Skip to content

Wyjaśnienie śmierci Shisui Uchiha: czy mógł żyć?

9 de luty de 2023
Shisui

Klan Uchiha jest bardzo specyficzny w świecie Masahi Kishimoto Naruto. Została zmasakrowana przez własnych krewnych i pozostawiona tylko kilku ocalałym członkom. Itachi Uchiha zmasakrował swój własny klan, oszczędzając tylko młodszego brata, Sasuke. Ale jest też Shisui Uchiha, kolejny członek klanu Uchiha i bardzo ważna postać w serialu, mimo że nie odegrał w tej historii większej roli. W tym artykule skupimy się na śmierci Shisui Uchiha i powiemy ci, czy istnieje możliwość, że Shisui Uchiha żyje w serialu.

Shisui Uchiha popełnił samobójstwo, ponieważ nie był w stanie powstrzymać planowanego zamachu stanu Uchiha. Zniszczył sobie oboje oczu, aby po śmierci powstrzymać wszelkie walki o nie i zgodnie z notatką wskoczył do rzeki Naka i był w stanie całkowicie wymazać swoje istnienie, ponieważ jego ciała nigdy nie odnaleziono. Chociaż niektórzy fani zakładają, że może on żyć, jest to bardzo mało prawdopodobne.

Los Shisui Uchiha jest jedną z najbardziej złożonych kwestii w historii Naruto wiedzy i postaramy się wyjaśnić, co się z nim stało. O ile wiadomo, Shisui Uchiha nie żyje Naruto a szanse na to, że będzie żył po tak długim czasie, są dość nikłe, chyba że Kishimoto zdecyduje się to zrobić Deus ex machina W Boruta i cudownie sprowadzić go z powrotem po bardzo długim czasie.

W którym odcinku ginie Shisui?

Shisui Uchiha zmarł jakiś czas przed rozpoczęciem głównej historii Naruto. Był ważną postacią drugoplanową, której historia była powiązana z historią Itachiego Uchiha. Ale to nie było do czasu Naruto Shippuden że faktycznie otrzymaliśmy te informacje i że faktycznie widzieliśmy wydarzenia związane ze śmiercią Shisui Uchiha w serialu. Jeśli chodzi o anime, śmierć została omówiona w odcinku 358 Naruto Shippuden. Nosił tytuł „Coup d’État” i miał swoją premierę 10 kwietnia 2014 roku.

Dlaczego Shisui się zabił?

Shisui był najlepszym przyjacielem Itachiego, obaj należeli do najbardziej utalentowanych shinobi z klanu Uchiha, a Shisui zdołał obudzić swojego Mangekyō Sharingana w nieznanym czasie. Był w jednostce ANBU i kiedyś walczył z Ao, który pamiętał czakrę Shisuiego i rozpoznał ją wiele lat później, kiedy spotkali się Kage. Po tym jak Itachi dołączył do jednostki ANBU, zaczął się dziwnie zachowywać. Siły policyjne Konoha, kierowane przez klan Uchiha, nie ufały już Itachiemu i zatrudniły Shisui, by miał oko na jego przyjaciela.

Shisui dowiedział się o planach swojego klanu i że starszyzna w Konoha rozważa podjęcie działań przeciwko klanowi Uchiha. Następnie Danzō Shimura wyjął prawe oko Shisuiego. Aby uniknąć dalszego konfliktu o jego oczy, Shisui oddał swoje lewe oko Itachiemu, a potem sprawił, że wyglądało to tak, jakby jego oczy zostały utracone na zawsze. Po tym Shisui popełnił samobójstwo. Itachi pomógł swojemu najlepszemu przyjacielowi w jego planie i tym samym otrzymał Mangekyō Sharingana. Jego ciało zostało później znalezione w rzece Naka przez niektórych z klanu Uchiha. Podejrzewali Itachiego o zabicie Shisui i skonfrontowali się z nim. Niedługo później Itachi otrzymał zadanie eksterminacji całego klanu Uchiha.

Według innych Uchiha, Shisui Uchiha był jednym z najsilniejszych z klanu. Shisui ma krótkie czarne włosy. Jego oczy są wyraźnie otoczone i zawsze pokazywano go z aktywowanym Sharinganem. Jako ANBU nosił szarą zbroję ochronną, która chroni górną część ciała, podczas gdy ręce i ramiona są wolne, co zapewnia większą swobodę ruchów. Pod tą zbroją nosił koszulę z wysokim kołnierzem.

Mówi się, że Shisui podzielał te same ideały co Naruto Uzumaki. Postawił własne dobro poniżej poglądów swojego klanu, ponieważ został wyznaczony do pilnowania swojego najlepszego przyjaciela, Itachiego Uchiha. Ale nie wydaje się przejmować poglądami swojego klanu tak bardzo, jak pokojem w Konohagakure. Dlatego wierzy, że aby chronić pokój, prawdziwy shinobi musi poświęcić siebie. Umarł, aby zachować pokój i oddał jedno ze swoich oczu Itachiemu w nadziei, że Itachi ochroni Konohę.

POWIĄZANY:

Shisui kontra Itachi: Który Uchiha wygrałby w walce?

Shisui miał niezwykłe Dōjutsu, więc Danzō wyjął mu prawe oko i wszczepił je sobie. Shisui oddał swoje lewe oko Itachiemu tuż przed śmiercią.

