Skip to content

Czy Beerus jest zły, czy jest tylko częścią naturalnego porządku?

31 de sierpień de 2022
beerus destruction

Beerus został przedstawiony jako Bóg Zniszczenia, którego nikt nie był wystarczająco silny, by nawet zranić, dopóki Goku nie osiągnął Super Saiyan God. Od tego czasu Beerus zdał sobie sprawę z potencjału Goku i Vegety i dlatego Whis zaczął ich szkolić, aby stać się wystarczająco silnymi, aby pokonać Boga Zniszczenia w przyszłości. Oczywiście samą naturą Beerusa było niszczenie, ponieważ to zadanie powierzono mu, gdy objął stanowisko Boga Zniszczenia. Ale czy to oznacza, że ​​Beerus jest zły?

Jak wszyscy Bogowie Zniszczenia, Beerus nie jest z natury zły. Jest po prostu częścią naturalnego porządku wszechświata w tym sensie, że zniszczenie jest konieczne do stworzenia. To wyjaśnia, dlaczego Bogowie Zniszczenia są odpowiednikami Najwyższych Kai (Bogów Stworzenia) i są związani z ich życiem.

Pomimo złego humoru, który nosi, i przerażającego tytułu, który ma, Beerus nigdy nie jest z natury zły. Mógł być odpowiedzialny za śmierć milionów istnień ludzkich i tysięcy planet w całym Wszechświecie 7, ale to zawsze było częścią jego pracy jako Boga Zniszczenia, który stanowi część naturalnego porządku rzeczy we wszechświecie. W związku z tym dowiedzmy się więcej o Beerusie.

Czy Beerus jest zły?

Odkąd Beerus został wprowadzony w anime Dragon Ball Super, było już jasne, że wszyscy się go boją. To dlatego, że jest Bogiem Zniszczenia i jest najsilniejszą istotą we wszechświecie poza jego aniołem, Whisem. Jako Bóg Zniszczenia ma wystarczającą moc, aby zniszczyć całe układy słoneczne w mgnieniu oka, i to jest powód, dla którego wszyscy oprócz Goku bali się go, kiedy został przedstawiony. Nawet Vegeta nie potrafił zachować swojego zwykłego opanowania, kiedy w pobliżu był Beerus.

Niemniej jednak Beerus ostatecznie pokazał swoją prawdziwą naturę jako boga o złym humorze w tym sensie, że ma tendencję do niszczenia rzeczy, gdy tylko się zirytuje lub rozgniewa. Ale jednocześnie łatwo było go zadowolić, zwłaszcza gdy chodziło o jedzenie. Tak było w przypadku ludzi na Ziemi, kiedy oferowali mu jedzenie, aby upewnić się, że zachowuje spokój, gdy jest w pobliżu.

Mimo to, jako Bóg Zniszczenia, Beerus istnieje po to, by niszczyć i robił to przez miliony lat swojego istnienia. Oznacza to, że wykorzystuje swoją niesamowitą moc, aby zniszczyć tysiące planet i zabić miliony, a nawet miliardy ludzi w całym wszechświecie. Więc jeśli tak jest, czy to oznacza, że ​​Beerus jest zły?

Beerus może mieć zły humor i jest dość kapryśny, jeśli chodzi o sposób, w jaki podchodzi do swojej pracy, w tym sensie, że nie zawsze radzi sobie z uniwersalnymi zagrożeniami. Jednak nigdy nie był z natury zły. Może się to wydawać dziwne, ponieważ robi złe rzeczy (zabijanie i niszczenie). Ale zaufaj nam, kiedy mówimy, że nigdy nie był z natury zły.

Zadaniem Boga Zniszczenia jest niszczenie nie dlatego, że chcą niszczyć, ale dlatego, że muszą niszczyć. Jest to po prostu porządek wszechświata w tym sensie, że zniszczenie jest wymagane za każdym razem, gdy zachodzi potrzeba zniszczenia pewnych planet, systemów lub ras. Krótko mówiąc, Beerus musi niszczyć, bo to jego praca.

