Skip to content

Czy Sanji jest cyborgiem czy genetycznie ulepszonym człowiekiem?

16 de styczeń de 2023
Sanji

Vinsmoke Sanji jest najlepiej znany jako kucharz Piratów Słomianego Kapelusza w Jeden kawałek. Jest piątym członkiem załogi i czwartym, który dołączył, robiąc to na końcu łuku Baratie. Teraz Sanji jest nieodzowną częścią załogi Luffy’ego i przez dziesięciolecia wykazywał niesamowite moce i zdolności. Ale jakie jest źródło tych mocy i zdolności? Czy Sanji jest nadczłowiekiem? W tym artykule przeanalizujemy rodowód Sanjiego i ustalimy, czy jest on cyborgiem, czy też genetycznie ulepszoną istotą ludzką.

Vinsmoke Sanji to normalny człowiek z niezwykłymi umiejętnościami i zdolnościami, ale nie jest ani cyborgiem, ani genetycznie ulepszonym człowiekiem. Jego ojciec, Vinsmoke Judge, chciał zmodyfikować genetycznie Sanjiego i jego dwóch braci, z których wszyscy urodzili się tego samego dnia, aby byli idealnymi nadludzkimi żołnierzami bez emocji, ale ich matka wypiła narkotyk, aby temu przeciwdziałać, chociaż zadziałało tylko na Sanjiego, co oznacza, że ​​jest on jedynym „zwykłym” człowiekiem wśród trojaczków Vinsmoke.

W dalszej części tego artykułu porozmawiamy o Sanjim i jego rodzinie. Dowiesz się o jego rodowodzie i rodzicach, którzy oczywiście odegrali kluczową rolę w jego życiu. Artykuł ma wyjaśnić, dlaczego Sanji jest normalnym człowiekiem i nic więcej, ale będzie też zawierał kilka spoilerów, więc musieliśmy cię wcześniej ostrzec.

Czy Sanji jest cyborgiem, czy genetycznie ulepszonym człowiekiem?

Aby dać ci właściwą odpowiedź na to pytanie, naprawdę musimy porozmawiać o rodzinie Vinsmoke oraz warunkach narodzin i dzieciństwa Sanjiego. Mianowicie, tylko tak możemy właściwie wyjaśnić, kim jest Sanji, kim miał być i dlaczego pokręcone ideały jego ojca – na szczęście – nigdy się nie spełniły, przynajmniej nie w jego przypadku.

Sanji mieszkał w Królestwie Germa ze swoimi trzema braćmi, Vinsmoke Reiju i ojcem, Vinsmoke Judge. Ta ostatnia zmodyfikowała genetycznie swoich synów, gdy byli jeszcze w łonie matki, aby nabyli nadludzką siłę i zwinność, ale ta, będąc temu przeciwna, podała lek niwelujący te efekty. Jednak to lekarstwo ogromnie nadszarpnęło jej zdrowie, a ta ofiara miała wpływ tylko na Sanjiego, więc stał się jedynym normalnym człowiekiem. Tak więc istniała różnica mocy między nim a jego braćmi, która powstała, gdy Judge kazał im przejść testy oceniające ich poziom: bieganie, pływanie, walka, Sanji był zawsze ostatni i zdecydowanie.

To spowodowało, że stał się czarną owcą i pogorszyło się, gdy jego ojciec poprosił go, by więcej ćwiczył, a Sanji wolał gotować niż poprawiać. Jego pasja do gotowania wzięła się stąd, że chodził do chorej mamy, która gotowała potrawy, które uwielbiała. Przez całe dzieciństwo spędzone w Królestwie Germy był bity przez braci za namową Reiju i ojca. Ten doszedł do wniosku, że Sanji był kulą armatnią i, aby członkowie rodziny królewskiej mieli dobry wizerunek, sprawił, że Sanji uchodził za zmarłego.

Dlatego Sanji jest zamknięty w celi na sześć miesięcy z żelazną maską zakrywającą jego twarz. Gdy Królestwo Germy dociera do East Blue, Reiju pomaga Sanjiemu uciec, ale zostaje zauważony przez jego ojca. O dziwo, jego ojciec pozwala mu odejść pod warunkiem, że na zawsze zostanie wyrzucony z rodziny Vinsmoke. Następnie Sanji infiltruje Hobbita, łódź do gotowania. Będzie tam pracował przez dwa lata, aż skończy 10 lat. Nie zawsze dojadał do syta pomimo zaleceń innych kucharzy, nie chciał, odmawiał jedzenia resztek klientów. Statek został zaatakowany przez pirata Redfoot Zeffa i jego załogę. Pod koniec tego wejścia na pokład nadciąga burza i Zeff ratuje małego Sanjiego przed pewnym utonięciem.

Obaj znaleźli się na odosobnionej skale. Zeff postanawia podzielić się racjami żywnościowymi z Sanjim. Daje jej małą, a dużą część torby zatrzymuje dla siebie. Pomimo protestów Sanjiego, Zeff udaje się na drugą stronę skały, aby wypatrywać pojawienia się łodzi. Ta izolacja przekształci Sanjiego, który jest dobry w marnowaniu jedzenia, w kogoś, kto oszczędza swoje racje żywnościowe i zdaje sobie sprawę z grozy głodu. Po wyczerpaniu racji, po trudnym dylemacie zdecyduje się dołączyć do Zeffa po drugiej stronie skały, aby poprosić go o jedzenie.

