Skip to content

Czy Big Mama zjadła matkę Karmel i inne dzieci w jednym kawałku?

9 de sierpień de 2022
Carmel111

Big Mom, pełne imię Charlotte Linlin, była jednym z Czterech Cesarzy z mangi Jeden kawałek. Jest także matriarchą bardzo licznej rodziny Charlotte, której liczne dzieci tworzą infrastrukturę jej załogi. Jej historia jest dość intrygująca iw tym artykule przeanalizujemy jeden konkretny aspekt osobowości Linlin. Mianowicie istnieją teorie, że Linlin jest w rzeczywistości kanibalem i że w przeszłości zjadała zarówno innych ludzi, jak i własne dzieci. W tym artykule powiemy Ci, czy Big Mama jadła innych ludzi w Jeden kawałek.

Chociaż nigdy nie zostało to wyraźnie pokazane, Charlotte Linlin (aka Big Mom) jadła Matkę Karmel i inne dzieci, gdy była młodsza; w ten sposób los zniknął podczas jednego z kryzysów głodowych Linlin. Wiadomo też, że nieświadomie popełniała dzieciobójstwo, jedząc później własne dzieci, podczas wspomnianych kryzysów.

Czy Charlotte Linlin jadła Matkę Karmel i inne dzieci?

Aby dać Wam odpowiedź na to pytanie, musimy wyjaśnić, kim była Matka Karmel i jak jej historia łączy się z historią Charlotte Linlin. Carmel po raz pierwszy zaczęła sprzedawać dzieci na podziemnym rynku w wieku około 30 lat, 113 lat przed rozpoczęciem serii. W szczególności sprzedała Johna Gianta, pierwszego giganta marynarki, rządowi światowemu.

Około trzynaście lat później, po rozwiązaniu załogi Gigantów, niektórzy z ich członków zostali schwytani przez marynarkę wojenną. Carmel współpracowała z rządem i zorganizowali ceremonię egzekucji, podczas której Carmel zachowywała się tak, jakby próbowała zablokować egzekucję, aby zapobiec wojnie i pracować na rzecz koegzystencji między rasami.

Giganci w to uwierzyli, a Carmel otworzyła sierociniec zwany Owczarnią na Erbaf, stając się znaną jako Matka Karmel. Zabierała tam dzieci, które nie należały, bez względu na rasę. Dzięki swoim powiązaniom z Erbafem była bezpośrednio odpowiedzialna za promowanie Johna Gianta w szeregach marynarki wojennej. Podczas egzekucji załogi piratów Erbafa, Carmel wszedł na miejsce i powstrzymał piratów przed egzekucją, mówiąc, że Niebo chce mniej barbarzyńskiego rozwiązania.

Zmierzyła się z marynarką wojenną, pragnąc, aby wszystkie rasy żyły razem szczęśliwie, i powiedziała, że ​​ich śmierć wywoła gniew Bogów Erbaf. Carmel znała Charlotte Linlin na początku jej życia, wychowując ją po tym, jak rodzice Linlin ją porzucili. Carmel zawsze wybaczała Linlin, bez względu na to, jakie szkody wyrządziła. Zachęcała Linlin do wytrwania podczas dwunastodniowego postu Erbafa.

Kiedy Linlin straciła rozum, Carmel próbowała powstrzymać Yorle przed atakiem na nią. Aby ugasić pożar wioski, wezwała zdolności Soru Soru no Mi i stworzyła Pandorę. Ukazuje to wydarzenie jako cud Boga Słońca Erbaf. Następnie udaje jej się przekonać Yarle’a, by nie zabijał Lilin, wiedząc, że zamierza opuścić kraj z tą drugą.

Wkrótce potem Matka nawiązuje kontakt z członkami Szyfru Pol. W końcu przekonuje mężczyzn, by kupili od niej Linlin za ogromną sumę pieniędzy. W końcu ogłasza, że ​​to jej ostatnia wyprzedaż. Niedługo potem jest widziana, jak świętuje urodziny Linlin z innymi dziećmi. Kiedy Linlin skończyła jeść, mama i inne dzieci zniknęły, zostawiając podarte ubrania. Z tego, co wiemy, dołączyła choroba głodowa Linlin i nieświadomie zjadła wszystkich wokół niej; nie wiadomo, czy w pewnym momencie zdała sobie sprawę z tego, co zrobiła.

