Skip to content

Czy Piccolo naprawdę zniszczył Księżyc? (i jak to wróciło?)

22 de sierpień de 2022
PiccoloMoon

Lista najbardziej pamiętnych scen z filmu Akiry Toriyamy Smocza kula seria prawdopodobnie byłaby artykułem o długości książki, biorąc pod uwagę, jak stara jest seria i ile ma iteracji. Ciężko byłoby wybrać listę tych najbardziej zapadających w pamięć, czyli ograniczyć się do pewnej liczby, ale łatwo było wybrać jedną z nich i wyjaśnić to sobie. W pewnym momencie podczas Dragon Ball Z anime, Piccolo niszczy Księżyc. Później Vegeta musiał „wyczarować” fałszywy „Księżyc”. Czy więc Piccolo naprawdę zniszczył Księżyc? Dragon Ball Z? Czytaj dalej aby się dowiedzieć!

Podczas treningu z Piccolo, Gohan nagle przekształcił się w Wielką Małpę i wpadł w szał. Wiedząc, co robić, Piccolo zniszczył Księżyc, aby pomóc Gohanowi powrócić do normalnego stanu. Okazało się, że była to tylko sztuczka, technika znana jako Illusion, której Piccolo użył, aby pozornie zniknąć Księżyca, a tym samym pomóc Gohanowi.

Pozostała część tego artykułu przyniesie szczegółowe wyjaśnienie wydarzeń związanych z domniemanym zniszczeniem Księżyca z rąk Piccolo. Dowiesz się, co dokładnie zrobił i jak to zrobił, co wyjaśni tajemnicę wokół tego ważnego wydarzenia z serii. Niektóre spoilery mogą być obecne, więc uwaga!

Czy Piccolo naprawdę zniszczył Księżyc? Dragon Ball Z?

Wydarzenia, które zamierzamy opisać, miały miejsce podczas treningu Gohana z Piccolo w Dragon Ball Z, podczas sagi Saiyan. Po wydarzeniach towarzyszących przybyciu Raditza i przetrwaniu przez Piccolo bitwy przeciwko niemu, Piccolo zabrał Gohana przed zdumiony wygląd Krillina, Bulmy i Kame-Sen’nina.

Kiedy Saiyan Raditz (brat Son Goku) przybywa na Ziemię, zaczyna szukać najsilniejszego wojownika na planecie. Tam odnajduje Piccolo, z którym ma krótki kontakt. Nameczanin nie był w stanie wyrządzić mu żadnej krzywdy, jednak Raditz odchodzi, zanim wykończy go po znalezieniu znaku osobnika o nieco większej mocy.

Nameczanin podążał za Raditzem do Kame House, obserwując i słuchając spotkania Saiyan z jego bratem. Piccolo dołączył do Goku, by zmierzyć się z Raditzem, który zabrał ze sobą Gohana. Obaj podążyli za nim i rozpoczęli z nim walkę, ale zostali pokonani, więc Goku postanawia odwrócić jego uwagę, aby Piccolo mógł go zaatakować swoją nową techniką o nazwie Makankosappo.

Goku trzyma brata za ogon w taki sposób, że Piccolo przebija go swoją nową techniką. Ale Raditz nakłania go do puszczenia, unikając techniki. Wszystko wydawało się stracone, dopóki wściekły Gohan, z powodu tego, co Raditz zrobił swojemu ojcu, zaatakował go z całej siły, wyrządzając wielkie szkody, co zaskoczyło wszystkich.

Goku wykorzystał ten moment i złapał swojego brata od tyłu, który nie mógł się uwolnić z powodu obrażeń, które otrzymał, po czym Piccolo wystrzelił kolejne Makankosappo, które trafił w cel, przebijając obu braci. Piccolo podchodził do umierającego Raditza, aby powiedzieć mu, że Goku zostanie wskrzeszony dzięki Smoczym Kulom.

