Skip to content

Czy Tarble Canon w Dragon Ball Super?

2 de wrzesień de 2022
Tarble

Tarble to stosunkowo nieznana postać z Akiry Toriyamy Smocza kula serialu, ale także postaci, która ma pewien rozgłos wśród fanów hardcore. Ten wojownik Saiyan pojawił się podczas Dragon Ball Z epoki, ale początkowo nie był postacią kanoniczną. Mimo to Tarble pojawił się w innych adaptacjach, więc musimy się zastanawiać – czy kanon Tarble jest w Smocza kula? Odpowiemy na to pytanie w tym artykule.

Tarble początkowo pojawił się w niekanonicznym filmie, ale ostatecznie został przedstawiony zarówno w mandze (Rozdział 1, „Yo! Son Goku and His Friends Return!!”), jak i w kanonie anime, głównie poprzez Dragon Ball Super: Broly film, który potwierdzono, że jest częścią Dragon Ball Super kanon narracyjny. Więc tak, Tarble jest kanonem w Smocza kula.

W dalszej części tego artykułu przedstawimy wam Tarble, drugorzędną postać Saiyan. Dowiesz się więcej o nim, jego historii i jego znaczeniu dla świata Smocza kula. Podamy Wam pewne znane szczegóły biograficzne na jego temat i odpowiemy na kilka pytań dotyczących jej roli w historii.

Czy kanon Tarble jest w? Dragon Ball Super?

Historia Tarble w Smocza kula franczyza to intrygująca podróż i po prostu musimy to wyjaśnić, aby dać ci właściwą odpowiedź. Oto jego historia. Tarble, podobnie jak Vegeta, narodził się na planecie Vegeta. Tarble został wygnany ze swojej planety przez swojego ojca, króla Vegetę III, aby wysłać go na odległą planetę, ponieważ brakowało mu agresji i umiejętności walki niezbędnych do bycia wojownikiem Saiyan, klasyfikując Tarble’a jako Saiyanina niższej klasy.

Żył spokojnie na planecie iw pewnym momencie poznał i poślubił Gre. W Dragon Ball Super: Broly, po wysadzeniu Planety Vegeta, Vegeta wspomina o tym ocalałym Saiyanom. Dwa lata po klęsce Kida Buu, Tarble, w towarzystwie Gre, uciekł na Ziemię, by szukać pomocy u Vegety w pokonaniu duetu braci Abo i Cado, byłych sług Freezy.

Według Tarble’a stali się tak potężni jak ich były przywódca i przybyli, aby terroryzować swój dom. Abo i Cado ścigają Tarble i Gre na Ziemię za pomocą statków Saiyan. Po wylądowaniu na Ziemi Tarble i Gre znajdują Goku i jego przyjaciół, których rozpoznaje jako Saiyan. Vegeta ujawnia, kim jest Tarble, nazywając go po imieniu, podczas gdy Tarble identyfikuje Vegetę jako swojego brata, szokując wszystkich.

Kiedy Goku chce walczyć, Tarble sprawdza swoją moc skanerem i mówi Goku, że jego poziom mocy nie jest wystarczający, by pokonać Abo i Cado. Goku wkrótce potem włącza się do swojego stanu Super Saiyan, sprawiając, że Tarble ponownie rozważa zdolność swojego skanera. Prosząc Vegetę o pomoc w walce z Avo i Cado, pozostali również decydują się na pomoc i decydują, kto zrobi to w konkursie: wygra ten, kto zbierze najdłuższą rzodkiewkę z ogrodu Goku. Pod koniec konkursu zwycięzcą zostaje Trunks.

Gre życzy mu szczęścia, gdy Vegeta pyta, kim jest. Tarble następnie przedstawia ją jako swoją żonę (ku zdziwieniu Vegety). Po przybyciu Abo i Cado Trunks i Goten (który ruszył do bitwy) przygotowują się do bitwy; Tarble po prostu obserwuje zaciekłą walkę. Kiedy Aka przygotowuje swoją najlepszą technikę, jest widziany z ramionami wokół Gre, aby chronić ją przed krzywdą, i ostatni raz śmieje się z pana Szatana ze wszystkimi innymi po tym, jak Videl przypomina mu o swojej obietnicy pokory.

ZWIĄZANE Z:

15 najpotężniejszych postaci niekanonicznych w Dragon Ball (ranking)

Tarble i Gre następnie opuścili Ziemię, aby dotrzeć w kosmos. W filmie wspomina się młodszego brata Vegety Dragon Ball Z: Bitwa Bogów, kiedy Goku i jego przyjaciele dowiadują się, że potrzebują szóstego Saiyanina do transformacji Super Saiyan God, jednak nie znaleźli sposobu na komunikację z nim. W części prologu Dragon Ball Super: Brolypo otrzymaniu wiadomości, że planeta Vegeta została zniszczona, Nappa zastanawia się, czy Tarble uciekł przed zniszczeniem ojczystej planety Saiyan, chociaż Vegeta nie ma pojęcia, ani nie przejmuje się tym, co mogło się z nim stać.

Tak więc odpowiedź na to pytanie brzmi – tak, Tarble jest postacią kanoniczną w Smocza kula. Nie zaczynał jako jeden, to pewne, bo debiutował w niekanonie Dragon Ball Z film, ale później – choć po cichu – został włączony do kanonu. W Bitwa Bogówfilm kanoniczny, został wymieniony, choć nie z imienia, jako młodszy brat Vegety, a w Broly, został wymieniony z imienia jako potencjalny ocalały ze zniszczenia Planety Vegeta. Jest także częścią fabuły mangi, pojawiając się w rozdziale 1, „Yo! Son Goku i jego przyjaciele powracają!!!!

Ten ostatni zdecydowanie potwierdził jego status kanonika i chociaż Tarble nigdy nie był główną postacią, może w przyszłości zdobyć większą rolę.

Czy ten post był pomocny?