Skip to content

Czy Denji i Nayuta będą razem? Wyjaśnienie związku

1 de grudzień de 2022
denji nayuta makima

The Człowiek z piłą łańcuchową saga pyszni się mnóstwem przemocy i zwrotów akcji, rzadko skupiając się na romansie. Ale zauroczenie Denjiego Makimą było głównym punktem zainteresowania w całej historii, a reinkarnacja Makimy pozostawiła wielu Człowiek z piłą łańcuchową fani zastanawiają się, czy Denji i Nayuta będą razem.

Denji i Nayuta prowadzą szczęśliwe, kochające i zdrowe życie razem z Pochitą, chociaż nie mają romantycznego związku w Człowiek z piłą łańcuchową. Nayuta jest jeszcze dzieckiem, z szansą na stanie się taką jak Makima w oparciu o jej wychowanie, a Denji czuje się odpowiedzialny za wychowanie jej z miłością rodzeństwa, aby Nayuta była lepszą wersją siebie.

Chociaż fani jeszcze nie widzieli, jak związek Denjiego i Nayuty rozwija się z biegiem czasu, ich nowo odkryta miłość opiera się na niezwykle tragicznej i mrocznej historii. Zostań w pobliżu, aby dowiedzieć się wszystkiego o dotychczasowych relacjach Denjiego i Nayuty, a także o tym, jak uczucia Denjiego do Makimy mogą wpłynąć na ich przyszłość.

Denji i Makima w Człowieku z piłą mechaniczną

Fabuła Chainsaw Man prawie nie koncentruje się na romantycznych związkach, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że postacie Chainsaw Man umierają częściej, niż chcielibyśmy przyznać. Jednak gdy twórcy sugerują możliwe romanse warzenia, takie jak związek między Aki i Himeno, jest mnóstwo zwrotów akcji do rozważenia – z szansami zawsze sprzecznymi z perspektywą szczęśliwego, długiego i „normalnego” życia .

Fani Chainsaw Man zawsze wiedzieli, że Denji od samego początku był głęboko zauroczony Makimą, a Denji chciał stracić dziewictwo z Makimą. Jednak zainteresowanie Makimy Denjim zawsze wywoływało u fanów podejrzliwość co do jej prawdziwych motywów – szczególnie biorąc pod uwagę, że Makima jest postrzegana jako zła przez większość fanów Chainsaw Man, a także inne postacie Chainsaw Man, takie jak antagonistka Akane Sawatari.

ZWIĄZANE Z:

Jak Makima przeżył postrzał w odcinku 8 Człowieka z piłą łańcuchową?

Makima bardzo jasno dała do zrozumienia, że ​​jest wielką fanką Diabła Piły Łańcuchowej, Pochity, i staje się jasne, że Makima nigdy tak naprawdę nie lubiła Denjiego. W rzeczywistości Makima po prostu chciał pełnej kontroli nad Denjim, aby go zniszczyć i dostać w swoje ręce Pochitę, główny powód, dla którego Makima zabił Aki i Power w Chainsaw Man.

Okazało się, że Makima wierzyła, że ​​jest złem koniecznym, ale zawsze zamierzała stworzyć lepszy świat bez strachu – przede wszystkim wykorzystując unikalne moce Pochity. Stwierdziła jednak, że jeśli jej plan ostatecznie się nie powiedzie, uzna to za zaszczyt być przez niego zjedzonym (całkiem ironiczna zapowiedź).

To powiedziawszy, było również jasne, że wszystko, czego naprawdę chciała, to miłość, nie będąc w stanie stworzyć równych i znaczących relacji z innymi jako Diabeł Kontrolujący i mając nadzieję na długie i satysfakcjonujące życie z Pochitą. To było dość ironiczne, biorąc pod uwagę, że Denji był w niej zakochany, ale ostatecznie Pochita byłaby jedyną osobą, która naprawdę zrozumiała Makimę, kim naprawdę była – pomimo całego bólu, jaki zadała ukochanym postaciom Piły Łańcuchowej.

Czy Denji lubi Nayutę?

Denji zadał sobie wiele trudu, aby zabić Makimę w Chainsaw Man, tymczasowo oddzielając się od Pochity, aby Denji mógł zabić Makimę i zjeść jej ciało. Ponieważ jednak Pochita nie był tym, który zjadł Makimę, Control Devil po prostu reinkarnował się w postaci młodej dziewczyny o imieniu Nayuta – chociaż fani wciąż mają mnóstwo pytań dotyczących tego, jak dokładnie Makima odrodził się na ziemi.

Nayuta pojawiła się ponownie po tym, jak Kishibe przywiózł ją z Chin, po czym spotyka Denjiego. Wyjaśniono, że nikczemny charakter Makimy mógł przynajmniej częściowo przypisać jej wychowaniu, ponieważ wydawało się, że zawsze miała dobre intencje i ambicje życiowe – z całkowicie złowrogim podejściem i wypaczonymi światopoglądami.

