Skip to content

Czy Thors umiera w Vinland Saga? Oto, co się z nim dzieje

1 de styczeń de 2023
thors

Cała fabuła Vinland Saga jest pełna potężnych wojowników Wikingów, którzy musieli wypracować sobie drogę, aby stać się silnymi, tocząc nieprzerwane bitwy w różnych wojnach toczonych w północnej części kontynentu europejskiego. Pod tym względem jednym z najbardziej znanych nazwisk wśród Wikingów tamtej epoki był Thors, który był prawdopodobnie najsilniejszą postacią w Vinland Saga. Czy Thors umiera w Vinland Saga?

Thors zmarł wcześnie w Vinland Saga, kiedy Askeladd zaatakował go łucznikami, ponieważ Thors nawet nie walczył, aby jego syn i jego ludzie zostali oszczędzeni przed zasadzką Askeladd. W rzeczywistości to śmierć Thorsa sprawiła, że ​​Thorfinn dołączył do grupy Askeladda, aby mógł zabić człowieka, który zabił jego ojca.

Chociaż nigdy nie widzieliśmy pełnej mocy Thorsa w całej serii, ponieważ zmarł dość wcześnie, legendy o jego sile były dość widoczne w fabule, ponieważ niektórzy z najsilniejszych wojowników w Vinland Saga otwarcie przyznali, że Thors był od nich lepszy. Niemniej jednak to jego śmierć zapoczątkowała całą fabułę Vinland Saga. Teraz spójrzmy, co stało się z Thorsem i jak umarł.

Co się stało z Thorami w Vinland Saga?

Cała historia Vinland Saga koncentruje się na epoce Wikingów pod koniec pierwszego i na początku drugiego tysiąclecia. Oczywiście Wikingowie tamtych czasów stoczyli wiele bitew i prowadzili wojny z Anglią. I chociaż Wikingowie byli znani jako zaciekli wojownicy, Thors był jedną z postaci, która miała siłę niezliczonych Wikingów, ale serce spokojnego człowieka.

W serialu po raz pierwszy zobaczyliśmy Thorsa, gdy walczył po stronie Wikingów w ich kampaniach przeciwko Anglii na wiele lat przed głównymi wydarzeniami fabuły. Był tak silny, że w bardzo młodym wieku został dowódcą Jomsviking. Jednak po walce z wrogim żołnierzem sfingował swoją śmierć i postanowił wieść spokojne życie na Grenlandii, gdzie wraz z Helgą mógł założyć rodzinę.

Pomimo faktu, że był prawdopodobnie najsilniejszym wojownikiem wśród Wikingów i prawdopodobnie najsilniejszą postacią w całej historii Vinland Saga, Thors chciał wieść spokojne życie zamiast takiego, które obracało się wokół niezliczonych bitew. To był powód, dla którego opuścił Jomsvikings.

Podczas pobytu na Grenlandii Thors prowadził spokojne życie w szczęśliwej rodzinie. Miał córkę i syna. Oczywiście był szczególnie blisko ze swoim synem, Thorfinnem, o którym wiemy, że jest głównym bohaterem Vinland Saga. A kiedy był na Grenlandii, był znany ze swojej siły fizycznej.

W końcu król Danii Sweyn dowiedział się, że Thors cały czas żyje. Właśnie wtedy wysłał Flokiego, swojego lojalnego dowódcę, aby udał się na Grenlandię w nadziei na wciągnięcie Thorsa z powrotem do bitwy, ponieważ nigdy nie został zwolniony ze swoich obowiązków jako dowódca, kiedy wciąż walczył dla Jomsvikings. Ponieważ nie miał wyboru, Thors zgodził się wrócić na pole bitwy.

ZWIĄZANE Z:

Czy Thorfinn kiedykolwiek przewyższy Thorsa w Vinland Saga?