Podczas wszystkich swoich przyjęć herbacianych Linlin kładzie przed nią na stole zdjęcie Matki Karmel. Jeśli wizerunek Carmel ulegnie uszkodzeniu, Wielka Mama popada w kryzys psychiczny, który pozostawia ją na tyle wrażliwą, że może zostać fizycznie skrzywdzona. Do dziś Linlin nie zna prawdziwej natury Carmel.

Wyjaśnienie zaburzeń odżywiania Dużej Mamy

Duża mama ma nieujawnioną chorobę zwaną „zaburzeniem odżywiania” (食いわずらい Kuiwazurai) jedzenie, które chce zjeść. Cierpiała na to zaburzenie przed ukończeniem piątego roku życia, dlatego została wygnana ze swojej ojczyzny i dlatego giganci tak bardzo ją nienawidzą za zniszczenie jednej z ich wiosek i zabicie Jorula podczas masakry.

W tym stanie zniszczy wszystko i wszystkich na swojej drodze, łącznie z własnym zamkiem, własnymi podwładnymi i – strasznie – nawet własnymi dziećmi, dopóki nie zje tego, czego chce. Kiedy szaleje, jej źrenice szaleją i wirują. Gdy jej pragnienia zostaną zaspokojone, staje się bardziej uprzejma i nie pamięta swoich działań podczas zabijania.

Chociaż cierpiała na to zaburzenie przez większość swojego życia, wydaje się całkowicie nieświadoma tej psychozy. Big Mom wydaje się być nieco przytomna w tym stanie, ponieważ Perospero zdołał przekonać ją, by poszła za Słomkowym Kapeluszem, kłamiąc, że ukradli resztki tortu weselnego (jedzenie, którego pragnęła w tamtych czasach). Jednak fakt, że tak łatwo oddawała się takiemu kłamstwu, świadczy o jej braku racjonalności.

ZWIĄZANE Z:

Big Mom in One Piece: Dowiedz się wszystkiego o Charlotte Linlin

Jej niestabilność psychiczna w tym stanie oznacza również, że nie może podejmować racjonalnych decyzji, jak pokazano, gdy zaatakowała Thousand Sunny z ogromną falą pływową, o której sądziła, że ​​ma na sobie tort weselny, po czym poczuła, jakby mogła zatopić statek i zrujnował ciasto. Była również gotowa opuścić Tysiąc Słonecznych, by polować na statek Piratów Ognistego Czołgu, kiedy zobaczyła ich z ciastem, chociaż w tym czasie miała idealną szansę na zniszczenie załogi Słomkowego Kapelusza.

Potrafi wydawać proste polecenia ziomkom, aby pomóc im w realizacji wszelkich dostrzeżonych celów. Jednak do pewnego stopnia jest w stanie rozpoznać innych w tym stanie, ponieważ rozpoznała swoje córki Pudding i Chiffon, jednocześnie ze złością wypytując je o wychodzenie ze Słomkowymi Kapeluszami. Przypomniała sobie również, co Prospero powiedział o torcie weselnym i zdołała przypomnieć sobie groźbę, jaką rzuciła Perospero, że go zabije, jeśli skłamie na temat tortu.

Czy Big Mama kiedykolwiek jadła własne dzieci?

Mimo że wygląda na kochającą rodzinę, Linlin bardzo mało troszczy się o swoje dzieci, zmuszając je do małżeństwa z innymi ludźmi bez względu na ich opinie. Kiedy wpada w jedno z pragnień, pokazała, że ​​może nieumyślnie zamordować własne dzieci. To nigdy nie zostało dogłębnie zbadane, ale wiemy, że przez lata popełniła nieumyślne zabójstwo dziecka. Nie wiadomo, które z jej dzieci zginęło podczas tych zachcianek, ale możemy ich tylko współczuć; to musiała być okropna droga.

Czy ten post był pomocny?