Skip to content

Czy Kaneki jest w Tokyo Ghoul:re?

15 de styczeń de 2023
Kaneki

Ken Kaneki, który przypadkowo staje się ghulem po tym, jak przeżył pożarcie przez jednego z nich, jest bohaterem filmu Sui Ishida Tokio Ghul manga i anime oraz bohater naszego artykułu. W tym artykule postanowiliśmy wyjaśnić tajemnicę, która od jakiegoś czasu niepokoi fanów, tajemnicę, która wynika ze złożonego stylu narracji Ishidy oraz faktu, że główny bohater wielokrotnie zmieniał tożsamość. W tym artykule porozmawiamy o Kenie Kaneki i wyjaśnimy, czy pojawił się w Tokyo Ghoul: re albo nie.

Ken Kaneki jest głównym bohaterem Tokio Ghul i chociaż wielokrotnie zmieniał imiona i tożsamości, cały czas był Kenem Kanekim. Oznacza to, że Ken Kaneki był w środku Tokyo Ghoul: re i że był bohaterem serii, tak jak we wszystkich iteracjach. W :odnośnieKaneki stracił pamięć i otrzymał tożsamość Haise Sasakiale to wciąż był on i dość szybko wrócił do swojej starej tożsamości.

Dzisiejszy artykuł będzie dotyczył ewolucji Kanekiego jako postaci w grze Tokyo Ghoul: re seria. Dowiesz się, jak jego historia ewoluowała w drugiej części narracji i jak rozwinął się od zwykłego ucznia zakochanego w tajemniczej dziewczynie do króla upiorów, który ocalił zarówno swój własny lud, jak i rasę ludzką. Cieszyć się!

Czy Kaneki jest w środku? Tokyo Ghoul: re? Co się z nim stało?

Na początku Tokyo Ghoul: re, wprowadzono nowego bohatera o imieniu Haise Sasaki. Wyglądał bardzo podobnie do Kanekiego, ale był inny i najwyraźniej nie miał pojęcia, kim jest Kaneki. To zdezorientowało wielu fanów, zwłaszcza że wydawało się, że Kaneki był albo martwy, albo uwięziony po porażce z rąk Arimy. Więc co się stało?

Postać Haise Sasaki została wprowadzona jako zamiennik Kena Kanekiego w trzecim sezonie anime, ale jak się wkrótce okazało, Haise Sasaki był w rzeczywistości Kenem Kanekim. Mianowicie po starciu z Arimą pozostał z poważnym uszkodzeniem mózgu, ale przeżył. CCG zdało sobie sprawę z potencjału Kanekiego, więc wykorzystało sytuację i nadało mu nową tożsamość, ponieważ nie miał pojęcia o swoim dawnym ja. Jego wygląd nieco się zmienił i stał się szanowanym inspektorem w CCG. Prowadził także i był mentorem Drużyny Quinx, zwłaszcza Kuki Urie, który był kimś w rodzaju enfant straszny z grupy.

Haise Sasaki i Serpent, który w rzeczywistości był Nishiki Nishio, stary przyjaciel Kanekiego, wdali się w bójkę podczas sprawy Torso. Sasaki był gotowy na unicestwienie, kiedy „obraz” Kanekiego pojawił się przed nim i obudził jego moce. Sasaki nie był świadom pochodzenia tych mocy, ponieważ wciąż nie mógł sobie przypomnieć swojego poprzedniego życia. Wykorzystał swoje zdolności ghula, by zaatakować Nishio, a kiedy maska ​​Nishio spadła, wyjawił Sasakiemu, że w rzeczywistości był Kenem Kanekim, co spowodowało, że się rozpadł, gdy zaczęły narastać wspomnienia. W końcu zostało ujawnione Kanekiemu, że CCG było świadome jego przeszłości, ale zdecydowało się traktować go jak człowieka, pomimo jego prawie całkowitego załamania. Tak długo, jak zachowywał się jak jeden, to znaczy.

