Skip to content

Czy Nemu żyje czy żyje w Bleach? Co się z nią stało i czy wróci?

28 de marzec de 2023
Nemu

Tak daleko jak Wybielacz postaci, „córka” Mayuriego Kurotsuchiego, Nemu, zdecydowanie należy do najbardziej intrygujących. Chociaż często wydawała się automatem, Nemu Kurotsuchi była bardzo głęboką i wielowarstwową postacią, której historia jest nadal jedną z najlepszych w serii. Została „zbudowana” przez Mayuriego, by być jego córką, świnką morską, workiem treningowym, ochroniarzem i porucznikiem, a Nemu naprawdę była tym wszystkim od początku do końca, będąc niesamowicie lojalną wobec swojego „ojca”, ale tak naprawdę nigdy nie tracąc go z oczu co jest dobre, a co złe. Historia Nemu jest niezwykle smutna iw tym artykule opowiemy, co się z nią stało Wybielacz.

Nemu Kurotsuchi zginął podczas walki z Pernidą Parnkgjasem, Sternritterem „C”„obowiązkowe”, a także lewą ręką Króla Dusz. Gdy Maruyi wymyślił sposób na pokonanie Pernidy, Nemu ostatecznie poświęciła się, by pokonać wroga i ocalić Mayuriego. Zginęła w eksplozji i wygląda na to, że Mayuri nie ma natychmiastowych planów jej odbudowy, co oznacza, że ​​prawdopodobnie już nie wróci.

Pozostała część tego artykułu zawiera szczegółowy przegląd losów Nemu Kurotsuchi w Wybielacz seria. Wiesz już, co się stało i jak to się stało, więc przedstawimy ci szczegóły, abyś znał cały kontekst. Bądź jednak ostrożny, ponieważ artykuł będzie zawierał wiele spoilerów, więc jeśli nie znasz wszystkich szczegółów, uważaj, jak podchodzisz do tekstu.

Nemu zginął, chroniąc Mayuriego przed Pernidą

Nemu to sztuczna forma życia stworzona przez Mayuri Kurotsuchi, w szczególności połączenie próbek materiału osobistego Gigai i Mayuri. Dlatego często nazywa ją swoją córką. Mayuri nie wydaje się jednak przejmować nią zbytnio, chociaż to się zmienia z czasem. Często też ją bije i karci, gdy nie wykonała zadania w sposób zadowalający. Jednak pozostaje wobec niego bardzo lojalna i często martwi się o niego. Jak sugeruje jej oryginalne imię, Nanagō („siódmy”), Mayuri zdołał stworzyć sztucznego Shinigami dopiero w swojej siódmej próbie.

Podczas gdy trzy pierwotne próby zakończyły się niepowodzeniem, czwarty osobnik miał mózg, piąty osiągnął stadium embrionalne, a szósty żył co najmniej dwa lata przed śmiercią. Akon donosi, że Mayuri był bardzo zadowolony, gdy Nemu przekroczyła oczekiwaną długość życia wynoszącą dwa lata. Mayuri również przestał nazywać ją Nemuri Nanagō i skrócił jej imię do Nemu. Opisuje sztucznie stworzone dusze shinigami jako marzenie wszystkich shinigami, ale Akon podejrzewa, że ​​jest to głównie osobisty sen Mayuriego i że wstydzi się powiedzieć Nemu o swoich prawdziwych uczuciach.

Jest później widziana, gdy Mayuri walczy z Ishidą, ratując Mayuriego przed śmiercią, ale także pomaga Ishidzie, dając mu antidotum na truciznę Mayuriego, a później, gdy Mayuri walczy z Szayelaporro Granzem w Hueco Mundo, gdzie jej „śmierć” była kluczowa w życiu Maruyi. zwycięstwo. Nie odegrała większej roli później, aż do walki z Pernidą.

Po tym, jak Kenpachi lekkomyślnie nie zabił Penidy, Sternritter atakuje Mayuriego, któremu udaje się zablokować te ataki, więc Mayuri nadal prowokuje Pernidę, mówiąc, że nie ma nic przeciwko rozdzierającemu bólowi jego odsłoniętych nerwów i że jest bardzo podekscytowany, że ma rywal ze wspomnianą zdolnością i że ma wiele leków, których może użyć przeciwko nim. the. Po tych słowach Pernida zaczyna się denerwować. W końcu Pernida zrywa kaptur i pokazuje swoją prawdziwą postać, wprawiając wszystkich obecnych w zdumienie, ponieważ jego prawdziwą postacią okazała się ogromna ręka z łańcuchami między paznokciami i wielkim okiem w dłoni z dwoma źrenicami.

Widząc to, Mayuri wnioskuje, że Pernida jest lewą ręką Króla Dusz, iw końcu Pernida zaczyna go powiększać. To już nie jest tylko ręka; pojawia się również przedramię, co przeraża Yumichikę Ayasegawę i Ikkaku Madarame. Już w swojej pełnej formie Pernida rozpoczyna atak, ale zostaje zablokowany przez kapitana Kurotsuchi. Pernida, widząc emocje Mayuriego, gdy staje z nim twarzą w twarz, denerwuje się, a jego atak się mnoży. Kiedy kapitan 12. Oddziału mówi, że Pernida jest lewą ręką króla, zaprzecza mu i mówi, że tak się nie nazywa, i zaczyna mamrotać jego imię.

