Skip to content

Czy Thorfinn kiedykolwiek przewyższy Thorsa w Vinland Saga?

1 de styczeń de 2023
thorfinn

Jedną z rzeczy, które wiemy o Thorfinnie w mandze i anime Vinland Saga, jest to, że trenował przez lata, aby stać się wystarczająco silnym, by walczyć z Askeladdem i zabić go w pojedynku. Zasadniczo dorastał na polu bitwy, spędzając dzieciństwo i lata młodzieńcze walcząc dla Askeladd, aby mógł doskonalić swoje umiejętności jako wojownik, aby pomścić śmierć swojego ojca, Thorsa, który był znany jako najsilniejszy wojownik swoich czasów. Czy więc Thorfinn kiedykolwiek przewyższy Thorsa w Vinland Saga?

W tym momencie mangi Thorfinn jest wystarczająco silny, by zmierzyć się z Thorkellem w poważnej bitwie, ale nie na tyle silny, by osiągnąć poziom swojego ojca. W przeszłości tylko Thors był wystarczająco silny, by pokonać Thorkella, a to oznacza, że ​​Thorfinn nie jest nawet wystarczająco silny, by przewyższyć swojego ojca.

Fabuła Vinland Saga staje się dość długa, ponieważ Thorfinn wciąż jest w trakcie doskonalenia swoich umiejętności długo po śmierci Askeladda. Pod tym względem ma jeszcze długą drogę do przebycia, zanim będzie mógł osiągnąć siłę swojego ojca. Ale chociaż Thorfinn jest teraz jedną z najsilniejszych postaci w całej historii Vinland Saga, nie osiągnął jeszcze poziomu swojego ojca, chociaż może wkrótce go osiągnąć.

Jak silny jest Thorfinn w mandze?

Od początku fabuły Vinland Saga historia Thorfinna kręciła się wokół tego, jak stawał się silniejszy, aby w końcu mógł zmierzyć się z człowiekiem, który zabił jego ojca. Dołączył do załogi najemników Askeladda, człowieka odpowiedzialnego za haniebne zabicie jego ojca, aby w końcu mógł doskonalić swoje umiejętności i zabić Askeladda w pojedynku. I widzieliśmy, jak szybko rozwijał się jako wojownik.

Thorfinn w zasadzie dorastał na polu bitwy po śmierci ojca, ponieważ musiał toczyć ciągłe bitwy, aby wygrać walki jeden na jednego z Askeladdem. Każda bitwa, którą toczył dla Askeladd, pozwalała mu rosnąć w siłę, mimo że był jeszcze bardzo młodym nastolatkiem. A ilekroć przegrywał z Askeladdem, tylko stawał się silniejszy.

Właśnie dlatego Thorfinn był już drugi po Askeladdzie w załodze najemników podczas wydarzeń pierwszego sezonu Vinland Saga. W rzeczywistości Thorfinn stał się wystarczająco silny, by przysporzyć Thorkellowi, najsilniejszej postaci w serii po śmierci Thorsa, kłopotów w ich walce. I był już prawie wystarczająco silny, by zabić Askeladda, zanim przywódca najemników zginął w rękach Kanuta.

Oczywiście Thorfinn popadł w rozpacz po tym, jak Canute zabił Askeladd, ponieważ nie miał już powodu, by dalej żyć. Ale w końcu znalazł swoją determinację i stał się potężnym wojownikiem, który okazał się silniejszy niż kiedykolwiek po latach pracy jako niewolnik. Ale jak silny jest Thorfinn w mandze?

W młodości Thorfinn wyróżniał się jako szybki wojownik, który bardziej skupiał się na swojej mobilności i szybkości, niż na swoim rozmiarze i sile fizycznej. Był mniejszym chłopcem w porównaniu do Thorsa i jego stryjecznego dziadka Thorkella. Ale wykorzystał swój nieco mały rozmiar i zwinność do dobrego wykorzystania, błyskawicznie przedzierając się przez walki.

