Skip to content

Czy Sanji umiera w jednym kawałku? (mangi i anime)

3 de grudzień de 2022
SanjjiD

Vinsmoke Sanji jest najbardziej znany jako kucharz Piratów Słomianego Kapelusza w Oda’s Jeden kawałek manga. Jest piątym członkiem załogi i czwartym, który dołączył, robiąc to na końcu łuku Baratie. Teraz Sanji jest nieodzowną częścią załogi Luffy’ego i przez dziesięciolecia brał udział w niektórych niebezpiecznych misjach Słomkowych, a niektóre z nich były potencjalnie śmiertelne. W tym artykule przedstawimy w skrócie historię Sanjiego i powiemy, czy umrze Jeden kawałektj. czy jest martwy, czy żywy.

Vinsmoke Sanji oczywiście żyje Jeden kawałek i nie umarł w chwili pisania. A teraz zobacz jak Jeden kawałek naprawdę nie jest tragedią, śmierć członka Słomianego Kapelusza na razie nie miałaby sensu, ponieważ po prostu nie byłoby to w stylu Ody. Powiedziawszy to, Sanji był w kilku przygodach bliskich śmierci przez lata, a fani spekulowali na temat jego potencjalnej śmierci, ale w tej chwili – żyje i ma się dobrze.

Ponieważ nie byliśmy w stanie dokładnie określić sytuacji, o której myślą fani, kiedy myślą o śmierci Sanjiego, postanowiliśmy opowiedzieć wam historię Sanjiego w Jeden kawałek w poniższych paragrafach. Dzięki niemu zobaczysz, jak postać ewoluowała od swojego debiutu i gdzie jest w tej chwili. Wiemy, że on żyje i dzięki temu artykułowi – który będzie zawierał spoilery – mamy nadzieję, że pomożemy ci zrozumieć, dlaczego Sanji jest tak integralną częścią tej historii.

Czy Sanji umiera w Jeden kawałek manga i anime?

Sanji jest czwartym synem rodziny Vinsmoke: w przeciwieństwie do swoich braci, cynicznych i brutalnych z powodu eksperymentów swojego ojca Judge’a, Sanji był normalnym dzieckiem z wrodzoną pasją do gotowania odziedziczoną po matce Sorze; w rzeczywistości, aby zapobiec tym mutacjom, kobieta brała lek podczas ciąży, który jednak miał wpływ tylko na Sanjiego.

Maltretowany przez swoich braci i wyparty przez ojca, po śmierci matki Sanji zdecydował się uciec i z pomocą swojej siostry Reiju zaokrętował się na statek jako pomocnik kucharza; jakiś czas później statek został zaatakowany przez piratów Zef: z powodu burzy Sanji wpadł do wody, a Zef zanurkował do morza, aby go uratować, lądując na skale: tutaj Zef dał chłopcu torbę, która, jak powiedział, zawierała jedną trzecią jedzenie, które udało mu się odzyskać, a resztę zatrzymał.

Po siedemdziesięciu dniach bez jedzenia, Sanji postanowił ukraść jedzenie pirata, odkrywając, że jego torba była pełna złota i klejnotów oraz że amputował sobie i zjadł nogę, aby przeżyć. Następnie Zeff wyjawia mu, dlaczego go uratował: obaj marzą o znalezieniu All Blue, legendarnego odcinka morza, w którym można znaleźć wszelkiego rodzaju ryby. Uratowani, postanowili wspólnie otworzyć pływającą restaurację, Baratie, a Zeff nauczył Sanjiego walki kopnięciami, aby zachować ręce do samodzielnego gotowania.

Wiele lat później nowonarodzona załoga Słomianego Kapelusza przybywa do Baratie, w skład której wchodzą kapitan Monkey D. Luffy, szermierz Roronoa Zoro, złodziejka Nami i snajper Usopp. W tym samym czasie Gin przybywa do restauracji, zastępca dowódcy floty Creek, bliski śmierci głodowej po tym, jak flota została zdziesiątkowana przez Drakula Mihawka w Long Line.

Gin oddaje swoje życie w dowód wdzięczności za uratowanie Sanjiego przed trującym gazem, który został wystrzelony przez Creek, gdy został pokonany przez Luffy’ego podczas starć, pomimo faktu, że Sanji zdecydował się nakarmić pirata i zabrać jego kapitana do restauracji z zamiarem kradzieży statku restauracyjnego. Następnie Sanji dziękuje Zeffowi za opiekę nad nim do tego momentu i dołącza do Luffy’ego i jego przyjaciół jako kucharz. Udaje mu się dotrzeć do Wielkiej Linii i z pomocą swoich nowych przyjaciół spotyka załogę Arlonga i kapitana marynarki Smoker.

Tutaj spotykają księżniczkę Alabasty Nefertari Bibi, odkrywając, że jej królestwo zostało zaatakowane przez członka Floty Siedmiu Krokodyli. W Alabaście załoga, do której dołącza lekarz pokładowy TonyTony Chopper, zderza się z Baroque Works, organizacją kierowaną przez Crocodile’a: w szczególności Sanji stawia czoła Panu 2 i pokonuje go.

