Skip to content

Czy Spartanie są ludźmi w Halo?

16 de wrzesień de 2022
960x0

W całej historii serii gier wideo Halo i tradycji, żołnierze spartańscy zawsze znajdowali się w centrum różnych wydarzeń w galaktyce, ponieważ są to elitarni żołnierze, których UNSC umieściła na linii frontu. I są znacznie lepsi w porównaniu do zwykłych marines, ponieważ mogą poradzić sobie z niezwykle potężnymi rasami obcych, takimi jak Przymierze. To powiedziawszy, czy Spartanie są nawet ludźmi w Halo?

Spartanie są rzeczywiście ludźmi we wszystkich różnych formach literatury we wszechświecie Halo. Jednak nie są zwykłymi ludźmi, ponieważ jako dzieci poddawano ich eksperymentom, aby mogli być silniejsi, szybsi i mądrzejsi niż jakakolwiek inna istota ludzka.

Rzecz w wszechświecie Halo polega na tym, że UNSC potrzebowała własnej tajnej broni, aby poradzić sobie z potężną rasą Przymierza. Oznacza to, że żołnierze tacy jak Spartanie byli dla nich niezbędni, aby zmienić bieg wojny na swoją stronę. W związku z tym Spartanie są bardziej jak maszyny do zabijania niż ludzie. Niemniej jednak porozmawiajmy więcej o tym, co wiemy o Spartanach w Halo.

Czy Spartanie w Halo są ludźmi?

Ci, którzy znają serię Halo, wiedzą, że Master Chief i inni spartańscy żołnierze są twarzami serii, ponieważ to oni zawsze są na pierwszej linii frontu, walcząc z różnymi gatunkami obcych w całej galaktyce. Oczywiście każdy wiedziałby, że ci spartańscy żołnierze zawsze noszą ciężką zbroję i są znacznie silniejsi niż jakikolwiek inny żołnierz, który ma do zaoferowania UNSC.

Biorąc pod uwagę, że Spartanie wydają się być lepsi od ludzi pod każdym względem, ponieważ są silniejsi, szybsi i mądrzejsi, można by pomyśleć, że w rzeczywistości są robotami lub czymkolwiek innym niż ludzie. Czy więc Spartanie w Halo są rzeczywiście ludźmi?

ZWIĄZANE Z:

15 najsilniejszych Spartan w rankingu Halo (w tym Master Chief)

Łatwo uwierzyć, że Spartanie nie są ludźmi, ponieważ prawie nie pokazują twarzy, a najsilniejszy Spartanin i twarz serii Halo, Master Chief John-117, nigdy nie pokazuje swojej twarzy i zawsze ma na sobie zbroję. Ale faktem jest, że Spartanie są w rzeczywistości istotami ludzkimi i są po prostu genetycznie tacy sami jak każdy inny człowiek.

W rzeczywistości, chociaż nigdy nie widzimy Master Chief pokazującego swoją twarz w żadnej z gier Halo, które kanonicznie należą do tego samego wszechświata Halo (serial telewizyjny Halo jest czymś w rodzaju niekanonicznego), było wielu innych spartańskich żołnierzy, którzy usunęli swoje hełmy odsłaniające twarze.

Czy Spartanie są ludźmi w Halo?

Ci, którzy zdjęli hełmy, zasadniczo potwierdzili, że Spartanie rzeczywiście są ludźmi i nie różnią się tak bardzo od innych zwykłych ludzi. To zaprzecza przekonaniu większości ludzi we wszechświecie Halo, że Spartanie nie są ludźmi.

Prawdopodobnie jedynym powodem, dla którego niektórzy ludzie we wszechświecie Halo nie wierzą, że Spartanie są ludźmi, jest fakt, że są znacznie silniejsi i przewyższają pod każdym względem innych ludzi. Oczywiście jest też fakt, że większość spartańskich żołnierzy jest zautomatyzowana i pozbawiona emocji, tak jak sam Master Chief. To doprowadziło niektórych ludzi do myślenia, że ​​Spartanie to po prostu maszyny pod zbroją, którą noszą.