Specjalnością Thorfinna jako wojownika było wykorzystywanie swojej szybkości i zwinności do atakowania ważnych punktów przeciwników, zamiast stawiania im czoła w zderzeniu ostrzy. Jest wystarczająco szybki, aby przebić się przez całe pole bitwy, aby dostać się do dowódcy. A fakt, że używa pary noży, pozwala mu poruszać się tak zwinnie jak on.

ZWIĄZANE Z:

Czy manga Vinland Saga jest zakończona?

Mimo że brakowało mu wzrostu i siły, Thorfinn był wystarczająco silny, by przysporzyć gigantycznego człowieka, takiego jak Thorkell, kłopotów, ponieważ jego przewaga szybkości była przydatna dla kogoś o rozmiarach jego wujka. I chociaż ostatecznie miał przegrać z Thorkellem, Thorfinn wciąż był wystarczająco wykwalifikowany, by zmierzyć się z najsilniejszym żyjącym wojownikiem w Vinland Saga.

Jednak po latach harowania jako niewolnik, siła fizyczna Thorfinna wzrosła do poziomu, który pozwolił mu rzucać dorosłymi mężczyznami tylko jedną ręką. Stał się również wystarczająco silny, by złamać kości Wikinga, który nosił zbroję.

Ze względu na swoją zwiększoną siłę, Thorfinn był teraz wystarczająco silny, by zmierzyć się z wojownikiem takim jak Garm, który był również wystarczająco silny, by dać Thorkellowi ciężki czas w walce. Jednak Thorfinn jeszcze nie pokazał, że osiągnął poziom Thorkella. Ale można śmiało powiedzieć, że obecny Thorfinn byłby w stanie pokonać Askeladd.

Czy Thorfinn kiedykolwiek przewyższy Thorsa?

Chociaż wszyscy wiemy, że Thorfinn osiągnął teraz niesamowity poziom siły, szybkości i umiejętności, chodzi o to, że nie widzieliśmy Thorsa w pełni sił. Widzieliśmy Thorsa w bitwie podczas początkowych scen Vinland Saga, ale to nie wystarczyło, aby zobaczyć, jak silny jest, gdy walczy ze wszystkim, co ma.

Wszystko, co wiemy o Thorsie, to to, że Thorkell otwarcie przyznał, że jedynym człowiekiem wystarczająco silnym, by go pokonać, był Thors. Jak wszyscy wiemy, Thorkell jest silniejszy niż którykolwiek z pozostałych wojowników w Vinland Saga. Oznacza to, że Thors był na zupełnie innym poziomie, jeśli sam Thorkell powiedział, że nie może się równać z ojcem Thorfinna.

ZWIĄZANE Z:

Kiedy i gdzie rozgrywa się akcja Vinland Saga? Wyjaśnione!

Pod tym względem trudno jest nam określić, czy Thorfinn kiedykolwiek będzie wystarczająco silny, aby przewyższyć swojego ojca, ponieważ nie wiemy, jak silny był Thors. Jedyne, co wiemy o Thorsie, to to, że był silniejszy niż Thorkell. Ale nie wiemy, jak duża jest różnica między tymi dwoma postaciami.

Niemniej jednak fakt, że Thors był w stanie dość łatwo rozbroić Askeladd, pomimo faktu, że Askeladd mógł sprawić Thorkellowi kłopoty, oznacza, że ​​przepaść między nim a Thorkellem może być duża. Tak więc, jeśli Thorfinn jeszcze nie udowodni, że jest silniejszy niż Thorkell, oznacza to, że przed nim jeszcze długa droga, zanim będzie mógł przewyższyć poziom swojego ojca, a nawet go osiągnąć. Ale ponieważ wiemy, że Thorfinn staje się coraz silniejszy z każdą bitwą, którą toczy, istnieje duża szansa, że ​​w końcu stanie się tak silny i legendarny, jak jego ojciec.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który kocha wszystko, co jest związane z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i graniu w gry.

Czy ten post był pomocny?