Skip to content

Czy Kapitan Rex jest w Kenobi? Oto wszystko, co wiemy!

3 de sierpień de 2022
D2D22FD0 022D 451D A2DF 129D3EFDF3C1

Disney+ Obi-Wan Kenobi Premiera właśnie miniserialu i mimo powolnego startu ludzie wydają się być zadowoleni. Ewan McGregor w końcu powrócił do roli, która uczyniła go sławnym, a fani na całym świecie są szczęśliwi, że go mają. Ale rola McGregora nie jest jedyną, która wywołała kilka pytań dotyczących nowego Gwiezdne Wojny małe serie. Mianowicie, jeśli widziałeś pierwsze dwa odcinki i zaskakujący epizod w jednym z nich, możesz się zastanawiać, czy Kapitan Rex, prawdopodobnie najbardziej znany Clone Trooper w serii, pojawi się w Obi-Wan Kenobi; na szczęście dla ciebie, my w Fikcja Horyzont mieć wszystkie potrzebne informacje.

Kapitan Rex nie pojawił się w Obi-Wan Kenobi. Temuera Morrison pojawia się jako weteran Clone Trooper, który jest teraz żebrakiem, ale to nie jest Kapitan Rex. Clone Tropper pochodził ze słynnego 501st Legion, ale na pewno nie jest to Rex. Na podstawie tego, co wiemy z RebelianciRex jest bardzo mało prawdopodobne, aby pojawić się w Obi-Wan Kenobi.

Reszta tego artykułu skupi się na Kapitanie Rexie i jego potencjalnej roli w Obi-Wan Kenobi małe serie. Dowiesz się wszystkich szczegółów na temat postaci, a także tego, czy może pojawić się w Obi-Wan Kenobi małe serie. Bądź jednak ostrożny, ponieważ w nadchodzących akapitach ujawnimy wiele spoilerów.

Czy Kapitan Rex jest w? Obi-Wan Kenobi?

Ta sekcja zostanie podzielona na dwie części. W pierwszym przedstawię ci Kapitana Rexa, więc wiesz, dlaczego jest on tak ważną postacią w Gwiezdne Wojny fabuła. Drugi będzie omawiać zaskakujący epizod w pierwszych dwóch odcinkach Obi-Wan Kenobi.

Kim jest kapitan Rex?

Rex, oznaczony jako CT-7567, był doświadczonym kapitanem klonów, który dowodził 501. legionem Wielkiej Armii Republiki podczas Wojen Klonów. Rex później służył jako kapitan i dowódca w Sojuszu na rzecz Przywrócenia Republiki podczas Galaktycznej Wojny Domowej. Wychowany i wyszkolony na Kamino, CT-7567 wszedł do służby Republiki Galaktycznej w bitwie o Geonosis w 22 roku BBY.

7567 zyskał reputację honorowego dowódcy zarówno wśród Jedi, jak i żołnierzy-klonów, stając się znanym jako jeden z najtwardszych i najlepszych żołnierzy Wielkiej Armii Republiki. Z czasem przyjął przydomek „Rex”. Jako kapitan 501stRex służył jako zastępca dowódcy generała Jedi Anakina Skywalkera, którego odwagę i nieortodoksję w bitwie dzielił.

Rex był bliskim przyjacielem dowódcy klonów, marszałka Cody’ego, którego związek odzwierciedlał związek ich generałów Jedi, Skywalkera i Obi-Wana Kenobiego. Czwórka często otrzymywała wspólne misje w celu koordynowania ich kampanii frontowych przeciwko Konfederacji Niezależnych Systemów. W bitwie pod Christophsis Rex został mentorem nowo przydzielonego padawan Skywalkera, Ahsoki Tano, z którym nawiązał silną więź.

Udało mu się również przeżyć bitwę pod Teth, bitwę, której nigdy nie zapomniał z powodu niemal całkowitego wykorzenienia jego jednostki, Kompanii Torrent. Później sprawdził z Codym stanowisko nasłuchowe Republiki, gdzie Rex zebrał małą grupę początkujących żołnierzy, by odbić stację Rishi, pokrzyżując w ten sposób plany generała Grievousa dotyczące inwazji na Kamino.

