Skip to content

Czy Kaido nie żyje w One Piece? Co się z nim stało?

2 de grudzień de 2022
BMDeadXoX

Jeśli pamiętasz swoje Jeden kawałek walk 101, będziesz wiedział, że jedna walka wyróżniała się spośród wielu walk Luffy’ego z licznymi przeciwnikami. Walka, o której mówimy, to walka Luffy’ego z Kaidou Czterech Cesarzy, jedną z najpotężniejszych postaci w całej serii i jednym z jej głównych złoczyńców. Wraz z zakończeniem Wano Country Arc, w końcu mamy wyraźnego zwycięzcę tej bitwy, ale co ostatecznie stało się z Kaido? Czy on jest martwy czy żywy? W tym artykule powiemy ci, co stało się z Kaido i czy żyje, czy nie Jeden kawałek!

W tej chwili los Kaido pozostaje nieznany. Wiemy, że został pokonany i że wpadł do komory magmy Wano wraz z Big Mom (Charlotte Linlin), pozornie umierając od upadku. Mimo to Kaido jest bardzo odporną postacią i tak naprawdę nie widzieliśmy, jak umiera na stronach mangi, co zawsze jest wskazówką, a ponieważ Oda planuje totalną wojnę o One Piece, może wrócić w przyszłości .

Pozostała część tego artykułu zawiera szczegółowy przegląd losu Kaido w ostatnich chwilach wątku fabularnego Kraju Wano. Wiesz już, co się stało i jak to się stało, więc przedstawimy ci szczegóły, abyś znał cały kontekst. Bądź jednak ostrożny, ponieważ artykuł będzie zawierał wiele spoilerów na temat bieżących wydarzeń w grze Jeden kawałek manga.

Czy Kaido naprawdę nie żyje Jeden kawałek?

Oficjalnie status Kaido w Jeden kawałek jest nieznany. Mianowicie, po porażce z Luffy’m w Kraju Wano, Kaido wydawał się raczej martwy z powodu nowo odkrytych mocy Luffy’ego, a ponieważ porażka Big Mom również wywołała poruszenie, obaj wpadli do komory magmy w Kraju Wano. Od tego momentu jego los jest nieznany. Bohaterowie uważają Kaido i Big Mom za martwych, ale nikt nie widział ciała, a Oda w żaden sposób nie potwierdził śmierci Kaido.

Kaido (po prawej) i Big Mom (po lewej) wpadają do komory magmy Wano po pokonaniu (Jeden kawałekrozdział 1050)

Wiemy, że w mandze i anime istnieje zasada, że ​​jeśli postać nie umiera na ekranie (lub na stronie), prawdopodobnie nie jest martwa. Jest to od dawna obowiązująca zasada w świecie anime i mangi, więc może dać nam jakąś wskazówkę co do prawdziwego losu Kaido. Właściwie nigdy nie widzieliśmy, jak umiera, tylko wpadł do komory magmy. Teraz Kaido jest główną postacią i chociaż był złoczyńcą, którego śmierć może mieć sens, wiedząc, że Oda prawdopodobnie zmierza w kierunku wojny totalnej, jego śmierć może nie być tak pewna, jak myślą bohaterowie. Wiedząc, jak silny jest, może po prostu wrócić w przyszłości, ale w tej chwili nie wiemy na pewno.

Co się stało z Kaido w Jeden kawałek?

W tej sekcji ujawnimy, co stało się z Kaido w ostatnich chwilach wątku fabularnego Kraju Wano. Początkowo Kaidou nie był w stanie uniknąć ataków Luffy’ego, ponieważ był nimi zbyt przytłoczony. Obaj przygotowywali się do jeszcze jednego uderzenia, gdy ich pojedynek dobiegł końca, ale członek CP0 odciął atak Luffy’ego. Kiedy Kaidou był zaskoczony jego pojawieniem się, przypomniał sobie, jak przerwał Kouzuki Odenowi i zakończył walkę podobnie do tego, jak zrobił to przeciwko samurajom. W rezultacie cesarz był całkowicie zdruzgotany.

