Skip to content

Czy Asa ma autyzm w Chainsaw Man? Oto, co wiemy!

24 de marzec de 2023
AsaAUT

Postacie z Człowiek z piłą łańcuchową są naprawdę fascynujące. Wiemy, że Człowiek z piłą łańcuchową seria jest jedną z dziwniejszych, jakie spotkasz w swoim życiu, ale to czyni ją tak wyjątkową i dlatego ta seria stała się tak popularna. Postacie z Człowiek z piłą łańcuchową są tak interesujące, że zasługują na większą uwagę i to właśnie zainspirowało ten artykuł. Tematem tego artykułu będzie Asa Mitaka, Diabeł Wojenny i obecny główny antagonista w mandze. Jest dziwną postacią iw tym artykule omówimy możliwość wystąpienia autyzmu Asy Mitaki w serialu.

Oficjalnie Asa Mitaka nie została potwierdzona jako postać autystyczna. Jej zachowanie jest z pewnością niezwykłe i wykazuje pewne oznaki bycia autystyczną, ale jest to po prostu teoria fanów i może być tak, że Tatsuki Fujimoto po prostu zdecydował się napisać ją jako bardzo specyficzną postać kobiecą i że tak naprawdę nie jest autystyczna . Tylko czas powie.

W dalszej części tego artykułu omówimy dokładniej, czy Asa Mitaka jest autystyczny w Człowiek z piłą łańcuchową manga i anime. Te fakty wydają się mieć pewne znaczenie dla fanów online, dlatego przedstawimy Ci jak najwięcej szczegółów, abyś znał całą historię. Niektóre spoilery mogą być obecne, więc uważaj.

Asa Mitaka to wspaniały i niebezpieczny nowy antagonista

Asa Mitaka jest licealistą, który został gospodarzem Diabła Wojennego. Po raz pierwszy została przedstawiona w drugiej części mangi. Asa jest licealistką o przeciętnym normalnym wzroście i sylwetce. Ma czarne włosy, które czasami są zabarwione na fioletowo, a także brązowe oczy. Zanim opętał ją Diabeł Wojenny, nosiła włosy związane w dwa warkocze, które sięgały jej do ramion. Asa Mitaka to jedna z najciekawszych postaci kobiecych w Chainsaw Man.

Jej włosy są rozpuszczone teraz, kiedy została Wari Fiend. Jej oczy mają spiralny wzór podobny do oczu Makimy, a także ma blizny na twarzy i lewym policzku. Podobnie jak inne dziewczyny w jej klasie, nosi ten sam szkolny mundurek. Zapinana na guziki koszula z długimi rękawami i kokardą pod szyją, szerokim paskiem w talii i czarnymi podkolanówkami tworzy mundur, który nosi się pod sukienką w stylu fartucha z plisowaną spódnicą opadającą tuż poniżej kolano. I cały czas ma na sobie trampki.

POWIĄZANY:

Asa kontra Denji, diabeł wojenny kontra piła mechaniczna: kto wygrałby walkę?

Asa Mitaka jest diabłem. Diabeł to diabeł, który przejął ciało człowieka. Biesy mają osobowość istoty, która zawładnęła zwłokami. Można je łatwo zidentyfikować, ponieważ ich głowy mają różne kształty, takie jak rogi Powera lub diabła z rozdziału 4, który miał szczypce na twarzy.

Z drugiej strony Hybrydy to ludzie, którzy mają zdolność przybierania postaci diabła i bardzo rzadko zdarza się, aby człowiek mógł połączyć się z diabłem; ponadto jedyną znaną metodą zostania Hybrydą jest umowa. Hybrydy mają ludzki wygląd i świadomość, ale są w stanie przekształcić się w specyficzne hybrydy Człowieka-Diabła i są w stanie manifestować swoje moce i zdolności w taki sposób.

Wojna asa

Są nie do odróżnienia od normalnych ludzi w przeciwieństwie do Biesów, o ile nie przemieniają się w diabły. Oficjalna nazwa Hybryd została wymazana przez Diabła Piły Łańcuchowej, jednak hybrydom udało się przetrwać, chociaż zostały wymazane z nieznanych powodów. Wiedząc o tym, możemy łatwo wywnioskować, że Asa Mitaka jest diabłem. W rzeczywistości nie może przekształcić się w Diabła Wojennego, ale Diabeł Wojenny przejął jej ciało i jest jej częścią. Oznacza to, że może manifestować swoje moce, aw następnym akapicie wyjaśnimy te moce i zdolności.