Rex wkrótce wycofał się do flagowego statku Skywalkera, Resolute, i dołączył do Skywalkera i Tano w prowadzeniu 501stofensywy na Bothawui, Felucję i inne punkty zapalne w całej galaktyce. Brał udział w niezliczonych kampaniach wojennych, takich jak powstrzymanie wirusa niebieskiego cienia na Naboo i wyzwolenie Ryloth, a także innych ciężko odniesionych zwycięstw, takich jak bitwa pod Malastare, druga bitwa pod Geonosis i bitwa Kamino.

Przez całą swoją karierę Rex okazał się skutecznym przywódcą, który szczerze troszczył się o ludzi pod jego dowództwem, powodując, że zaczął się zastanawiać nad przyszłością własną i swoich klonów w przyszłości. Republika. Podczas bitwy pod Saleucami w 21 roku BBY, Rex spotkał klona dezertera o imieniu Cut Lawquane, którego szanował pomimo dzielących ich różnic.

Jego przywództwo zostało poddane ostatecznej próbie w bitwie pod Umbarą, podczas której 501st Legion znalazł się pod dowództwem upartego i agresywnego generała Jedi Ponga Krella. Rex nie zdołał utrzymać serdecznych relacji z Krellem i stanął przed dylematem, czy wykonać rozkazy Krella, pomimo wysokich kosztów strat, jakie mogli ponieść. Kiedy Krell manipulował 501st Legion do ataku na 212ten Atak batalionu, Rex zdał sobie sprawę, że jego generał jest zdrajcą Republiki, i zaryzykował oskarżenia o zdradę, nakazując swoim ludziom aresztować Krella.

Wydarzenia w Umbarze nauczyły Rexa wartości podejmowania własnych decyzji jako żołnierz. Niezachwiane poświęcenie Rexa dla Republiki utrzymywało go na linii frontu przez ponad trzy i pół roku podczas Wojen Klonów. Rex pomógł Skywalkerowi, Tano i Kenobiemu uratować kolonistów Togruta, którzy stali się niewolnikami z Zygerrian Slave Empire, a w 20 roku BBY zaoferował swoje doświadczenie jako żołnierz, aby pomóc Jedi w szkoleniu rebeliantów z Onderonu.

W ostrym obrocie wydarzeń on i Skywalker ścigali Tano na Coruscant po tym, jak została oskarżona o zbombardowanie Świątyni Jedi, incydent, który zakończył się jej odejściem z Zakonu Jedi. Ponadto Rex i Skywalker uczestniczyli w poszukiwaniach długoletniego partnera Rexa, CAR Fives, który został wyjęty spod prawa po odkryciu spisku przeciwko Jedi, w którym wykorzystano wszystkich żołnierzy-klonów w mieście. Republika.

Zanim Fives zdążyło dokładnie zgłosić swoją wiedzę Rexowi i Skywalkerowi, został postrzelony przez Straż Coruscant za stawianie oporu podczas aresztowania. Po odejściu Tano z Zakonu Jedi, Rex powrócił, by służyć razem z nią podczas Oblężenia Mandalore. Podczas Wojen Klonów Rex usunął swój biochip modyfikujący zachowanie i nie zastosował się do Rozkazu 66, kiedy została stracona.

W 4 BBY, Rex wciąż żył i mieszkał w AT-TE na Seelos wraz z dowódcą klonów Wolffe i Clone Commando Gregorem. W końcu ponownie walczyła z Ahsoką Tano w kampanii wojennej przeciwko uciskowi Imperium Galaktycznego, tworząc część sieci rebeliantów. Mniej więcej w tym czasie Rex zaprzyjaźnił się z ocalałym z Wielkiej Czystki Jedi Kananem Jarrusem i jego uczniem, Ezrą Bridgerem.

Rex miał pomóc Widmom i Eskadrze Feniksa w ich walce z Imperium i ich wysiłkach, by zbudować rebelię na pełną skalę. W 2 BBY, kiedy senator Mon Mothma założył Sojusz na rzecz Przywrócenia Republiki, Rex przebywał na planecie Atollon w bazie rebeliantów założonej przez członków Eskadry Feniksa.

W konsekwencji Rex i komórki rebeliantów z całej galaktyki stały się częścią Sojuszu Rebeliantów. W końcu wielki admirał Thrawn odkrył lokalizację bazy rebeliantów na Atollon, wywołując bitwę o Atollon, po której Rex i inni ocaleni musieli osiedlić się w Wielkiej Świątyni Massassi na Yavin 4. Tam Rex stał się częścią Grupy.

