Skip to content
TV

Czy będzie sezon 2 kasztanowca?

1 de październik de 2021
l intro 1633055097

Każdy, kto widział oryginalną duńską wersję „The Killing”, powinien przejść do „The Chestnut Man” z pomysłem, czego się spodziewać. Najnowszy porywający dramat kryminalny autora Sørena Sveistrupa, który jest obecnie dostępny na platformie Netflix wraz z innymi uznanymi programami z gatunku, to tajemnica o zabarwieniu noir, która może pochwalić się wciągającą historią z mnóstwem zwrotów akcji, podawaną z garścią makabrycznego upuszczania krwi i jakiś komentarz polityczny wrzucony do miksu na dokładkę.

Biorąc to pod uwagę, „Kasztanowiec” wciąż jest swoją własną brutalną bestią. Fabuła koncentruje się wokół dwóch detektywów z Kopenhagi, którzy poszukują seryjnego mordercy powiązanego ze sprawą zaginionego dziecka polityka. Jednak ich jedyną wskazówką jest tajemnicza kasztanowa figurka, którą znaleźli na miejscu zbrodni – oczywiście obok okaleczonego ciała.

„Kasztanowiec” zebrał jak dotąd entuzjastyczne recenzje zarówno krytyków, jak i fanów, o czym świadczy ocena 8,3 w pierwszym sezonie na IMDB. Serial był chwalony za wciągającą fabułę i straszną atmosferę, a niektórzy widzowie już mają nadzieję, że pojawi się druga część. Ale czy będzie kolejny sezon?

Aktualny status The Chestnut Man na Netflix

W chwili pisania tego tekstu Netflix nie dostarczył żadnych aktualizacji dotyczących 2. sezonu „Kasztanowca”. Warto jednak zauważyć, że pierwszy sezon spadł dopiero we wrześniu 2021 r., więc serwis streamingowy będzie chciał zobaczyć, jak program działa wcześniej podejmują decyzję o jego przyszłości. Widzowie wciąż odkrywają „Kasztanowca”, ale pozytywna wczesna reakcja na sagę kryminalną z pewnością nie zaszkodzi jej szansom na odnowienie przez streamera.

Jednocześnie dobrym pomysłem jest na razie trochę ugruntować nasze nadzieje. Powieść, na której oparty jest spektakl, jest obecnie samodzielnym dziełem, ale została wydana dopiero w 2019 roku. Oczywiście brak dostępnego literackiego materiału źródłowego nie oznacza, że ​​twórcy nie mogą wymyślić świeżych historii osadzonych w ten wszechświat dla małego ekranu.

Czy ten post był pomocny?