Skip to content

Czy Gran Torino jest spokrewniony z Shigaraki w My Hero Academia? Wyjaśniono

21 de listopad de 2022
shigaraki gran torino

The Moja Akademia Bohaterów uniwersum obfituje w wielu fascynujących bohaterów i złoczyńców z tragicznymi historiami, a Shigaraki okazał się jednym z najniebezpieczniejszych antagonistów z równie bolesnym dzieciństwem. Ponieważ Shigaraki jest owiana tak wielką tajemnicą, wielu fanów zaczęło się zastanawiać, czy Gran Torino jest spokrewniony z Shigaraki w Moja Akademia Bohaterów.

Związek Gran Torino z Tomurą Shigaraki nie został potwierdzony Moja Akademia Bohaterów, chociaż okazało się, że Torino był częścią decyzji Nany Shimury o umieszczeniu Kotaro Shimury w rodzinie zastępczej. Ponieważ Kotaro był ojcem Shigarakiego, Gran Torino mógł pośrednio pomóc w stworzeniu złoczyńcy, którego znamy teraz jako Shigaraki. Ale nie jest pewne, czy Gran Torino jest jego biologicznym dziadkiem, czy tylko bliskim przyjacielem babci Shigarakiego.

Chociaż Gran Torino wydaje się być dziadkiem Shigaraki w Moja Akademia Bohaterów, istnieją inne możliwości ich złożonego związku – tak czy inaczej, ich związek nie jest tak kochający, jak można by się spodziewać. Zostań tutaj, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o Shigaraki i Gran Torino w Moja Akademia Bohateróww tym, jak potwierdzono ich związek, a także dlaczego jest między nimi tyle wrogości.

Tomura Shigaraki (Tenko Shimura)

Tomura Shigaraki ma jedną z najbardziej tragicznych i rozdzierających serce historii, jakie widzieli fani My Hero Academia, z głęboko zakorzenioną urazą i bólem z wczesnego dzieciństwa. Podczas gdy Shigaraki zaczynał jako bezradna ofiara, ostatecznie stał się jednym z najbardziej bezwzględnych i okrutnych złoczyńców w My Hero Academia.

Shigaraki (wówczas znany jako Tenko Shimura) był maltretowany przez swojego ojca, Kotaro Shimurę, jak ujawniono w historii pochodzenia Tomury. Okazało się, że wiele złości i nienawiści jego ojca wynikało z porzucenia go przez matkę (babcię Shigarakiego, Nanę Shimurę). Oprócz jego mrocznego i ponurego życia rodzinnego, to właśnie ostatecznie napędzało motywy Shigarakiego.

ZWIĄZANE Z:

Wyjaśnienie nowej formy Tomury Shigarakiego w My Hero Academia

Wiele z jego złych zamiarów byłoby bezpośrednim lub pośrednim skutkiem jego wychowania, co oznacza, że ​​istnieją różne postacie, które mogły nieświadomie stworzyć przyszłego złoczyńcę. Okazuje się, że jedną z takich postaci jest Gran Torino, który najwyraźniej miał coś do powiedzenia w ważnej decyzji, która mogła doprowadzić do okrutnych i zimnych lat formowania Tomury.

Gran Torino (Sorahiko Torino)

Gran Torino jest znany jako jeden z najbardziej doświadczonych Pro Heroes w uniwersum My Hero Academia, który odmawia oficjalnego przejścia na emeryturę, mimo że jest seniorem. Gran Torino jest także byłym wychowawcą w UA High School, a także cenionym mentorem Toshinoriego Yagi i Izuku Midoriya.

Czy Gran Torino jest spokrewniony z Shigaraki w My Hero

Fani nie wiedzą zbyt wiele o przeszłości Gran Torino, chociaż dzięki różnym retrospekcjom poznaliśmy kilka ważnych szczegółów. Wiadomo, że czuje się winny śmierci Nany Shimury, ponieważ zostawił ją podczas ich walki z All for One, aby ocalić All Mighta.

Czy Gran Torino jest spokrewnione z Shigaraki? Wyjaśnienie związku

Jednym z najbardziej interesujących aspektów relacji Gran Torino i Shigaraki jest sam poziom wrogości między nimi. Shigaraki nienawidzi Gran Torino za pośrednie zadawanie mu bólu i cierpienia poprzez znęcanie się nad Kotaro, podczas gdy Gran Torino nienawidzi Shigarakiego, wierząc, że spowodował tyle bólu po prostu swoim istnieniem.

1669057423 137 Czy Gran Torino jest spokrewniony z Shigaraki w My Hero

W 281. rozdziale fabuły My Hero Academia Gran Torino walczył z Shigarakim, a fani zobaczyli nagłą retrospekcję pokazującą więcej szczegółów związanych z bolesną decyzją Nany Shimury. Okazało się, że Nana płakała i przytuliła swojego syna, zanim go wydała, potwierdzając, że zmieniła zapisy, aby usunąć wszelkie ślady ich związku – aby zapobiec wykorzystaniu sytuacji przez All for One.

Gran Torino pamięta również, że Shigaraki powiedział, że jego ojciec zawsze mówił o tym, jak bohaterowie zaniedbują swoje rodziny, aby pomóc zupełnie obcym ludziom. W tym momencie Gran Torino zaczyna się zastanawiać, czy on i Nana Shimura dokonali właściwego wyboru – podkreślając, że był to wybór zarówno Gran Torino, jak i Nany Shimury.