Wtedy zda sobie sprawę, że Zeff oderwał mu prawą nogę, aby na dobre zakończyć swoją piracką karierę, a także coś zjeść, ponieważ torba, którą Zeff trzymał, zawierała tylko skarby, a Sanji miał całe jedzenie. W wersji mangowej przemoc aktu uznanego za szokujący dla dzieci oglądających wersję anime zostanie ocenzurowana. Zeff opowie o swoim marzeniu o otwarciu łodzi restauracyjnej, gdy w końcu zostali uratowani po osiemdziesięciu pięciu dniach na tej skale. Po tej męce Sanji nigdy nie odmówi nakarmienia nikogo, czy to biednego, czy złego.

Zaczął też palić w bardzo młodym wieku, aby udowodnić Zeffowi swoją dojrzałość. Później pracował na Baratie, łodzi restauracyjnej prowadzonej przez Zeffa i jego kucharzy. Ten ostatni nie był przeciwny przybyciu kucharki, ale Zeff odmówił, ponieważ oznaczałoby to, że trzeba by ją uderzyć, aby ją poprawić, z wyjątkiem tego, że Zeff po prostu odmawia: uderzenie kobiety to najgorsza rzecz ze strony kobiety. „mężczyzna, a on mówi Sanjiemu, że jeśli kiedykolwiek podrapie kobietę, przyjdzie i odetnie jej głowę”. W ten sposób zaszczepił w Sanjim tę lekcję, która ukształtowała jego charakter jako dżentelmena.

Jak widać, historia dzieciństwa Sanjiego jest raczej smutna. Po pierwsze, jego ojciec chciał go wykorzystać jako eksperyment naukowy, aby stworzyć żołnierza doskonałego, potężnego, ale bez emocji. I dlatego zmodyfikował genetycznie swoje trojaczki, gdy były jeszcze w łonie matki; na szczęście dla Sanjiego, jego matka wypiła lekarstwo, aby przeciwdziałać tym skutkom, skutecznie poświęcając swoje zdrowie dla ich synów. Na nieszczęście dla niej lekarstwo zadziałało tylko na Sanjiego, który w ten sposób urodził się jako normalny ludzki chłopiec, bez żadnych ulepszeń. To oczywiście doprowadziło do tego, że stał się czarną owcą w rodzinie, dlatego ostatecznie opuścił ich, aby zostać światowej sławy kucharzem. Ta ścieżka oczywiście doprowadziłaby go do przyłączenia się do Luffy’ego i stania się częścią Piratów Słomkowego Kapelusza, a także – także – ich kucharza.

Dlaczego Vinsmoke Judge chciał ulepszyć swoich synów?

Cóż, oprócz wyżej wymienionego oczywistego powodu (aby stworzyć idealnych żołnierzy, obdarzonych supermocami i bez żadnych emocji), istnieje bardzo ważne tło, które wyjaśnia, dlaczego Vinsmoke Judge rzeczywiście chciał eksperymentować ze swoimi synami. W rzeczywistości ma to związek z pewnymi podstawowymi ideałami rodziny Vinsmoke, tj. ich pragnieniem postępu naukowego, co teraz wyjaśnimy.

Mianowicie, Vinsmoke dysponują najnowocześniejszą technologią, której zwykle używają w walce. Jego armia również korzysta z tej technologii, która jest tak zaawansowana, że ​​Big Mom, jeden z Czterech Cesarzy, jest nią zaintrygowany. Każdy członek rodziny zakłada podczas bitwy zestaw najnowocześniejszych ubrań, zwanych kombinezonami rajdowymi, umożliwiającymi skakanie na duże odległości, unoszenie się w powietrzu i zwiększanie siły kopnięć. Kombinezony rajdowe są przechowywane w małych kanistrach, które są oznaczone numerem przypisanym do każdego Vinsmoke (Sędzia zawiera literę „J” jako oznaczenie), gdy nie są używane.

POWIĄZANY:

Czy Sanji jest Lunarianinem w One Piece? Pochodzenie wyjaśnione!

Po ściśnięciu kanistry obracają materiały na skafander, które są całkowicie ognioodporne i przypominają kształt ciała użytkownika. Wraz z innymi technologiami modyfikacji genetycznych, które dały potomstwu rodziny nadludzkie zdolności, Vinsmokes wynaleźli również technologię klonowania, którą wykorzystali do stworzenia prawie niezniszczalnej armii. Pomimo faktu, że klonowanie jest niezgodne z prawem, Judge był w stanie utrzymać zaufanie Światowego Rządu, wyświadczając mu ogromną przysługę lub zachowując silną tajemnicę.

Wielu wyznawców Vinsmoke’a wykazuje niezachwianą lojalność i posłuszeństwo. Bez wahania zawsze poświęcają swoje życie za swoich władców, a gdy są do tego zmuszeni, zwykle wykonują rozkaz „Mur”, który nakazuje im chronić swojego dowódcę, działając jako tarcza, jeśli jest on „zagrożony” atakiem . przeciwnik stawiający się przed nim.

Jak widać, nauka i technologia są częścią tradycji rodziny Vinsmoke. Vinsmoke Judge był niesamowitym naukowcem i to było coś, co pozostaje znakiem rozpoznawczym tej rodziny. Głównym problemem są oczywiście nieetyczne metody stosowane przez rodzinę, a zwłaszcza Judge’a, który nie wahał się narażać swojej żony i nienarodzonych dzieci tylko po to, by stworzyć doskonałych naukowo żołnierzy. To dlatego jest tak wiele problemów z tymi eksperymentami i dlaczego historia Sanjiego jest zabarwiona smutkiem.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?