Mayuri każe mu przestać bełkotać i powiedzieć to poprawnie; następnie Quincy powtarza, że ​​nazywa się Pernida, a nie lewa ręka, po czym Mayuri, rozumiejąc to, mówi sarkastycznie: „Ponieważ to ja dokonałem tego odkrycia, prawo do twojego imienia należy do mnie”, pozostawiając Shinigami Madarame i Yumichika w zdumienie.

Jednak Pernida nie rozumie i myśli, że są to ogromne ramię unoszące się z ziemi, kpiące lub obrażające Quincy, za co wpada w złość i decyduje się zaatakować, powodując, że jego nerwy rozszerzają się na cały teren, a ogromna ręka ziemi jest powstał, pozostawiając Kurotsuchiego zaskoczonego, ponieważ Pernida może również kontrolować rzeczy nieorganiczne, ale Mayuriemu udaje się tego uniknąć.

642Gikon Jurinju

Jednak nerwy ponownie rozprzestrzeniają się po budynku, tworząc ogromną dłoń, przez co Mayuri upada i zostaje zmiażdżony obiema rękami. Kurotsuchiemu udaje się przeżyć z pewnymi obrażeniami i udaje mu się użyć techniki zwanej Hirenkyaku, aby uniknąć dotknięcia ziemi, ku zaskoczeniu Pernidy. W międzyczasie Mayuri rzuca istotą, która owija się wokół małego palca Pernidy i eksploduje, upuszczając jej palec.

Następnie Mayuri używa substancji, aby zachować swoje eksperymenty, ale z palca tworzy się ogromne oko i wychodzą nerwy, którym udaje się dotrzeć do małego palca Mayuriego. Udaje mu się to zapobiec rozprzestrzenianiu się nerwów po całym ciele i zdominowaniu go. Mayuri ubolewa nad sytuacją, ponieważ ostatni raz miało to miejsce w walce z Uryū Ishidą. Jednak Pernida postanawia zaatakować, a jeden z palców, który jest teraz ręką, idzie go zaatakować. Pernida postanawia złamać kolejny palec, aby zaatakować Mayuriego, więc jest zmuszony użyć swojego Bankai.

Jednak nerwy Pernidy są rozszerzone przez Bankai Mayuriego, ale to nie działa, a Ashisogi Jizō pożera go, powodując wielką radość Mayuriego. Zamiast tego coś się dzieje i rzeczywiście, Pernida wychodzi z Bankai Mayuriego, całkowicie go niszcząc. Mayuri unika w tym momencie ogromnej strzały, która wychodzi z wnętrza jego Bankai. Pernida następnie bardzo radośnie pyta go, jak to się stało, że jego Ashisogi go pożarł, a następnie zabija wrogów łukami i strzałami. Gdy Pernida się regeneruje, Mayuri zauważa, że ​​sposób mówienia Pernidy drastycznie się zmienił.

Pernida atakuje Mayuriego kilkoma strzałami, podczas gdy on udaje się go uniknąć. Jednak jeden z nerwów strzały uderza w ramię Mayuriego, powodując eksplozję i powodując utratę ręki przez Mayuriego. Strzała jest ponownie skierowana w jego stronę, ale Nemu udaje się ją zatrzymać i automatycznie odcina mu rękę, aby uniemożliwić Pernidzie kontrolowanie jej.

643Nemu jest rozdarty

Po krótkiej rozmowie między Mayurim i Nemu, w której Mayuri odzyskuje rękę, obaj udają się na pole bitwy, aby pokonać Pernidę. Mayuri ponownie używa Hirenkyaku, aby uniknąć ataków Pernidy, a Nemu podchodzi do jednego z jego ramion, aby wstrzyknąć potężny narkotyk i zabić Pernidę. Quincy zdaje sobie sprawę, co stało się z drugim ramieniem, i kiedy widzi, że jeden z jego palców zaczyna zmieniać kolor, odcina go, pozostawiając zaskoczonego Kurotsuchiego.

Pernida następnie używa mocy zwanej Mocą Matai Fukuin Shoutai, po czym Mayuri ostrzega Nemu, by się wycofał. Nemu udaje się uniknąć ataku Pernidy i kieruje się w jego stronę, by stawić mu czoła, niszcząc jedną z kopii Pernidy i ratując Mayuriego. Po pozostawieniu Kapitana Kurotsuchiego na szczycie budynku, Nemu decyduje się zaatakować Pernidę, a Konpaku uderza go bezpośrednio w oko, które jest środkiem jego dłoni, powodując rozpad Pernidy.

Ten jednak udaje się zniszczyć Nemu w wielu częściach i wraca do tego, czym był wcześniej, ale jest otoczony wieloma oczami wokół niego i zaczyna wchłaniać Nemu. Mayuri wpada w trans i po ponownym rozważeniu udaje mu się powstrzymać Pernidę przed przejęciem mózgu Nemu. W tym momencie organizm Pernidy zaczyna odczuwać efekt wchłaniania Nemu, produktu przysadki mózgowej, przez co przyspiesza degradację komórek, co powoduje jej samozniszczenie. Następnie Pernida eksploduje i ginie na polu bitwy, zabijając również Nemu. Chociaż nawet wtedy ją skarcił, Maruyi faktycznie okazuje pewien smutek, gdy zdaje sobie sprawę, że Nemu odszedł na zawsze.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?