Skip to content

Czy Shisui powróci w Boruto? Tajemnica wyjaśniona!

9 de luty de 2023
Shisui 1

Klan Uchiha jest bardzo specyficzny w świecie Masashiego Kishimoto Naruto. Została zmasakrowana przez własnych krewnych i pozostawiona tylko kilku ocalałym członkom. Itachi Uchiha zmasakrował swój własny klan, oszczędzając tylko młodszego brata, Sasuke. Ale jest też Shisui Uchiha, kolejny członek klanu Uchiha i bardzo ważna postać w serialu, mimo że nie odegrał w tej historii większej roli. W tym artykule skupimy się na śmierci Shisui Uchiha i powiemy, czy może wrócić do serii w Boruta.

Shisui Uchiha popełnił samobójstwo, ponieważ nie był w stanie powstrzymać planowanego zamachu stanu Uchiha. Zniszczył sobie oboje oczu, aby po śmierci powstrzymać wszelkie walki o nie i zgodnie z notatką wskoczył do rzeki Naka i był w stanie całkowicie wymazać swoje istnienie, ponieważ jego ciała nigdy nie odnaleziono. Chociaż istnieją teoretyczne sposoby, aby go ożywić, jest wysoce nieprawdopodobne, aby Shisui Uchiha powrócił w Boruta.

Los Shisui Uchiha jest jedną z najbardziej złożonych kwestii w historii Naruto wiedzy i postaramy się wyjaśnić, co się z nim stało. O ile wiadomo, Shisui Uchiha nie żyje Naruto i szanse na jego powrót Boruta są dość szczupłe, choć nie całkowicie niemożliwe. Jeśli nie jesteś w pełni na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w Naruto I Borutamusimy cię ostrzec, że ten artykuł z pewnością będzie zawierał spoilery.

Co się stało z Shisui Uchiha?

Shisui był najlepszym przyjacielem Itachiego, obaj należeli do najbardziej utalentowanych shinobi z klanu Uchiha, a Shisui zdołał obudzić swojego Mangekyō Sharingana w nieznanym czasie. Był w jednostce ANBU i kiedyś walczył z Ao, który pamiętał czakrę Shisuiego i rozpoznał ją wiele lat później, kiedy spotkali się Kage. Po tym jak Itachi dołączył do jednostki ANBU, zaczął się dziwnie zachowywać. Siły policyjne Konoha, kierowane przez klan Uchiha, nie ufały już Itachiemu i zatrudniły Shisui, by miał oko na jego przyjaciela.

Shisui Uchiha był uważany przez innych Uchiha za jednego z najsilniejszych członków klanu. Miał krótkie czarne włosy. Jego Sharingan zawsze był aktywowany, a jego oczy są wyraźnie zamglone. Włożył szary strój ochronny, który zakrywał jego górną część ciała jak ANBU, pozostawiając wolne ręce i ramiona dla większej mobilności. Pod tą zbroją miał na sobie koszulę z wysokim kołnierzem.

Mówi się, że Shisui i Naruto Uzumaki mieli podobne ideały. Ponieważ ma za zadanie pilnować swojego najlepszego kumpla, Itachiego Uchiha, przedkłada własne interesy nad interesy swojego klanu. Wydaje się być jednak bardziej zainteresowany utrzymaniem pokoju w Konohagakure niż opiniami swojego klanu. W ten sposób utrzymuje, że prawdziwy shinobi musi dokonać ostatecznej ofiary, aby zachować pokój. Poświęcił swoje życie, aby utrzymać porządek i zaoferował Itachiemu jedno oko w nadziei, że Itachi będzie bronił Konohy.

Shisui miał niezwykłe Dōjutsu, więc Danzō wyjął mu prawe oko i wszczepił je sobie. Shisui oddał swoje lewe oko Itachiemu tuż przed śmiercią.

Danzō Shimura usunął prawe oko Shisui tuż przed śmiercią. Danzō miał również przeszczepione prawe ramię i ramię po jego śmierci. Danzō mógł teraz dowodzić ludźmi dzięki unikalnemu Dōjutsu Shisui, do którego miał dostęp przez Oko Sharingana. Danzō miał również wszczepione w siebie DNA Shodai Hokage, co umożliwiło mu częstsze używanie Kotoamatsukami. Przez bardzo długi czas nie było jasne, czy Danzō miał oko Shisui, ponieważ oczy Shisui wydawały się być zatarte, gdy Shisui zmarł. Nie wiadomo, jak często Danzō nz używa swojego Sharingana. Danzō manipuluje Mifune na spotkaniu Kage z Kotoamatsukami, co prowadzi go do zasugerowania sojuszu z Danzō jako ich przywódcą.

