Skip to content

Czy Chainsaw Man for Kids: Przewodnik dla rodziców i ocena wieku

21 de październik de 2022
Czym sa starozytne bronie w jednym kawalku i jakie sa

Człowiek z piłą łańcuchową to manga autorstwa Tatsuki Fujimoto, która została pierwotnie wydana w 2018 roku. Jest osadzona w świecie, w którym diabły rodzą się z ludzkich lęków, a im silniejszy strach, tym potężniejszy jest diabeł. Po drugiej stronie są tak zwani łowcy diabłów, czyli ludzie specjalizujący się w polowaniu i zatrudnianiu diabłów. Adaptacja anime Chainsaw Man jest obecnie emitowana w Japonii i jest obecnie jednym z najczęściej omawianych anime, ale czy jest odpowiednia dla twoich dzieci? Z Człowiek z piłą łańcuchową będąc simulcastem w Stanach Zjednoczonych, postanowiliśmy powiedzieć, czy serial jest odpowiedni dla dzieci, czy nie.

Człowiek z piłą łańcuchową jest sklasyfikowany jako TV-MA w Stanach Zjednoczonych; Amazon Prime wymienia program jako 18+, a w Japonii jest wymieniony jako R18+. I kiedy Człowiek z piłą łańcuchową z pewnością nie jest najbardziej dojrzałym serialem, jaki zobaczysz, ma umiarkowaną ilość odniesień seksualnych i dużą ilość przemocy, krwi i wulgaryzmów, dlatego nie jest odpowiedni dla młodszych dzieci.

W kolejnych akapitach rozwiniemy tę odpowiedź i udzielimy dodatkowych informacji na temat treści programu. Dowiesz się, czy Człowiek z piłą łańcuchową jest odpowiedni dla dzieci, jak jest przerażający i krwawy, czy występuje seks, nagość i wulgaryzmy, a także w jakim wieku jest odpowiedni. To będzie twój ostateczny przewodnik dla rodziców Człowiek z piłą łańcuchową.

Jaki jest wiek Człowiek z piłą łańcuchową odpowiednie do?

Zgodnie z oficjalnymi ocenami, Człowiek z piłą łańcuchową jest oceniany jako „MA”, co oznacza dojrzałość. Norma ta jest zdefiniowana w następujący sposób: Ten program jest przeznaczony specjalnie dla dorosłych i dlatego może być nieodpowiedni dla dzieci poniżej 17 roku życia. Amazon Prime wymienia program jako 18+, a Japonia wymienia go jako R18+, co jest taką samą oceną jak w Singapurze i Wielkiej Brytanii. Inne kraje również zastosowały podobną (jeśli nie bardziej rygorystyczną) ocenę dla Człowiek z piłą łańcuchową. Co to znaczy?

ZWIĄZANE Z:

Czy Chainsaw Man anulowany w USA? (i dlaczego ludzie myślą, że jest zbanowany?)

To znaczy że Człowiek z piłą łańcuchową to program, który powinni oglądać wyłącznie dorośli, a nie dzieci. Dzieci w wieku poniżej 18 (lub 17) lat nie powinny oglądać tego programu, ponieważ cenzorzy uznali go za nieodpowiedni dla ich wieku. To jest oficjalna ocena programu, a teraz będziemy obserwować, jak wygląda sytuacja w kilku różnych kategoriach.

Człowiek z piłą łańcuchową: Seks i nagość

Jak mogliśmy się przekonać, nagość w serialu jest łagodna, ale istnieją pewne odniesienia do seksu, które mogą nie pasować najmłodszym widzom, ale jak dotąd – to niewiele. Ta kategoria jest stosunkowo dobra w porównaniu z innymi kategoriami. Oto przykład niektórych scen zawierających nagość i/lub odniesienia seksualne:

  • Film wprowadzający do serialu przedstawia Moc w bikini. Potem zbliża się do jej piersi, jednak tylko na kilka sekund, po czym porusza się dalej i nie ma o tym więcej wzmianki.
  • Główny bohater Denji marzy o romantycznym i seksualnym związku z kobietą i jest na tym stale skupiony, tak naprawdę, że jest gotów się na to zaprzedać.
  • Jednym z marzeń Denjiego jest dotknięcie piersi dziewczyny i często o tym mówi, skupiając się obecnie zarówno na Makimie, jak i Power.
  • Ekran czasami powiększa się na piersiach dziewczyn, ale nie zdarza się to często.

Jak widać, to naprawdę niewiele, ale dla młodszych widzów może to być sugestia.

Człowiek z piłą łańcuchową: Przemoc i Gore

Przemoc i gore Człowiek z piłą łańcuchową zostały opisane jako surowe i możemy się tylko zgodzić; pierwszy odcinek zawierał sceny nadmiernej przemocy, które nie zawsze wydawały się zasłużone, ale są częścią stylu serialu i pasują do tradycji. W całej serii będzie dużo gore i death, które zostaną uzupełnione makabrycznymi i krwawymi postaciami, a także intensywnymi i brutalnymi scenami walki.