W odwecie Kaidou poważnie dźgnął agenta CP0 przed przemianą w smoka, po czym odleciał z powrotem do zamku. Tam ogłosił śmierć Luffy’ego, zażądał, aby Momonosuke mu się poddał i poprzysiągł, że zmierzy się z pozostałymi wrogami. Ostrzegł samuraja, że ​​bunt przeciwko niemu wzbudził jego gniew i że ceną za porażkę będzie utrata wolności i nadziei. Przysiągł również, że będzie kontynuował walkę do przybycia Momonosuke.

ZWIĄZANE Z:

W którym odcinku i rozdziale Luffy walczy z Kaido?

Wkrótce usłyszał coś, co brzmiało jak bicie bębna, ale wtedy Luffy, który właśnie obudził prawdziwą moc swojego Gomu Gomu Diabelskiego Owocu, złapał go i głupio wciągnął z powrotem na dach, gdzie walczyli. Kaidou został następnie zamachnięty przez Luffy’ego, zanim został powalony na ziemię. Przed uwolnieniem na nim Oddechu Boro, Kaidou przyznał, że ulżyło mu, że Luffy przeżył.

Ku jego zdumieniu, Luffy uderzył go z powrotem, zadając mu cios. Gdy obaj przygotowywali się do ostatecznej bitwy, doszedł do siebie po ciosie i przeprosił Luffy’ego za pozwolenie CP0 na wtrącanie się w ich bitwę. Kaidou wyjaśnił Luffy’emu, że obudził prawdziwe moce swojego Gomu Gomu no Mi, co doprowadziło do przekształcenia ziemi w gumę, jak sam Luffy, ale czuł, że przemiana była podobna do przemiany Diabelskiego Owocu Zoan, co go zakłopotało. Kaidou obserwował skaczącego Luffy’ego.

Ale po połknięciu Luffy’ego, który się od niego odbił, Kaidou użył Gomu Gomu no Fusen, aby napompować oba ciała, sprawiając, że mężczyzna czuł się nieswojo, gdy dryfowali. Gdy Luffy zamierzał wyciągnąć ręce przez oczy Kaidou, by użyć rakiety Gomu Gomu no Dasshutsu, aby wydostać się z ciała Kaidou, Kaidou starał się uchwycić, jak Luffy’emu udało się obrócić całe jego ciało w pocieranie, co sprawiło, że Kaidou poczuł się jeszcze gorzej.

Czy Kaido nie zyje w One Piece Co sie z.webp

Kiedy Kaidou zrobił unik i rzucił się na ciało Luffy’ego, ten zmienił się w olbrzyma, by po prostu go zdeptać. Luffy złapał smoka za głowę i ogon, a następnie zaczął używać go jako skakanki, aż do momentu, gdy Kaidou użył Oddechu Boro, by go odrzucić. Kiedy Luffy doszedł do siebie i pobiegł w jego stronę, Kaidou aktywował swoją hybrydową formę i wbił Luffy’ego w sufit za pomocą Kosanze Ragnaraku, sprawiając, że wszyscy w pokoju wybuchnęli płaczem.

Kaidou zauważył, że walka Luffy’ego wyglądała jak z komiksu, kiedy odsunął głowę do tyłu, ale pomyślał, że Luffy był spięty, co zostało udowodnione, gdy efekt przebudzenia ustąpił. Chociaż sam Kaidou ukląkł, powiedział Luffy’emu, że po jego śmierci opowie światu o swojej mężnej walce. Luffy całkowicie odmówił i przemienił się z powrotem, zapewniając w ten sposób Kaidou, że śmierć go nie przestraszyła.

Zanim Luffy zeskoczył z głazu i skierował się w stronę Kaidou, używając swoich ramion jako śmigła, Kaidou był w stanie kilka razy uderzyć go Hassaikai. Gdy Kaido próbował oprzeć się uderzeniu Luffy’ego, jednocześnie próbując ustalić prawdziwą naturę nowo odkrytej mocy Luffy’ego, twierdząc, że nikt nie byłby w stanie go przewyższyć w walce, Luffy uderzył go bezpośrednio w głowę i powalił na podłogę.

