Skip to content

Czy Byakuya naprawdę nie żyje w wybielaczu? Co się z nim stało?

11 de listopad de 2022
Byakuya

Kapitan 6. Oddziału, Byakuya Kuchiki, jest jednym z najważniejszych i najpopularniejszych Wybielacz postacie z całej serii. Kubo celowo poświęcił mu dużo czasu na fabułę, dzięki czemu Byakuya stał się tak popularny. Był konsekwentnie obecny we wszystkich głównych łukach, zarówno kanonie, jak i wypełniaczu, a zatem odgrywa ważną rolę również w łuku Quincy War. Ale jego historia w tym łuku nie zaczęła się dobrze, ponieważ stracił Bankai na początku historii na rzecz Ęs Nödt, Sternrittera „F”, który najwyraźniej zabił go później. W tym artykule powiemy ci, czy Byakuya Kuchiki naprawdę zginął w historii i co się z nim właściwie stało.

Bankai Byaukyi Kuchiki został skradziony przez Ęs Nödt niedługo po tym, jak Quincy rozpoczęli inwazję na Soul Society. Dzięki umiejętności plądrowania Bankai, Byakuya został bez Bankai i prawie zginął w kolejnym pojedynku przeciwko Sternritterowi „F” z własnym Bankai. Przeżył, ale był na krawędzi śmierci, zanim został uratowany przez Gwardię Królewską w . Tenchūrenchoć z dużym trudem.

Pozostała część tego artykułu powie ci dwie rzeczy – dowiesz się, jak i dlaczego Byakuya Kuchiki prawie zginął podczas Tysiącletniej Wojny Krwi, a także jak wyzdrowiał i wrócił na pole bitwy silniejszy niż kiedykolwiek . Jeśli chodzi o spoilery, pojawią się one w tym artykule, więc uważaj, jak do tego podchodzisz.

Czy Byakuya Kuchiki zginął w Wybielacz?

Opowieść o tym, jak Byakuya Kuchiki prawie zginął w Wybielacz przenosi nas do łuku Quincy War i samego jego początku. Yhwach rozpoczął swoją wielką inwazję na Soul Society, podczas gdy Ichigo Kurosaki był zajęty walką z Quilge Opie w Hueco Mundo. Yhwach wykorzystał nieobecność Ichigo. Pierwotny plan zakładał odczekanie pięciu dni, ale Yhwach jest, jak już wiemy, przebiegłym złoczyńcą, który rzadko dotrzymuje słowa.

Teraz, gdy różni Sternritterowie walczyli z Shinigami w różnych obszarach Sereitei, 6. Dywizja Byakuyi była przerażona pojawieniem się Ęs Nödta, Sternrittera „F” – Strach. Ęs Nödt był jednym z najbardziej przerażających złoczyńców w całej serii, a fakt, że po cichu mordował swoich wrogów, mówił sam za siebie. Miał również zdolność wywoływania nieludzkiego strachu u swoich przeciwników, a także odciągania ich od nich. Porucznik Renji Abarai wkroczył i skonfrontował się z Ęs Nödtem, gdy miał zamiar zamordować kilku członków 6. Dywizji. Ten ostatni był następnie wspomagany przez Mask De Masculine, ale wejście kapitana Byakuyi Kuchiki uniemożliwiło jego interwencję.

ZWIĄZANE Z:

13 najsilniejszych dywizji w Bleach według mocy

Byakuya szybko pozbył się męskości i zmierzył się z Ęs Nödt razem z Renjim. Chociaż Byakuya był w stanie zranić Ęs Nödt, jego technika Blut była wciąż wystarczająco silna, by odeprzeć ataki Byakusy i Renjiego. W tym momencie Byakuya postanowił zaryzykować i aktywować Bankai, aby przetestować moce przeciwnika. Mianowicie, Gotei 13 w tamtym czasie myśleli, że Quincy jedynie zapieczętowali swoje Bankai, co testował Mayuri Kurotsuchi podczas walk, by ostatecznie dojść do zupełnie innego wniosku.

Byakuya, podobnie jak trzech innych kapitanów w całym Sereitei, aktywowali swoje Bankai tylko po to, by stawić czoła straszliwej rewelacji – Sternritter nie zapieczętował ich Bankai, kradli im je. Mayuri Kurotsuchi doszedł do tego samego wniosku niemal jednocześnie, dlatego był wściekły na czterech kapitanów, którym Sternritter ukradł już Bankai.