Niemniej jednak, jak omówimy za chwilę, Spartanie są rzeczywiście ludźmi, ale przeszli już punkt, w którym nie są tacy sami jak każdy inny zwykły człowiek pod względem swoich fizycznych i umysłowych możliwości.

Dlaczego Spartanie są potężniejsi niż normalni ludzie?

Jak wspomniano, Spartanie we wszechświecie Halo są lepsi od ludzi pod niemal każdym możliwym względem, ponieważ są silniejsi, szybsi i mądrzejsi. To pozwoliło UNSC mieć superżołnierzy, których może umieścić na linii frontu w wojnie z różnymi rasami obcych, takimi jak Przymierze. Co więc sprawia, że ​​Spartanie są lepsi od ludzi?

ZWIĄZANE Z:

Czy Master Chief to robot czy człowiek w Halo?

Po pierwsze, Spartanie, a konkretnie ci, którzy należą do programu Spartan-II, zostali wybrani na podstawie cech genetycznych i cech fizycznych kandydata. Tylko ci, którzy są uważani za naturalnie silniejszych, szybszych i mądrzejszych niż przeciętny człowiek, są wybierani do wzięcia udziału w programie Spartan-II. Oznacza to, że Spartanie już od urodzenia są lepsi niż normalni ludzie.

Co więcej, po wybraniu, ci Spartanie są brani jako dzieci i poddawani intensywnym eksperymentom, które wzmacniają ich imponujące cechy fizyczne i genetykę do takiego poziomu, że przekraczają normalne granice ludzkich możliwości.

Dzięki przywództwu dr Catherine Halsey program Spartan-II pozwolił UNSC wybrać te dzieci, które będą szkolone w sztuce wojennej od najmłodszych lat, aby wyrosły jako maszyny do zabijania, które są przyzwyczajone do przebywania na linie frontu. Co więcej, mieli być również wyposażeni w zaawansowane kombinezony egzoszkieletów, znane jako zbroja szturmowa Mjolnir.

Czy Spartanie są ludźmi w Halo?

Podczas gdy noszenie zbroi szturmowej było już powszechne wśród żołnierzy w tym czasie, różnica między zwykłym pancerzem szturmowym a zbroją Mjolnir polega na tym, że ta ostatnia jest w stanie zwiększyć fizyczne możliwości noszącego. Wadą jest jednak to, że osoba nosząca kombinezon potrzebuje również możliwości fizycznych, które należy zwiększyć.

Fakt, że zbroja Mjolnir wymaga rozszerzonego człowieka, aby go nosić, ostatecznie zmusił Halsey i jej zespół do genetycznego modyfikowania ludzkich dzieci za pomocą serum i innych rodzajów eksperymentów, które są uważane za nieetyczne, aby mogły wyprodukować superżołnierzy, którzy są znacznie silniejsi niż jakikolwiek inny. istota ludzka, z lub bez pancerza szturmowego Mjolnir.

W ten sposób urodzili się Spartanie, a Master Chief był jednym z dzieci, które zostały poddane programowi Spartan-II kierowanemu przez dr Halseya. Fakt, że Spartanie są znacznie silniejsi niż zwykli ludzie, a także przewyższają Przymierze, które już i tak są znacznie silniejsi niż rasa ludzka, uczynił ich niezbędnymi w wojnach galaktycznych, w które zaangażowała się Rada Bezpieczeństwa ONZ.

W rzeczywistości, z powodu tego, jak potężni są Spartanie, nawet Przymierze nazywa ich demonami. A to wiele mówi, ponieważ już same Przymierze przewyższają ludzi niemal pod każdym względem.

  • Czy Spartanie są ludźmi w Halo?

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?