Skip to content

Czy One Piece naprawdę istnieje w historii? (czy to zmyślone?)

6 de sierpień de 2022
OP

Skarb One Piece jest, jak można wywnioskować, jednym z głównych elementów Jeden kawałek manga i anime. Tytułowy skarb, ukryty dawno temu przez słynnego Króla Piratów, Gol D. Rogera, jest czymś, czego szuka większość piratów, ponieważ będzie to ostateczny dowód na to, że zostali nowym Królem Piratów. Ale czym jest skarb One Piece? Czy ten słynny skarb w ogóle istnieje? W tym artykule odpowiemy na to pytanie.

Kilkakrotnie potwierdzono, zarówno we wszechświecie, jak i poza nim, że skarb One Piece naprawdę istnieje. We wszechświecie to Edward Newgate, znany również jako Białobrody, potwierdził istnienie One Piece na chwilę przed śmiercią. Poza wszechświatem fakt ten potwierdził sam Oda, który powiedział, że One Piece to rzeczywisty obiekt fizyczny, który rzeczywiście istnieje.

W dalszej części tego artykułu skupimy się na skarbie One Piece, ponieważ zamierzamy powiedzieć wam wszystko, co o nim wiemy. To dość złożona kwestia, ponieważ niewiele wiadomo o skarbie One Piece, ale postanowiliśmy powiedzieć wam wszystko, co wiemy. Bądź ostrożny, ponieważ na pewno czekają cię spoilery.

Czy skarb One Piece naprawdę istnieje?

One Piece to nazwa, którą świat nadał legendarnemu skarbowi, który podobno jest bezcenny. Jej poprzednim właścicielem, który gdzieś ją ukrył, był Lord Piratów, Gol D. Roger. Został ukryty gdzieś głęboko w Grand Line, na ostatniej wyspie Nowego Świata, Laugh Tale, przez Rogera. Część skarbu należała do Joy Boya, który zostawił go na Laugh Tale, ostatniej wyspie Nowego Świata. Mówi się, że to właśnie na tej wyspie miałby znajdować się One Piece

Z tego, co wiemy, Roger został ochrzczony Królem Piratów, ponieważ jako jedyny ze swoją załogą, Roger Pirate Crew, podbił Grand Line. Według legendy, przed udaniem się do marynarki, Roger ukrył swój skarb, słynny One Piece, na ostatniej wyspie Grand Line, Laugh Tale.

Na początku opowieści tylko Edward Newgate, znany jako Białobrody, wiedział, czy One Piece naprawdę istnieje, czy nie, ponieważ Roger sam mu o tym powiedział, zanim poszedł do marynarki. Tuż przed śmiercią w Marineford Białobrody krzyknął głośno i wyraźnie, że One Piece istnieje. Ktokolwiek go znajdzie, zostanie Królem Piratów.

ZWIĄZANE Z:

Czy Shanks wie, gdzie jest jeden kawałek? (& Jak?)

Ale na początku historii minęło ponad 22 lata od egzekucji Rogera, odkąd piraci wyruszyli, aby spróbować go znaleźć, a nikt jeszcze nie przybył do Laugh Tale (Monkey D. Luffy, główny bohater Jeden kawałek, desperacko chce znaleźć ten skarb, aby stać się najwolniejszym człowiekiem na morzach). One Piece nie mógł też być „skarbem pieniędzy”, ale przede wszystkim przedmiotem, który Roger kochał. To, że One Piece jest rzeczywistym obiektem, choć nie jakim, potwierdziła również Oda podczas podcastu, o czym sami możecie przeczytać:

Oda: „Tak, już zdecydowałem, jak to się skończy. Czy mam ci teraz powiedzieć?

Sakura: „…. Cóż, ja chcieć wiedzieć, ale prawdopodobnie nie powinienem. ALE One Piece to nie jest coś w rodzaju „wzrostu, przez który przeszło twoje serce”, prawda?”

Oda: „Hahaha, nie, nie, nie będę robił czegoś takiego Czarnoksiężnik z Krainy Oz coś takiego. Po przejściu takiej przygody nie byłoby sprawiedliwe, gdyby nie wręczono im nagrody”.

Albo może to być obiekt z Wieku Pustki, co byłoby prawdopodobne, ponieważ Rio Poneglyph znajduje się na tej samej wyspie, Laugh Tale. Wszyscy Piraci go szukają, ale nikt tak naprawdę nie wie, czym jest One Piece, poza pozostałymi członkami Piratów Rogera, z wyjątkiem Shanksa i Buggy’ego. Piraci Słomkowego Kapelusza byli bliscy odkrycia prawdy, kiedy spotkali Rayleigha na Archipelagu Sabaody i podzielili się jego tajemnicami.