Byakuya był zszokowany, widząc, że jego Bankai został skradziony i chociaż nadal walczył z Ęs Nödt z Renjim, obaj nigdy nie mieli szans w starciu z już i tak potężnym Quincy, zwłaszcza bez Bankai Byakuyi. Renji również chciał użyć swojego Bankai, ale Byakuya nie pozwolił mu na to i próbował pokonać Ęs Nödt swoim Shikai, ale nie udało mu się. Ęs Nödt następnie wykorzystał swoją zdolność do wzbudzenia strachu w Byakuyi, co zszokowało kapitana, ponieważ nie doświadczył tego uczucia od wieków.

Gdy Byakuya zmagał się ze swoim nieludzkim strachem, Ęs Nödt użył swojego Bankai przeciwko niemu, a gdy Maska De Masculine kopnęła Renjiego w zapomnienie, Byakuya został sam, gdy Ęs Nödt wciąż mordował go własnym Bankai. Kiedy Byakuya znalazł się w ścianie, zakrwawiony i na krawędzi śmierci, jego Senbonzakura rozpadł się na kawałki. Gdy umierał, Ichigo przybył do Soul Society i odwiedził Byakuyę, który powiedział mu:

Obawiam się, że długo już nie wytrzymam. Jako kapitan Gotei 13, nie być w stanie pokonać wstrętnych intruzów, którzy brudzą glebę Seireitei, którzy spowodowali śmierć wielu żołnierzy i przynieśli smutek podwładnym i rodzinom tych żołnierzy… stracić życie w porażce ręce takich nieszczęśników przynoszą mi wielki wstyd. Ty tymczasem jesteś człowiekiem. Zgodnie z wszelkimi prawami, nigdy nie powinieneś był angażować się w ten konflikt. Rzeczywiście, nigdy nie powinieneś był przychodzić do tego miejsca. Jednak teraz, pod koniec mojego życia, proszę Cię o wybaczenie mi tej ohydnej pychy, jaką jest wystosowanie do Ciebie jednej prośby. Proszę… chroń Soul Society.

Byakuya był świadom obrażeń, które odniósł i gdy Ichigo poszedł ratować innych, jego miecz upadł i całkowicie zniknął. Później jednak okazało się, że Byakuya ledwo przeżył, ale doznał najpoważniejszych obrażeń i był w stanie śpiączki na skraju śmierci, będąc uzdrowionym przez Unohanę. Więc co stało się później?

Co stało się z Byakuyą Kuchiki po walce z Ęs Nödtem?

Przybycie Gwardii Królewskiej miało duży wpływ na rozwój historii, ale także konkretnie na los Byakuyi. Senjumaru Shutara przybyła zobaczyć Byakuyę, Rukię i Renjiego i powiedziała Unohanie, że musi zabrać ich do Tenchūren Gwardii Królewskiej, skąd zostaną zabrani do Pałacu Królewskiego. Chociaż Unohana upierała się, że Byakuya jest zbyt słaby, by go przetransportować, Senjumaru powiedział jej, że jeśli tam zostanie – umrze. Po tym Unohana zgodziła się pozwolić im odejść z Gwardią Królewską.

ZWIĄZANE Z:

50 najlepszych cytatów o wybielaczu autorstwa Ichigo, Rukii, Renjiego, Urahary, Aizena i innych

Kiedy przybyli do Reiōkyū, trzej Shinigami zostali natychmiast zabrani do kwatery głównej Tenjirō Kirinjiego, gdzie umieścił ich w swoich gorących źródłach „Blood Hell Pond”. „Blood Hell Pond” miał wyjątkowe właściwości lecznicze i był jedyną nadzieją na przetrwanie Byakuyi. Renji i Rukia doszli do siebie stosunkowo szybko, ale Byakuya trwał najdłużej ze wszystkich ludzi i nawet po całkowitym wyzdrowieniu nadal był dość słaby, jak sam powiedział Kirinjiemu.

Po wyzdrowieniu powiedział Gwardii Królewskiej, że poświęci trochę czasu, aby całkowicie wyzdrowieć i odzyskać dawną dumę. Później był widziany podczas treningu z Gwardią Królewską, zanim ostatecznie stał się wystarczająco silny, aby odzyskać Bankai z pomocą Shin’eiyaku Urahary. Następnie wrócił, aby zabić Ęs Nödt, co udało mu się skutecznie.

  • Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?