Skip to content

Czy Mirio odzyska swoje dziwactwo w My Hero Academia? (Jak kiedy)

10 de sierpień de 2022
mirio powers

Świat My Hero Academia jest pełen bohaterów, którzy są jednymi z najbardziej godnych podziwu, jakich można zobaczyć na ekranie. Jednym z największych bohaterów anime i mangi jest Mirio Togata, który występuje pod imieniem Lemillion. Ma jedno z najpotężniejszych dziwactw w całej serii, ale ostatecznie stracił je w akcie bohaterstwa. Czy więc Mirio odzyskuje swoją moc w My Hero Academia i jak i kiedy ją odzyska?

Mirio odzyska swoje moce w My Hero Academia. Odzyskał swoje moce w rozdziale 292 mangi My Hero Academia po tym, jak Eri była w stanie kontrolować swoje moce na tyle dobrze, że była w stanie cofnąć ciało Mirio do czasów, kiedy wciąż miał swoje dziwactwo.

Fakt, że Mirio poświęcił swoje dziwactwo, by ocalić Eri, był jedną z rzeczy, które uświadomiły ludziom, jak heroiczna jest ta postać i jak był gotów postawić to wszystko na szali, aby uratować zupełnie nieznajomego. Niemniej jednak fakt, że Mirio stał się jedną z najpopularniejszych postaci w serialu, jasno pokazał, że nie będzie długo bez swojego dziwactwa. I o tym będziemy rozmawiać.

Co to jest dziwactwo Mirio?

Jedną z rzeczy, które zawsze były badane w świecie My Hero Academia, jest fakt, że bohaterowie nie są sumą ich dziwactw, ponieważ w rzeczywistości to ich kontrola nad swoimi dziwactwami i to, jak dobrze wykorzystują swoje moce, czyni ich tak dobrymi. tak jak oni. I to właśnie widzieliśmy u Mirio Togaty.

Kiedy Mirio został przedstawiony, został nazwany najsilniejszym uczniem w całej UA High School, która ma jednych z najsilniejszych młodych bohaterów na całym świecie. Mirio był na szczycie tabeli w szkole, ponieważ trenował wystarczająco ciężko, aby móc doskonale kontrolować swoje dziwactwo. Ale jakie jest dziwactwo Mirio?

Dziwactwo Mirio nazywa się Przenikaniem, co pozwala mu uzyskać zdolność do całkowitej przepuszczalności w tym sensie, że może pozwolić swojemu ciału przejść przez wszystko. To pozwala mu przechodzić przez ściany lub sprawiać, że wrogowie przechodzą przez niego za każdym razem, gdy go zaatakują. Jednak dziwactwo Mirio polega na tym, że był punkt, w którym nie mógł kontrolować, którą część ciała może fazować. Dlatego w młodości często zapadał się w ziemię za każdym razem, gdy używał Permeacji.

Ale dzięki intensywnemu treningowi Mirio uzyskał doskonałą kontrolę nad swoim dziwactwem, dzięki czemu był w stanie przechodzić przez cokolwiek do woli, jednocześnie upewniając się, że niektóre części ciała pozostają solidne. Dlatego wciąż jest w stanie uderzać pięścią i atakować za każdym razem, gdy przesuwa niektóre części swojego ciała. To pozwala mu na doskonały sposób obrony i kontrataku, ponieważ może w zasadzie pozwolić, aby atak przeciwnika przeniknął przez niego, podczas gdy on trzyma mocno pięści, aby zadać cios.

Mirio używa również swojego dziwactwa, aby zaskoczyć przeciwników, ponieważ może przebić się przez ziemię, a następnie nagle wyskoczyć za nich. A ponieważ wytrenował swoje ciało do tego stopnia, że ​​zyskał siłę prawie nadludzką, był w stanie pokonać całą populację klasy 1-A w ciągu kilku sekund.

Czy Mirio odzyska swoje dziwactwo w My Hero Academia?  (Jak kiedy)

Fakt, że Mirio był tak silny i miał niezłomną wolę, która zmuszała go do pracy nad czymś, co kiedyś było niekontrolowanym dziwactwem, czynił go godnym kandydatem na następcę All Mighta. W rzeczywistości All Might powiedział kiedyś, że dałby One For All Mirio, gdyby spotkał go, zanim poznał Izuku Midoriyę.

Jak Mirio stracił swój talent?

Podczas gdy Mirio był rzeczywiście silny i został nazwany najsilniejszym uczniem UA i prawdopodobnie silniejszy niż jakikolwiek inny zawodowy bohater poza All Might and Endeavour. Jednak w rzeczywistości stracił swoje dziwactwo w jednym z najbardziej heroicznych momentów serii.

