Skip to content

Czy oprócz Ainza w Overlord są inni gracze?

4 de luty de 2023
Overlord

Chociaż Pan, władca nigdy tak naprawdę nie stał się głównym tytułem, takim jak „Wielka Trójka”, nadal ma wielu zwolenników w ramach otaku społeczność na całym świecie i dość potężne postacie. Ten konkretny isekai historia przyciągnęła wielu fanów ze względu na swoją wyjątkowość. Pan, władca dał nam kilka naprawdę niezapomnianych postaci, ale czy któryś z nich jest prawdziwym graczem, czy tylko postacią niezależną w grze? W tym artykule zbadamy tę teorię i omówimy, czy Ainz jest jedynym graczem w grze Pan, władca gra lub czy są też inni gracze.

Jak dotąd wiadomo, że Ainz jest jedynym aktualnym graczem w grze. Chociaż widzieliśmy dowody obecności innych graczy, o ile nam wiadomo, Ainz jest jedynym, który obecnie gra w tę grę. Wiemy, że inni gracze również byli częścią gry, ale wydaje się, że umarli, ponieważ grali w tę grę dawno temu, co uczyniłoby Ainza jedynym aktualnym graczem w serii.

Artykuł, który za chwilę przeczytasz, dotyczy Ainza i jego roli w tej historii. Opowiemy Wam o bohaterze Pan, władca i jak skończył w grze w pierwszej kolejności. Zamierzamy również zbadać historię tradycji, aby ustalić, czy Ainz jest wyjątkową postacią, czy byli (lub nadal są) inni tacy jak on. W tym artykule mogą pojawić się spoilery.

Jak Ainz znalazł się w Pan, władca?

Zanim zajmiemy się innymi aspektami serii, opowiemy o Ainz Ooal Gown, bohaterze serii, którego prawdziwe imię to Satoru Suzuki. Jest głową gildii Ainz Ooal Gown i władcą Wielkiego Grobowca Nazaricka. Początkowo był jednym z najsilniejszych i najbardziej znanych graczy Yggdrasil, znanym pod pseudonimem Momonga, który znudzony monotonnym życiem, po powrocie z pracy do domu, resztę dni spędzał przy grze wideo. Wkrótce po tym, jak został katapultowany do Nowego Świata, postanowił zmienić swoje imię na imię swojej gildii, aby łatwiej było go namierzyć każdemu towarzyszowi, który spotkał ten sam los co jego.

Awatar, z którym pojawia się na tym świecie, to lisz klasy czarodziejów o ogromnych mocach, który nie musi jeść ani spać i nie może zostać otruty. Ma do dyspozycji różne zaklęcia natychmiastowej śmierci i przywołania oraz jest w posiadaniu wielu przedmiotów zakupionych za prawdziwe pieniądze w Yggdrasil, które zapewniają mu specjalne zdolności, takie jak natychmiastowe rzucanie zaklęć, których rzucenie normalnie zajęłoby dużo czasu. Z czasem doskonalił też swoje umiejętności w walce bronią fizyczną i zyskał sławę wśród ludzi przybierając postać czarnego rycerza Momona, któremu nadano przydomek „Momon the Dark Hero”.

Teraz, gdy przedstawiliśmy wam bohatera tej historii, zobaczmy, jak trafił do Overlord. W 2126 roku wypuszczono DMMORPG (Dive Massively Multiplayer Online Role Playing Game) Yggdrasil, która wyróżnia się niezwykle dużą liczbą sposobów interakcji z grą. Jednak po 12 latach serwery mają zostać wyłączone. W grze istnieje gildia Ainz Ooal Gown, która nazywa siebie najsilniejszą gildią w grze.