Massassi, dowodzony przez Jana Dodonnę, pozostał w bazie do co najmniej 1 roku BBY. Później Rex nadal służył w Sojuszu Rebeliantów podczas galaktycznej wojny domowej. Z biegiem czasu Rex został awansowany na dowódcę i ostatecznie wziął udział w kulminacyjnej bitwie o Endor w 4 roku ABY, która zapoczątkowała koniec Imperium Galaktycznego, a także śmierć cesarza Sheeva Palpatine’a i Lorda Sithów Dartha Vadera na pokładzie Drugiego Gwiazda Śmierci.

Czy Kapitan Rex pojawił się w? Obi-Wan Kenobi?

Teraz, gdy omówiliśmy historię Rexa, porozmawiajmy o epizodzie. Kiedy Obi-Wan Kenobi przybywa na Daiyu w poszukiwaniu Lei, spotyka weterana Clone Trooper żebrzącego na ulicach Daiyu. Chociaż ma długie, sfatygowane włosy i brodę, od razu rozpoznajemy, że za tą grzywą stoi Temuera Morrison. Na podstawie kolorów jego garnituru dowiadujemy się również, że pochodzi ze słynnego 501st Legion, który w tamtych czasach bardzo blisko współpracował z Obi-Wanem Kenobim.

Teraz pojawienie się Clone Troopera sprawia, że ​​Obi-Wan jest zdenerwowany, ale nadal przyznaje swojemu byłemu sojusznikowi trochę kredytów i odchodzi. Clone Trooper nie rozpoznał Obi-Wana był trochę dziwny, ale można to wytłumaczyć, biorąc pod uwagę fakt, że minęło dużo czasu i że zarówno Obi-Wan, jak i nienazwany Trooper zmienili się w międzyczasie.

To oczywiście oznacza, że ​​ten Clone Trooper nie był nikim sławnym, łącznie z kapitanem Rexem. Był to anonimowy Clone Trooper, który natknął się na Obi-Wana Kenobiego i nic więcej; prawdopodobnie był to po prostu fajny sposób na włączenie Morrisona do serii i odniesienie się do przeszłości Obi-Wana, ale nie sądzimy, aby miało to jakiekolwiek znaczenie w przyszłości.

Czy Kapitan Rex pojawi się w? Obi-Wan Kenobi?

Teraz, gdy wiesz, że kapitan Rex nie pojawił się w Obi-Wan Kenobi i kim właściwie jest Kapitan Rex, możemy zobaczyć, czy jest szansa, że ​​ten ulubieniec fanów Gwiezdne Wojny postać w ogóle pojawi się w miniserialu. Teraz wszyscy wiemy, że wersja na żywo Kapitana Rexa pojawiająca się w tak kultowym Gwiezdne Wojny miniserial byłby świetny, ale musimy rozczarować fanów, mówiąc, że Kapitan Rex prawdopodobnie nie pojawi się w Obi-Wan Kenobii jest ku temu dobry powód.

ZWIĄZANE Z:

Czy Benedict Wong w Obi-Wan Kenobi? (i kim jest zamaskowany piąty brat?)

Mianowicie, Kapitan Rex pojawiający się w Obi-Wan Kenobi spowodowałoby problemy z ciągłością z powodu zdania z Buntownik seria. Mianowicie w odcinku „Twin Suns” Ezra Bridger postanawia odnaleźć legendarnego generała Jedi Obi-Wana, ale Rex wyraża przekonanie, że Kenobi nie żyje, nawiązując do tego, co powiedział wcześniej senator Bail Organa. Oznacza to, że Rex w żaden sposób nie wchodził w interakcję z Obi-Wanem od czasu Wojen Klonów. Oznacza to, że Rex pojawia się w Obi wan sprzeciwiałoby się kanonowi Rebelianci serialu i nie sądzimy, że byłby to dobry ruch ze strony Disneya.

Teraz, jak widzieliśmy, są inne postacie, w których Temuera Morrison mógłby zagrać Obi-Wan Kenobiale kapitan Rex nie jest jednym z nich, nie.

Czy ten post był pomocny?