Decydując się na użycie imienia bohatera „Lemillion”, ponieważ przez całe życie chciał ocalić milion ludzi, Mirio był tak samo heroiczny jak każdy inny bohater, ponieważ zawsze stawiał innych przed sobą. I to był powód, dla którego stracił moc w pewnym momencie fabuły.

ZWIĄZANE Z:

30 najlepszych anime jak My Hero Academia (aktualizacja 2022)

Mirio wziął udział w Arc Shie Hassaikai, w którym niektórzy bohaterowie najechali legowisko grupy złoczyńców typu Yakuza, która używała pocisków, które były w stanie wymazać dziwactwa. A powodem, dla którego Mirio i Izuku byli tak zmotywowani do przyłączenia się do nalotu, był fakt, że Shie Hassaikai wykorzystywali Eri, młodą dziewczynę z mocą niszczenia dziwactw, do tworzenia ich kul niszczących dziwactwa.

Podczas nalotu Mirio walczył z Overhaulem, przywódcą grupy. Podczas walki Mirio chronił również Eri, na której skupiał się bardziej przez całą walkę, ponieważ chciał zapewnić jej bezpieczeństwo. Chroniąc Eri, Mirio w rzeczywistości obezwładniał Overhaul.

Jednak Shin, jeden z członków grupy, w końcu dostał broń z kulą niszczącą dziwactwa. Chciał pomóc Overhaulowi w walce z Mirio, ale zdał sobie sprawę, że młody bohater po prostu przebije się przez kulę. W związku z tym Shin zastrzelił Eri, ponieważ wiedział, że Lemillion zrobi wszystko, co w jego mocy, aby chronić młodą dziewczynę.

W związku z tym Mirio zablokował kulę swoim ciałem, ponieważ wiedział, że stopniowanie pozwoli pociskowi trafić w Eri. W związku z tym poświęcił własne dobro, aby upewnić się, że Eri jest bezpieczna, i był to jeden z najbardziej heroicznych momentów w całej historii postaci. Mirio ostatecznie przeżył wydarzenia z tego łuku, ale stracił w tym czasie swoje dziwactwo.

Czy Mirio odzyskuje swoje dziwactwo?

Mimo że Mirio stracił swoje dziwactwo podczas Akcji Shie Hassaikai, nadal pozostał uczniem UA, podczas gdy ludzie ze szkoły pomagali Eri poczuć się jak w domu. Co więcej, pomogli także Eri nauczyć się kontrolować jej moce, ponieważ odkryli, że ma zdolność cofania ciała osoby do poprzedniego stanu. W ten sposób Eri była w stanie pozwolić Izuku Midoriyi na wykorzystanie pełnej mocy One For All, ponieważ posiadanie Eri z nim pozwoliło mu natychmiast wyleczyć jego ciało.

ZWIĄZANE Z:

Gdzie jest tata Deku i jakie jest jego dziwactwo w My Hero Academia

Podczas gdy cała seria trwała, Mirio nadal zachowywał się jak starszy brat dla Eri, podczas gdy ona przebywała na UA. Tymczasem Mirio nigdy nie przestał trenować swojego ciała, ponieważ wierzył, że wciąż istnieje szansa na odzyskanie swojego dziwactwa. Więc, czy Mirio odzyskał swoje dziwactwo?

W mandze ujawniono, że Mirio był w stanie odzyskać swoje dziwactwo. Oznacza to, że Lemillion, po krótkim okresie niemożności zobaczenia akcji, wrócił na linię frontu, aby walczyć z Tomurą i Paranormal Liberation Front.

Jak i kiedy Mirio odzyskał swoje dziwactwo?

Mirio był w stanie odzyskać swoje moce, ponieważ Eri ciężko trenowała, aby nauczyć się kontrolować swoje moce. Początkowo trenowała, przywracając utracone kończyny owadom i jaszczurkom, aż nauczyła się prawidłowo używać swoich mocy.

W związku z tym, przed najazdem na bazę Paranormalnego Frontu Wyzwolenia, Mirio poprosił Eri, aby użyła na nim swoich mocy, aby mógł odzyskać swój dziwactwo i dołączyć do reszty bohaterów w ataku na ich wroga. Przeprosił Eri za zmuszenie jej do użycia swoich mocy.

Jednak Eri była wystarczająco chętna, aby użyć swoich mocy na Mirio, ponieważ trenowała, aby nauczyć się kontrolować swoje dziwactwo, aby pomóc mu odzyskać jego dziwactwo. W związku z tym Eri była w stanie użyć swojej zdolności Przewijania, aby przewinąć ciało Mirio z powrotem do punktu, w którym wciąż miał swoje dziwactwo. Stało się to podczas rozdziału 292 mangi My Hero Academia.

Czy ten post był pomocny?