Shisui zaoferował swojemu najlepszemu przyjacielowi Itachiemu Uchiha swoje lewe oko tuż przed śmiercią. To oko zostało przeszczepione krukowi przez Itachiego. Pozwolił Naruto Uzumakiemu zjeść kruka. Powinien pomóc Naruto w odzyskaniu skupienia Sasuke. Itachi został wskrzeszony podczas Czwartej Światowej Wojny Shinobi przez Kabuto Yakushiego przy użyciu Kuchiyose: Edo Tensei. Kiedy użył swojego Mangeky Sharingana, by przywołać Naruto, kruk wyłonił się z niego ponownie. Kotoamatsukami został włączony przez kruka. Itachi wcześniej ustawił to tak, aby włączało się za każdym razem, gdy jego Mangekyō Sharingan włącza się przed nim. Dodatkowo Itachi skonfigurował go tak, aby nakazywał przeciwnikowi ochronę Konohagakure.

Shisui został poinformowany o ambicjach swojego klanu i że starszyzna Konoha debatuje nad podjęciem kroków prawnych przeciwko klanowi Uchiha. Następnie Danz Shimura usunął prawe oko Shisui. Shisui zaoferował Itachiemu swoje lewe oko, aby zakończyć spór o jego oczy, a potem sprawił, że wyglądało to tak, jakby jego oczy zniknęły na zawsze. Shisui następnie popełnił samobójstwo. Itachi pomagał swojemu najlepszemu przyjacielowi w realizacji jego planu, w wyniku czego otrzymał Mangeky Sharingana. Ponieważ jego ciała nigdy nie odkryto, twierdzenie, że zostało odkryte w rzece Naka, było fałszywe. Później klan zwrócił się do Itachiego, ponieważ wierzyli, że zabił Shisui. Niedługo później Itachi otrzymał zadanie wyeliminowania całego klanu Uchiha.

Czy Shisui Uchiha wróci? Boruta?

Samobójstwo Shisui w Naruto zostało faktycznie przeprowadzone dość umiejętnie. Dostarczono przekonujące uzasadnienie, które miało sens w kontekście fabuły. Shisui Uchiha wybrał Itachiego na swojego następcę po tym, jak nie udało mu się zakończyć zamachu stanu, ponieważ czuł, że nie będzie w stanie poradzić sobie z sytuacją. Następnie popełnił samobójstwo i zostawił notatkę przedstawiającą jego motywacje. Przed śmiercią roztrzaskał sobie oczy, a potem pojawił się, by wskoczyć do rzeki Naka, gdzie zmarł.

Obecnie istnieją dwie konkurencyjne teorie dotyczące śmierci Shisui. Według jednego z nich Shisui najwyraźniej przetrwał upadek. Shisui był zbyt utalentowanym shinobi, według zwolenników tego poglądu, aby po prostu odejść w ten sposób. Twierdzą, że niewątpliwie odkryłby metodę ucieczki przed upadkiem, a samobójstwo było jedynie podstępem. Dodatkowo zwolennicy tej hipotezy twierdzą, że ciała Shisui nigdy nie widziano w serialu, co w świecie anime i mangi zazwyczaj wskazuje, że postać nie jest martwa i że powróci w późniejszym czasie.

POWIĄZANY:

Shisui kontra Itachi: Który Uchiha wygrałby w walce?

Zgodnie z drugą hipotezą Shisui naprawdę nie żyje. Jego podanie zostało pięknie rozwinięte, idealnie wpasowało się w ogólną fabułę i zapewniło Shisuiemu znaczącą rolę w serialu. To nie miałoby sensu, gdyby to było fałszywe samobójstwo, ponieważ biorąc pod uwagę okoliczności, jego samobójstwo było zasadniczo nieuniknione i miało doskonały sens.

Teraz obie te teorie pozwalają na powrót Shisui. Jeśli to pierwsze jest poprawne, Shisui po prostu by się pojawił i ujawnił, że żyje przez cały ten czas; jeśli to drugie, Shisui może zostać wskrzeszony przez Sasuke i sprowadzony z powrotem w taki sposób, że Boruta. Ale obie te teorie wydają się niemożliwe. To pierwsze nie ma sensu – ponieważ jesteśmy całkiem pewni, że Shisui nie żyje – a drugie prawdopodobnie się nie wydarzy – mianowicie Sasuke raczej go nie ożywi, ale nawet gdyby chciał to zrobić, (1) jego ciało prawdopodobnie nigdy nie zostanie znalezione (to duży upadek, zaufaj nam, nawet Kabuto nie znalazł ciała) i (2) byłaby to dość głupia decyzja z punktu widzenia fabuły.

I dlatego Shisui Uchiha prawdopodobnie nie wróci Boruta.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?