Skip to content

Czy Komamura żyje czy żyje w Bleach? Co się z nim stało i czy wróci?

29 de marzec de 2023
Is Komamura Dead or Alive in Bleach What Happened to Him and Will He Be Back

Tak daleko jak Wybielacz postaci, Sajin Komamura jest zdecydowanie jedną z bardziej intrygujących osobowości, jakie widzieliśmy w serialu. Początkowo przedstawiany jako zamaskowany „potwór”, okazało się, że w rzeczywistości był antropomorficznym wilkiem uratowanym przez Yamamoto i któremu dano szansę czynienia dobra jako Shinigami. Był jednym z najszlachetniejszych i najodważniejszych kapitanów w serii, a także był zaciekle lojalny wobec swoich pomysłów, a zwłaszcza Yamamoto. Komamura ma zdecydowanie jedną z najlepszych historii w serii, ale także jedną z najsmutniejszych, dlatego naturalne jest, że możesz się zastanawiać, co się z nim stało. W tym artykule powiemy ci, czy Sajin Komamura zginął w Wybielacz czy nie i co się z nim stało w historii.

Sajin Komamura był bardzo opiekuńczą postacią, która nie bała się stawić czoła wrogowi, bez względu na to, jak silny. Prawie zginął podczas walki z Aizenem, dwukrotnie, podczas walki ze swoim byłym przyjacielem, Kaname Tōsenem i podczas walki ze Sternritterami. Po nauczeniu się tajnej rodzinnej techniki przemiany w człowieka, traci swoje moce duchowe i staje się normalnym wilkiem; żyje, ale nie ma już żadnych zdolności.

Pozostała część tego artykułu zawiera szczegółowy przegląd losów Sajina Komamury w Wybielacz seria. Wiesz już, co się stało i jak to się stało, więc przedstawimy ci szczegóły, abyś znał cały kontekst. Bądź jednak ostrożny, ponieważ artykuł będzie zawierał wiele spoilerów, więc jeśli nie znasz wszystkich szczegółów, uważaj, jak podchodzisz do tekstu.

Sajin Komamura przeżył, ale wielkim kosztem

Ponad 110 lat temu Yamamoto dał Komamurze możliwość zostania Shinigami, za co poprzysiągł mu wierność aż do śmierci. Więc ponownie spotkał Tōsena, który przedstawił go Sōsuke Aizenowi. W trakcie swojej kariery został dowódcą 7 kompanii. Dopiero później okazuje się, że Komamura jest członkiem klanu wilkołaków. Ten klan popełnił w przeszłości poważne przestępstwa i wszyscy zostali zamienieni w zwierzęta za karę. Nie mogąc znieść życia w odosobnieniu, Komamura opuścił swój klan, dopóki Yamamoto nie przyjął go jako shinigami.

Komamura pojawia się po raz pierwszy na spotkaniu dowódców na jakiś czas przed planowaną egzekucją Rukii Kuchiki. Podczas gdy jego zastępca dowódcy Iba ma wątpliwości co do słuszności tego werdyktu, Komamura mówi tylko, że jego obowiązkiem jest nie kwestionowanie rozkazów władz (a zwłaszcza Yamamoto), ale ich wykonywanie. Później dowiaduje się o śmierci Aizena i zabiera Tōsena do Unohany, aby dowiedzieć się o faktach. On i Tōsen zgadzają się walczyć z Ryoką.

POWIĄZANY:

Gotei 13 kontra Sternritter kontra Arrancar: Która grupa wygrałaby w walce?

Kiedy Kenpachi Zaraki dołącza do przyjaciół Ichigo w ich poszukiwaniach Ichigo, Komamura i Tōsen pojawiają się ze swoimi zastępcami walczącymi z oficerami Zarakiego w innym miejscu. Następnie on i Tōsen walczą z Zarakim, który prawie nie ma żadnych problemów w walce. Tōsen prosi Komamurę, by walczył sam z Zarakim, któremu Zaraki ustępuje. Pomimo użycia swojego Bankai, Tōsen przegrywa walkę. Gdy jego Bankai maleje, a Zaraki grozi, że zada mu śmiertelny cios, Komamura interweniuje i każe kontuzjowanemu Tosenowi uciekać w bezpieczne miejsce.

Zaraki walczy teraz z Bankai Komamury, ale w połowie walki Komamura wyczuwa Reiatsu Yamamoto i przerywa walkę. Kiedy dowiaduje się o zdradzie Sōsuke Aizena, od razu wyrusza, by zająć się zdrajcą. Jednak jest zszokowany, że jego przyjaciel Tōsen jest w zmowie z Aizenem. Próbując powstrzymać ich przed ucieczką, zostaje ciężko ranny przez Hadō Kurohitsugi Aizena. Po wyzdrowieniu dużo myśli o tym, co skłoniło Tōsena do zrobienia tego, co zrobił.

