Skip to content

Czy Kanjuro nie żyje, co się z nim stało i kto go zabił?

6 de październik de 2022
Kanjuro

Kanjuro jest samurajem z Wano Country i byłym przyjacielem Kin’emona i Momonosuke. Był sługą rodziny Kozuki. Został schwytany przez Piratów Donquixote Doflamingo, zanim został uwolniony podczas Akcji Dressrosy. Był także jednym z Dziewięciu Czerwonych Pochw, jak początkowo sądzono. Jednak to wszystko było kłamstwem. Później okaże się, że jest szpiegiem pracującym dla Kurozumi Orochi, co rozwścieczyło jego dawnych sojuszników. W tym artykule powiemy Ci, czy Kanjuro zginął w Jeden kawałek i co właściwie stało się z nim w serialu.

Po tym, jak jego zdrada stała się publicznie znana, Kanjuro przestał udawać i zewnętrznie zaatakował swoich dawnych sojuszników, raniąc, a nawet powodując śmierć niektórych z nich. Ostatecznie jednak stanął twarzą w twarz ze swoją kurtyną podczas walki z Kin’emonem, jednym z Dziewięciu Czerwonych Pochwów, któremu udało się powalić Kanjuro i zabić go, ponieważ był znacznie bardziej utalentowanym wojownikiem niż on.

W dalszej części tego artykułu przedstawimy Wam więcej szczegółów na temat Kanjuro i jego śmierci z rąk Kin’emona podczas Arc Wano Country. Dowiecie się, co dokładnie się wydarzyło, a także dlaczego, ponieważ będziemy analizować charakter i historię Kanjuro. Niektóre spoilery na pewno będą obecne, więc uważaj, jak podchodzisz do artykułu.

Czy Kanjuro nie żyje? Jeden kawałek? Co się z nim stało?

Kiedy Festiwal Ognia miał się rozpocząć, Dziewięć Czerwonych Pochw, Kozuki Momonosuke i Shinobu przybyli do Portu Udon tylko po to, by zobaczyć miejsce zniszczone, puste i wyjątkowo burzliwe. Kanjuro zaczął się wtedy zastanawiać, gdzie są wszyscy jego sojusznicy i co mogło się z nimi stać. Pomimo tego, co się stało, Czerwone Pochwy nadal były zdeterminowane, by kontynuować atak, ponieważ wiedzieli, że nie będą mieli kolejnej szansy.

Gdy zbliżali się do łodzi, Kin’emon zaczął akceptować, że wśród nich musi być zdrajca, ponieważ nowy plan został odkryty. Kanjuro następnie podekscytowany przyznał się do swojej prawdziwej tożsamości. Zanim jego towarzysze nie uwierzyli, Kanjuro szydził ze swojej naiwności, pokazując się również otwarcie przed statkami Piratów Bestii, które przybyły na to miejsce.

Widząc to, Kin’emon przeciął go szybko, tylko po to, by odkryć, że prawdziwy Kanjuro był na brzegu po trzymaniu Momomosuke, a cięcie było jednym z jego obrazów. Na początku Kanjuro był z tego zadowolony, ale był zaskoczony, gdy na scenie pojawili się Piraci Słomianego Kapelusza, Piraci Serc i Piraci Kida. Kanjuro był bardzo zaskoczony, gdy przybył Kyoshiro i ujawnił się jako Denjiro. Był również oszołomiony, gdy Denjiro wyjaśnił, że rebelianci zebrali się w porcie Habu zamiast w porcie Tokage.

ZWIĄZANE Z:

Czy Kanjuro jest zdrajcą z Kraju Wano? (& Dlaczego on to zrobił?)

Później wpadł we wściekłość na Kin’emon, gdy Denjiro uznał, że powiedział zły port, by oszukać szpiega. Mimo to Kanjuro skupił się na ucieczce, lecąc z Momonosuke w wyciągniętym dźwigu po chwilowym odparciu Kawamatsu. Po oświadczeniu, że zabije Kozuki Hiyori i śmiejąc się z daremnych prób jego wrogów i jego przywódcy, Kanjuro udał się do Onigashimy z patriarchą rodziny Kozuki.

W pewnym momencie Momonosuke próbował uciec, więc Kanjuro brutalnie go obezwładnił. W końcu dotarł do Orochi i Kaidou i przekazał im Momonosuke. Poinformował ich również, że plan powstrzymania rewolucji Kozuki nie powiódł się. Kanjuro stworzył armię swoimi mocami i stawił czoła dawnym kolegom z drużyny przy tylnym wejściu do Onigashimy.

Po drwieniu z nich i wyjaśnieniu nieudanej próby ucieczki Momonosuke oraz przebiegu jego egzekucji, Kanjuro skonfrontował się z Kikunojo. Został ostatecznie pokonany i pozostawiony krwawiący na ziemi, a Kin’emon uroczyście upuściła kapelusz na jego głowę jako wyraz szacunku. Pomimo swojej porażki, Kikunojo nie zdołał go zabić, więc Kanjuro w końcu odzyskał przytomność, mimo że został śmiertelnie ranny. Z pozostałymi siłami, które miał, stworzył atramentową kopię Kozuki Oden, przybywając z nią do Czerwonych Pochw, udając prawdziwą.

Początkowo większość z nich mu uwierzyła, ale zarówno Ashura Doji, jak i Raizo twierdzili, że musi być oszustem, co doprowadziło do chaosu dźgającego Ashurę. Po odkryciu twierdził, że zabije Momonosuke, gdy do niego dotrze, używając materiałów wybuchowych klonu Oden, które pochłonęły Ashurę, gdy został wypchnięty z pokoju.

Kto zabił Kanjuro?

Kanjuro przybył do magazynu, gdzie Momonosuke był z Shinobu, Kin’emon i Kikunojo. Przed wejściem owinął się w kolejny kostium Odena, próbując ponownie podszyć się pod Odena. Kikunojo wpadł w furię z tego powodu i zaatakował Kanjuro, który cały czas trzymał rolę Odena i w końcu sprawił, że Kiku zwątpił w nią, gdy wspomniał, jak Oden zabrał ją i Izou, gdy byli dziećmi.

To pozwoliło Kanjuro przebić klatkę piersiową Kiku mieczem, a jej przebranie Oden rozproszyło się, gdy śmiał się triumfalnie, że był w stanie załagodzić śmiertelną ranę, którą mu zadała. Gdy Kin’emon podniósł Kiku i przemówił do niej, Kanjuro przygotowała pędzel, by go uderzyć, ale Kin’emon dobył miecza i uderzył Kanjuro głębokim ukośnym cięciem w poprzek klatki piersiowej.

Kiedy upadł na ziemię ze śmiertelnymi ranami, Kanjuro roześmiał się i skomentował, jak to stosowne, że mężczyzna, który był jego najbliższym towarzyszem „na scenie”, był tym, który go powalił.

Później, umierając, rozmawiał z Orochi, który zauważył jego stan, gratulując mu jego występu i mówiąc mu, że jego przodkowie nie byli szczęśliwi i że potrzebują go do namalowania czegoś spektakularnego, prosząc go o namalowanie żarzącego się gniewu Kurozumi. że mógł zobaczyć zemstę swojego klanu, unicestwiającą wszystkich i wysyłającą Onigashimę do piekła. Kanjuro zaakceptował i namalował potworną istotę (zwaną Kazenbo), mówiącą, że da ostateczny występ swojemu klanowi. Wkrótce po stworzeniu jego obrazu, Kanjuro osiągnął swój limit i w końcu umarł z powodu odniesionych obrażeń.

  • Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?