Luffy odpowiedział, że Kaidou jest osobą, która go przewyższy i zasiądzie na tronie Króla Piratów, kiedy Kaidou ponownie wstał i zapytał, kim jest. Kaidou zdał sobie sprawę, jak „szalona” była moc Luffy’ego i że wciąż zachowywał ducha. Przyznał, że poniósł znaczne straty w tym konflikcie i pomyślał, że Luffy też to zrobił, ale Luffy odpowiedział, że odzyska wszystkie swoje straty.

1669967920 425 Czy Kaido nie zyje w One Piece Co sie z.webp

Zaatakował Luffy’ego Gundari Ryuseigun, ale Luffy również uderzył go wiele razy i nadal go okładał. Myślał, że cały zamek płonie i że wszyscy zginą, gdy dym zacznie wydobywać się z dolnej części dachu, ale Luffy odpowiedział, że ufa swoim przyjaciołom, że ugaszą pożar, gdy Kaidou przypuści atak Kaifu, który Luffy był w stanie uchylać się. Potem obserwował Luffy’ego, który złapał promień światła, uśmiechając się.

Luffy został ponownie wyrzucony w powietrze, kiedy Kaidou użył Gomu Gomu no Kaminari, aby uciec przed błyskawiczym atakiem Luffy’ego i uderzyć go z boku. Kaidou rzucił się do tyłu kolejnym uderzeniem pioruna, by zaatakować Luffy’ego, ale był w stanie uciec przed ciosem i uderzył go w głowę. Kaidou uderzył Luffy’ego Daiitoku Raimei Hakke, wyrzucając go z powrotem w powietrze. Następnie powiedział Luffy’emu, że pomimo tego, że Roger nie posiadał potężnego Diabelskiego Owocu, wciąż udało mu się zostać Królem Piratów, udowadniając, że posiadanie jednego nie jest konieczne do rządzenia morzami.

Kaidou próbował zrzucić z niego Luffy’ego, ale Luffy złapał go, gdy poruszał się przez burzowe chmury. Aby to zrobić, najpierw uderzył go Hassaikai, zanim zmienił się w pełnego smoka i użył Tatsumaki Kaifu i Oddechu Boro. Nieskuteczny, ponieważ Luffy nie tylko zdołał się utrzymać, ale także wysadził swoją drugą pięść do ogromnych rozmiarów, aby pokonać Kaidou.

Kaidou podjął decyzję o zaatakowaniu Luffy’ego, gdy ten był zanurzony w ogniu, po zauważeniu jego ogromnej pięści. To spowodowało, że Luffy zwolnił go z uścisku, co według Kaidou było właściwą decyzją. Mieszkańcy Wano trzymają się wiary, że ich „zbawiciel” nadejdzie, odkąd powiedział Luffy’emu o Odenie, który został spalony żywcem.

Ostrzegł również Luffy’ego, że jeśli kiedykolwiek go uderzy, zostanie zniszczony przez swoje płomienie, a następnie użył swojego Shoryu: Kaen Hakke, aby przeciwstawić się Gomu Gomu no Bajrang Gun używanemu przez Luffy’ego w tym momencie. Kiedy byli zaangażowani w walkę, Kaidou pogratulował Luffy’emu, że dotarł tak daleko, ale pomyślał, że nie może zmienić świata. Uderzając Kaidou w twarz tak mocno, że upadł na ziemię przed Kwiecistą Stolicą, rzekomo znokautowany, Luffy powiedział, gdy mężczyzna zapytał go, jakie społeczeństwo chce stworzyć: „Chcę zbudować świat, w którym moje przyjaciele mogą jeść wszystko, na co mają ochotę”.

Po tym Kaidou nadal spadał, podczas gdy wracał do swojej pierwotnej postaci, aż dotarł do komory magmy obok Big Mom. Z tego powodu miejsce eksplodowało w dużej erupcji lawy. Po tym nie wiadomo, czy nadal żyje, czy nie.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?