Komamura pojawia się z kilkoma innymi dowódcami w fałszywym mieście Karakura, aby powstrzymać Aizena i jego sojuszników. Pokonuje Arrancarów Pō, którzy grozili zniszczeniem wszystkich kamieni węgielnych fałszywej Karakury, swoim Bankai. Po zwycięstwie Yamamoto-Genryūsai nad Allonem, Komamura chroni rannych, będąc leczonym przez Izuru Kirę i obserwuje bitwy innych dowódców przeciwko Espadzie. Później, gdy Tōsen próbuje zaatakować Shinjiego Hirako, Komamura blokuje jego atak. Zapewnia wsparcie Visoredów z Soul Society w tej walce. Następnie zwraca się do Tōsena i mówi, że nigdy nie myślał, że będzie musiał chronić kogoś innego przed Tōsenem.

Tosen odpowiada, że ​​wiedział, że on i Komamura będą ze sobą walczyć. Zanim ich walka będzie mogła być kontynuowana, pojawia się Hisagi i prosi Komamurę o przyłączenie się do walki z jego byłym dowódcą. W miarę postępu bitwy okazuje się, że Tōsen otrzymał od Aizena zdolność Hollowfikacji i natychmiast pokonał Hisagiego. Nawet ze swoim Bankai, Komamura nie może pokonać Tōsena. Tōsen używa również swojego Resurrección, które daje mu zdolność widzenia. Kiedy Tosen widzi Komamurę, nazywa go brzydkim, co zasmuca Komamurę. Z powodu ogromnych obrażeń, jakie otrzymał jego Bankai, sam Komamura cierpi i grozi śmiercią z rąk Tosena.

Nagle jednak Hisagi pojawia się za swoim byłym dowódcą i dźga jego Zanpakutō w szyję. Uwalnia swoje Shikai i przebija nim głowę Tōsena. Leżąc i umierając, Tōsen przekształca się z powrotem w swoją ludzką postać. Tōsen jest w końcu szczęśliwy, że wciąż może widzieć twarze swoich dwóch przyjaciół i roni łzę, gdy Komamura żegna się z nim. Ciało Tōsena eksploduje w wyniku jego kontuzji, przez co Komamura zwraca się z nienawiścią do Aizena.

Gdy już miał go zaatakować, Ichigo wychodzi z Garganty i atakuje Aizena. Aizen drwi i prowokuje Ichigo, ale Komamura powstrzymuje Ichigo przed pochopnym atakiem Aizena w gniewie. Wraz z innymi Shinigami i Visoredami walczą teraz z Aizenem. Jednak wszyscy wojownicy razem nie mogą stawić czoła Aizenowi i zostają pokonani jeden po drugim.

Komamura po raz pierwszy pojawia się ponownie, gdy Sternritter atakują Soul Society i chroni niektórych żołnierzy przed Bambiettą Basterbine. Zastanawia się nad dziewczyną z armii wroga, jednocześnie zauważając, że w Gotei 13 może brakować żołnierzy, podczas gdy nawet psy mogłyby zostać dowódcami. Po śmierci Yamamoto dowódcy opłakują budynki 1. Kompanii. Kiedy Soi Fon podniósł głos na to, co powiedział Muguruma, Komamura krzyknął, że powinna przestać, ponieważ nie była jedyną osobą, która miała ochotę krzyczeć.

Jest również obecny, gdy przybywa Gwardia Królewska, ale pozostaje w tle. Nieco później, w jaskini, rozmawia z gigantycznym wilkiem, którego nazywa „pradziadkiem”. Komamura wyjaśnia, że ​​przyszedł poznać rodzinne sekrety. Jego pradziadek śmieje się z niego i odpowiada, że ​​jego ludzie nie ingerują w te sprawy, aby zachować spokój. Rzuca wyzwanie Komamurze, grożąc, że go zaatakuje, jeśli będzie się upierał, a Komamura przyjmuje wyzwanie.

POWIĄZANY:

15 najsilniejszych Espada w rankingu Bleach (Jak Yammy, Ulquiorra, Coyote Starrk i inni porównują się do siebie)

W drugim ataku Quincy na Soul Society, Komamura ratuje Hirako i Hinamori przed Bambiettą Basterbine. Teraz znowu nosi hełm i jakąś zbroję. Kiedy Bambietta je niszczy, Komamura jest widziany w swojej ludzkiej postaci. Aktywuje swój (zmieniony) Bankai i ostatecznie pokonuje nim Bambiettę. Potem zamienia się w prawdziwego wilka. Jest to rekompensata za oddanie się myślom o zemście. Potem pojawia się Iba i zabiera swojego bezbronnego dowódcę. Później okazuje się, że Komamura odzyskał siły i przeżył, a teraz żyje jako wilk w koszarach Dywizji 7 z Ibą, która się nim opiekuje.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?