Według niektórych fanów, Denji mógł nie troszczyć się o Nayutę w taki sposób, w jaki robił to bez słów Pochity i Kishibe, którzy w pewnym sensie spowodowali poczucie winy, że zaopiekował się nią jako dzieckiem. Denji mógł nadal odczuwać miłość, którą czuł do Makimy (przynajmniej osoby, za którą ją uważał) i mógł w rezultacie być pełen nadziei na lepszą przyszłość dla niej.

Pochita ujawnił prawdziwe marzenie Makimy, będąc jedyną osobą, która faktycznie rozumiała ją na głębszym poziomie, ponieważ ujawnił, że ma własne podobne marzenie – które Denji spełnił dzięki ich przyjaźni.

Pochita wyjaśnia, że ​​​​zastosowała niewłaściwe podejście i zamiast tego odepchnęła wszystkich (lub ich zabiła), po czym mówi, że Denji musi spełnić jej życzenie.

Denji pyta Pochitę, jak mógłby to zrobić, po czym Pochita mówi jedną prostą, ale serdeczną linię: „Daj jej dużo uścisków”. Oczywiście jest to sugerowane w sposób podobny do rodzeństwa lub rodzicielstwa, ale myśl o kochającym związku Denjiego z ulepszoną, mniej nikczemną wersją Makimy była więcej niż wystarczająca, by wywołać uśmiech na twarzach fanów Chainsaw Man.

Czy Denji i Nayuta będą razem?

W chwili pisania tego tekstu wydaje się, że Denji porzucił swoje romantyczne uczucia do Makimy, mając nadzieję, że zapomni o przeszłości wraz z całym bólem, jaki mu zadała. Jednak wydaje się, że te uczucia zostały zastąpione innym rodzajem miłości – taką, która wydaje się o wiele bardziej autentyczna i trwalsza niż miłość, którą czuł do Makimy.

Stało się bardzo jasne, że Denji bardzo troszczy się o Nayutę, jednocześnie czując się odpowiedzialny za jej przyszłość i los. Ale ponieważ Nayuta jest dzieckiem pod opieką Denjiego, jest wysoce nieprawdopodobne, aby obecny rodzaj miłości Denjiego przekształcił się w coś romantycznego.

Denji i Nayuta: Długo i szczęśliwie?

Sporo fanów spekulowało, że związek między Denjim i Nayutą jest dziwnie słodkim sposobem na zakończenie tak porażająco mrocznej i psychologicznie przerażającej przeszłości – ponieważ w pewnym sensie Pochita chciał być z Denjim, Denji chciał być z Makimą i Makima chciał być z Pochitą. To może być niewiarygodnie poetycki koniec konfliktu tych postaci, ale wielu fanów spodziewa się kolejnego ponurego zwrotu losu.

Będąc Kontrolującym Diabłem, Nayuta wciąż ma szansę dorosnąć i stać się znacznie bardziej podobna do swojej dawnej postaci, a wielu fanów podejrzewa, że ​​Denji może stać się dla niej zbyt dużym wyzwaniem. Chociaż Nayuta może zostać szczęśliwym i energicznym pomocnikiem Denjiego i Pochity, nadal jest Diabłem Kontrolnym, co czyni ją z natury jednym z najniebezpieczniejszych i najpotężniejszych diabłów w Człowieku Piły Łańcuchowej.

Związek Denjiego z Nayutą jest zdecydowanie oparty na miłości i tonie przebaczenia, ale wygląda na to, że Denji rozwinął miłość, która jest znacznie bardziej platoniczna i nieco rodzicielska. Jego nowym celem jest wychowanie jej z jak największym człowieczeństwem, miłością i troską, w nadziei, że może dać Makimie wszystko, czego zawsze pragnęła, pomimo utraty wszystkiego, co kochał w wyniku jej działań.

ZWIĄZANE Z:

Czy Makima jest diabłem, demonem, hybrydą czy człowiekiem w Chainsaw Man?

To wszystko, co można wiedzieć o dotychczasowych relacjach Denjiego i Nayuty, ze zdjęciami dzięki fanom Świergot. Chociaż technicznie Denji i Nayuta kończą razem, nie jest to sposób, w jaki wielu fanów oczekiwało, ponieważ wielu wierzyło, że Denji skończy z Makimą. Aby uzyskać więcej informacji na temat kompleksu Makimy, a także jej związku z Denjim i Pochitą, obejrzyj poniższy film autorstwa Poza animacją.

Oczywiście, jest nadzieja, że ​​sprawy Nayuty potoczą się inaczej, gdy dojrzeje, a ona potencjalnie nauczy się, jak używać swoich mocy kontroli na dobre. Ironiczne losy Denjiego, Pochity i Nayuty są dziwne, a jednocześnie chwytają za serce, a większość wielbicieli Piły łańcuchowej ma nadzieję, że ta trójka będzie mogła dalej wieść szczęśliwe życie razem – w końcu tego wszyscy zawsze pragnęli.

  • Jeijei

    Jeijei

    Jeijei

    Jeijei to ekscentryczny dziwak, mający obsesję na punkcie anime, science fiction i fantasy. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów i grach wideo, zwłaszcza MMO i RPG, czy to na PC, konsolach czy urządzeniach mobilnych.

Czy ten post był pomocny?