Kiedy Usopp zapytał Rayleigha, czym jest One Piece, Luffy wtrącił się i powiedział, że zniszczy to cel podróżowania i przeżywania przygód, a zostanie Władcą Piratów byłoby bezcelowe, jeśli już wiemy, jak uzyskać dostęp do One Piece i czym on naprawdę jest.

Gdzie znajduje się skarb One Piece?

O ile wiadomo, skarb One Piece znajduje się na Laugh Tale. Laugh Tale to według legendy ostatni cel Grand Line i miejsce, w którym znajduje się One Piece. Wyspa została nazwana na cześć Gol D. Rogera, po tym, jak on i jego załoga przybyli tam i znaleźli skarb pozostawiony przez Joy Boya.

Istnieją cztery Poneglyphs znane jako Road Poneglyphs, które, czytane razem, dają lokalizację czterech wysp prowadzących do Laugh Tale. Jeden z nich znajduje się w Zou, jeden w nieznanym miejscu, a dwa ostatnie są w posiadaniu dwóch Imperatorów Morza: Kaido i Charlotte Linlin. Niewiele widziano o wyspie, ale kiedy wspomniano o niej, pokazano, że jej wybrzeże składa się z klifów z dużą ilością pustyni.

Chociaż mgła bardzo utrudnia widoczność, wydaje się, że na wyspie znajdują się budynki przypominające fortecę i obszary leśne na szczycie widocznych szczytów. Mówi się, że Laugh Tale jest miejscem pobytu rzeki Poneglyph, trasy, która opowiada prawdziwą historię Void Century, życiowego celu Nico Robin. Pozerowie dzienników nie są w stanie wykryć ani zarejestrować wyspy, nawet jeśli byli na wyspie przed Laugh Tale, Lodestar Island.

Z tego powodu najwyraźniej jedynym sposobem na ustawienie kursu są Poneglyfy Drogowe, które są zestawem czterech specjalnych czerwonych Poneglifów; każdy po przeczytaniu ujawnia punkt na mapie świata. Kiedy cztery punkty zostaną odszyfrowane, staje się możliwe rozpoznanie miejsca w ich środku, gdzie zostanie ujawniona prawdziwa ścieżka do Laugh Tale.

Podczas Void Century Joy Boy pozostawił na tej wyspie niesamowity skarb. Roger domyślił się istnienia ostatniej wyspy po tym, jak dotarł do ślepego zaułka na wyspie Lodestar, z taką pozą, że zachowuje się dziwnie, gdy tam byli i wierząc, że Światowy Rząd coś na ten temat ukrywa.

Po tym, jak tymczasowo zwerbował Kozuki Odena z Piratów Białobrodego za umiejętność czytania poneglifów, Roger wznowił swoją podróż przez Wielką Linię z zamiarem dotarcia do swojego prawdziwego końca. W końcu Piraci Rogera byli w stanie rozwikłać tajemnicę otaczającą Poneglyfy Drogowe, znajdując je wszystkie. Po przybyciu i odnalezieniu skarbu pozostawionego przez Joy Boya, Piraci Rogera wybuchnęli śmiechem.

Czy One Piece naprawdę istnieje w historii?  (czy to zmyślone?)

Roger uznał zarówno naturę skarbu, jak i wszystko, czego udało im się nauczyć z historii i Joy Boya, za „śmieszną historię”, inspirując go do nazwania wyspy „Laugh Tale”.

„Tego dnia dowiedzieliśmy się wszystkiego. Dowiedzieliśmy się o tym, co wydarzyło się w Wieku Pustki, o znaczeniu D., o starożytnej broni i, z mojej strony, o tym, dlaczego Kraj Wano był odizolowany od reszty świata. Ale czy chcesz wiedzieć, co zrobił Król Piratów, kiedy miał przed oczami skarb, którego tak długo szukał? On śmiał się.”

Tak powiedział Oden, opisując odkrycie skarbu Laugh Tale. Podczas pobytu na wyspie nieznany członek Piratów Rogera stworzył wieczną pozę, która oznaczała jego lokalizację na wypadek, gdyby on lub którykolwiek z członków załogi chciał kiedyś wrócić z jakiegoś powodu. Roger zaoferował Edwardowi Newgate informacje o tym, jak dostać się do Laugh Tale, ale Newgate odmówił.

Czy ten post był pomocny?