Skip to content

Czy Kiki odzyska swoje moce po zakończeniu usługi dostawy Kiki?

1 de maj de 2023
l intro 1682400268

Filmy animowane

Kiki lata na swojej miotle

Pionierskie Studio Ghibli od dziesięcioleci adaptuje ponadczasowe historie dla dzieci. Od „Ruchomego zamku Hauru” po „Arrietty”, ukochany dom animacji stworzył własne wersje wielu pamiętnych opowieści rodzinnych. Jednak jednym z najwcześniejszych filmów, który umieścił studio na mapie i pomógł im dokonać skoku za granicę, był „Kiki’s Delivery Service”.

Historia młodej czarownicy o imieniu Kiki (Minami Takayama/Kirsten Dunst), która przez rok mieszka sama w ramach prawa przejścia, film jest uwielbiany za wspaniałą animację i tęskną historię handlu beztroską naturą młodości za obowiązki dorosłego człowieka.

Jednak biorąc pod uwagę, że Kiki traci swoje moce na początku „Usługa dostawy Kiki”, większość napięcia w filmie wynika z tego, czy będzie w stanie je odzyskać. Ponieważ najwyraźniej jest w stanie ponownie latać na miotle pod koniec filmu, co oznacza, że ​​najwyraźniej odzyskała swoje moce, widzowie mogą być zdezorientowani, dlaczego nie może już rozmawiać ze swoim kotem, Jiji (Rei Sakuma / Phil Hartmana).

W całym odcinku „Kiki’s Delivery Service” Jiji jest najbliższym przyjacielem i powiernikiem Kiki. Koci towarzysz, z którym tylko ona może rozmawiać, Jiji jest prawdopodobnie tym, o czym może marzyć wiele dzieci, gdy wyobrażają sobie swojego idealnego najlepszego przyjaciela. Jednak pod koniec filmu straciła nawet zdolność rozmawiania z Jiji i nigdy jej nie odzyskuje, pomimo odzyskania innych mocy.

Zakończenie jest nieco niejasne, ale Kiki odzyskuje swoje moce

Pod koniec „Kiki’s Delivery Service” tytułowa wiedźma jest w stanie ponownie rozpalić swoje moce, aby uratować swojego nowego przyjaciela Tombo (Kappei Yamaguchi / Matthew Lawrence) przed upadkiem i śmiercią, chwytając go na swojej miotle. Jednak kiedy Jiji próbuje z nią porozmawiać po powrocie jej mocy, Kiki już go nie słyszy. Chociaż utrata tej więzi nie jest przedstawiana jako tragiczna, widzowie bez wątpienia zauważą to tak samo.

Chociaż może to być mylące dla fanów, w książce „Kiki’s Delivery Service” Eiko Kadono, na której oparty jest film, wyjaśniono, że zerwanie tego połączenia jest naturalnym aspektem dojrzewania wiedźmy. Symbolicznie pokazuje, że Kiki może teraz dochodzić do siebie i wyrażać swoje uczucia jako osoba dorosła i nie potrzebuje już tajemniczego powiernika.

W międzyczasie, daleki od przygnębienia, Jiji jest dumny z Kiki, a będąc ojcem miotu kociąt pod koniec „Kiki’s Delivery Service”, ma więcej niż wystarczająco na swoim talerzu. Mimo to Kiki i Jiji pozostaną przyjaciółmi i prawdopodobnie będą nadal mieszkać razem, nawet jeśli nigdy nie będą tak blisko jak kiedyś.

Czy ten post był pomocny?