Sasaki codziennie zmaga się ze swoją podświadomością i martwi się, że zawsze straci kontrolę. W międzyczasie CCG realizuje swoje plany eksterminacji róż i aukcji. Ken Kaneki ostatecznie pojawia się ponownie, gdy Haise Sasaki odzyskuje wspomnienia i akceptuje swoje prawdziwe ja podczas konfliktu z rodziną Tsukiyama. Sasaki/Kaneki pomaga CCG, mimo że znów jest inny i bardziej brutalny. Udaje im się nawet zabić i pożreć ghula Eto, Jednooką Sowę; Eto ucieka z walki, a następnie zostaje zatrzymany.

Białe włosy Haise Sasakiego stają się czarne, a on zyskuje przydomek „Czarny Żniwiarz” po tym, jak zdał sobie sprawę, że rzeczywiście jest Kenem Kanekim. Po raz kolejny bardzo różni się od otaczających go osób. Jest o wiele bardziej okrutny i zdeterminowany, by pozbyć się wstrętnych upiorów, ale nie przejmuje się też swoimi współpracownikami. Jest zdeterminowany, by pozbyć się Drzewa Aogiri i ma doskonałe wyniki. Mimo że był zimny i pozbawiony emocji, „nowy” Sasaki nigdy nie stracił kontaktu ze swoją upiorną stroną. W rezultacie, kiedy dowiedział się, że Arima zamierza wytropić jego towarzyszy, zdradził CCG i uwolnił ich, chociaż wiedział, że bez wątpienia zginie z rąk Arimy.

Kiedy walka w końcu ma miejsce, Kaneki pokonuje Sowę Arimy, mimo że początkowo wydawało się, że Arima wygra. To daje mu ostateczne zwycięstwo. Arima używa złamanej Sowy, aby poderżnąć sobie gardło po tym, jak błagał go o zamordowanie go, ale odmawia. Kaneki był zdenerwowany, ponieważ myślał o Arimie jako o swoim przyjacielu i mentorze, a Arima również bardzo szanował Kanekiego. Arima przyznał Kanekiemu, że był również pół-ghulem i Jednookim Królem, tytuł, który Kaneki wkrótce przejmie, gdy będzie umierał.

POWIĄZANY:

Kiedy i dlaczego Ken Kaneki ma siwe włosy w Tokyo Ghoul?

Arima potwierdził swoją wiarę w to, że Kaneki jest w stanie wypełnić swoją odpowiedzialność jako Jednooki Król i zaprowadzić pokój między ghulami a ludźmi. W wyniku tego Kaneki przeszedł kolejną zmianę: stał się odpowiedzialnym przywódcą ghuli i ich ludzkich sympatyków. Stał się też bardziej opiekuńczy i świadomy swojego miejsca na świecie. Wkrótce potem Kaneki i jego załoga opuścili CCG, które było wówczas kierowane przez mściwego Furutę, i założyli własną organizację, Goat. Po pokonaniu kilku inspektorów, Kaneki doznał kolejnego załamania psychicznego, gdy Koza walczył z CCG. Tym razem całkowicie go zgubił, gdy wszystkie jego osobowości zderzyły się w jego już wątłej głowie.

Wyzwolony został kolejny przypływ siły, ale w rezultacie Kaneki ponownie stracił całkowitą kontrolę. Gdy Kaneki został uwięziony w skorupie Smoka, mając halucynacje i nie mając żadnej kontroli nad Smokiem, powstała nowa forma, Smok, który był masywny i zaczął niszczyć Tokio. Z pomocą Rize, Kaneki był tym razem w stanie zwalczyć halucynacje i szybko powrócił do życia wraz z czekającymi na niego towarzyszami.

Jednak Smok wciąż żył i stanowił zagrożenie dla wszystkich; dodatkowo była sprawa oszalałego Furuty. Kiedy Kaneki dowiedział się, że Strach na Wróble był tak naprawdę jego najlepszym kumplem, Hide, w prawdziwym świecie, zyskał nową siłę do walki z Furutą i Smokiem. Upiorne stworzenie zostało pomyślnie pokonane przez Kanekiego w końcowych rozdziałach, kiedy pokonał Furutę i przełamał ostateczną obronę Smoka. W ten sposób Kaneki ostatecznie położył kres wszelkim wewnętrznym konfliktom i wyłonił się jako prawdziwy Jednooki Król, król ghuli i osoba, która zaprowadziła pokój między nimi a ludźmi.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?