Skip to content

Czy Hawks jest zdrajcą w My Hero Academia?

1 de listopad de 2022
hawks my hero academia 1200x675 1

My Hero Academia jest jedną z najpopularniejszych anime i mang w branży i przez lata wprowadziła wiele niesamowitych postaci i ich wątków podrzędnych. Jednym z najbardziej uwielbianych bohaterów jest w rzeczywistości drugi bohater Hawks, który stał się niezwykle ważny dla historii w momencie, gdy został przedstawiony. Ale niektórzy fani zaczęli się w pewnym momencie zastanawiać, czy Hawks jest zdrajcą w My Hero Academia.

Hawks nie jest zdrajcą w My Hero Academia. Pomimo tego, jak się wydaje, kiedy po raz pierwszy widzimy go w akcji i kiedy angażuje się w rozmowę ze złoczyńcą Dabi nie zdradza bohaterów. Hawks jest w rzeczywistości podwójnym agentem współpracującym z rządem, aby poznać miejsce pobytu i plany Ligi Złoczyńców, która później stała się Paranormalnym Frontem Wyzwolenia.

Mimo że ulubiony przez fanów bohater Hawks nie jest zdrajcą w My Hero Academia, publiczność anime i czytelnicy mangi mogą być zainteresowani przypomnieniem, jak doszło do tej sytuacji. Porozmawiajmy o tym, dlaczego tak się wydawało i co właściwie zrobił dla Ligi Złoczyńców.

Co zrobił Hawks dla złoczyńców w My Hero Academia?

Top 2 bohaterów Hawks po raz pierwszy skontaktował się z Ligą Złoczyńców za pośrednictwem Dabi, okrutnego złoczyńcy z mocami niebieskiego płomienia i fioletowymi bliznami. Był łącznikiem Hawksa z Ligą Złoczyńców. Był bardzo podejrzliwy wobec działań Hawksa, zmuszając go do zrobienia kilku rzeczy, aby zdobyć jego pełne zaufanie i ostatecznie spotkać innych złoczyńców.

Jedną z rzeczy, które Dabi miał zrobić dla Hawks, była współpraca w teście, aby zobaczyć, jak silny był jeden z eksperymentów Ligi Złoczyńców, High-End Nomu. High-End Nomu to zmutowany człowiek z różnymi dziwactwami i potężnym inteligentnym ciałem. Hawks walczył z pierwszym High-End Nomu stworzonym razem z bohaterem numer jeden Endeavourem w środku miasta, walka, która prawie doprowadziła do śmierci Endeavoura.

Ta walka nie powinna mieć miejsca w mieście, plan zakładał, że walka odbędzie się z dala od cywilizacji, gdzieś nikomu nie stanie się krzywda, ale Dabi nie przejmował się zbytnio. Jednak Hawks zrobił to, co obiecał i był o krok bliżej dostania się do drużyny złoczyńcy.

Ostatnią rzeczą, o którą Dabi poprosił Hawksa jako pokaz lojalności wobec złoczyńców, było zabicie bohatera numer trzy, Najlepszego Jeanisty, którego Hawks zaakceptował i dostarczył Dabiemu, co miało być zniekształconym ciałem Najlepszego Jeanisty. Czy Hawks rzeczywiście posunął się tak daleko i skrzywdził społeczeństwo bohaterów? Czy Hawks jest zdrajcą w My Hero Academia?

ZWIĄZANE Z:

Czy My Hero Academia dla dzieci: Przewodnik dla rodziców i klasyfikacja wiekowa

Czy Hawks faktycznie zabił najlepszego dżinsy w My Hero Academia?

Na prośbę Dabiego Hawks rzekomo dostarczył mu martwe ciało bohatera numer trzy Best Jeanist. Hawks udał się do domu Best Jeanist, aby porozmawiać z nim i wyszedł z torbą z jego ciałem w środku. Ale czy Hawks rzeczywiście zabił Best Jeanist w My Hero Academia?

Czy Hawks jest zdrajcą w My Hero Academia?

Hawks tak naprawdę nie zabił Best Jeanist. Skontaktował się z nim i ujawnił swoje plany infiltracji Ligi Złoczyńców, a ponieważ byli przyjaciółmi i bohaterami, Best Jeanist zgodził się mu pomóc. Best Jeanist przeszedł dziwaczną procedurę medyczną, w której skończył w stanie przypominającym śmierć, niezdolny do poruszania się i nieprzytomny. To pozwoliło im na udawanie śmierci Best Jeanist przez długi czas, a kiedy było to możliwe, Hawks odzyskał ciało Best Jeanist i przywrócił go do normalności.

Dzięki temu Hawks w końcu ma szansę dołączyć do Paranormalnego Frontu Wyzwolenia, wraz z wieloma innymi złoczyńcami, cywilami i bohaterami.

Jakie są plany Hawksa w My Hero Academia?

Jeśli bohater numer dwa Hawks nie jest zdrajcą w My Hero Academia, to co zamierza, pracując ze złoczyńcami i jakie są plany Hawksa?

Czy Hawks jest zdrajcą w My Hero Academia?

Hawks współpracuje z Komisją Bezpieczeństwa Publicznego Bohaterów, która wysłała mu misję zostania podwójnym agentem i infiltracji Ligi Złoczyńców, misji, do której był zobowiązany. Był to plan, aby poznać miejsce pobytu Ligi Złoczyńców i jakie były ich cele.

ZWIĄZANE Z:

Hawks vs. Twice: kto wygrałby w walce?

Ta misja stała się znacznie większą operacją, ponieważ Liga Złoczyńców stała się Paranormalną Armią Wyzwolenia i zaczęła planować wojnę przeciwko wszystkim bohaterom. Doprowadziło to do tego, że Hawks próbował jeszcze głębiej zagłębić się w organizację złoczyńców, aby dowiedzieć się, jakie były ich plany i gdzie był ich szef Tomura Shigaraki. Skończył nawet dwukrotnie zaprzyjaźnił się ze złoczyńcą, mając na celu poznanie informacji, których szukał. Później sytuacja doprowadziła do totalnej wojny między złoczyńcami a bohaterami, a Hawks zabił nawet dwukrotnie.

Przez całą tę misję Hawks nie jest zadowolony z tego, co robi, myślał nawet, że Twice był dobrą osobą i zasługiwał na coś lepszego, ale okoliczności doprowadziły ich do morderstwa Twice’a. Od początku Hawks zgodził się skorumpować podczas tej misji dla dobra bohaterów i społeczeństwa, zawsze pragnął świata, w którym bohaterowie mieliby więcej wolnego czasu i to jest jego celem w tym wszystkim. Podczas tego jastrzębie nawet omal nie umarły.

Chociaż Hawks przeszedł przez to wszystko, aby osiągnąć lepszy świat, jego plany nie poszły dobrze i jeszcze nie zobaczymy w anime i mandze, czy bohaterowie będą w stanie przywrócić pokój i pokonać wszystkich złoczyńców.

  • Lucas Brito

    Lucas Brito

    Lucas Brito

    Niezwykle lubi filmy, anime i jego tematy, od My Hero Academia po Grand Hotel Budapest. Obiecujący student filmoznawstwa w Brazylii z nadzieją na zrobienie kariery w branży i opowiedzenie historii światu.

Czy ten post był pomocny?