Przed śmiercią Shisui miał prawe oko zrobione przez Danzō Shimurę. Po jego śmierci Danzō przeszczepił również prawe ramię i ramię. Dzięki Oku Sharingana, Danzō był teraz w stanie używać specjalnego Dōjutsu Shisuiego, pozwalając mu kontrolować innych ludzi. Danzō miał również wszczepione DNA Shodai Hokage, co pozwoliło mu częściej używać Kotoamatsukami. Ponieważ oczy Shisui wydawały się być zniszczone, gdy Shisui umarł, przez bardzo długi czas nie było wiadomo, że Danzō miał oko Shisui. Nie wiadomo, jak często Danzō używa swojego Sharingana. Na spotkaniu Kage, Danzō używa Kotoamatsukami do kontrolowania Mifune, co powoduje, że proponuje sojusz i Danzō jako ich przywódcę.

Krótko przed śmiercią Shisui oddał lewe oko swojemu najlepszemu przyjacielowi Itachi Uchiha. Itachi wszczepił to oko krukowi. Pozwolił Naruto Uzumakiemu połknąć tego kruka. Powinien pomóc Naruto sprowadzić Sasuke z powrotem na właściwe tory. Podczas Czwartej Światowej Wojny Shinobi, Itachi został wskrzeszony przez Kabuto Yakushiego poprzez Kuchiyose: Edo Tensei. Napotkał Naruto i kiedy aktywował swojego Mangekyō Sharingana, kruk ponownie wyszedł z Naruto. Kruk aktywował Kotoamatsukami. Zostało to wcześniej zaprogramowane przez Itachiego, aby aktywować się, gdy Mangekyō Sharingan Itachiego aktywuje się przed nim. Poza tym Itachi zaprogramował go tak, by kontrolował przeciwnika i bronił Konohagakure.

Ile lat miał Shisui, kiedy popełnił samobójstwo?

Dokładny wiek Shisui w historii nie jest znany. Wiadomo, że jest około pięć lat starszy od Itachiego (plus minus dwa lata) i ta część danych jest czymś, co udało nam się wydedukować dzięki wiekowi Itachiego. Bazując na informacjach, które posiadamy, Shisui Uchiha miał od 16 do 18 lat, kiedy popełnił samobójstwo, prawdopodobnie o rok starszy, ale zdecydowanie nie młodszy. Jak powiedzieliśmy, to wszystko, co mamy o Shisui, ponieważ nigdy nie ujawniono jego wieku; wiemy, że urodził się 19 października, ale nie podano dodatkowych informacji o jego wieku.

Czy Shisui może żyć?

A teraz samobójstwo Shisui Naruto został wykonany całkiem dobrze. Podano solidne wyjaśnienie, które miało sens z punktu widzenia fabuły. Shisui Uchiha nie zdołał powstrzymać zamachu stanu i wiedział, że nie będzie w stanie z tym żyć; wybrał Itachiego na swojego następcę, a następnie popełnił samobójstwo, wyjaśniając swoje powody w notatce. Przed śmiercią zniszczył sobie oba oczy, a następnie pozornie wskoczył do rzeki Naka, gdzie ostatecznie zmarł.

Istnieją dwie teorie dotyczące śmierci Shisui. Jedna z nich stwierdza, że ​​Shisui rzeczywiście przeżył upadek. Zwolennicy tej teorii twierdzą, że Shisui był zbyt utalentowanym shinobi, aby po prostu umrzeć w taki sposób i że na pewno znalazłby sposób na przetrwanie upadku, a samobójstwo było po prostu sztuczką. Ponadto zwolennicy tej teorii twierdzą, że ciała Shisui nigdy nie widziano w serialu ani w świecie anime i mangi, co zwykle oznacza, że ​​postać nie jest martwa i że powróci w późniejszym momencie serii.

Druga teoria głosi, że Shisui faktycznie nie żyje. Jego śmierć miała doskonały sens z punktu widzenia fabuły, została ładnie opracowana i dała Shisuiemu znaczącą rolę w serialu. Jego samobójstwo było w zasadzie nieuniknione w oparciu o wydarzenia, które go otaczały i ma to doskonały sens, dlatego tak naprawdę nie miałoby sensu, gdyby było to fałszywe samobójstwo. Przede wszystkim całkowicie zrujnowałoby to historię Shisui, ponieważ wszystkie wydarzenia związane z jego samobójstwem stałyby się bez znaczenia, a on jako postać stałby się znacznie mniej istotny. Po drugie, Kishimoto nigdy nie wydawał się mieć większej fabuły w planie dla Shisui, dlatego sprowadzenie go z powrotem nie miałoby absolutnie sensu i rodziłoby pytanie, dlaczego tak długo nie był obecny w serialu. Po trzecie, jego śmierć nastąpiła tak dawno temu, że przywoływanie go teraz byłoby bezcelowe.

Opierając się na wszystkim, co powiedzieliśmy, uważamy, że jest wysoce nieprawdopodobne, by Shisui Uchiha wciąż żył. Nie jest to całkowicie niemożliwe, ale nie miałoby sensu, gdyby Kishimoto sprowadził Shisui z powrotem Boruta. Nie jest jasne, jak Shisui wpasowałby się w obecną fabułę, a przywrócenie go teraz byłoby głupotą Deus ex machina moment, który całkowicie zniszczyłby całą jego historię. Dlatego szczerze myślimy, że Shiusi nie żyje i że nie zobaczymy go więcej w tej historii.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?