Po przygodzie na wyspie Skypiea, gdzie zmierzyli się z Enelem i załogą Foxy, Sanji, Zoro i Luffy próbują powstrzymać admirała marynarki wojennej Aokiji przed zamiarem schwytania Nico Robina, archeologa i byłej prawej ręki Krokodyla, który w międzyczasie dołączył do załogi. Kiedy Robin zostaje następnie porwany przez CP9, załoga wraz z cyborgiem Franky atakuje wyspę Enies Lobby, aby ją uwolnić: Sanji, po zneutralizowaniu kucharza Wanze w pociągu morskim, raz na wyspie zostaje zneutralizowany przez Califa, odmawiając uderzenia jej jako kobiety, a następnie odzyskaj siły i wyeliminuj Jaburę.

Następnie marynarka wyznacza nagrodę za jego głowę, ale zamiast zdjęcia przedstawia go rysunek, który nie wygląda zbyt podobnie. W Thriller Bark załoga spotyka szkieletowego muzyka Brooka i wpada na załogę Gekko Morii: Sanji mierzy się z Absalomem, a następnie próbuje poświęcić się w miejsce Zoro, aby chronić Luffy’ego przed Orso Bartholomew, jednak zostaje zneutralizowany przez swojego towarzysza.

Na archipelagu Sabaody, po spotkaniu z syrenką Kayme, spotyka Duvala, łowcę nagród, którego twarz jest identyczna jak zdjęcie na liście gończym Sanjiego: pomimo tego, że Duval próbuje go zabić, udaje mu się go pokonać, zmieniając jego cechy. Po tym, jak Luffy atakuje światowego Szlachcica w obronie Kaymie, zostają zaatakowani przez admirała Kizaru i ponownie przez Bartholomew, który wysyła członków do różnych części świata: Sanji trafia do Momoiro, gdzie spotyka Emporio Ivankova, który dowiedziawszy się, że jest kolega Luffy’ego, postanawia trenować go przez następne dwa lata.

Po powrocie na Wyspy Sabaody Sanji ponownie łączy się z załogą, a kiedy docierają na Wyspę Ryboludzi, pomagają udaremnić spisek Hody’ego Jonesa i jego piratów przeciwko królestwu. W Nowym Świecie lądują w Punk Hazard, gdzie łączą siły z załogą piratów Serca, dowodzoną przez Trafalgara Lawa, aby obalić cesarza Kaido.

ZWIĄZANE Z:

Kiedy Sanji ponownie dołącza do ekipy? (& Jak?)

Tutaj chwytają naukowca Caesar Clown, producenta sztucznych diabelskich owoców i protegowanego Donquijote Do Flamingo, który wzbogaca się, sprzedając te owoce na czarnym rynku, a zwłaszcza Kaido. Spotykają także samurajów Kin’emona i Momonosuke, którzy do nich dołączają. Na Dressrosie, po ucieczce z Doflamingo, Sanji, Nami, Brook i Chopper zostają zaatakowani przez statek Cesarzowej Wielkiej Mamy, zmuszeni do tymczasowego oddzielenia się od załogi.

Cała czwórka udaje się do Zo, gdzie spotyka plemię norek: tutaj Sanji zostaje porwany przez Capone Bege, członka załogi Big Mom, aby zmusić go do poślubienia Charlotte Pudding, córki cesarzowej, do zawarcia sojuszu między rodziną Charlotte i Vinsmoke’ów. Początkowo Sanji, po kłótni z Luffy’m, zgadza się na związek pod warunkiem, że jego towarzysze, którzy przybyli na Whole Cake Island, aby go uratować, będą mogli bezpiecznie żeglować; Jednak kiedy dowiaduje się, że to małżeństwo jest farsą mającą na celu wyeliminowanie wszystkich Vinsmoke, Sanji prosi swojego kapitana o pomoc, uzyskując ją.

Za pośrednictwem Jinbe tworzą następnie sojusz z Bege, aby wyeliminować Big Mom podczas ślubu. Po udaremnieniu planu wyeliminowania Vinsmoke’ów, są jednak zmuszeni do wycofania się z powodu niepowodzenia planu obmyślonego przez Bege’a. Cudem uciekając przed cesarzową, docierają do Kraju Wano, siedziby Kaido: tutaj odkrywają prawdę o pochodzeniu Kin’emona i jego towarzyszy, a także poznają historię Kozuki Odena.

Zebrani piraci Słomianego Kapelusza i samuraj atakują Onigashimę, dom załogi Kaido: tutaj Sanji, po krótkim schwytaniu przez Czarną Marię i uwolnieniu przez Robina, staje twarzą w twarz z Królową i neutralizuje ją również dzięki manifestacji modyfikacji genetycznych zastosowanych na Vinsmoke przez Sędzia. Sanji odegrał główną rolę w pokonaniu dwóch cesarzy Big Mom i Kaido w Kraju Wano, po czym kontynuował podróż z Luffym. Jak widać, Sanji miał kilka niebezpiecznych spotkań na przestrzeni lat, ale przeżył je wszystkie i nadal żyje i ma się dobrze.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?