Skip to content

Czy fani zobaczą ostateczną rozgrywkę między Tissaią i Yennefer w trzecim sezonie Wiedźmina?

26 de czerwiec de 2022
l intro 1656041986

Wiele rozmów wokół „Wiedźmina” skupia się na mężczyźnie pod seksowną srebrną peruką, Henrym Cavillem. I to ma sens, biorąc pod uwagę, że jest on głównym aktorem, a także na serio, ta peruka wygląda na nim niesamowicie. Ale między wszystkimi opowieściami o tym, jak bardzo był oddany roli Geralta i jak często faktycznie się uśmiecha jako Wiedźmin, łatwo zapomnieć, ile naprawdę jest innych postaci. Serial nie zapomina, bo fabuła Geralta jest tylko jedną z wielu, którym serial high fantasy Netflixa poświęca czas i energię. Jest Ciri (Freya Allan), jego magiczna, adoptowana córka, która szkoli się na wiedźmina. Jest Jaskier (Joey Batey), który naprawdę potrzebuje uścisku. I jest Yennefer (Anya Chalotra), która nie jest do końca pewna Co robi, ale prawdopodobnie będzie to Geralt.

Historia Yennefer toczyła się trochę w tę iz powrotem, ponieważ w przeciwieństwie do innych postaci, wciąż opowiada się po którejś ze stron. W jej umyśle wydaje się, że władza i bezpieczeństwo to jedyne wartościowe rzeczy, jakie dana osoba może mieć (co szczerze brzmi uczciwie) i jest tak wielu magów i królestw, które mogą potencjalnie zapewnić jej to, w zależności od jej lojalności. W pewnym momencie była prawdopodobnie najbliżej Tissai de Vries (MyAnna Buring), ponieważ drabina dała jej zarówno piękno, jak i szansę na władzę. Teraz jednak wartości Yennefer przesunęły się, aby dostosować się do wartości Geralta, które są bezpośrednio przeciwne wartościom Tissai. To rodzi pytanie — czy zobaczymy epicką rozgrywkę między potężnymi magami?

Historia wydaje się skłaniać w ten sposób, ale Tissaii kończy się czas

Krótka odpowiedź brzmi, tak, prawdopodobnie. Ale to nudne, więc zanurkujmy trochę głębiej. W drugim sezonie „Wiedźmina” Tissaia de Vries i Yennefer z Vengerbergu stanęły po przeciwnych stronach zbliżającej się bitwy, choć wie o tym tylko jedna z nich. Na jednym froncie Yennefer stoi z Geraltem i Ciri oraz pozostałymi Wiedźminami, z zamiarem ochrony magicznej osłony Białego Wilka przed wszelką krzywdą. Z drugiej strony Tissaia wraz z Królestwem Północy planuje odciąć Ciri, zanim będzie miała szansę nadużyć swoich mocy. Chociaż poświęcenie Yennefer wszystkim innym niż ona sama jest w najlepszym razie niepewne, prawdopodobnie jej podwójna więź z Geraltem i Ciri wystarczy, by utrzymać jej partnerstwo w trzecim sezonie. Bez żadnych oficjalnych informacji, dotychczasowa historia wydaje się sugerować, że bitwa między Tissaią i Yennefer jest nieunikniona.

Ale jest coś więcej — jeśli brać pod uwagę książki Andrzeja Sapkowskiego (a jeśli Cavill ma coś do powiedzenia na ten temat, to tak), to Tissaii kończy się czas. Bohater nie przetrwał drugiej powieści „Czas pogardy”, która jest głęboko skupiona na wysiłkach złych ludzi, którzy chcą posiąść Ciri. Jej śmierć, spowodowana jej własną ręką, następuje po tym, jak zdaje sobie sprawę z błędu, jaki tkwił po stronie Vilgefortza (którego w serialu gra Mahesh Jadu).

Kto został przedstawiony w „Czasie pogardy”? Vilgefortza. Kto miał więcej czasu na ekranie w drugim sezonie niż w pierwszym? Vilgefortza. Jest prawdopodobne, że jeśli publiczność zostanie potraktowana magicznym pojedynkiem między Tissaią i Yennefer, będzie to jedna z ostatnich rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobi.

Czy ten post był pomocny?