Wspomniane informacje zostaną zebrane przez tropiciela Raditza, informując Vegetę i Nappę, więc saiyan powiedział Piccolo, że jego „przyjaciele” polecą na Ziemię. Goku wykazywał oznaki życia, mimo że miał przekłutą klatkę piersiową, pytając go, kiedy przybędą, jego brat odpowiedziałby, że w ciągu roku, śmiejąc się z Piccolo z powodu czasu, który mu pozostał do życia, prowokując gniew Piccolo, który wykończ go.

Po przeżyciu Piccolo udał się do regionu podobnego do oazy, regionu otoczonego pustynią, gdzie wrzucił Gohana do małego jeziora, aby go obudzić. Gdy to zrobiła, mała hybryda zaczęła płakać, na co zirytowana Ma Junia odpowiedziała groźbą. Piccolo wyjaśniał sytuację Gohanowi: Goku i on był w stanie wykończyć Saiyanina, który go porwał, Goku zginął w walce, a niektórzy nawet silniejsi od Raditza poddani przybyliby na Ziemię w ciągu roku i wszelka niezbędna pomoc być wymaganym.

Piccolo wyjaśnił Gohanowi, że zawiera imponującą ukrytą moc. Mały chłopiec podchodził do tego sceptycznie, więc Nameczanin postanowił mu pokazać, chwytając go za głowę i rzucając w stronę góry. W tym momencie, w którym Gohan na krótko budzi swoją moc, chłopiec zniszczył górę i zrobił wrażenie zarówno na Piccolo, jak i na sobie, w którym to momencie Piccolo medytuje i zdaje sobie sprawę, że może trenować potencjalnego przeciwnika, który może być bardzo niebezpieczny.

Piccolo mówi mu, że sam nauczy go, jak korzystać z tej mocy, na co przestraszony Gohan początkowo odmawia, deklarując, że ma zamiar zostać świetnym badaczem. Ma Junia odpowiedziałby, że może być, ale dopiero po pokonaniu Saiyan. Ponownie Gohan odmówił, twierdząc, że chciałby, aby szkolił go jego własny ojciec. Piccolo odpowiedział, stwierdzając, że Goku jest bardzo silny, ale nie nadaje się do roli nauczyciela, ponieważ był bardzo miękki; to dlatego Gohan, według Piccolo, był tak rozpieszczony.

Zrezygnowany Gohan pyta go, co musiał najpierw zrobić, aby trenować, na co Piccolo odpowiada z grubsza: „Pierwszą rzeczą jest to, że nie powinieneś nic robić, po prostu przeżyć”. Intencją Piccolo było opuszczenie Gohana na sześć miesięcy, aby mógł nauczyć się dbać o siebie i dzięki temu stać się silnym duchem, silnym umysłem, a nie tylko ciałem.

Gohan natychmiast boi się, że umrze, na co Piccolo odpowiada jedynie następującym zdaniem: „Jeśli chcesz mnie nienawidzić, musisz zacząć od nienawiści do swojego przeznaczenia, tak jak ja”, oddalając się przed zdesperowany Gohan. Więc na początku zostawia dziecko samemu, ale bacznie czuwa nad nim na wszelki wypadek, podczas treningu na przybycie Saiyanina.

ZWIĄZANE Z:

Ile lat ma Piccolo w każdej serii Dragon Ball?

Musiał interweniować dwa razy, gdy Gohan przekształcił się w Wielką Małpę widząc pełnię księżyca; Piccolo zdał sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie przedstawiał księżyc, więc postanowił go zniszczyć. Po sześciu miesiącach Piccolo trenuje z nim, aby nauczyć się walczyć. W miarę upływu czasu zaczyna doceniać chłopca.

Saiyan przybędzie przed czasem; Piccolo zda sobie z tego sprawę, ponieważ zauważył, że Goku zostanie wskrzeszony wcześniej niż planował. Vegeta i Nappa wylądowali we wschodniej stolicy, która została zniszczona przez tego ostatniego. Następnie wyruszyli, aby zlokalizować obiekty z najwyższym Ki, zauważając obecność kilku potężnych Ki, z których najsilniejszymi byli Piccolo i Gohan, zmierzających w kierunku ich pozycji.