ZWIĄZANE Z:

Czy Lord Beerus lubi Cheelai? (i czy oni się spotykają)

Beerus nie jest taki jak Frieza, który jako tyran zabija, niszczy i zniewala ludzi z własnych egoistycznych pobudek. Zamiast tego Beerus robi wszystko, co robi Frieza (bez części zniewolenia) po prostu dlatego, że musi to zrobić. Nie ma wrodzonego pragnienia zabijania i niszczenia, ponieważ nie jest to częścią natury jego osobowości, nawet jeśli może być prawdą, że ma raczej porywczy temperament. Z drugiej strony, ktoś taki jak Frieza jest z natury zły, ponieważ po prostu pragnie zabijać i niszczyć z powodu swojej natury jako bytu tyrańskiego.

Niemniej jednak wciąż zdarzały się przypadki, kiedy Beerus był nieco zbyt kapryśny w sposobie, w jaki podchodził do swojej pracy. Kiedyś zagroził, że zniszczy Planetę Vegetę, ponieważ król Vegeta dał mu drugą najdelikatniejszą poduszkę we wszechświecie zamiast najmiększej. Beerus powiedział również, że zniszczył dinozaury, ponieważ uważał, że stały się zbyt aroganckie. I nawet uwięził Starego Kaia w Mieczu Z, ponieważ wdali się w kłótnię.

Powiedziawszy to, Beerus mógł mieć naprawdę zły humor i szybko niszczył się, gdy był zirytowany, ale nigdy nie był zły. Jest po prostu częścią naturalnego porządku rzeczy we wszechświecie. Jego zadaniem jest niszczenie, tak jak zadaniem Najwyższego Kaia jest tworzenie rzeczy i ochrona wszechświata.

Dlaczego Beerus jest potrzebny?

Beerus jest jak wszyscy inni Bogowie Zniszczenia w tym sensie, że nie chce niszczyć, ale po prostu musi niszczyć. Niemniej jednak niektórzy z nich podchodzą do swojej pracy inaczej. Wygląda na to, że Beerus lubi swoją pracę zabijania i niszczenia, mimo że nie jest z natury zły.

Czy Beerus jest zły, czy jest tylko częścią naturalnego porządku?

c/o Dragonball Wiki

Z drugiej strony, niektórzy Bogowie Zniszczenia wykorzystują okazję do zabijania i niszczenia w imię sprawiedliwości, tak jak w przypadku Belmod i Pride Troopers of Universe 11. To naprawdę zależy od osobowości Boga Zniszczenia. Ale faktem jest, że są one niezbędne dla porządku wszechświata, tak jak istnienie Beerusa jest konieczne dla Wszechświata 7. Dlaczego więc Beerus i Bogowie Zniszczenia są potrzebni?

ZWIĄZANE Z:

Czy Lord Beerus jest kotem? Wyjaśnienie jego rasy kocich bogów!

Beerus i Bogowie Zniszczenia są niezbędni, ponieważ zniszczenie jest konieczne we wszechświecie. Jest kilka planet i ras, które trzeba zniszczyć, ponieważ wpływają one na całą równowagę wszechświata, i właśnie tam muszą interweniować Bogowie Zniszczenia.

Ilekroć muszą zniszczyć, Beerus musi to zrobić, ponieważ ważne jest, aby utrzymać porządek we wszechświecie. Dlatego Bogowie Zniszczenia są w zasadzie odpowiednikami Najwyższych Kaisów, którzy są również nazywani Bogami Stworzenia. Wyjaśnia to również więź życiową między Bogami Zniszczenia a Najwyższymi Kaisami w ich odpowiednim wszechświecie, ponieważ obie istoty są niezbędne do istnienia drugiego.

W tym sensie tworzenie i destrukcja idą w parze. Ilekroć Najwyższy Kai zostaje zabity, Bóg Zniszczenia odpowiedniego wszechświata również przestaje istnieć, ponieważ obaj są dwiema częściami tej samej całości. Dlatego Beerus jest niezbędny we Wszechświecie 7. Oczywiście wyjaśnia to również, dlaczego po prostu uwięził Starego Kaia w Mieczu Z zamiast go zabić.

Czy ten post był pomocny?