Skip to content

Czy Bakugo traci swoje dziwactwo w My Hero Academia?

31 de marzec de 2023
bakugo 1

W fabule My Hero Academia nie można zaprzeczyć, że jedną z postaci, która najwyraźniej opanowała używanie swojego Daru, jest Katsuki Bakugo, który posiada potężny Dar znany jako Eksplozja. Spośród wszystkich różnych młodych postaci w fabule, zdolność Bakugo do kontrolowania swojego daru wydaje się być na innym poziomie, ponieważ rzadko miał problemy z używaniem go. Z drugiej strony krążą pogłoski o możliwości utraty przez niego Daru. Czy Bakugo traci swój dar w My Hero Academia?

Bakugo nie stracił swojego daru w My Hero Academia, ale możliwość jego utraty jest nadal otwarta, zwłaszcza ze względu na fakt, że Tomura Shigaraki nie został jeszcze pokonany w mandze. W związku z tym, ze zdolnością Tomury do kradzieży Darów, Bakugo może nadal stracić dar Eksplozji.

Jedną z rzeczy, których My Hero Academia nigdy się nie wstydziła, była możliwość śmierci postaci lub przynajmniej utraty ich dziwactw. Oczywiście możliwość utraty Daru wynika z umiejętności All For One zarówno Shigaraki, jak i All For One. Jako taki, nawet Bakugo nie jest bezpieczny przed możliwością utraty swojego Daru. Teraz spójrzmy, czy Bakugo straci swój dar.

Co się dzieje z dziwactwem Bakugo?

W My Hero Academia nie jest tajemnicą, że jednym z najpotężniejszych młodych bohaterów, którzy trenują, by zostać zawodowymi bohaterami, jest Katsuki Bakugo, były łobuz, który ostatecznie zaprzyjaźnił się z Izuku „Deku” Midoriya. Oczywiście, chociaż może być łobuzem o osobowości, która czasami może być zgniła, Bakugo wciąż jest kimś z sercem prawdziwego bohatera i celem jest zostanie najlepszym bohaterem na świecie za pomocą swojego potężnego daru.

Odkąd był małym chłopcem, Bakugo potrafił bardzo dobrze używać swojego daru, zwłaszcza w porównaniu z innymi dziećmi i młodymi bohaterami w jego wieku. Posiadając dar znany jako Eksplozja, Bakugo jest w stanie wypocić substancję typu nitrogliceryny ze swoich dłoni i jest w stanie zapalić tę substancję do woli, aby wywołać potężne eksplozje, wystarczająco silne, aby zburzyć budynki i pokonać niebezpiecznych złoczyńców.

W przeciwieństwie do niektórych innych uczniów klasy 1A, Bakugo wydaje się świetnie radzić sobie ze swoim Darem i jest w stanie go używać bez reperkusji, które towarzyszą innym Darom. To dało mu przewagę nad kolegami z klasy, ponieważ jedynym innym uczniem, który mógł dorównać jego mistrzostwu nad jego darem we wczesnej części, był Shoto Todoroki. I dlatego Bakugo jest często uważany za jednego z trzech najsilniejszych uczniów w klasie 1A.

POWIĄZANY:

MHA: Dlaczego ludzie nazywają Bakugo „strefą zero”?

Właściwie to jego nieco zgniła osobowość i destrukcyjny Dar pozwoliły Bakugo przykuć uwagę Shigarakiego, który był nim dość zainteresowany we wczesnej części fabuły, a nawet próbował zwerbować go do Ligi Złoczyńców. Jest nawet możliwe, że Shigaraki mógł ukraść dar Bakugo w tamtym czasie, jeśli posiadał już dar All for One, który miał zdolność kradzieży innych darów. Niemniej jednak Bakugo odrzucił ofertę dołączenia do złoczyńców, ponieważ w ogóle nie był nimi zainteresowany.

Oczywiście, używając swojego Daru, Bakugo brał udział w wielu różnych bitwach, a nawet dotarł do wątku Ostatecznej Wojny w mandze, gdzie walczył u boku innych bohaterów, próbując pokonać Tomurę Shigarakiego, który był opętany przez ducha i świadomość Wszyscy za Jednego. Bakugo był kłopotliwym przeciwnikiem dla niezwykle potężnego złoczyńcy, ale nie wystarczył, aby go pokonać. Stało się tak pomimo tego, że Dar Eksplozji Bakugo był teraz jeszcze potężniejszy po tym, jak rozszerzył swoje gruczoły potowe i wytworzył bardziej wybuchowy pot z jego ciała.

