Skip to content

Czy Ichigo kocha Rukię?

28 de sierpień de 2022
does ichigo love rukia

Manga napisana i zilustrowana przez Tite Kubo została wydana 5 października 2004 roku. Tysiącletnia Wojna Krwi zostanie wyemitowana. Opowieść dotyczy licealisty Kurosakiego, Ichigo, który uzyskał moc Shinigami po spotkaniu Kuchiki, Rukii – Shinigami z Soul Society.

Ichigo nie ma romantycznego przywiązania do Rukii. Oboje związali się serią wydarzeń, które wymagały podjęcia pewnych decyzji i poświęceń, które zbliżyły ich do siebie i stali się wspaniałymi przyjaciółmi. Była osobą, która wiedziała, jak do niego dotrzeć, kiedy wydawał się zniechęcony, słaby lub pobity, a on jest osobą, która chroni tych, których kocha.

To jego opiekuńcza natura i chemia, którą muszą między sobą zachodzić, mogą nawiązywać do pewnego romantycznego zaangażowania. Ponadto, pamiętając historię miłosną między rodzicami Ichigo – jego ojciec był Shinigami, a zmarła matka Echt Quinchy – zrozumiałe jest, jak niektórzy fani chcieli zobaczyć tego rodzaju romans.

Jednakże, jeśli spojrzymy na całą fabułę Bleacha, jasne jest, że nigdy nie było intencji romantycznego zaangażowania ze strony Ichigo czy Rukii. Ich przyjaźń była po prostu wyjątkowa ze względu na to, że są to różne istoty z dwóch odrębnych światów, które w normalnych okolicznościach nigdy by się nie skrzyżowały.

Związek Ichigo z Rukią

Ichigo łączy wyjątkową więź ze wszystkimi swoimi przyjaciółmi, a Rukia nie jest wyjątkiem. To ona dała mu moc Shinigami. Ten, który podążał za nim drogą, pchnął go do granic możliwości i na którym zmierzył się z wieloma przeciwnikami.

Ichigo jest osobą opiekuńczą, która zachowuje się nieco chłodno i z dystansem, próbując dźwigać na siebie ciężar innych. Zawsze stara się być silniejszy, aby mógł chronić wszystkich i zapobiegać tragediom, podobnie jak ta, która wydarzyła się, gdy był tylko dzieckiem, które zostało bez matki z rąk Hollowa o imieniu Grand Fisher. Pod wieloma względami Ichigo przypominał Rukii jej zmarłego przełożonego – Kaiena Shibę. Oba związki miały dla niej wielką wartość, ale żaden nie był romantyczny.

Czy Ichigo kocha Rukię?

Z punktu widzenia Ichigo, Rukia mogła początkowo być jak przełożona, która z czasem stała się kimś podobnym do kolegi z klasy, z którym się zaprzyjaźnił. Oboje trenowali, aby stać się silniejszymi, popychali się nawzajem i byli dla siebie. Widział w niej kogoś, kto go prowadził, wspierał i dla kogo chciał tam być na znak wdzięczności, która z czasem przerodziła się w bliską przyjaźń. Podczas swojej podróży Rukia odgrywała rolę przyjaciela, który potrafił rozpoznać i zrozumieć jego frustracje, gniew, lęki, słabości i zmagania.

Czy Ichigo kocha Rukię?Czy Ichigo kocha Rukię?

W międzyczasie osobą, którą Ichigo cenił i strzegł, była Orihime Inoue. Różnica między tymi dwoma relacjami była zawsze wyraźna i wyraźna. Z biegiem czasu romans między Ichigo i Orihime stał się bardziej żywy. Ograniczenia, do jakich zmierzał, aby ją chronić, i wpływ, jaki na niego wywarła, postępowały w pięknie napisanym narastaniu ich romansu.

ZWIĄZANE Z:

15 najsilniejszych postaci Bleach (rankingowych)

Romans między Ichigo a Orihime

Czy Ichigo kocha Rukię?

Patrząc wstecz na historię, chwile dzielone między Orihime i Ichigo bez wątpienia wskazywały na ich wzajemną sympatię. Kiedy Ichigo przegrał walkę z Yamim w Karakurze, stał się skruszony, a Rukia była tą, która postawiła go z powrotem na nogi i zmotywowała do dalszej walki i stania się silniejszym. Potrafiła też przeczytać inną rzecz, która była w jego umyśle – bolesną świadomość, że nie jest w stanie ochronić i może narazić na niebezpieczeństwo tych, których kocha. Nie mógł znieść widoku zranionej Orihime ani myśli o jej cierpieniu.

Czy Ichigo kocha Rukię?Czy Ichigo kocha Rukię?

Orihime była tą, z którą miał najgłębszy związek i która zawsze zauważała, że ​​coś jest nie tak. Wystarczyło jedno spojrzenie w jego oczy lub wypowiedzenie jednej linijki, by była w stanie to stwierdzić. Nawet gdy Kon udawał Ichigo i zdołał oszukać swoich przyjaciół, Orihime wiedziała, że ​​nie Ichigo. Wydawało się, że zdaje sobie z tego sprawę, stąd jej słowa wpłynęły na niego w taki sposób podczas walki z Grimmjowem w Hueco Mundo.

Czy Ichigo kocha Rukię?

Podczas misji jej uratowania, Ichigo był gotów postawić swoje życie na szali. Ten sam czyn, jaki popełnił Kuchiki Byakuya, gdy stanął na drodze Shinso Gina, by zapewnić Rukii bezpieczeństwo, i kiedy Renji odmówił jej zranienia w Soul Society. Ichigo był tym, który był tam, by oddać życie za Orihime. Nawet wtedy jego pierwszą myślą było zawsze zapewniać ją, że nie stracił poczucia siebie. Tak więc, mając ją u boku, nie mógł zbłądzić, niezależnie od tego, jak bardzo wpłynęła na niego ścieżka, którą przebył.

Czy Ichigo kocha Rukię?

Dlatego związek Ichigo z Rukią można scharakteryzować jako nic innego jak przyjaźń. Znali swoje lęki, mocne strony i ambicje, a przede wszystkim ich osobowości były dość podobne pod względem uporu i chęci walki i stania się silniejszymi. W tym związku nie było romansu. Zarówno Rukia, jak i Ichigo mieli już ludzi, którzy bardzo się o nich troszczyli, którzy zaryzykowaliby wszystko, by ich chronić i dla których zrobiliby to samo.

Czy ten post był pomocny?