Asa Mitaka równie dobrze może być autystyczny

Teraz, gdy przedstawiliśmy ci Asę, możemy opowiedzieć ci o teoriach, że tak naprawdę jest autystyczna. Autyzm jest terminem używanym dla całego spektrum zaburzeń neurorozwojowych, od wysoce funkcjonalnego autyzmu po prawie całkowicie dysfunkcyjne; między innymi najbardziej wyraźnymi cechami osób autystycznych są trudności w interakcjach społecznych, komunikacji werbalnej i niewerbalnej oraz często powtarzające się zachowania i ograniczone zainteresowania. Oficjalnie WHO definiuje w ICD-11 jako:

Zaburzenie ze spektrum autyzmu charakteryzuje się utrzymującymi się deficytami zdolności inicjowania i podtrzymywania wzajemnych interakcji społecznych i komunikacji społecznej oraz szeregiem ograniczonych, powtarzalnych i nieelastycznych wzorców zachowań, zainteresowań lub czynności, które są wyraźnie nietypowe lub nadmierne dla danej osoby wiek i kontekst socjokulturowy. Początek zaburzenia występuje w okresie rozwojowym, zwykle we wczesnym dzieciństwie, ale objawy mogą ujawnić się w pełni dopiero później, kiedy wymagania społeczne przekraczają ograniczone możliwości. Deficyty są na tyle poważne, że powodują upośledzenie w osobistych, rodzinnych, społecznych, edukacyjnych, zawodowych lub innych ważnych obszarach funkcjonowania i są zwykle wszechobecną cechą funkcjonowania jednostki, którą można zaobserwować we wszystkich środowiskach, chociaż mogą się różnić w zależności od społecznych, edukacyjnych lub innych kontekst. Osoby z całego spektrum wykazują pełny zakres funkcjonowania intelektualnego i zdolności językowych.

(Źródło)

Teraz Tatsuki Fujimoto, autor m.in Człowiek z piłą łańcuchową nie powiedział oficjalnie nic o tym, że Asa może być autystyczny, ani nie dostarczył nam żadnych innych informacji, z wyjątkiem wskazówek, które widzieliśmy w serialu, ale nie zostały one, przynajmniej oficjalnie, uznane za dowód autyzmu Asy. O czym w ogóle mówimy?

Cóż, Asa jest zdecydowanie osobą, która na pierwszy rzut oka może być autystyczna. Jest introwertykiem, ma duże problemy z codziennymi interakcjami społecznymi, a jej umiejętności komunikacyjne nie są najlepsze. Wydaje się również mieć ograniczony zestaw zainteresowań, chociaż jest bardzo inteligentna i zdolna do planowania. Potrafi też być ekstremalnie, do tego stopnia, że ​​niektórzy mogliby określić ją jako niezdrową, skoncentrowana na zadaniu i skrupulatnie je planować, co również jest cechą ludzi pasujących do widma. Jej język ciała jest zdecydowanie zamknięty i wydaje się, że nie ma normalnego zakresu reakcji emocjonalnych, co oznacza, że ​​niekoniecznie reaguje tak, jak należy w określonej sytuacji. Jest jednak całkiem funkcjonalna w ten sposób.

d61bdee55c0b38d27a68ea44edb250717f5a29ab 1280x720 1

Jednym z najlepszych przykładów jej autystycznych cech jest randka z Denjim. Chociaż Asa ma pewne ukryte motywy, będąc Diabłem Wojny i tak dalej, jej randka z Denjim była tak niezdarna, jak można się było tego spodziewać. Ze wszystkich miejsc wybrała akwarium, w którym jest dużo samotności, ale i ciszy. Dokładnie planowała każdą część randki, nawet ile czasu powinni spędzić przed konkretną rybą. Wszystko to może być po prostu niezręczną randką, ponieważ ani Asa, ani Denji nie mają zbyt dużego doświadczenia w randkowaniu, a ponadto może to być również część większego planu w tle.

Musimy tutaj powiedzieć, że wziął się pomysł, że Asa może być autystyczny Człowiek z piłą łańcuchową fanów, którzy zgodnie z własnymi tweetami sami są autystyczni i udało im się zidentyfikować pewne wzorce behawioralne ich własnego autyzmu u Asy. Oficjalnie jednak nie musi to wiele znaczyć, ponieważ każda postać jest tworzona w określony sposób, a fikcyjne środowisko pozwala autorowi na stworzenie postaci, która zachowuje się autystycznie, ale autystycznie nią nie jest. Równie dobrze może tak być w przypadku Asy, ponieważ Tatsuki Fujimoto nie powiedział o niej nic oficjalnego.

Asa jest wyraźnie funkcjonalna, a jej autyzm jest w tym momencie nadal kwestią interpretacji. Chociaż nie można zaprzeczyć, że wykazuje pewne autystyczne cechy i wzorce zachowań, nie musi to oficjalnie nic znaczyć.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?