Walka z Shigarakim w ogóle nie wpłynęła na Dziwactwo Bakugo, ale nie miał on większego znaczenia. Pomimo uderzenia Shigarakiego swoim najsilniejszym ruchem, nie był wystarczająco silny, aby zadać złoczyńcy wystarczające obrażenia. Shigaraki powtórzył, że nie interesuje go już Bakugo i postanowił najpierw go zabić, zamiast zajmować się innymi bohaterami. W związku z tym Shigaraki przedarł się przez profesjonalnych bohaterów, a nawet przez Wielką Trójkę, aby dostać się do Bakugo.

Pomimo braku swoich Darów, zwiększona siła Shigarakiego pozwoliła mu uderzyć Bakugo potężnym ciosem, który był więcej niż wystarczający, by go „zabić”, uszkadzając jego serce i płuca. W związku z tym, pomimo faktu, że nie stracił daru, ostatecznie stracił życie, choć tymczasowo.

Jak Bakugo mógł stracić swoje dziwactwo?

Podczas gdy Bakugo nie stracił swojego daru na rzecz Tomury Shigaraki, ponieważ został „zabity” w ich walce podczas ostatniej wojny. Jednakże, podczas gdy Bakugo może być martwy w obecnym rozdziale mangi, Edgeshot obiecał ożywić go za pomocą swojego ostatecznego ruchu zwanego Zenith, który pozwala mu użyć całego ciała do działania jako szew, który jego zdaniem może naprawić serce i płuca Bakugo.

POWIĄZANY:

My Hero Academia: Czy Bakugo się w kimś podkochuje?

W związku z tym istnieje duża szansa, że ​​Bakugo zostanie wskrzeszony w fabule My Hero Academia, a to oznacza, że ​​może ponownie wziąć udział w bitwie z Shigarakim, zwłaszcza teraz, gdy Deku i zły złoczyńca walczą teraz z przeznaczeniem. bitwa. Jeśli Bakugo zostanie wskrzeszony, nadal istnieje duża szansa, że ​​straci swój Dar. A to dlatego, że ostatecznym celem Sigaraki była kradzież One For All od Deku.

Wiemy już, że najsilniejszy atak Bakugo nie był wystarczający, aby powalić Shigarakiego, a to oznacza, że ​​nadal byłby nieistotny, gdyby zdecydował się dołączyć do walki Deku ze złoczyńcą. Ale nadal mógłby stracić swój dar, gdyby miał złożyć najwyższą ofiarę, jaką jest przyjęcie przysłowiowej kuli za Deku.

Bakugo ratuje Deku

Jak wspomniano, Shigaraki chce ukraść One For All przed próbą zabicia Deku. Oznacza to, że jego celem jest najpierw kradzież Daru Midoriyi. W związku z tym wszystkie jego ataki mają na celu zbliżenie się na tyle blisko, aby położyć na nim rękę, aby mógł ukraść jego Dar.

Wiemy, że nie jest poza Bakugo przyjęcie ciosu, aby uratować Deku, tak jak kiedyś zrobił to w łuku Paranormal Liberation War, kiedy przyjął atak wąsów, który miał być dla Midoriyi. W związku z tym to samo może się zdarzyć w łuku Final War, jeśli Bakugo zostanie wskrzeszony. Może ponownie narazić się na niebezpieczeństwo, aby upewnić się, że Shigaraki nie ukradnie One For All. Więc jeśli tak się stanie, Bakugo może stracić swój dar, ale ostatecznie stanie się prawdziwym bohaterem.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael „Eng” Delicana jest pisarką mieszkającą w mieście Davao na Filipinach. Uzyskał tytuł licencjata z ekonomii na Uniwersytecie Ateneo de Davao, po czym kontynuował nauczanie w niepełnym wymiarze godzin na tej samej uczelni. Podczas gdy nauczanie było zabawnym zajęciem, bycie maniakiem i pisarzem wydawało się być jego powołaniem…

Czy ten post był pomocny?