Przykłady przemocy w serialu obejmują dekapitację, okaleczenie, rozczłonkowanie, śmierć w szoku itp., a nawet główni bohaterowie nie będą zwolnieni z tego; zobaczysz także narządy wewnętrzne, co jest kolejnym przykładem gore serialu. Ponadto, ponieważ Denji używa pił łańcuchowych jako swojej podstawowej broni, a piły łańcuchowe zaczynają wychodzić z jego ciała, więc jest to również kolejny przykład krwawej serii.

Człowiek z piłą łańcuchową: Wulgaryzmy

Jeśli chodzi o wulgaryzmy, nie są one często przedstawiane w Człowiek z piłą łańcuchową, chociaż są obecne. Przykładami słów, które można usłyszeć, są „dupek”, „cycki”, „gówno”, „głupek” i „dupek”, podczas gdy słowo „pies” jest używane w uwłaczający sposób. Może to przeszkadzać niektórym widzom i jest to coś, czego dzieci nie powinny tak naprawdę powtarzać, ale dodaje to realizmu serialowi, prawda?

Przede wszystkim musimy podkreślić, że bohaterowie Człowiek z piłą łańcuchową nie są naukowcami; Denji jest ubogim nastolatkiem, który tak naprawdę nigdy nie ukończył szkoły, podobnie jak Power, i chociaż agenci rządowi są wykształceni, zabijają potwory na życie, więc możesz sobie wyobrazić, w jakim świecie żyją. postacie nie przeklinały, prawda? Po drugie, trzeba podkreślić, że serial ukazuje niższe warstwy japońskiego społeczeństwa, dlatego taki język bardziej niż cokolwiek innego świadczy o realizmie serialu.

Tak więc przekleństwa są z pewnością obecne w serialu, ale nie uważamy, że jest to coś złego. Po prostu dodaje realizmu serialowi i pomaga widzom lepiej zrozumieć postacie, świat i całą scenerię. Wszystko inne byłoby zupełnie nietypowe, dlatego możemy tylko pochwalić autentyczność spektaklu. Co więcej, nie są one często polecane.

Jeśli pozwolisz swoim dzieciom na oglądanie? Człowiek z piłą łańcuchową?

Człowiek z piłą łańcuchową nie jest niczym nadmiernie niepokojącym, z wyjątkiem krwawej przemocy walk. Atmosfera serialu jest brutalna, a producenci tak naprawdę nie próbowali stonować anime w porównaniu z oryginalnym materiałem, co ma sens, gdy wiesz, jak dojrzałe Człowiek z piłą łańcuchową naprawdę jest. Teraz, podczas gdy program z pewnością nie skupia się na wulgaryzmach, jego świat jest po prostu taki, pełen przemocy i krwi. Tak więc, aby osiągnąć swój własny, nieodłączny realizm, świat Człowiek z piłą łańcuchową musiał być brutalny, bo tylko w ten sposób można było realistycznie przedstawić całą ideę.

Takie ustawienia mrocznej fantazji nie są niczym dziwnym, jeśli chodzi o japońską sztukę, a istnieje wiele innych mang i anime, które przedstawiają takie światy i gdzie mroczna fantazja miesza się z przemocą. Właściwie musimy pochwalić odwagę producentów, aby tak wiernie trzymać się oryginalnego materiału, co jest rzadkością w adaptacjach anime. Więc jeśli pozwolisz swoim dzieciom na oglądanie Człowiek z piłą łańcuchową?

Cóż, oficjalne oceny sugerują, że nie powinieneś, ale wszystko sprowadza się do twojego rodzicielskiego podejścia. Jesteśmy w Fikcja Horyzont nie myśl o tym Człowiek z piłą łańcuchową jest najgorsze, ale przemoc, jeśli serial może być trochę za duży dla dzieci. Zdajemy sobie sprawę, że dzieci nie odbierają tego jak dorośli, ale przemoc jest bardzo ekstremalna, więc nie sądzimy, żeby dzieci naprawdę się nią cieszyły. Nastolatki mogą to oglądać, zdecydowanie, nie muszą czekać do 18 roku życia, ale Człowiek z piłą łańcuchową naprawdę nie jest odpowiedni dla dzieci ze względu na przemoc (przekleństwa i odniesienia do seksu nie są tutaj problemem).

Dzieci poniżej 13 roku życia mogą być trochę zdezorientowane, ale nie sądzimy, aby te starsze niż 13 czy 14 lat miały jakiekolwiek problemy z przedstawieniem. To nie tak, że zamierzają złapać piłę łańcuchową i dalej szukać diabłów do rzezi, prawda? Cóż, przynajmniej mamy nadzieję, że mamy rację. Tak więc naszym zdaniem Człowiek z piłą łańcuchową jest zbyt brutalny dla dzieci poniżej 13 roku życia i zdecydowanie nie powinny go oglądać, ale nastolatki i starsi fani zdecydowanie mogą go oglądać bez większych ograniczeń.

  • Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?