1669057424 93 Czy Gran Torino jest spokrewniony z Shigaraki w My Hero

Niestety, ta krótka chwila refleksji jest postrzegana jako doskonała okazja dla Shigarakiego do zadania ostatecznego ciosu, a Gran Torino wybucha strumieniami krwi, gdy wyobraża sobie zapłakaną twarz Nany. Podczas gdy fani dowiadywali się więcej o Shigarakim i Nanie Shimurze dzięki innym postaciom z My Hero Academia, ta interakcja sprawiła, że ​​wielu fanów zaczęło się zastanawiać, jaki może być prawdziwy związek między Shigarakim i Gran Torino.

1. Gran Torino jest dziadkiem Shigarakiego

Działająca teoria głosi, że Gran Torino jest w rzeczywistości dziadkiem Shigarakiego, co oznacza, że ​​Gran Torino i Nana Shimura mieli w pewnym momencie romantyczne relacje. Głównym dowodem na poparcie tej teorii jest to, że Gran Torino twierdzi, że decyzja została podjęta zarówno przez niego, jak i przez Nanę, przez co wielu fanów uwierzyło, że jest ojcem ojca Shigarakiego, Kotaro.

ZWIĄZANE Z:

Dlaczego Shigaraki drapie się po szyi? (Czy może zatrzymać swędzenie)

Teorie, które wspierają tę możliwość, są dość szalone i nie ma wystarczających oficjalnych dowodów, aby potwierdzić jakiekolwiek aktualne teorie. Niektórzy fani uważają, że Gran Torino i Nana Shimura mogli być razem po śmierci jej męża, lub że Kotaro był w rzeczywistości wynikiem tajnego romansu między Gran Torino i Naną Shimurą. Ponadto biało-szare włosy Tomury Shigaraki od najmłodszych lat są ciekawym akcentem w zestawieniu z młodzieńczym Gran Torino.

1669057424 727 Czy Gran Torino jest spokrewniony z Shigaraki w My Hero

Istnieją jednak strzępy dowodów, które mogłyby podważyć tę teorię, głównie wynikające z nienawiści Gran Torino do Shigarakiego. Pomimo faktu, że był to biologiczny wnuk Nany Shimury, Gran Torino nie wydawał się darzyć go żadną miłością ani osobistym uczuciem – co byłoby dość dziwne, gdyby Torino faktycznie był dziadkiem Shigarakiego.

2. Gran Torino jest opiekunem/ojcem chrzestnym Shigarakiego

Biorąc to pod uwagę, większość fanów My Hero Academia uważa, że ​​Gran Torino nie jest biologicznym dziadkiem Shigarakiego i w rzeczywistości nie jest w ogóle spokrewniony z Shigarakim. Potwierdzono jedynie, że Gran Torino i Nana Shimura byli bardzo bliskimi przyjaciółmi – ​​w rzeczywistości Gran Torino został nauczycielem w UA High School tylko w wyniku obietnicy, którą złożył Nanie Shimurze.

1669057424 216 Czy Gran Torino jest spokrewniony z Shigaraki w My Hero

Płakał łzami żalu po jej śmierci, a nawet wściekł się na Shigaraki, gdy poczuł, że Tomura depcze pamięć Nany. Fani wciąż mają pytania dotyczące zarówno Gran Torino, jak i Nany Shimury, którzy zdecydowali się oddać Kotaro Shimurę do rodziny zastępczej, chociaż istnieje kilka innych możliwych powodów.

Niektórzy fani uważają, że Gran Torino był po prostu najbliższą jej osobą w tamtym czasie – być może jedyną osobą, która stała przy niej przez całą decyzję, a także przyczynę rezygnacji z Kotaro. Potwierdza to dodatkowo fakt, że Gran Torino w ogóle nie dba o Shigaraki, a jedynie troszczy się o pamięć Nany.

1669057424 486 Czy Gran Torino jest spokrewniony z Shigaraki w My Hero

Gran Torino mógł być nieoficjalnym opiekunem lub ojcem chrzestnym Kotaro Shimury po tym, jak Nana go wydała, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że po decyzji zerwała z nim wszelkie więzi. Mimo to okazał skruchę za swoją decyzję podczas walki z Shigarakim, wskazując, że ciężar tej decyzji wciąż tkwił w nim nawet po śmierci Nany.

To wszystko, co można wiedzieć o dotychczasowych relacjach Shigaraki i Gran Torino, z obrazami dzięki My Hero Academia Wiki. Gran Torino okazywał wiele niechęci do Shigarakiego przy różnych okazjach i został ciężko ranny w wyniku bezpośredniej walki z Shigarakim – ale Torino nie jest martwy, więc fani mają nadzieję, że w przyszłości rzuci więcej światła na dziedzictwo Shigarakiego. Epizody akademickie.

  • Jeijei

    Jeijei

    Jeijei

    Jeijei to ekscentryczny dziwak, mający obsesję na punkcie anime, science fiction i fantasy. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów i grach wideo, zwłaszcza MMO i RPG, czy to na PC, konsolach czy urządzeniach mobilnych.

Czy ten post był pomocny?