Ale Thors nie wiedział, że to wszystko było pułapką zastawioną przez Flokiego, który chciał śmierci Thorsa za opuszczenie ich lata temu. Floki zatrudnił dowódcę najemników o imieniu Askeladd, który przyjął tę pracę, nawet nie wiedząc, jak silny jest Thors. I to właśnie to wydarzenie umożliwiło dalszy rozwój fabuły Vinland Saga.

Thors udał się na statek, aby spotkać się z Flokim i resztą Wikingów, którzy mieli walczyć po stronie Danii. Jednak załoga Askeladda zaatakowała ich w wąskim punkcie. Najgorsze było to, że Thorfinn faktycznie zakradł się na pokład statku, aby dołączyć do ojca w wojnie z Anglią.

Pod tym względem Thors znalazł się w szczególnie trudnej sytuacji, która zmusiła go do walki, mimo że minęło bardzo dużo czasu, odkąd ostatni raz stoczył prawdziwą bitwę. Ale różnica polega na tym, że był teraz zmienionym człowiekiem, który szczególnie nie lubił zabijać ludzi.

Czy Thors umiera w Vinland Saga?

Kiedy ludzie Askeladda zaatakowali Thorsa i jego statek, postanowił stawić czoła najemnikom na własną rękę, ponieważ nie chciał, aby inni ludzie zginęli w jego imieniu. Był w stanie samodzielnie stawić czoła wszystkim ludziom Askeladda, a nawet z łatwością poradzić sobie z Bjornem, który był fizycznie najsilniejszy ze wszystkich ludzi Askeladda i ustępował tylko Askeladdowi pod względem umiejętności.

Jednak Thors nie zabił żadnego z ludzi Askeladda, ponieważ nie lubił zabijać. Zamiast tego po prostu unieruchomił go i rozbroił, dopóki sam Askeladd nie dołączył do bitwy. Ale tak silny, jak Askeladd, nie mógł się równać z Thorsem, który bez wysiłku pokonał go w bitwie. I wtedy Askeladd ujawnił, że od samego początku nie będzie to uczciwa walka.

Przed bitwą Askeladd rozkazał niektórym swoim ludziom ukryć się na klifach wąwozu, aby mogli zestrzelić Thorsa strzałami. Wiedząc, że jest w trudnej sytuacji, Thors zdecydował się umrzeć w imieniu swoich ludzi, ponieważ nie chciał, aby Thorfinn i pozostali również zginęli. W końcu rozkaz Askeladda polegał na zabiciu Thorsa, a nie innych ludzi, którzy byli z nim. W związku z tym Thors pozwolił łucznikom zestrzelić go, nawet nie podejmując walki.

To śmierć Thorsa doprowadziła Thorfinna na skraj rozpaczy, ponieważ wszystko, co miał w sercu, to zemsta. Thorfinn dołączył do załogi Askeladda jako jeden z jego najemników, aby mógł stać się wystarczająco silny, by ostatecznie zmierzyć się z Askeladdem w pojedynku. A powodem, dla którego chciał zabić Askeladda uczciwie i uczciwie, był fakt, że jego ojciec zawsze uczył go wartości honoru.

ZWIĄZANE Z:

Czy manga Vinland Saga jest zakończona?

Pod tym względem śmierć Thorsa umożliwiła dalszy rozwój fabuły Vinland Saga, ponieważ zamiast wracać z innymi mężczyznami na Grenlandię, zdecydował się dołączyć do Askeladda w celu pomszczenia śmierci ojca. I właśnie dzięki temu był w stanie stale stawać się wystarczająco silny, by stawić czoła swojemu wujekowi. Thorkell, który był wówczas najsilniejszym wikingiem na świecie.

Śmierć Thorsa była zasadniczo siłą napędową całej fabuły, ponieważ Thorfinn nie dołączyłby do załogi Askeladda, gdyby jego ojciec nie został bezprawnie i haniebnie zabity przez okrutnego najemnika.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który kocha wszystko, co jest związane z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i graniu w gry.

Czy ten post był pomocny?