęły zaciemniać jej osąd. Jest zdeterminowana, by dawać zwykłym ludziom szczęście i wolność, i nie przejmuje się moralnością swoich metod.

Czy Uta jest zła czy niezrozumiana?

Uta ma własny pomysł na uzdrowienie świata i stworzenie nowej przestrzeni, w której każdy może być wolny i szczęśliwy – bezpieczny od wszelkich szkód wyrządzonych przez wielu z nadprzyrodzonymi mocami lub zdolnościami opartymi na prawie. Ale nie dba o własne dobro ani o zgodę innych na to.

Czy Uta jest prawdziwym złoczyńcą w One Piece Film: Red? Jej tożsamość i intencje ujawnione

To powiedziawszy, Uta nigdy nie zachowywała się przerażająco ani agresywnie wyłącznie ze względu na swoją sprawę. Mimo to musiała zostać zatrzymana, ponieważ wymykała się spod kontroli, pogrążając się w niekończącym się stanie szaleństwa.

ZWIĄZANE Z:

25 najsilniejszych postaci jednoczęściowych (rankingowych)

Jej stan psychiczny w końcu osiągnął punkt krytyczny po przybyciu Piratów Rudowłosych, gdy jej współczucie i dobroć zostały zastąpione przez wściekłość i nienawiść. To dało początek Demonowi Tot Musica, który został pokonany, a Uta zdała sobie sprawę, jak wiele krzywd wyrządziła, próbując przynieść światu szczęście i pokój.

Czy Uta jest prawdziwym złoczyńcą w One Piece Film: Red? Jej tożsamość i intencje ujawnione

Aby rzucić okiem na ciemną stronę Uty, sprawdź “Cała muzyka” teledysk poniżej autorstwa Korowody:

To wszystko, co trzeba wiedzieć o nikczemnej postawie Uty w Film jednoczęściowy: czerwonyz obrazami dzięki One Piece Wiki. Działania Uty mogły być napędzane przez wypaczoną moralność i światopogląd, ale jej intencje zawsze były dla większego dobra. W miarę upływu czasu wydaje się, że poznaje swój błąd i okazuje się, że jest bardziej zwiedzioną bohaterką niż naprawdę złym złoczyńcą One Piece.

 • Jeijei

  Jeijei

  Jeijei

  Jeijei to ekscentryczny dziwak mający obsesję na punkcie anime, science fiction i fantasy. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów i gier wideo, zwłaszcza gier MMO i RPG, niezależnie od tego, czy jest to komputer PC, konsola czy telefon komórkowy.

Czy ten post był pomocny?