Krillin byłby blisko miejsca spotkania przed innymi. Vegeta i Nappa przybyli natychmiast, zabierając sześciu Saibaimenów. Pojawią się pozostałe myśliwce Z, aby zaatakować wrogów. Jeden został pokonany przez Tiena Shinhana, a następnie zabity przez Vegetę, inny popełnił samobójstwo wraz z Yamchą, trzech kolejnych zostało zabitych przez Krillina, pozostawiając tylko jednego, zamierzał zaatakować Gohana, ale Nameczanin zabił go Działem Wybuchowego Oddechu.

Jak Piccolo sprawił, że Księżyc zniknął?

Jak widać, Piccolo pozornie zniszczył Księżyc Ziemi. Teraz wszyscy wiemy, że zniszczenie Księżyca miałoby katastrofalne konsekwencje, dlatego nie miałoby sensu, aby to się faktycznie wydarzyło. Jak się później okazało, zniszczenie było tylko sztuczką popełnioną przez Piccolo, aby uspokoić Gohana i zmusić go do powrotu z formy Wielkiej Małpy.

Piccolo nigdy tak naprawdę nie zniszczył Księżyca, raczej użył techniki zwanej Illusion, która sprawiła, że ​​zrobił to tak, jak on. W rzeczywistości zostało to stwierdzone w grze wideo Dragon Ball Z: Kakarot, które nie jest źródłem kanonicznym, ale ponieważ to źródło to potwierdza, a sama teoria ma sens, uważamy ją za bardziej prawdopodobną niż teoria sugerująca, że ​​Piccolo faktycznie zniszczył Księżyc. To po prostu nie miałoby sensu. Więc jak on to zrobił? Cóż, według Dragon Ball Z: Kakarotużył techniki zwanej Illusion.

ZWIĄZANE Z:

Jaki odcinek Gohan Go Super Saiyan 2?

Iluzja to nazwa specjalnej techniki używanej przez kilka postaci. Według Dragon Ball Z: Kakarot, podczas treningu do ataku Saiyan, Piccolo tak naprawdę nie zniszczył Księżyca, ale zamiast tego stworzył iluzję jego zniszczenia, aby Gohan powrócił do swojej formy Wielkiej Małpy. (W późniejszych rozdziałach wciąż brakowało Księżyca, co spowodowało, że Vegeta użył kuli mocy do przekształcenia się w Wielką Małpę, pomimo rzekomej nocy pełni księżyca).

Księżniczka Snake używa halucynacji, aby złapać swoją ofiarę, iw pewnym momencie rzuca iluzję na Goku, więc myśli, że wciąż był w swoim pałacu, podczas gdy w rzeczywistości był w swoim łonie. Kiedy Goku i Vegeta najechali ciało Super Buu, Buu zemścił się, tworząc iluzoryczne kopie wojowników, których wcześniej wchłonął, które są tak samo potężne jak oryginały.

W Turnieju Mocy Dercori używał iluzji poprzez swój mistyczny talizman w walce z Mistrzem Roshi, mając 129 możliwych iluzji w swoim arsenale. Xiangca użyła swojej wymiany ultradźwiękowej, aby stworzyć miraże pokonanych bojowników przeciwko Wszechświatowi 7. Moro użył iluzji klonów samego siebie podczas Sagi Galaktycznego Patrolu, najpierw wysysając energię z Nowego Namek, a następnie ponownie przeciwko Ultra Instinct Sign Goku. Po zdobyciu Perfected Ultra Instinct przez skopiowanie Merusa, iluzje Moro stały się lepsze niż wcześniej i były w stanie oszukać Perfected Ultra Instinct Goku.

Czy ten post był pomocny?