POWIĄZANY:

Wiek, wzrost i waga głównych bohaterów anime Overlord

Jednak ze względu na swoje obowiązki w prawdziwym życiu, większość członków gildii zrezygnowała z gry w Yggdrasil. Mistrz gildii Ainz Ooal Gown, Momonga, pozostanie sam, dopóki serwery nie zostaną wyłączone. Odkrywa, że ​​nie może się wylogować ani wykonywać innych standardowych czynności gracza, gdy serwery są wyłączone. Po odkryciu, że nawet postacie niezależne przemawiają do niego i mają osobowości, postanawia potraktować grę poważnie i poszukać innych uczestników świata rzeczywistego w tym nowym wszechświecie. Zaczyna odkrywać ten nowy świat pod pseudonimem Ainz Ooal Gown, starając się poznać prawdę o tym, co się wydarzyło.

Jak widać, Satoru znalazł się w środku Pan, władca bo za bardzo mu się ta gra podobała. Był prawdopodobnie najlepszym i najsilniejszym graczem w grze iz czystej lojalności chciał być tam do samego końca. Nie mógł jednak przewidzieć, że zostanie uwięziony w grze i poważnie wątpimy, czy zaakceptowałby coś takiego, gdyby wiedział o tym wcześniej. Mimo to, kiedy serwery gry zostały zamknięte, Ainz pozostał w grze i teraz szuka zarówno wyjścia, jak i innych graczy, a stawka jest znacznie wyższa, niż początkowo podejrzewał. Pan, władca nagle stał się całkowicie jego życiem, podczas gdy wcześniej był tylko częścią jego życia jako forma wypoczynku.

Czy Ainz jest jedynym graczem w grze? Pan, władca?

Teraz, kiedy opowiedzieliśmy wam historię Ainza w Pan, władca, możemy przejść do drugiego pytania – czy jest jedynym graczem, który pozostał w grze? Cóż, o ile nam wiadomo, w tej chwili Ainz pozostaje jedynym aktywnym graczem w grze. Gra była bardzo popularna, ale zanim serwery zostały zamknięte, większość graczy już ruszyła ze swoim życiem. Ainz był, o ile możemy wywnioskować, najwyższym rangą graczem, który pozostał w grze, gdy miała się ona zamknąć. To, czy był jedynym, pozostaje tajemnicą, a lekka powieść dała nam kilka wskazówek na temat potencjalnych innych graczy, ale nadal nie mamy dla ciebie ostatecznej odpowiedzi.

Teraz możemy wam powiedzieć, że prawdopodobnie przed Ainzem w grze było wielu graczy, ale najwyraźniej umarli, ponieważ grali w tę grę dawno temu. Niektóre przykłady wymienione przez fanów obejmują:

 • Sześciu wielkich bogów Slaine Theocracy to prawdopodobnie ludzie, którzy ocalili ludzkość 600 lat temu, dlatego są teraz czczeni jako bogowie;
 • 8 Chciwych Królów, którzy podbili świat 500 lat temu, również może być ludzkimi graczami. Zabili wielkich bogów, a później zginęli, walcząc między sobą;
 • Pyszny Mędrzec, minotaur wojownik, który rządził narodem minotaurów 200 lat temu, zdołał poprowadzić humanoidalne rasy od bycia pożywieniem do niewolników. Wprowadził również chirugy jako lek na choroby i był odpowiedzialny za zaproponowanie wielu praktycznych przedmiotów codziennego użytku, takich jak lodówki. Niestety, ponieważ był wojownikiem, nigdy nie stworzył żadnego z nich.
 • Istnieje również teoria, że ​​Król Elfów, który jest niesamowicie silny, ale rządzi swoim królestwem jak hedonistyczny tyran, może być graczem.

Żadna z tych teorii nie została oficjalnie potwierdzona przez autora, ale zdecydowanie sugerują obecność człowieka w serialu. Będziemy musieli tylko poczekać i zobaczyć, czy Ainz pozostaje jedynym człowiekiem w serii; oba rozwiązania byłyby interesujące. Z jednej strony byłoby interesujące zobaczyć, jak historia zakończy się, gdy Ainz będzie jedynym graczem w serii, zwłaszcza w odniesieniu do jego powrotu do prawdziwego świata. Z drugiej strony intrygujące byłoby zobaczenie, jak wchodzi w interakcję z kimś nowym.

 • Arthura S. Poe

  Arthura S. Poe

  Arthura S. Poe

  Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?